خانه اولی‌ها به دنبال آپارتمان‌های نُقلی

بازار مسکن همچنان بی مشتری است، حتی بازار آپارتمان‌های کوچک هم کساد است آنچنان که در دو هفته نخست فصل زمستان در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران تنها 72 معامله برای آپارتمان های با متراژ تا 50 متر در تهران ثبت شده است .

خانه اولی‌ها به دنبال آپارتمان‌های نُقلی

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی فایل های فروش رفته در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، نشان می دهد، از ابتدای دی ماه تاکنون زیر 100 معامله مسکن در آپارتمان های با متراژ تا 50 متر ثبت شده است.

تاریخ ثبت این معاملات مربوط به 10 روز نخست دی ماه است .  گران ترین معامله ثبت شده در میان کوچک مقیاس ها در تهران مربوط به آپارتمانی 49 متری در محله فردوس است که قدمت آن 8 سال است و یک میلیارد و 700 میلیون به فروش رفته است . این آپارتمان متری 34 میلیون تومان معامله شده است .

اکوایران بررسی کرد؛ افت چشمگیر خرید و فروش مسکن پایتخت

 

ارزان ترین معامله ثبت شده نیز مربوط به آپارتمانی 25 متری  است که درخصوص محدوده مکانی آن اطلاعات دقیقی ثبت نشده اما متری 4 میلیون و 400 هزار معامله شده و قیمت کل این آپارتمان نوزده ساله ، 110 میلیون تومان بوده است .

افزایش سهم فایل های قرمز

بررسی قیمت پیشنهادی آپارتمان های کوچک تهران هم نشان می دهد، فایل های دارای نقص مانند آپارتمان های بدون پارکینگ یا آپارتمان های طبقه چهارم که آسانسور ندارند، تفاوت قابل توجهی بانرخ میانگین منطقه دارد ودر مواردی فروشندگان حتی تا 10 میلیون  تومان زیر قیمت منطقه این فایل ها را، نرخ گذاری کرده اند .

 در میان فایل های آپارتمان های کوچک هم سهم فایل های قرمز افزایش داشته است. به طور مثال آپارتمانی 40 متری با عمر بنای 7 سال  در مجیدیه جنوبی، خیابان کرمان  که نرخ متوسط در آن محله  بین 25 تا 28 میلیون تومان است ،متری 33 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است .

هرچند که همیشه  به دلیل رونق بیشتر خرید و فروش واحدهای کوچک، قیمت بیشتری هم به نسبت عرف منطقه‌ای برای آنها تعیین می‌شود.

مالکان برای فروش عجله دارند؟

در ماه های اخیر که خرید و فروش آپارتمان با رکود مواجه شده است، برخی از مالکان حاضر به کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند تا واحد خود را سریعتر به فروش برسانند بنابراین می‌توان در میان انبوه آگهی ها به مواردی هم برخورد کرد که قیمت‌های مناسبی به نسبت دیگر آپارتمان‌ها در یک منطقه دارند.

در میان فایل های پیشنهادی، فروشندگان برای ترغیب خریداران امکاناتی مانند، بالکن، حیاط خلوت و خوش نقشه بودن را مطرح کرده اند تا فضای کوچک این خانه ها را دل باز تر توصیف کنند.

خانه اولی ها به دنبال آپارتمان های نقلی

 در بازار مسکن آپارتمان های کوچک، طرفدار بالایی دارد و برخی خانه اولی ها که نقدینگی کافی برای خرید ملک مناسب را ندارند با خرید واحد های کوچک صاحب خانه می شوند و آپارتمان های خود را اجاره می دهند و در واحد بزرگتر و منطقه پایین‌تری اجاره نشینی می کنند.

قیمت پیشنهادی برای آپارتمان های کوچک در پایتخت در جدول ذیل آمده است؛

محله

متراژ

(مترمربع)

سن بنا

(سال )

قیمت کل (تومان)

پلیس ،خ سروش

50

17

یک میلیارد و 400 میلیون

تهرانپارس خ 180

49

یک

یک میلیارد و 580 میلیون

جردن

35

30

دو میلیارد و 800هزار

جشنواره ،خ درختی

50

18

یک میلیارد و 250 میلیون

پیروزی خ دهم

48

14

850میلیون

شریعتی ،خ قدوسی

38

23

950میلیون

نارمک ،خ ثانی شرقی

39

10

یک میلیارد و 50 میلیون

وحیدیه ،تسلیحات

35

11

910 میلیون

مجیدیه جنوبی ،خ کرمان

40

7

یک میلیارد و 320 میلیون

امیرآباد ،کارگر شمالی

50

18

یک میلیارد و 650میلیون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت آپارتمان های فروش رفته با متراژ تا 50 متر در جدول ذیل آمده است؛

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا(سال )

قیمت کل (تومان)

مختاری ،خ تختی

44

20

528 میلیون

جمالزاده

46.2

13

یک میلیارد و 250 میلیون

فردوس

48.7

8

یک میلیارد و 700میلیون

بریانک

39.15

22

685 میلیون

یافت آباد

45

14

288 میلیون

شارق غربی

43.33

نوساز

853 میلیون

سلسبیل شمالی

33.54

22

785 میلیون

شوش ،شبید

41

2

645 میلیون

سازمان آب

47

21

یک میلیارد و 500هزار

جی غربی

32

21

602 میلیون

 

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

ایران تهران مسکن   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

مبتلایان به کرونا در حال افزایش هستندفرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران با اشاره به بستری 284 نفر در شبانه روز گذشته در تهران نسبت به شتابزدگی در در روند لغو محدودیت‌ها در پایتخت هشدار داد.
برنا تهران پایتخت 

  

معمای کرونایی در دی ماهبررسی آمار های کرونایی در قاب ماهانه نشان از آن دارد که میزان ابتلا به کرونا در دی ماه با یک ماه فاصله از میزان مرگ و میر شروع به کاهش کرده است. چرا؟
اقتصادنیوز ماه مرگ 

  

وزیر بهداشت | به اندازه 10 کشور اروپایی وسعت اقلیم و تنوع ژنتیکی داریم؛ ویروس کرونا هم در هر چرخه و ژنتیکی قابلیت تغییر داردنمکی با اشاره به اینکه همه باید به هم کمک کنیم تا چرخش بیماری کرونا در کشور متوقف شود، اضافه کرد: وقتی از سفر نگران می شویم برای این است که بیش از 10 کشور اروپایی وسعت اقلیم و تنوع ژنتیکی داریم و این ویروس در هر چرخه و ژنتیکی قابلیت تغییر دارد به طور مثال ژنتیک هرمزگان با کردستان و سیستان و بلوچستان متفاوت است و نباید اجازه چرخش بدهیم.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 22 بهمن بهار 

  

ایسنا/سمنان نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی بر لزوم مقابله جدی با نفوذ تاکید کرد و گفت: ما در کمیسیون امنیت ملی مجلس بررسی‌هایی در این بخش انجام دادیم و لذا معتقدیم که عوامل نفوذ در کشور جدی است و باید به طور جدی به این حوزه ورود کرد.
نامه نیوز پول مجلس شورای اسلامی وام 

  

مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: به احتمال زیاد واکسن ایرانی کرونا تا خرداد 1400 بین مردم توزیع می‌شود و چون این توزیع در شرایط پاندمی صورت می‌گیرد، باید رایگان به دست مردم برسد.
نامه نیوز وام دولت بیماری عفونی 

  

تولید کننده بزرگ واکسن کرونا در دنیا می شویم به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی در پنجاه و ششمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا که ظهر پنجشنبه در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در جامعه جهانی طی صدسال اخیر هیچ عامل منفعلی نبوده که مانند ویروس کرونا بتواند جامعه بشریت را در ابعاد مختلف زندگی مانند مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحت تأثیر قرار دهد. معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: راه حل…
مهر درمان خبرنگار جوانان 

  

ایسنا/قزوین معاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: واکسن‌هایی که در حال حاضر در ایران و جهان موجود است نسبت به تغییری که در کشور انگلیس رخ داده مؤثرند ولی اگر ویروس دچار تغییرات دیگری شود ممکن است تأثیر واکسن‌ها هم تغییر کند یا نیاز به تغییر در روش ساخت باشد.
نامه نیوز درمان ایران استان قزوین 

  

شیوع کرونا و افزایش بحران گرسنگیبنابر اعلام سازمان ملل، شیوع بیماری کرونا و افزایش بهای مواد غذایی سبب شده شمار زیادی از مردم کشورهای آسیایی با بحران گرسنگی مواجه شوند.
اعتماد کودکان ازدواج مواد غذایی 

  

آمار جدید تلفات کرونا در ایران(99/10/2)سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلاء، بهبودیافته و جان باختگان ناشی از بیماری کرونا ویروس در کشور را تا تاریخ دوم بهمن‌ماه 99 اعلام کرد.
گسترش ایران وزارت بهداشت ویروس 

  

آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهرانعلیرضا زالی، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از رشد شاخص مرگ و میر کودکان زیر 10 سال و مبتلایان بالای 80 سال نسبت به اسفندماه سال گذشته خبر داد. به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی از افزایش 1.8 درصدی کلیه شاخص های ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: … نوشته آمارهای نگران‌کننده از کرونا در تهران اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز تهران علیرضا زالی شاخص