ایلنا   |  فرهنگی  |  

گذر گردشگری سی تیر تعطیل می‌شود؟

ایده‌پرداز و مجری گذر گردشگری سی تیر از تعطیلی 14غرفه گذر گردشگری سی تیر خبر داد.

گذر گردشگری سی تیر تعطیل می‌شود؟

ایده‌پرداز و مجری گذر گردشگری سی تیر از تعطیلی 14غرفه گذر گردشگری سی تیر خبر داد.

به گزارش ایلنا، خیابان سی تیر از جمله خیابان‌های تهران است که به عنوان خیابان ادیان شناخته می‌شود. ظرفیت‌هایی مانند موزه ملی ایران، موزه علوم و فناوری ایران، کلیسای انجیلی (پطرس مقدس)، کنیسه حییم، موزه آبگینه و سفالینه بنیاد سینمایی فارابی این خیابان را تبدیل به مکانی پرتردد برای گردشگران و تهرانگردان کرده است.

البته حضور غرفه‌های سیار که غذاهای خیابانی ارائه می‌دهند نیز از دیگر جذابیت‌های این خیابان است که نه تنها روزها بلکه شب‌های این منطقه را پر رونق کرده. به نوعی می‌توان گفت، گردشگری غذا و شکم‌گردی توانسته گردشگری شبانه را در خیابان سی تیر رونق بخشد.

با وجود آنکه این غرفه‌ها توانسته‌اند برای بیش از 800 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، اشتغال ایجاد کند، اما خبرها از تعطیلی 14 غرفه فعال در این گذر حکایت دارند.

نگین السادات گطمیری (ایده‌پرداز و مجری گذر گردشگری سی تیر) در این باره بیان کرد: 7 غرفه سی تیر توسط اتحادیه اغذیه فروشان پلمپ شده و دلیل آن نداشتن جواز کسب عنوان شده است، درحالیکه مجموعه از دو سال گذشته تقاضای جواز داده اما اتحادیه مذبور به دلیل نداشتن سند مالکیت و پلاک ثبتی (که برای این طرح غیرممکن است) با اخذ آن موافقت نکرده است.  

وی ادامه داد: نقطه شروع گذر سی تیر با ارائه طرح مطالعاتی با عنوان «احیای شب‌های بازار» از اسفند سال 94 کلید خورد و آبان ماه 95 با 8 غرفه آغاز به کار کرد. هدف اصلی این طرح، ایجاد حیات شبانه و رفع آسیب‌های اجتماعی خیابان سی تیر در ساعات تاریکی منطقه بود؛ چندی بعد چرخ‌های خوراکی به کیوسک مبدل شد و گذر گردشگری سی تیر با استقبال مخاطبان گسترده‌تر شد.

گطمیری درباره مجوزهای اخذ شده گذر سی تیر عنوان کرد: طی تعامل و قراردادی که از طریق مزایده شهرداری صورت گرفت فعالیت‌ها از ابتدا با رعایت ضوابط نظارتی، شکل قانونی به خود گرفت. با تعامل نیروی انتظامی همواره دو خودروی پلیس برای حفظ امنیت در این خیابان استقرار داشته و گذر سی تیر علاوه بر اداره بهداشت شرق تهران با خانه سلامت قرارداد همکاری دارد. حفظ بهداشت و کنترل قیمت‌ها همواره مورد نظارت و ممیزی بوده و مباحث آموزشی نیز در این خصوص دنبال می‌شود.

به گفته وی، طبق اعلام اتحادیه اغذیه فروشان، بزودی 7 غرفه دیگر نیز پلمپ می‌شود و پیگیری‌های ما از اتحادیه برای مانع شدن به نتیجه نرسیده است. اتحادیه با توجیه فاقد پلاک ثبتی بودن کمر به تعطیلی مجموعه بسته، درحالیکه این روند برای کسب و کارهای خیابانی غیرممکن است. البته ذکر این نکته لازم است که بسیاری از فود کورتهای تهران در برج میلاد، بام لند و ... سند مالکیت ندارند ولی جواز کسب دارند.

ایده‌پرداز گذر گردشگری سی تیر با اشاره به اینکه مجموعه رستوران‌های سیار باعث رونق محله شده است، اظهار کرد: براین اساس، موزه ایران باستان به دلیل حضور گردشگران شبانه در این محل طرح افزایش ساعت کاری تا 22 را اعلام کرده و بسیاری از کسب و کارهای محلی از سفر گردشگران شهری به این محله رونق یافته‌اند و تعطیلی این مجموعه علاوه بر نابودی کسب و کار 800 نفر از این مکان، حیات شبانه محله را نیز خاموش خواهد کرد.

وی افزود: از آنجا که اتحادیه اغذیه فروشان برای کسب مجوز با گذر سی تیر همکاری نکرد، اقدام به تشکیل پرونده جواز کسب از صنف دکه داران نمودیم اما در اواسط کار، این روند بی‌دلیل متوقف شد و این تفکر برایمان بوجود آمده که نفوذ اتحادیه‌های دیگر برای کارشکنی بی‌تاثیر نیست و این رویه جز انحصارطلبی پیام دیگری ندارد.

گطمیری عنوان کرد: روزانه در حدود 3هزار گردشگر شهری از خیابان سی تیر در حال تردد هستند و گذر گردشگری سی تیر با استقبال خوب مخاطبانش تا ساعات پایانی شب امنیت این محله را تامین کرده است و با 27 واحد صنفی شامل غذا، نوشیدنی، کافه، صنایع دستی و ...محیطی خانوادگی و سالم را دراین سه سال برای شهروندان تهرانی بوجود آورده و اکنون مطالبه مردمی است.

گردشگری بنیاد سینمایی فارابی سی تیر   اخبار برگزیده
  

فعال شدن مکانیزم حل اختلاف نمی‌تواند مشکلی را حل کند/ آمریکا نباید از میزبانی سازمان ملل سوءاستفاده کند/ عدم صدور ویزا برای ظریف هیچ توجیهی نداشتاستاد دانشگاه پرینستون آمریکا تداوم تنش در منطقه را نگران کننده دانست و گفت: فکر نمی‌کنم فعال شدن مکانیزم حل اختلاف توسط اروپا به کاهش اختلاف‌ها منجر شود و بتواند مشکلی را حل کند. اروپا نتوانست برای برآورده شدن مناقع ایران آمریکا را قانع کند.
ایلنا ایران سازمان ملل روابط بین الملل 

  

کرونا نام ویروسی است که در کشور چین شیوع پیدا کرده و در حال گسترش در سطح جهان است.
نامه نیوز ویروس درمان چین 

  

رییس‌جمهوری آمریکا در توییتی به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه کشورمان واکنش نشان داد.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ مصاحبه 

  

سبقت در ثبت نام خودرو با دوپینگ های میلیونی (عکس)تب تند خرید و فروش خودرو از سوی شرکت های خودروسازی باعث حضور واسطه گرانی در این بازار شده است که با تبلیغ در فضای مجازی سعی می کنند از نیاز متقاضیان ثبت نام خودرو سوءاستفاده کنند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

فهرست نهادها وبخش‌های معاف از مالیات در ایران​اقتصادنیوز: قانون مالیات‌ مواردی همچون درآمد حاصل از مؤسسات نگهداری از معلولین ذهنی و حرکتی، تعلیم و تربیت مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، تاسیسات ایران‌گردی و جهانگردی، موقوفات، کمک‌ها و هدایای دریافتی نقدی و غیرنقدی، فعالیت‌های انتشاراتی و مطبوعاتی، باشگاه‌های ورزشی و نظایر آن را از پرداخت مالیات معاف کرده است.
اقتصادنیوز سازمان اوقاف و امور خیریه سازمان تربیت بدنی مالیات 

  

قیمت خودرو هفته را چگونه آغاز کرد؟بازار خودرو این روزها تحت تاثیر عرضه قطره چکانی از سوی خودروسازان بزرگ است و به همین دلیل هم دلال ها و سفته بازان نبض قیمت خودرو را در دست گرفته اند. بازار خودرو هفته را با نوسان قیمت آغاز کرد به طوری که همزمان با افزایش ده میلیونی قیمت برخی خودروها شاهد کاهش چند میلیونی قیمت برخی دیگر از خودروها هستیم.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

ترامپ باید بابت آبرو ریزی عین الاسد و فریب آمریکاییان عذرخواهی کندگروه «کهنه‌سربازان جنگ‌های خارجی» آمریکا با صدور بیانیه‌ای از ترامپ خواستند بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه «عین الأسد»، عذرخواهی کند. کهنه‌سربازان آمریکایی: ترامپ بابت کوچک جلوه دادن مصدومیت‌های «عین الأسد» عذرخواهی کند
مثلث دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

احزاب اصلاح طلب نماینده قشر متوسط به بالا هستندعلیرضا رجایی میگوید احزاب اصلاح طلب تنها نماینده قشر متوسط هستند و هیچکدام از احزاب نماینده و صدای معترضین 96 و 98 نبودند. رجایی میگوید: اصلاح طلبان رمقی برای پیکار انتخاباتی ندارند.
مستقل‌آنلاین اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی روزنامه 

  

استوکس با پرسپولیس امضاکرد و امشب به تهران می‌آیدمدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که آنتونی استوکس، مهاجم مدنظر سرخپوشان امشب به تهران می‌آید.
مملکت‌آنلاین باشگاه پرسپولیس پرسپولیس پول 

  

40 میلیون چینی در قرنطینهبدلیل افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در چین، نهمین شهر این کشور نیز در فهرست ممنوعیت رفت و آمد قرار گرفت.
مستقل‌آنلاین درمان وزارت بهداشت مصاحبه 

  اخبار داغ
  

20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور بازگشتاقتصادنیوز : وزیر صنعت، معدن و تجارت از بازگشت 20 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور خبر داد و گفت: برای شب عید، کالاهای اساسی به میزان کافی وارد کشور و تأمین شده است.
اقتصادنیوز دلار ارز صنعت 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلاوارز پایتخت؛ فنر مقاومت قیمت‌ها پرید؛ صعود دلار و سکه به بالای مرزهای مقاومتیاقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه 7 بهمن‌ماه 1398 نرخ‌ها در بازار طلا و ارز تهران ثبات نسبی روزهای اخیر را تکرار نکرد و با حرکت روی مدار صعودی سطوح مقاومتی را پشت سر گذاشتند. امروز دلار آمریکا در محدوده 13610 تا 13730 تومان جابه‌جا شد و شاخص ارزی نهایتاً روی رقم 13700 تومانی به کار خود پایان داد...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران پایتخت 

  

رئیس بانک مرکزی فرانسه گفت صدور ارزهای دیجیتالی باید در انحصار دولت ها باشد.
نامه نیوز سوئیس سوئد فیس بوک 

  

آمادگی تیم‌های واکنش سریع مبارزه با بیماری‌های واگیر و آمبولانس‌های ویژه برای انتقال و سرویس‌دهی به بیماران احتمالی کرونارییس سازمان اورژانس کشور از آمادگی تیم های واکنش سریع مبارزه با بیماریهای واگیر و آمبولانس های ویژه CBRNE برای انتقال و سرویس دهی به بیماران احتمالی کرونا ویروس خبر داد.
ایلنا اورژانس آموزش ویروس