فصلی سخت در انتظار فکری و استقلال

در‌ حساس‌‌ترین بازی هفته دوم، استقلال در خوزستان به فولاد باخت تا اولین شکست فکری و آبی‌ها در لیگ بیستم و خیلی زودتر از انتظارات رقم بخورد.

فصلی سخت در انتظار فکری و استقلال

رویداد24  اگر از حاشیه‌های زیادی که آبی‌ها در هفته گذشته داشتند که قطعا در عملکرد آن‌ها در زمین هم بی‌تاثیر نبود بگذریم، این شکست معلول برخی از علل فنی حاصل از تفکرات سرمربی آبی‌ها بود. تفکراتی که بر‌خلاف هفته نخست، بیشتر بر پایه تدابیر دفاعی سازماندهی شده بود.

فکری ابتدا مثل هر مربی حرفه‌ای دیگری ترجیح داد به ترکیب برنده‌اش دست نزند و علی‌رغم این‌که فرصت استفاده از بازیکنان جدیدش را داشت، بجز مرادمند از هیچ‌یک از آن‌ها در ترکیب اولیه استفاده نکرد و مرادمند هم جانشین یزدانی شده بود که با مصدومیت از ناحیه همسترینگ مواجه شده بود.

اما برخلاف ظاهر دست نخورده آبی‌ها نسبت به هفته نخست، ماهیت رفتاری آن‌ها در زمین کاملا‌ تغییر کرده‌ و رفتارهای تدافعی در سراسر بازی جای خود را به رفتارهای تهاجمی بازی گذشته داده بود. شاخص‌ترین رفتار دفاعی آبی‌ها، تعویضی بود که نسبت به هفته گذشته کاملا‌ معکوس شکل گرفت تا نتیجه این بازی هم عکس هفته نخست شود.

در هفته نخست در‌حالی که آبی‌ها در پایتخت با یک گل از حریف خود پیش بودند، در دقیقه 69 فکری دست به تغییری کاملا‌ تهاجمی زد تا نشان دهد میل تیمش به افزایش گل بیشتر شده. سرمربی آبی‌ها در دقیقه 69 فرشید باقری هافبک دفاعی تیمش را که این روزها مورد‌انتقاد هواداران قرار دارد، از زمین خارج کرد و به‌جای او اصلی‌ترین عنصر تهاجمی تیمش یعنی شیخ دیاباته را به زمین ‌‌فرستاد.

روز جمعه و در اهواز هم در دقیقه 69 و در‌حالی که استقلال باز‌هم با یک گل از حریفش پیش بود، تابلوی تعویض بالا رفت، اما این بار بر‌خلاف بازی گذشته، این تعویض کاملا‌ دفاعی بود تا مشخص شود فکری قصد دارد برای‌20 دقیقه پایانی با رفتن به لاک دفاعی دست به حفظ نتیجه بزند. ورود محمد دانشگر یک مدافع میانی به جای آرش رضاوند که هافبکی با تمایلات تهاجمی است، موید این نکته است.

بدیهی است (با احتساب وقت‌های تلف شده) بیست‌و چند دقیقه دفاع کردن از نتیجه‌ای با تفاوت یک گل‌ مقابل تیم باتجربه‌ای مثل فولاد در ورزشگاه اختصاصی‌اش، چندان کارساز نیست. بویژه که همین فولادی‌ها هفته گذشته نشان داده بودند قابلیت تغییر نتیجه در لحظات پایانی بازی را دارند. وقتی تفکرات دفاعی جای تفکرات تهاجمی را گرفت، نتیجه‌گیری استقلال هم نسبت به هفته پیش کاملا‌ تغییر کرد و آبی‌پوشان پیروزی یک- صفر خارج از خانه را با شکست 2- یک عوض کردند تا نخستین شکست فصل بیستم آن‌ها خیلی زود ثبت شود.

بیشتر بخوانید: مورد مشکوک در بیانیه استقلال علیه فولاد

استقلال زود به حاشیه رفت

آبی‌ها لیگ را با آرامش و پیروزی آغاز کردند و با این‌که نتوانستند از بازیکنان جدید خود استفاده کنند، حریف هفته اول‌شان را شکست دادند، اما در هفته دوم مقابل میزبان خود شکست خوردند و این در‌حالی بود که فکری مجوز استفاده از بازیکنان جدید را هم گرفته بود. از آنجایی که یک قانون نانوشته می‌گوید استقلال بعد از هر اتفاق خوب، خیلی زود به چالش‌های بزرگ کشیده شده و وارد حاشیه می‌شود، آن‌ها این بار هم ترک عادت نکردند و درست در‌حالی که با همه فشارهایی که تحمل می‌کردند لیگ را با پیروزی آغاز کردند، هفته پر‌حاشیه و پرتلاطم آن‌ها آغاز شد.

حاشیه‌هایی که هر‌کدام از آن‌ها می‌تواند تمرکز یک تیم را کاملا‌ بر‌هم بزند. بزرگ‌ترین حاشیه‌ای که هفته گذشته برای مجموعه باشگاه استقلال ایجاد شد، مناظره جنجالی مدیرعامل‌ سابق و رئیس هیئت‌مدیره بود که حاشیه‌های زیادی در رسانه‌های جمعی و فضای مجازی برای این دو و باشگاه استقلال ایجاد کرد. بجز این مناظره جنجالی، برخی اتفاقات و تصمیمات عجیب نیز مزیدی بر علت شد که از جمله آن‌ها می‌توان به طولانی شدن اسپانسرینگ پیراهن و اصلاح قیمت قرارداد بازیکنان اشاره کرد.

تعدادی از بازیکنان استقلال هفته گذشته در‌حالی تمرین کردند که بیشترین انرژی آن‌ها صرف چانه‌زنی برای کم نشدن از مبلغ قراردادشان گذشت و چه‌بسا این موضوع منجر به از دست رفتن تمرکز آن‌ها برای این بازی شده بود. استقلال در هفته دوم شکست را تجربه کرد که این شکست محصول مشترک حاشیه‌های هفته گذشته و یکسری استراتژی‌های دفاعی درون زمین بود که شاید همین استراتژی‌های دفاعی ناشی از بر هم خوردن تمرکز کادر فنی بود.

اهواز فولاد ورزشگاه   اخبار برگزیده
  

رایزنی وزاری خارجه ایران و آذربایجان مسائل دوجانبه و شرایط پسا جنگ قره‌باغ محوروزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بصورت ویدئو کنفرانس آخرین تحولات روابط دو جانبه و شرایط پسا جنگ در منطقه را بررسی کردند.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

گزارش قالیباف از راهکارهای چهارگانه نجات اقتصادی + فیلمقالیباف از اقدامات مجلس در خصوص راهکارهای چهارگانۀ اقتصادی گزارشی ارائه کرد.
گسترش رهبر انقلاب کسری بودجه بودجه 

  

درخواست بی‌شرمانه آل سعود از آژانس بین المللی انرژی اتمیایسنا/ عربستان سعودی از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد که بازرسی های خود برای کشف ''فعالیت‌های غیرصلح آمیز هسته‌ای'' ایران را افزایش دهد.
مثلث دبی آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

گفت‌وگوی سخنگوی وزارت خارجه با حامد کرزایسخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با «حامد کرزای»، رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار و رایزنی کرد .
ایلنا سخنگوی وزارت امور خارجه وزارت خارجه کرزای 

  

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، سند راهبردی بین ایران و افغانستان را یکی از اسناد خیلی مهم در روابط دو کشور عنوان و تاکید کرد: گفت‌وگوها میان تهران و کابل درباره سند راهبردی در ابعاد مختلف پیشرفت‌های زیادی داشته است.
نامه نیوز وزارت خارجه واشنگتن جمهوری اسلامی ایران 

  

«طرح شفافیت آرا» در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس به تصویب رسیدطرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس بررسی و تصویب و گزارش آن برای رسیدگی به صحن علنی پارلمان ارسال شده تا در دستورکار پارلمان قرار گیرد.
۵۵ آنلاین رایانه 

  

پایانِ سبز هفته پرنوسان بورسشاخص کل بورس در روز چهارشنبه 10 هزار واحد رشد کرد تا هفته پرنوسان را صعودی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز بورس تهران شاخص ایران خودرو 

  

این افراد وام یک میلیونی و بسته معیشتی 100 تومانی دریافت می کنندحامد شمس رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات مشمولان بسته معیشتی 100 هزار تومانی و وام یک میلیون تومانی، اظهار کرد: مشمولان بسته معیشتی دولت که شغل و درآمد ثابت ندارند مشمول این طرح هستند.
مستقل‌آنلاین وام بودجه دولت 

  

خبر خوب معاون وزیر بهداشت برای بیماران کرونایی + جزئیاتقاسم جان‌بابایی صبح امروز در بازدید از بیمارستان بهشتی کاشان از بستری بیماران به صورت خانوادگی در این بیمارستان ابراز تاسف کرد و اظهار داشت:
مستقل‌آنلاین بیمارستان کاشان وام 

  

امروز مرز مقاومت قیمت پراید سرانجام شکستقیمت پراید پس نزدیک به دو ماه و نیم بار دیگر به زیر 100 میلیون تومان بازگشت.
خودروتک قیمت ماه خودرو 

  

خدا را شکر عادل رفت!«خدا را شکر عادل رفت و فوتبال ایران عمق پیدا کرد. خدا را شکر دیگر کسی به کسی بدوبیراه نمی‌گوید. خدا را شکر همه دارند حرمت هم را نگه می‌دارند!»
مملکت‌آنلاین ایران شکر روزنامه 

  

ریزش عجیب و غریب قیمت خودرو / روند کاهشی ادامه داردروند کاهش قیمت خودرو در چند هفته اخیر به گونه ای شده است که اکنون می توان با قاطعیت گفت در یک موج ریزش قیمت خودرو قرار گرفته ایم. موج ریزشی که به نظر می رسد فعلا قصد فروکش کردن ندارد.
خودروتک خودرو بازار خودرو تولید 

  

برخی آمریکایی‌ها نگران احتمال کمک سیاسی پوتین به ترامپ جهت بقا در قدرت هستند. به هر حال نباید فراموش کرد که هنگام ایجاد یک بحران داخلی، این مقامات خارجی هستند که نقش تعیین‌کننده پیدا می‌کنند.
نامه نیوز دموکرات فضای مجازی ولادیمیر پوتین 

  

اتخاذ رویکرد درست آمریکا در قبال برجام برای بهبود شرایط پرتنش فعلیوزیر امور خارجه فرانسه اتخاذ رویکرد درست از سوی آمریکا در قبال برجام را در بهبود شرایط پرتنش فعلی مناسب دانست.
ایلنا فرانسه 

  

آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور/ بررسی طرح مشترک بسیج و وزارت بهداشت در خصوص مهار کووید 19 در کمیسیون بهداشتسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: آخرین وضعیت تولید واکسن کرونا در کشور در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .
ایلنا تولید درمان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس 

  اخبار داغ
  

سمینار مجازی تحریم‌های یک‌جانبه و همه‌گیری کرونا در وین برگزار می‌شودسفیر و‌ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد‌ سازمان‌های بین‌المللی در وین، از برگزاری سمینار مجازی تحریم‌های یکجانبه و تاثیرات آنها در پرتو همه‌گیری کرونا در وین خبر داد.
اعتماد جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا وین 

  

اس ام اس و پیامک تسلیت در این روزهای کروناییدر ادامه این مطلب اس ام اس ها و متن هایی را برای تسلیت گفتن در این روزهای کرونایی آماده کرده ایم.
شما‌نیوز خواستگاری پیامک خانواده 

  

برگزاری سمینار مجازی تحریم‌های یکجانبه و همه‌گیری کرونا در وینسفیر و‌ نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل از برگزاری سمینار مجازی تحریم‌های یکجانبه و تاثیرات آن در پرتو همه‌گیری کرونا، دهم آذر ماه و در وین خبر داد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران ونزوئلا وین 

  

تمدید اعتبار وکالت‌نامه‌های خرید و فروش خودرو به دلیل شیوع کرونارئیس پلیس راهور ناجا از تمدید وکالت‌نامه‌های خرید و فروش خودرو که اعتبار آنها از اول آذر تا پایان آخرین روز محدودیتهای کرونایی، منقضی شود، خبر داد.
اقتصادنیوز وکالت پلیس راهور خودرو 

  

در این صورت وارد موج چهارم کرونا می‌شویمرئیس بیمارستان امام خمینی گفت: اگر محدودیت‌ها هدفمند باشد و مردم هم رعایت کنند، آذر و زمستان را می‌ت
خبرفوری امام خمینی بیمارستان پوشش 

  

ارتباط بورس با بازارهای موازی چیست؟یک کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: برآیند کلی بورس رابطه مستقیمی با وضعیت بازارهای موازی دارد و قیمت ارز در مقابل پول ملی روند نزولی گرفته و در بازارهای طلا، خودرو و مسکن قیمت‌ها به سمت کاهشی شدن در حرکت هستند که بازار در چنین وضعیتی از پتانسیل مناسبی برای رشد برخوردار است اما منوط بر اینکه مسئولان با شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ناگهانی آرامش بازار را به‌ هم نریزند.
گسترش بورس تهران سرمایه خودرو 

  

بورس تا شاخص 2 میلیون واحد صعود می کند؟همایون دارابی، کارشناس بازار سهام درمورد وضعیت روند مثبت این روزهای بازار است معتقد است این روند می تواند پرقدرت تر ادامه دار باشد.
گسترش شاخص پتروشیمی بازار خودرو 

  

ارسال بیش از 219 هزار پیامک برای رانندگان خاطی در محدودیت‌های کرونامعاونت عملیات ناجا اعلام کرد: در 6 روز گذشته با اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا 219 هزار و 792 راننده خاطی پیامک دریافت کردند.
برنا پیامک