ایلنا   |  سیاسی  |  

اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم/ مازنداران دوباره در وضعیت هشدار قرار دارد/ وضعیت بیمارستان‌های نوشهر مانند روزهای ابتدایی شیوع کرونا است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: درحال حاضر ساخت واکسن کرونا در حد ادعا است و تا زمان تایید نهایی زمان زیادی مانده است اما اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم

اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم/ مازنداران دوباره در وضعیت هشدار قرار دارد/ وضعیت بیمارستان‌های نوشهر مانند روزهای ابتدایی شیوع کرونا است

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: درحال حاضر ساخت واکسن کرونا در حد ادعا است و تا زمان تایید نهایی زمان زیادی مانده است اما اگر واکسن کرونا تولید شود با همکاری سازمان بهداشت جهانی آن را وارد می‌کنیم

محمدعلی محسنی بندپی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره ساختن واکسن کرونا در آمریکا و اروپا و ارسال آن باتوجه به شرایط تحریمی که بر کشور وجود دارد، گفت: اینکه در حال حاضر مطرح می‌شود واکسن کرونا ساخته شده است، بیشتر در حد یک ادعا است؛ چراکه سازمان بهداشت جهانی (WHO) این مسئله را به طور رسمی تایید نکرده است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر واکسن بیماری کرونا ساخته شود، قطعاً همکاران ما در وزارت بهداشت و درمان با هماهنگی WHO و همچنین با کمک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ترتیبی اتخاذ خواهند کرد که واکسن را بتوانیم وارد کشور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اما اصل موضوع این است که واکسن‌های گفته شده هنوز روی نمونه‌های انسانی تا جایی که من اطلاع دارم آزمایش نشده است و فکر می‌کنم باید منتظر باشیم تا یک واکسن نهایی ساخته شود.

نماینده نوشهر گفت: در خوشبینانه‌ترین شکل موجود یعنی در 4 الی 5 ماه آینده ما واکسن را خواهیم داشت بنابراین باید همچنان بهترین راه مبارزه با ویروس را در پیش بگیریم.

محسنی بندپی با اشاره به این‌که رعایت پروتکل‌های بهداشتی مناسب‌ترین راه پیشگیری است، عنوان کرد: بهترین راه پیشگیری، حفظ فواصل اجتماعی، مراقبت‌های اجتماعی و فردی و رعایت پروتکل‌های پیشگیرانه است که ما می‌توانیم در راه مبارزه با کرونا پیش بگیریم.

وی درباره این‌که این‌ روزها پیک مجددا کرونا ویروس به کشور بازگشته است و اینکه کمیسیون چه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد، اظهار داشت: با توجه به این‌که مجدداً چند استان از استان‌های ما که قبلاً سفید اعلام شده بودند در حال حاضر در وضعیت قرمز قرار دارند، قطعا این موضوع در کمیسیون بررسی خواهد شد.

محسنی بندپی یادآور شد: استان مازندران تقریباً سفید شده بود اما در حال حاضر نوشهر، فریدونکنار، بشهر و آمل قرمز اعلام شدند و این استان در مرز هشدار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: گزارشی که به من داده‌اند در نوشهر تعداد بیمارانی که بستری هستند، همانند تعداد بیماران در زمان اسفند ماه است.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بیماری در پیک خودش قرار دارد، بنابراین ناگزیریم وزارت بهداشت را تحت فشار بگذاریم که پروتکل‌های پیشگیرانه را در دستور کار خودش قرار دهد.

وی تاکید کرد: لازم است وزارت بهداشت و درمان با هماهنگی سایر دستگاه‌ها، کارکنان، مشتریان و ارباب رجوع‌های‌شان را ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنند‌.

محسنی بندپی اضافه کرد: لازم است بر مجامعی که به نوعی تعداد جمعیت در آن زیاد است نظارت بیشتری وجود داشته باشد.

وی گفت: باید نشست‌ها و مراسم‌ها لغو شود و اما اگر به ناچار بعضی از این مراسم‌ها باید برگزار شود لازم است حداکثر فواصل اجتماعی و پروتکل‌های پیشگیری رعایت شود.

تولید سازمان بهداشت جهانی وزارت بهداشت   اخبار برگزیده
  

آیا قرار است جهانگیری کاندیدای انتخابات 1400 شود؟یک فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: برخی تلاش دارند از آقای جهانگیری تصویر جدیدی خلق کنند تا او بتواند آبرومندانه در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 نامزد شود. سهم آقای جهانگیری از پاسخگویی وضع موجود کمتر از آقای روحانی نیست. او مسئول ارشد اجرایی در دولت محسوب می‌شود.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری اسحاق جهانگیری 

  

تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی + جزئیاتنمایندگان مجلس با تصویب تبصره های 10 گانه ماده 54 قانون مالیات های مستقیم، سازوکار اخذ مالیات از خانه های خالی را مشخص کردند.
ایلنا قانون قانون خدمات کشوری مالیات 

  

خبری خوش درباره واکسن کروناشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

وعده دولت برای کنترل قیمت خودروصادقی نیارکی گفت: اکنون نوسانات زیادی در اقتصاد کشور وجود دارد اما قیمت خودرو را در سطح خودروسازان کنترل می‌کنیم.
خودروتک دولت قیمت افزایش قیمت 

  

رئیس جمهور چرا به دنبال حاشیه سازی است؟نماینده دلیجان گفت: رئیس جمهور می تواند یک نفر را برای وزارت صمت معرفی کند. بهتر بود مشاوران رئیس جمهور خبر می‌دادند که چقدر بازار آشفته است البته به صورت حضوری نه از پشت شیشه دودی ماشین!
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قیمت موبایل 

  

شب ‌عزل ‌ در جماران / هاشمی : پیش امام گریه کردمدو روز بعد آیت‌الله امینی از قم به من تلفن کردند و گفتند امام به دبیرخانه خبرگان دستور دادند که جلسه خبرگان را تشکیل دهید که این مسئله را حل کنید و تمام کنید. من به ایشان گفتم خب حالا شما بیایید تهران، ما هنوز بر این مسئله حرف داریم.
مثلث محمدرضا گلزار گریه نوروز 

  

فارس/ معاون دفتر نشر آثار رهبر انقلاب به حاشیه‌سازی معدودی از نمایندگان مجلس واکنش نشان داد.
نامه نیوز رهبر انقلاب قیمت جنایت 

  

تحریف دوباره FATF/چرا چین و روسیه با ایران همکاری بانکی ندارند؟روایتی تازه از علت عدم همکاری بانکی کشورهای روسیه وچین با ایران طی هفته جاری موجب شد بار دیگر مساله تبعات عدم الحاق ایران به کنوانسیون‌های FATF مطرح شده و ضریب پیدا کند.
۵۵ آنلاین چین ایران و چین روزنامه 

  

ماجرای جنایت در ساختمان 118 چیست؟جوان 28ساله که سه سال قبل به دنبال لاف پولداری برای یک زن مطلقه، زن عمویش را برای سرقت طلا خفه کرده بود، صبح روز گذشته با گذشت فرزندان مقتول، از قصاص نفس نجات یافت.
مملکت‌آنلاین جنایت سرقت بازداشت 

  

احمدی‌نژاد: علاقه ندارم هیچکس در زندان باشد/ نظر من، نظر رسمی جمهوری اسلامی نیست‏محمود احمدی نژاد در گفتگو با ریچاد اسپنسر خبرنگار روزنامه تایمز لندن به پرسش‌های او در باره مسائل مختلف منطقه‌ای و بین المللی پاسخ داد.
رویداد۲۴ احمدی نژاد زندان یمن 

  اخبار داغ
  

بسته شدن پرونده بورس تهران با ثبت رشد 60 درصدی در نیمه نخست تابستاناقتصادنیوز: پرونده بورس تهران در نیمه نخست تابستان با ثبت رشد 60 درصدی شاخص کل بسته شد و این نماگر بر فراز سوپرکانال دو میلیون واحد ایستاد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران خودرو 

  

یک شرکت آمریکایی که به تولید واکسن‌ بیماری‌های عفونی مشغول است، اعلام کرده که در تولید واکسن کرونا پیشرفت‌های گسترده‌ای داشته است.
نامه نیوز تولید جنایت ویروس 

  

کدام شهرهای کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند؟فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: حدود 170 شهر ایران در وضعیت قرمز قرار دارند و اکثر شهرهای کشور فاقد مصونیت کرونا هستند.
مثلث تهران استانداری تهران ایران 

  

کشف سریعترین راه تشخیص کرونا/اعلام جزئیات وام ودیعه‌ی تهرانی‌ها/کربلا قرنطینه شد/‌ مقصر اصلی انفجار کلینیک سینا مشخص شدکرونا در هفته گذشته هم همچنان در گوشه و کنار دنیا سرتیتر بسیاری از اخبار بود و گویا تمامی ندارد اما در همین گیر و دار اخبار بسیاری در حوزه اجتماعی منتشر شد با هم به مرور برخی از این اخبار خواهیم پرداخت.
برنا وام کربلا انفجار 

  

اسم واکسن کرونا، ساخت آمریکا فاش شدشرکت "نواواکس"(Novavax) اعلام کرد که واکسن کرونا ویروس ساخت این شرکت نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.
اقتصادنیوز ویروس سیستم ایمنی فناوری 

  

کرونا در آمریکا هر 80 ثانیه جان یک نفر را می‌گیرداقتصاد نیوز: یافته‌های تازه در آمریکا از شتاب گرفتن مرگ و میر ناشی از کرونا در این کشور و مرگ یک تن در هر 80 ثانیه حکایت دارد.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ دموکرات 

  

فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه شرایط تهران همچنان قرمز است، گفت:‌ درخواست ستاد کرونا تهران و استانداری تهران که در کمیته امنیتی انتظامی و اجتماعی وزارت کشور مطرح شد و امیدواریم مورد تایید ستاد ملی نیز قرار بگیرد این است که کلیه محدودیت‌های اعمال شده تاکنون در تهران برای هفته آینده نیز تمدید شود...
نامه نیوز تهران استانداری تهران استان البرز 

  

روسیه دارویی به نام "آویفایر" برای درمان کووید 19 وارد بازار کرده است. ترکیب این دارو شباهت زیادی به آویگان تولید ژاپن دارد که در برخی کشورها، از جمله آلمان برای درمان کووید 19 استفاده می‌شود. کریل دمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه چندی پیش در تلویزیون روسیه گفت: «ما موفقیت خوبی در تولید دارو داشتیم. این دارو در حال حاضر به بیش از 15 کشور جهان صادر می‌شود...
رویداد۲۴ روسیه آلمان رئیس جمهور 

  

قیمت عرضه اولیه جدید بورسیتعداد 105 میلیون سهم شرکت پتروشیمی ارومیه، با نماد معاملاتی "شاروم" در فرابورس ایران عرضه اولیه و هر سهم این شرکت 630 تومان کشف قیمت شد.
مستقل‌آنلاین قیمت پتروشیمی ارومیه