اعتماد   |  ورزشی  |  

شانس کم پرسپولیس برای جذب مغانلو

مغانلو یکی از اهداف پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات است و آنها قصد دارند با جذب این بازیکن بلندقامت بخشی از بار خط حمله خود را بر دوش این بازیکن بیندازد اما شرایط آنگونه که مدیران پرسپولیس می خواهند پبش نمی رود.

شانس کم پرسپولیس برای جذب مغانلو

اعتمادآنلاین| پرسپولیسی‌ها با 5 پیروزی پیاپی در هفته‌های اخیر توانستند بار دیگر صدر جدول را به تصرف خود دربیاورند و دوباره به‌عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی نام خود را مطرح کنند. حالا که سرخ‌ها در آرامش و روحیه بالا به سر می‌برند، زمان آن فرارسیده که مشکلاتی که این تیم در نیم‌فصل اول با آن دست‌وپنجه نرم می‌کرد برطرف‌شده و آنها بدون دغدغه بازی‌های نیم‌فصل دوم و البته لیگ قهرمانان آسیا را آغاز کنند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آنها در نیم‌فصل اول کمبود بازیکن این تیم در چند پست حساس بود که باعث شد گل‌محمدی برای پرکردن این جاهای خالی از بازیکنان موجود در پست‌های غیرتخصصی استفاده کند و حالا آنها قصد دارند برای نیم‌فصل دوم این مشکل را برطرف کنند و یکی از گزینه‌های اصلی‌شان شهریار مغانلو است که ابتدای فصل به لیگ پرتغال رفت.

 

80‌هزار دلار برای رضایتنامه دائمی

 

همان‌طور که طی چند روز گذشته رسانه‌های مختلف خبر داده‌اند مغانلو یکی از اهداف پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات است و آنها قصد دارند با جذب این بازیکن بلندقامت بخشی از بار خط حمله خود را بر دوش این بازیکن بیندازد و بدین ترتیب در بازی‌هایی که گره کور خورده می‌شود، یحیی قابلیت تغییر سیستم و ترکیب خود را داشته باشد. به همین جهت از مدت‌ها قبل مذاکرات پرسپولیس با سانتاکلارای پرتغال آغاز شد و از این تیم پرتغالی خواستند که شرایط خود را برای انجام شدن این انتقال اعلام کند.

 

هرچند گمانه‌زنی‌ها درخصوص مبلغ رضایتنامه این بازیکن در روزهای اخیر زیاد بوده و هر رسانه‌ای یک مبلغ و شرایط خاص را برای این انتقال اعلام می‌کرد، اما همان‌طور که پیش از این نوشته بودیم سانتاکلارا برای صدور رضایتنامه مغانلو مبلغی در حدود 60 هزار یورو طلب کرده و حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می‌رسد که رقم دقیق این انتقال 80 هزار دلار است که با توجه به اختلاف مبلغ یورو با دلار، نزدیک به همان مبلغ است.

البته موضوع دیگری که در این بین مطرح می‌شود بحث نحوه صدور رضایتنامه است. برخی‌ها بر این باورند که این مبلغ برای رضایتنامه این بازیکن برای نیم‌فصل است و درصورتی که سرخ‌ها او را به‌صورت دائمی بخواهند این مبلغ به 300 هزار دلار می‌رسد.

 

در این خصوص یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس گفت: «واقعا برخی از اخبار سرگیجه‌آور است و مشخص نیست که از کجا درمی‌آید. مذاکرات باشگاه با سانتاکلارا انجام شده و آنها رقم پیشنهادی خود را به ما اعلام کرده‌اند، اما این مبلغ برخلاف آنچه در رسانه‌ها اعلام می‌شود برای نیم‌فصل نیست و رقم درخواستی باشگاه پرتغالی برای صدور رضایتنامه دائمی این بازیکن است.»

 

در این خصوص شنیده می‌شود باشگاه پرسپولیس پیشنهاد جذب قرضی این بازیکن برای نیم‌فصل را به سانتاکلارا ارائه کرده است اما ظاهرا این باشگاه حاضر نیست مغانلو را به‌صورت قرضی در اختیار تیمی قرار بدهد و تنها درصورتی با این انتقال موافقت می‌کند که تیم ایرانی قصد داشته باشد او را به‌صورت کامل جذب کند.

 

مذاکرات قطع نشده است

 

دیروز برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که با توجه به مبلغ درخواستی باشگاه سانتاکلارا و عدم‌توانایی مالی سرخ‌ها برای پرداخت این مبلغ، مذاکرات بین طرفین خاتمه یافته و این انتقال منتفی شده است، اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که تلاش باشگاه پرسپولیس برای انجام‌شدن این انتقال ادامه دارد و آنها امیدوارند تا بتوانند این بازیکن را برای نیم‌فصل دوم به خدمت بگیرند.

 

شنیده‌ها حاکی از آن است که پرسپولیس علاوه‌بر اینکه با رقم درخواستی باشگاه سانتاکلارا مشکل دارد، با مغانلو هم اختلافاتی دارد که این موارد در رایزنی‌های باشگاه و نماینده بازیکن درحال بررسی است. ظاهرا مغانلو برای یک نیم‌فصل از سرخ‌ها رقمی در حدود 3 میلیارد تومان درخواست کرده که به‌زعم قرمزهای تهرانی این مبلغ بالاتر از سقفی است که باشگاه برای بازیکن درنظر گرفته و چانه‌زنی‌ها برای رساندن این رقم به یک مبلغ منطقی‌تر ادامه دارد.

 

باشگاه پرسپولیس بر این باور است که پرداخت این مبلغ باعث می‌شود جو خوب حاکم بر تیم برهم بخورد و صدای بازیکنان فعلی این تیم دربیاید، به همین جهت آنها بر اساس مبالغی که به‌عنوان سقف درنظر گرفته شده، حاضرند که این مهاجم را به خدمت بگیرند.

 

مغانلو بزرگ‌ترین هدف پرسپولیس نیست

 

این روزها تمامی اخبار نقل‌وانتقالاتی باشگاه پرسپولیس حوالی شهریار مغانلو است و خیلی‌ها روی این انتقال مانور می‌دهند و آن را بزرگ‌ترین هدف نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس می‌دانند. در این خصوص شنیده می‌شود که سرخ‌ها تا حد زیادی پیگیر انجام‌شدن این انتقال هستند و مدام درحال مذاکره با سانتاکلارا، مغانلو و نماینده‌اش هستند که درنهایت بتوانند اختلافات موجود را به حداقل رسانده و او را سرخ‌پوش کنند.

 

اما برخی منابع معتقدند که مغانلو بزرگ‌ترین هدف نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس در این برهه نیست و آنها اهداف مهم‌تری را درنظر دارند. با توجه به اینکه این بازیکن در تیم پرتغالی یک نیمکت‌نشین است و سرخ‌ها نمی‌دانند که او در چه درجه‌ای از آمادگی قرار دارد و همچنین آمار گلزنی او در تیم پیکان که تعداد قابل توجهی از آنها از روی نقطه پنالتی بوده است، بحث انتقال مغانلو تیری است که سرخ‌ها در تاریکی رها کرده‌اند و اگر هم به هدف نخورد، آنها چیز زیادی را از دست نداده‌اند.

 

شنیده می‌شود که پرسپولیسی‌ها وضعیت مدافعان میانی خود را بغرنج‌تر از هر نقطه دیگری از زمین می‌دانند و بر این باورند که اگر بخواهند سر کیسه را جایی شل کنند، برای خرید مدافع میانی است که این روزها در سرزمین سرخ‌ها به جز سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی‌زادگان، گزینه دیگری برای حضور در ترکیب این تیم وجود ندارد.

 

قرارداد 115 هزار دلاری و رضایتنامه 80 هزار دلاری؟!

 

پرسپولیسی‌ها یکی از مواردی که نمی‌توانند در موضوع انتقال شهریار مغانلو هضم کنند، بحث نحوه قیمت‌گذاری روی این بازیکن است. آنها بر این باورند که وقتی سانتاکلارا این بازیکن را با قیمت 115 هزار دلار برای هر سال به استخدام خود در آورده و یک نیم‌فصل هم او را در اختیار داشته، چرا حالا برای صدور رضایتنامه‌اش باید رقم 80 هزار دلار طلب کند.

 

سرخ‌ها معتقدند این انتقال باید با رقمی به‌مراتب پایین‌تر اتفاق بیفتد و تیم پرتغالی باید در این میان منطق را هم درنظر بگیرد. ضمن اینکه این بازیکن در سانتاکلارا به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده و در گلزنی توفیق چندانی نداشته است که حالا بخواهد قیمتش بالا برود.

 

پرسپولیسی‌ها همچنین روی مبلغ درخواستی مغانلو هم بحث دارند و بر این باورند که وقتی او با 115 هزار دلار حاضر شده در یک کشور اروپایی زندگی و بازی کند، نباید بیش از این مبلغ را از یک تیم ایرانی بخواهد. البته شنیده می‌شود مغانلو برای اینکه بار دیگر به مرکز توجهات برگردد و فوتبالش را احیا کند، علاقه زیادی دارد که پیراهن سرخ را بر تن کند.

 

البته در این بین شنیده می‌شود ترابی در روزهای اخیر بار دیگر نشان از روزهای آماده‌اش داده و با پایان محرومیت آل‌کثیر و ویژگی بازی‌اش، او هم یکی دیگر از نفرات فیکس در ذهن گل‌محمدی است و با توجه به عدم‌علاقه یحیی به استفاده هم‌زمان از 2 مهاجم نوک، کار مغانلو برای رسیدن به ترکیب اصلی هم سخت است.

 

پایان نقل‌وانتقالات پرتغال مشکل بزرگ سانتاکلارا

 

با توجه به درخواست پرسپولیسی‌ها از تیم پرتغالی برای تخفیف در مبلغ اعلام شده، باشگاه پرتغالی درحال بررسی شرایط خود برای اعلام مبلغ جدید است. در این بین شنیده می‌شود باشگاه پرتغالی به پرسپولیسی‌ها اعلام کرده که مغانلو دومین فوروارد گران‌قیمت این فصل‌شان است و با توجه به اینکه پنجره نقل‌وانتقالاتی پرتغال بسته شده است آنها نمی‌توانند بعد از انتقال مغانلو به پرسپولیس، بازیکن جدیدی را جایگزین او کنند و به همین دلیل اگر قرار باشد پول خوبی هم از این انتقال نصیب‌شان نشود، عملا این انتقال به کارشان نمی‌آید.

 

با این تفاسیر، پرسپولیسی‌ها نباید زیاد به تخفیف تیم پرتغالی امیدوار باشند و اگر هم قرار باشد آنها تجدیدنظری در این رقم داشته باشند، قطعا مبلغش زیاد نیست و باید دید مدیران پرسپولیس درنهایت زیر بار این مبلغ می‌روند یا از جذب این مهاجم صرف‌نظر می‌کنند. شاید جلسه هیات‌مدیره سرخ‌ها بتواند تکلیف این موضوع را مشخص کند.

 

منبع: فرهیختگان

باشگاه پرسپولیس پرسپولیس بازی   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

بازیگرانی که واکسن کرونا زدندبا آغاز واکسیناسیون در جهان، برخی بازیگران مشهور چون آرنولد شوارتزنگر و جین فوندا هم واکسن زده‌اند.
اقتصادنیوز واکسیناسیون 

  

علت سقوط بورس چه بود؟شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود 2.7 درصد افت داشت.
گسترش شاخص تهران ایران خودرو 

  

شهرهای قرمز کرونایی خوزستان به 11 شهر افزایش یافت/ دورهمی های خانوادگی مهمترین دلیل تشدید کرونا در خوزستانفرمانده عملیات مقابله با بیماری کرونا در استان خوزستان گفت: با قرمز شدن وضعیت کرونایی شهرهای خرمشهر و رامهرمز، شهرهای قرمز کرونایی خوزستان به 11 شهر رسید.
برنا استان خوزستان خرمشهر دورهمی 

  

از عرش به فرش عرضه اولیه های بورسی!روزگاری نه چندان دور، عرضه اولیه های بازار سرمایه، به عنوان جذاب ترین و شیرین ترین بخش این بازار حسا
خبرفوری فرش سرمایه کار 

  

قم هم آلوده به کرونای انگلیسی شدرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از شناسایی دو مورد ویروس انگلیسی درقم خبرداد و با این شرایط قم هم به کرونای انگلیسی آلوده شد.
اقتصادنیوز قم استان قم ویروس 

  

میزان احتمال مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا پس از تزریق واکسن به گزارش خبرگزاری مهر، پیام طبرسی عضو ستاد علمی مبارزه با کرونا در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران با اشاره به اظهارات نمکی وزیر بهداشت درباره واردات واکسن کرونا به کشور اظهار داشت: 250 هزار واکسن از چین به زودی وارد می‌شود. تعدادی هم واکسن آسترازنکا از کوواکس و تعدادی هم از هند و کره جنوبی در آینده نزدیک وارد کشور می‌شود. تعدادی هم واکسن اسپوتنیک روسیه به کشور وارد شده که…
مهر وزارت بهداشت ویروس کوبا 

  

مبتلایان به کرونا بعد از 6 ماه دچار این مشکل می شوندخستگی، درد قفسه سینه و از دست دادن حس بویایی و چشایی اثرات طولانی مدت شناخته شده‌ی ویروس کرونا است؛ در این بین دانشمندان با تحقیقات جدید خود یکی دیگر از اثرات جدید طولانی مدت این ویروس را شناسایی کردند.
مستقل‌آنلاین مصاحبه ماه آکادمی علوم 

  

تغذیه درمانی برای مدیریت کرونابررسی‌ها نشان داده است بین تغذیه، سیستم ایمنی بدن و بیماری ناشی از ویروس کوید19 ارتباط مستقیمی وجود
خبرفوری تغذیه سیستم ایمنی قهوه 

  

تداوم جنگ معیشت و کرونا در بازار تهرانآمار ابتلا به کرونا رو به افزایش است و باعث افزایش نگرانی‌ها برای شروع پیک چهارم همه‌گیری شده است. ح
خبرفوری جنگ ویروس نوروز 

  

خیز سنگین کرونا در استان خوزستان حجم ویدیو: 1.75M | مدت زمان ویدیو: 00:00:57 دانلود ویدیو
فردا استان خوزستان 

  

روند نزولی به معاملات هفتگی بورس بازگشتشاخص بورس در معاملات هفته‌ای که گذشت 33 هزار واحد کاهش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (‌29 بهمن ماه) در حالی با رقم یک میلیون و 238 هزار واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (‌6 اسفند) به یک میلیون و 205 هزار واحد رسید.
اعتماد شاخص ایران خودرو بندرعباس 

  

کرسی لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در ویروس کرونا برگزار می‌شود به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، کرسی علمی _ ترویجی با موضوع لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در ویروس کرونا براساس قاعده حریم حمی توسط گروه قرآن‌پژوهی پژوهشکده حکمت و دین‌پژوهی پژوهشگاه به صورت مجازی تحت نرم افزار اسکایپ برگزار می‌شود. در این کرسی علمی حجت‌الاسلام والمسلمین سعید داودی به عنوان ارائه‌دهنده، حجج اسلام مهدی…
مهر ویروس روابط عمومی قرآن 

  

کرونای انگلیسی بالاخره به قم رسید.رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از شناسایی دو مورد ویروس انگلیسی درقم خبرداد.
۵۵ آنلاین قم استان قم ویروس 

  

احتمال ابتلا به ویروس کرونا برای بار دوم چقدر است؟یک مطالعه رصدی بزرگ از مؤسسه ملی سلامت آمریکا (NIH) نشان داده است ابتلا به ویروس کووید-19 می‌تواند ح
خبرفوری ویروس سلامت ماه