ایرنا   |  اجتماعی  |  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است

قم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است

به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی عصر یکشنبه در دیدار با آیت ‌الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت توجه در کاستن آثار مخرب مواد مخدر افزود: در سطح کشور 5 آسیب اولویت‌دار تعریف‌شده که در راس تمام آن‌ها مواد مخدر قرار دارد.وی تاکید کرد: سرمنشا 75 درصد از طلاق‌های انجام‌گرفته در کشور اعتیاد است، همچنین 70 درصد زندانیان نیز به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با مواد مخدر مرتبط هستند، بخش مهمی از سرقت‌ها و بیماری‌های واگیردار نیز به اعتیاد برمی‌گردد.وی اضافه کرد: پیشگیری، اولویت بلندمدت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بوده که برای موفقیت در آن اقدام های صرف این ستاد کافی نبوده و باید دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی دیگر نیز تعامل لازم را داشته باشند.وی با تاکید بر ظرفیت حوزه‌های علمیه در پیشگیری از مواد مخدر ادامه داد: حوزه‌های علمیه با بستر تبلیغی و جایگاه مذهبی خود می‌توانند نقش ارزنده‌ای در مساله فرهنگ‌سازی و پیشگیری داشته باشند.مومنی اظهار داشت: بیش از 11 درصد تولید ناخالص ملی صرف موضوع های مختلف مبارزه با مواد مخدر مثل مبارزه، پیشگیری، اقدام های فرهنگی و غیره می‌شود.وی همچنین با اشاره به اقدام های قم در ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در این استان پارک کرامت به این منظور در دست احداث بوده و امید می‌رود فاز نخست آن در یک ماه آینده افتتاح‌شده و آماده پذیرش شود.وی افزود: این الگو از اردوگاه‌های ترک اعتیاد با تعامل سپاه و بسیج در 10 شهر مختلف کشور در دست اجرا بوده که 2 مرکز تاکنون افتتاح‌شده و بقیه نیز تا 6 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.**دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر قم نیز در این دیدار گفت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه بعد از آخرین نشست بین ستاد و حوزه آماده‌شده و بعد از چندین بار مبادله مختلف به تصویب نهایی رسیده است.ابوالفضل شریفی تصریح کرد: برای تربیت کادر متخصص طلاب در پیشگیری از مواد مخدر دوره 4 روز در مرکز آموزش قوه قضاییه برگزارشده که در این دوره‌ها از اساتید برجسته دانشگاهی دعوت به عمل آمد.وی ادامه داد: ستاد مواد مخدر قم آمادگی دارد در روزهای باقی‌مانده از ماه رمضان کارگاه‌هایی را برای آموزش طلاب در زمینه مواد مخدر برگزار کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در ایام فاطیمه سال گذشته، 700 بسته آموزشی برای تبلیغ در مناطق مختلف کشور در اختیار طلاب تبلیغی قرار گرفت.دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این سفر از «پارک کرامت» که برای ساماندهی، ایجاد اشتغال، ارائه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و همچنین فرایندهای پس از خروج معتادان متجاهر در دست احداث است بازدید کرد، 500 تن ظرفیت اسمی این پارک بوده و معتادان متجاهر در یک دوره زمانی 3 تا 6 ماه در این مرکز نگهداری خواهند شد.7403 / 1175

ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم   اخبار برگزیده
  

10 خودروی برتر 2019 با کمترین هزینه نگهداریفهرست 10 خودروی ارزان‌قیمت سال 2019 برای مالکیت منتشر شد که در آن محصولاتی از هوندا، تویوتا، مزدا، بی‌ام‌و، هیوندای، فولکس‌واگن و آکورا قرار دارند.
خودروتک خودروی الکتریکی هزینه قیمت 

  

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند.
نامه نیوز بانک مسکن بانک مرکزی بانک 

  

رئیس گروه دوستی ایران و انگلیس با بیان اینکه لندن این روزها در حال بر باد دادن حیثیت خود با پیروی کردن از آمریکا و اتهام زنی به جمهوری اسلامی است گفت: مردم ایران حواسشان به موضع‌گیری‌های لندن است.
نامه نیوز مصطفی کواکبیان فدراسیون فوتبال تولد 

  

سیستم جدید امتیازدهی رانندگان توسط شرکت تاکسی اینترنتی معروفپیش از این اوبر در حال اجرای رویه مشابهی برای رانندگان حاضر در ناوگان خود بوده است. اسنادی که در سال 2015 به بیرون درز کردند حکایت از آن دارند که حساب رانندگان حائز امتیازی کمتر از 4.6 (از حداکثر 5 امتیاز ممکن)، مسدود می شود.
خودروتک تاکسی خودرو نوآوری 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری در محل تاسیسات آب سنگین اراک (خنداب) به تشریح آخرین اقدامات فنی سازمان انرژی اتمی در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت.
نامه نیوز سازمان انرژی اتمی شورای عالی امنیت ملی اورانیوم 

  

پیشنهاد تحقیق و تفحص از خودروسازان با پیشنهاد وزیر صنعتوزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ ملاحظه و محدودیتی برای تحقیق و تفحص از خودروسازان در صورت لزوم ندارم.
خودروتک ایران خودرو مجلس شورای اسلامی خودرو 

  

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: ایران 6 تیر از سقف 300 کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده عبور می‌کندسخنگوی سازمان انرژی اتمی با حضور در مجتمع آب سنگین خنداب به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
مثلث سازمان انرژی اتمی انرژی ایران 

  

دلار 4200 تومانی با تصمیم سران قوا حذف می‌شود؟اقتصادنیوز: نماینده شورای اقتصادی سران قوا گفت: حذف ارز 4200 تومانی در جلسه پنج شنبه ستاد اقتصادی سران قوا با توجه به دو سناریوی مطرح شده تعیین تکلیف می‌شود.
اقتصادنیوز پتروشیمی ارز ارز دولتی 

  

سران سه قوه آخر هفته درباره قیمت ارز تصمیم گیری می کنندیک مقام مسئول با بیان اینکه در جلسه پنجشنبه هفته جاری سران قوا ادامه روند تخصیص دلار 4200 تومانی تعیین تکلیف می شود، گفت: سران سه قوه قرار است پنج شنبه این هفته در این رابطه تصمیم بگیرند.
مثلث سران سه قوه قیمت ارز قیمت 

  

رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا: در مقابل ایران به شدت شکست خورده ایمایرنا: رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از سیاست های دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران گفت: من فکر می کنم در بدترین شرایط هستیم و کارزار فشار حداکثری علیه ایران به شدت شکست خورده ایم.
مثلث مجلس نمایندگان آمریکا ایالات متحده آمریکا ایران 

  اخبار داغ
  

مبنای اتحادیه اروپا برای ارزیابی تعهدات ایران، گزارش‌های آژانس استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان این‌که ایران همواره به تعهدات برجامی خود پایبند بوده است، اعلام کرد که اتحادیه اروپا انتظار دارد تهران در آینده نیز روند مشابهی را در پیش بگیرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی سیاست خارجی 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ تغییر تاکتیک بازارساز؟اقتصادنیوز: امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 بازار طلا و ارز پایتخت تغییر رویه داد و وارد مدار نزولی شد. عصر امروز دلار در بازار آزاد در محدوده 13500 تومانی قرار گرفت و صرافی ملی نیز نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 150 تومان کاهش داد تا نرخ رسمی دلار بین 13250 تا 13350 تومان قرار گیرد. سکه طرح جدید مرز روانی 4...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

فوتبال جهان| توتی: مدیران رم در هیچ یک از تصمیم‌گیری‌ها من را حساب نمی‌کردند/ در حال ارزیابی پیشنهادهایم هستمفوتبال جهان - فرانچسکو توتی با اعلام استعفایش از سمت خود در باشگاه رم به مدیران این باشگاه تاخت.
تسنیم فوتبال باشگاه رم المپیک