ایرنا   |  اجتماعی  |  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است

قم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر است

به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی عصر یکشنبه در دیدار با آیت ‌الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت توجه در کاستن آثار مخرب مواد مخدر افزود: در سطح کشور 5 آسیب اولویت‌دار تعریف‌شده که در راس تمام آن‌ها مواد مخدر قرار دارد.وی تاکید کرد: سرمنشا 75 درصد از طلاق‌های انجام‌گرفته در کشور اعتیاد است، همچنین 70 درصد زندانیان نیز به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم با مواد مخدر مرتبط هستند، بخش مهمی از سرقت‌ها و بیماری‌های واگیردار نیز به اعتیاد برمی‌گردد.وی اضافه کرد: پیشگیری، اولویت بلندمدت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بوده که برای موفقیت در آن اقدام های صرف این ستاد کافی نبوده و باید دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی دیگر نیز تعامل لازم را داشته باشند.وی با تاکید بر ظرفیت حوزه‌های علمیه در پیشگیری از مواد مخدر ادامه داد: حوزه‌های علمیه با بستر تبلیغی و جایگاه مذهبی خود می‌توانند نقش ارزنده‌ای در مساله فرهنگ‌سازی و پیشگیری داشته باشند.مومنی اظهار داشت: بیش از 11 درصد تولید ناخالص ملی صرف موضوع های مختلف مبارزه با مواد مخدر مثل مبارزه، پیشگیری، اقدام های فرهنگی و غیره می‌شود.وی همچنین با اشاره به اقدام های قم در ساماندهی معتادان متجاهر گفت: در این استان پارک کرامت به این منظور در دست احداث بوده و امید می‌رود فاز نخست آن در یک ماه آینده افتتاح‌شده و آماده پذیرش شود.وی افزود: این الگو از اردوگاه‌های ترک اعتیاد با تعامل سپاه و بسیج در 10 شهر مختلف کشور در دست اجرا بوده که 2 مرکز تاکنون افتتاح‌شده و بقیه نیز تا 6 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.**دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر قم نیز در این دیدار گفت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه ستاد مبارزه با مواد مخدر با مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه بعد از آخرین نشست بین ستاد و حوزه آماده‌شده و بعد از چندین بار مبادله مختلف به تصویب نهایی رسیده است.ابوالفضل شریفی تصریح کرد: برای تربیت کادر متخصص طلاب در پیشگیری از مواد مخدر دوره 4 روز در مرکز آموزش قوه قضاییه برگزارشده که در این دوره‌ها از اساتید برجسته دانشگاهی دعوت به عمل آمد.وی ادامه داد: ستاد مواد مخدر قم آمادگی دارد در روزهای باقی‌مانده از ماه رمضان کارگاه‌هایی را برای آموزش طلاب در زمینه مواد مخدر برگزار کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در ایام فاطیمه سال گذشته، 700 بسته آموزشی برای تبلیغ در مناطق مختلف کشور در اختیار طلاب تبلیغی قرار گرفت.دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این سفر از «پارک کرامت» که برای ساماندهی، ایجاد اشتغال، ارائه آموزش‌های فنی حرفه‌ای و همچنین فرایندهای پس از خروج معتادان متجاهر در دست احداث است بازدید کرد، 500 تن ظرفیت اسمی این پارک بوده و معتادان متجاهر در یک دوره زمانی 3 تا 6 ماه در این مرکز نگهداری خواهند شد.7403 / 1175

ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر