اعتماد   |  ورزشی  |  

حالا فقط منجنیق مانده است و مهدی طارمی!

نام فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی این روزها رفته‌رفته کمتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود؛ دلیلش البته بیشتر به خاطر مصدومیت‌هایی است که لژیونرهای ایرانی دچارش شده‌اند و حسابی برایشان همه ‌چیز را به هم ریخته است.

حالا فقط منجنیق مانده است و مهدی طارمی!

اعتمادآنلاین| نام فوتبال ایران در عرصه بین‌المللی این روزها رفته‌رفته کمتر از هر زمان دیگری شنیده می‌شود؛ دلیلش البته بیشتر به خاطر مصدومیت‌هایی است که لژیونرهای ایرانی دچارش شده‌اند و حسابی برایشان همه ‌چیز را به هم ریخته است. هنوز ز‌مان زیادی از روزهایی که نام علی دایی از تیتر روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های مختلف خارجی نمی‌افتاد، نمی‌گذرد.

 

آن زمان، کریستیانو رونالدو با حضور در رقابت‌های ملی تلاش می‌کرد هرآن فاصله‌اش با علی دایی را کمتر کند. این‌طور بود که هر روز نام علی دایی در رسانه‌های مختلف دنیا مطرح می‌شد و در کنارش نامی هم از فوتبال ایران به میان می‌آمد. دایی در آن زمان تبدیل شده بود به جذاب‌ترین چهره فوتبالی ایران برای رسانه‌های خارجی. با به‌اتمام‌رسیدن بازی‌های ملی در سطح اروپا و افول‌کردن تب مقایسه علی دایی با کریستیانو رونالدو رفته‌رفته نام فوتبال ایران در دنیا کمرنگ شد.

 

خطر فراموشی فوتبال ایران در دنیا در سطح اول و فراموشی و انزوایش در فوتبال آسیا در سطح پایین‌تر، نیاز به معرفی چهره‌ای برجسته را بیش از هر زمان دیگری به وجود آورد. البته این موضوع دغدغه اصلی مدیران فوتبالی نبود و به ظاهر هم نیست ولی با وجود چنین مدیریتی، بازهم با درخشش نصفه‌ونیمه عده‌ای لژیونر، اسم فوتبال ایران نیمه جانی گرفت. در رأس همه این اسامی، موفقیت‌های دو گل‌زن اصلی تیم ملی ایران به چشم آمد؛ سردار آزمون و مهدی طارمی. به غیر از این دو، حضور علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان اصلی تیم ملی در فوتبال اروپا و جابه‌جایی کریم انصاری‌فرد در کنار موقعیت‌های نصفه‌و‌نیمه‌ای که علیرضا جهانبخش در برایتون به دست می‌آورد، مزید بر علت شده بود تا نام فوتبال ایران اگرچه کمرنگ ولی همچنان زنده بماند.

مصدومیت اما کاری کرده که همین نام کمرنگ هم در آستانه پاک‌شدن است. باید ابتدا از علیرضا جهانبخش شروع کرد؛ بازیکن ملی‌پوش ایرانی که در برایتون بازی می‌کند. خواه یا ناخواه به دلیل جذابیت وافری که لیگ برتر انگلیس دارد، پوشش خبری این لیگ در سراسر دنیا در اولویت است. اگرچه در این فصل جهانبخش زیاد در ترکیب اصلی قرار نمی‌گرفت ولی در مقایسه با فصل پیش شرایط بهتری پیدا کرده بود و توانست در چند بازی خودی نشان دهد. علیرضا درست در زمانی که آماده جنگیدن برای رسیدن به ترکیب اصلی می‌شد دوباره مصدوم شد تا در تیمش و در فوتبال انگلیس این روزها نامی از او به میان نیاید.

وضعیت برای سردار آزمون هم به‌دلیل درگیری با مصدومیت مشابه شد؛ او در اوج قرار داشت و به عنوان یکی از دو مهاجم اصلی زنیت، در فوتبال اروپا در حال درخشیدن بود. با این حال اردوی نیم‌فصل آنها در امارات و مصدومیت در یک بازی دوستانه، نام سردار آزمون را هم از فهرست فوتبالی‌های فعال ایران در فوتبال اروپا خط زد. البته با توجه به جایگاه سردار او مشکلی برای مطرح‌کردن دوباره خود ندارد. احتمالا با ازسرگیری مجدد رقابت‌های لیگ روسیه، سردار خودش را به سطح مسابقه می‌رساند و دوباره به هنرنمایی‌هایش ادامه می‌دهد. تا محقق‌شدن این موضوع اما نباید انتظاری از مطرح‌شدن نام سردار داشت.

وضعیت برای علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان شماره یک ایران هم که غم‌انگیز و تا حدودی تراژیک شده است. دروازه‌بان سرشناس پرسپولیس که رفته بود تا شش‌ماهه فوتبال بلژیک را فتح کند و بعد راهی تیمی معتبر در اروپا شود، در آنتورپ به بن‌بست خورد و نیمکت‌نشین شد. او البته بعد از اتفاقاتی که در باشگاهش رخ داد و دروازه‌بان اصلی مصدوم شد، تبدیل به مرد شماره یک تیمش در لیگ بلژیک شد ولی عملکرد سینوسی‌اش درون دروازه و از آن بدتر، مصدومیتی که تازه اسیرش شده همه ‌چیز را به هم ریخته است. او حالا حضور در لیگ اروپا را هم به دلیل مصدومیت از دست ‌داده و دقیقا در یکی از مهم‌ترین رویدادهای فوتبالی که می‌توانست نام فوتبال ایران را مطرح کند، غایب است.

یکی، دو مهاجم دیگر ایران که می‌توانستند در بلژیک و یونان هم سر زبان بیفتند اسیر بدبیاری شده‌اند؛ کاوه که فرصت درخشش در شارلروا را از دست داده و کریم انصاری‌فرد که ظاهرا با مربی‌اش به مشکل برخورده و نتوانسته توانایی‌هایش در زمین مسابقه را به رخ بکشد. به غیر از این چهره‌ها و البته با درنظرگرفتن درخشش نسبی سامان قدوس در دسته پایین‌تر لیگ انگلیس، سایر چهره‌های شاخص فوتبال ایران مشغول بازی در لیگ قطر هستند که خود این لیگ نیز از لحاظ پوشش رسانه‌ای چندان حرفی برای گفتن ندارد. تنها دلخوشی این روزهای فوتبال ایران مهدی طارمی است؛ مهاجم تیم پورتو که نه‌تنها در لیگ پرتغال از هواداران تیمش دلبری می‌کند، بلکه با درخشش در لیگ قهرمانان اروپا توانسته نام فوتبال ایران را زنده نگه دارد. مهدی طارمی همین هفته گذشته درخششی مثال‌زدنی در لیگ قهرمانان داشت و موفق شد دروازه یوونتوس را باز کند. پیشرفت مهدی طارمی به حدی بوده که همین حالا نگاه تیم‌های بزرگ‌تر اروپا را هم به خودش معطوف کرده است.

 

پس تا زمانی که کریس رونالدو بخواهد دوباره برای پرتغال به میدان برود و دوگانگی‌اش با علی دایی را مطرح کند، این وظیفه بر دوش مهدی طارمی است که نام ایران را در رسانه‌های مختلف و از لحاظ فنی زنده نگه دارد. البته به غیر از مهدی طارمی، این روزها یک فوتبالیست ایرانی دیگر نیز رسانه‌های سراسر دنیا را درنوردیده است؛ نادر محمدی! این یکی مثل اسمش نادر بوده و آوازه با پرتاب‌های اوت بی‌نظیری که انجام می‌دهد، ‌در دنیا پیچیده است. مدافع باشگاه پیکان هر روز سوژه یکی از رسانه‌های ورزشی است و کار به جایی کشیده که یکی از مربیانی که سابقه همکاری با باشگاه لیورپول را داشته درباره‌اش اظهارنظر کرده و حتی توصیه‌هایی هم به او داشته است. نادر محمدی که در فوتبال ایران به اسم منجنیق انسانی معرفی شده، بعد از مهدی طارمی و شاید هم‌ردیف با او در اخبار رسانه‌های ورزشی دنیا نام ایران را زنده نگه داشته است. فعلا که مصدومیت و البته انتخاب اشتباه تیم از سوی چند چهره فوتبالی ایران، کاری کرده که مهدی طارمی با منجنیق انسانی تنها بمانند.

 

منبع: روزنامه شرق

سردار آزمون کریستیانو رونالدو لیگ قهرمانان اروپا   اخبار برگزیده
  

آیا بایدن در مسیر نابودی مهم‌ترین میراث سیاست خارجی اوباما قرار دارد؟اقتصادنیوز: بمباران اخیر تاسیسات نظامی در سوریه توسط ایالات متحده و جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد بررسی آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای ایران، آینده برجام را با ابهامات فراوانی مواجه ساخته است.
اقتصادنیوز سیاست خارجی سوریه آژانس بین المللی انرژی اتمی 

  

محمود احمدی نژاد ترور می‌شود؟+فیلممحمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.محمود احمدی نژاد در ادامه اظهارات جنجالی اش اینبار از تهدید به ترورش حرف زده است.
فردا احمدی نژاد جمهوری اسلامی ایران انقلاب اسلامی ایران 

  

به نظارت بر ایران ادامه می‌دهیممدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ادامه نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران تاکید کرد.
ایلنا ایران آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی 

  

برگزاری جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت با وزیر امورخارجهسخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون با وزیر امور خارجه خبر داد.
ایلنا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وین جمهوری اسلامی 

  

برگزاری نشست شورای حکام با موضوع برجامنشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با حضور 35 کشور عضو با موضوع فعالیت هسته‌ای ایران و برجام آغاز به کار کرد.
گسترش آژانس بین المللی انرژی اتمی انرژی هسته ای 

  

العرب، نزدیک به ریاض: هدف بایدن از فشار بر بن سلمان، دور کردنِ عربستان از پرونده هسته ای ایران استالعرب، نزدیک به عربستان سعودی نوشت: دولت جدید آمریکا با فشار سیاسی به عربستان اعلام کرد گزارش آژانس اطلاعات مرکزی در مورد ترور خاشقچی را منتشر خواهد کرد، تا حمله واضحی را علیه ولی عهد سعودی، محمد بن سلمان ترتیب دهد. به عقیده تحلیلگران عرب و غربی، هدف از این اقدام، دور کردن ریاض از ارتباط با پرونده هسته ای ایران است.
۵۵ آنلاین ریاض محمد بن سلمان عربستان 

  

خشم واعظی آشتیانی به کف و سوتی که پس از شکست علی کریمی زدندقائم مقام اسبق سازمان تربیت بدنی گفت: در این مجمع خیلی‌ها برای علی کریمی کف و سوت زدند، ولی تحلیل من از کف و سوت زدن برای کریمی این است که آنها از روی احترام این کار را نکردند.
خانه فوتبال خشم علی کفاشیان ایران خودرو 

  

همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی‌شود اما آن هایی که به طور رسمی استخراج کرده اند، برای واردات کالا می توانند از آن استفاده کنندعبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمزارزها پرداخته و اعلام کرده است: در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمز ارز تولید کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.
مملکت‌آنلاین قیمت بیت کوین دولت واردات 

  

یک سخنگوی کاخ سفید موضع این کشور را درباره رد شدن دعوت اتحادیه اروپا برای شرکت کردن در نشستی با اعضای توافق هسته ای و آمریکا از سوی ایران، بیان کرد.
نامه نیوز فضای مجازی ایران خودرو ایران 

  

هشدار جدی ظریف به اروپا و آمریکاوزیر امور خارجه با بیان اینکه پیگیری قطعنامه علیه ایران در شورای حکام باعث بهم ریختگی شرایط کنونی می‌شود، گفت: توضیحات لازم را درباره این شرایط به همه اعضای شورای حکام داده‌ایم. امیدواریم عقل غلبه کند و اگر چنین نشود راهکارهایی داریم.
مثلث محمدجواد ظریف خندوانه وین 

  

آزادسازی قیمت خودرو در سال 1400؟رئیس هیات‌عامل ایدرو گفت: شرایط باید به‌گونه‌ای باشد که خودروسازی بدون ‌زیان تولید کند. در غیر این ‌صورت دیگر انتظارات ما که شامل استمرار در تولید، نوآوری، کیفیت و تنوع تولید در آن است، رخ نخواهد داد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

الزامات موفقیت عرضه خودرو در بورس و کاهش قیمت هایک کارشناس صنعت خودرو گفت: عدم تعیین سقف قیمت و دامنه نوسان، تداوم عرضه در بورس و عرضه همه محصولات در بورس از جمله الزامات ورود خودرو به بورس‌کالا است‌.
خودروتک موفقیت خودرو بازار خودرو 

  

ارزش روز سهام عدالت | یکشنبه 10 اسفندارزش روز سهام عدالت یکشنبه 10 اسفند اعلام شد.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام شاخص 

  

حاشیه جدید سارا و نیکا جنجال به پا کرد + تصاویردنیا جهانبخت از رابطه مهراد جم با سارا و نیکا پرده برداشت.دنیا جهانبخت در یک فیلم از رابطه میان مهراد جم با سارا و نیکا حرف زده و مهراد جم نیز واکنش مثبت نشان داده است.
مستقل‌آنلاین فرودگاه امام سوئد فرودگاه امام خمینی 

  

دفاع قالیباف از کاهش اعتبار بند (و) تبصره 2 لایحه بودجه/ دولت موجب شده حق بازنشستگان کارگری ضایع شود/ نمی‌خواهیم حقوق بازنشستگان را کاهش دهیم!رئیس مجلس در اظهاراتی از سیاست‌های دولت در قبال صندوق ها انتقاد کرد و گفت باید مراقب تورم و نقدینگی باشیم.
ایلنا بازنشستگی تورم بودجه 

  اخبار داغ
  

قیمت خودرو 8 روز بدون افزایش یا کاهش قابل ملاحظهبررسی‌ها ز بازار خودروی تهران در روز جاری حاکی از سکون و ثبات در قیمت‌هاست. هرچند با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و افت مدل خودروها، واسطه‌ها خودروهای بیشتری در بازار عرضه می‌کنند، اما خریدها همچنان محدود و تک ‌فروشی است.
خودروتک قیمت ایران خودرو واردات خودرو 

  

رابطه عجیب میزان سدیم در بدن و مرگ کروناییاقتصادنیوز : بر اساس یک مطالعه جدید، بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان با سطح غیرطبیعی سدیم در خون، با افزایش خطر ابتلا به نارسایی تنفسی یا مرگ همراه هستند.
اقتصادنیوز مرگ بیمارستان 

  

3 علامت مثبت در بورسمعاملات روز گذشته بازار سهام سه نشانه مثبت برای سهام‌داران و فعالان بازار داشت.
اقتصادنیوز سهام 

  

آخرین وضعیت امیرحسین صادقی پس از ابتلا به کرونا + سندامیرحسین صادقی، مدافع سابق استقلال و تیم ملی از بهبود وضعیت خود خبر داد.
خانه فوتبال امیرحسین صادقی استقلال ایران خودرو 

  

کرونا تعطیلی تک سالن‌ها را سرعت بخشید/ VODها به کمک سالن‌های سینما بیایند/ امید چندانی به اکران نوروزی و رونق سینماها نیستیک تهیه‌کننده سینما با اشاره به تعطیلی سینماها در سالی که گذشت، رونق سینماها در سال آینده را منوط به ساخت و اکران آثار پرمخاطب دانست.
ایلنا ایران سینمای ایران سینما 

  

بررسی آخرین وضعیت بورس های جهانیدر بازار مالی کشورهای اروپایی شاخص‌های کل بورس اوراق بهادار افزایش یافت. به طوری که، شاخص سهام بورس ‌یورواستاکس 50، EuroStoxx ‌50، ‌که در آن در هر روز ‌کاری سهام 50 شرکت ‌بزرگ منطقه یورو ‌ارزش گذاری و خرید و ‌فروش می‌شود، با یک و 53 صدم درصد افزایش ‌نسبت به پایان ‌معاملات روز کاری ‌پیشین، به سه هزار و 692 واحد رسید.
گسترش بورس نیویورک شانگهای شاخص 

  

واکسیناسیون 8 میلیون سالمند کشور علیه کرونا به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا رئیسی، گفت: حدود 8 میلیون نفر جمعیت بالای 65 سال در کشور داریم که در مرحله دوم تزریق واکسن کرونا قرار دارند. وی افزود: در مرحله دوم، افراد بالای 80، 75، 70 و 65 سال و افراد 16 تا 64 سال دارای بیماری زمینه‌ای از اواخر فروردین تا تیر 1400 با واکسن ایرانی و خارجی علیه بیماری کووید 19 و اکسینه می‌شوند.
مهر 

  

ایمنی 2 ساله در برابر کرونا پیام تولیدکنندگان این واکسن!یکی از محققان چینی سازنده واکسن ناقل آدنو ویروس ضد بیماری کووید-19 که توسط شرکت «کانسینو بایولاجیکس» تولید شده ، مدعی است در صورت تزریق دوز تقویت کننده، این واکسن ایمنی دو ساله در برابر کرونا در بدن افراد ایجاد می کند.
برنا ویروس تولید 

  

تمدید چهار اقدام بانکی در حالت کرونایی/ فیلمبا توجه به شرایط خاص کشور و در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمهیدات ویژه بانک در سال 1400 نیز ادامه دارد.
گسترش بانک ویروس اکو