نحوه شناسایی و انتخاب بهترین وکیل در مشهد

نحوه شناسایی و انتخاب بهترین وکیل در مشهد کدخبر: 36279 ارسال به دیگران پرینت 31 خرداد 1401 پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند فوری/واریز سهمیه بنزین جدید؛ امشب| سهمیه بندی بنزین تغییر کرد؟ واریزی جدید دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی واریز یارانه نان بحساب سرپرستان خانوار؛ امشب؟ | قیمت نان سنتی گران شد؟ + شیوه جدید خرید نان سهمیه بنزین امشب شارژ می شود | تغییر عجیب…

نحوه شناسایی و انتخاب بهترین وکیل در مشهد

نحوه شناسایی و انتخاب بهترین وکیل در مشهد کدخبر: 36279 ارسال به دیگران پرینت 31 خرداد 1401 پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند فوری/واریز سهمیه بنزین جدید؛ امشب| سهمیه بندی بنزین تغییر کرد؟ واریزی جدید دولت برای بازنشستگان تامین اجتماعی واریز یارانه نان بحساب سرپرستان خانوار؛ امشب؟ | قیمت نان سنتی گران شد؟ + شیوه جدید خرید نان سهمیه بنزین امشب شارژ می شود | تغییر عجیب سهمیه بنزین جدیدترین قیمت خودرو امروز 31 خرداد | 206 گران شد ایا به مشکل حقوقی برخورد کرده اید که نمیدانید از چه کسی مشورت بگیرید؟ ایا نگران هزینه های بالای وکالت می باشید؟ ایا وکیل متخصص مرتبط با موضوع خود پیدا نکرده اید؟

اگر به دنبال وکیل خوب در مشهد در زمینه تخصصی خود می باشید بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

یکی از دغدغه های اشخاصی که وارد یک دعوای حقوقی و یا موضوع قضایی شده اند تشخیص وکیل متخصص و توانا با پرونده انها می باشد. وکیلی که با حق الوکاله ای منصفانه وکالت وکالت شمارا بر عهده بگیرد. دفاتر حقوقی و وکالت زیادی در سطح هر شهری وجود دارد و با جستجوی اینترنتی به راحتی میتوان به وکلای زیادی دسترسی پیدا کرد. اما اینکه  کدام یک توانایی و تعهد مورد نظر برخوردار است برای اشخاص عادی کار سختی می باشد.

در اکثر کشورهای دنیا این مسئله با ایجاد بنگاه های معرفی و وجود استانداردهای دولتی و غیر دولتی قابل ممیزی می باشد. به طور عامیانه در ایران، تخصص وکالت به دو دسته کلی تقسیم شده است. وکیل پایه یک دادگستری و پایه دو دادگستری. اما باید بگوییم که این یک تقسیم بندی عامیانه می باشد و هیچ کمکی به شما نمیکند.

وکیل پایه یک دادگستری در مشهد

مشهد با توجه به جمعیت بالا و مراجع قضایی متعدد و همچنین وجود دعاوی متنوع و پیچیده، دارای وکلای توانا و متعهدی می باشد. بسیاری از این وکلا در حوزه پژوهشی به عنوان استاد دانشگاه فعالیت میکنند. بسیاری نیز دارای دفاتر وکالت شخصی و اکثرا با موسسات حقوقی همکاری میکنند. برای اینکه بهتر با روند تخصصی وکلا و انتخاب وکیل متخصص و متعهد اشنا شوید باید یکسری موارد را در حرفه وکالت بدانید. 

مراحل دریافت پروانه وکالت پایه یک دادگستری

در ایران فارغ التحصیلان رشته حقوقی در مقطع کارشناسی میتوانند وارد ازمون سراسری وکالت شوند. این ازمون که به مراتب سختتر و پیچیده تر از کنکور وکالت می باشد هر ساله برگذار میگردد. افرادی که در این ازمون قبول شوند به کانون مورد نظر معرفی و دوره کار اموزی خود را زیر نظر وکیل سرپرست خود به مدت 2 سال میگذرانند. در پایان با دریافت نمره قبولی در ازمون نهایی و مراسم تحلیف و سوگندنامه پروانه وکالت پایه یک دادگستری خود را دریافت میکنند.

وکیل پایه دو به چه وکیلی گفته میشود ؟

در واقع به مشاوران قوه قضائیه ، وکیل پایه دو گفته میشود. اما در حال حاضر به وکلایی که در دوره ی کار اموزی پرونده میپذیرند، وکیل پایه دو و وکلای دارای پروانه وکالت و قبول شده در ازمون اختبار وکیل پایه یک گفته میشود.

چه مراجعی پروانه وکالت صادر میکنند ؟

کانون وکلای و مرکز مشاوران قوه قضائیه دو مرجع رسمی برای صدور پروانه وکالت می باشند. این دو مرجع معمولا هر ساله با برگزاری ازمون سراسری کاراموز وکالت پذیرش میکنند. 

نحوه انتخاب وکیل مناسب پرونده های حقوقی در مشهد

بسیاری از افراد چنین برداشت میکنند که در دوره  کاراموزی و اموزشی، وکلا در رسته های مختلف تخصص می یابند. در واقع وکلا در زمان دریافت پروانه وکالت تخصص یکسانی دارند. این تخصص پس از تجربه در امور حقوقی و انجام پرونده های مرتبط تحقق می یابد. پس نکته اول این است که به دنبال وکیلی باشید که در موضوع شما تخصصی فعالیت کند. به عنوان مثال برخی وکلا صرفا در امور خانواده مانند طلاق، نفقه و مهریه فعالیت دارند. قطعا اشنایی این وکلا که وکلای خانواده نامیده میشوند، به رویه های حقوقی خانواده، بیشتر از سایر وکلا می باشد. این موضوع برای وکلایی که در سایر موضوعات، مثل امور کیفری و یا دیات فعالیت میکند صادق است. وکلای کیفری با حضور بیشتر در دادگاه های کیفری و دادسرا، بیشتر به پرونده های کیفری نظیر ضرب وجرح، تهمت و افترا، تهدید، قطل و ... تمرکز خواهند داشت. ارتباط با مستقیم با وکلای کیفری دادیاران در مشهد.

در زیر 4 مورد اساسی که با بررسی ان میتوانید یک وکیل متخصص را انتخاب کنید درج شده است. این موارد را به عنوان وکیل دادگستری و پس از سال ها تجارب حقوقی خود برای شما نوشته ام که برای کلیه متخصصین حقوقی صادق می باشد.

تجربه تخصصی وکالت

وکلا معمولا با توجه علایق و یا موسساتی که در انجا مشغول به کار میشوند دارای تخصص های متفاوتی هستند. عده کیفری کار و دیگری تسلط کامل به امور خانواده دارند. حتی در برخی موارد به دلیل ارتباطات خود با کارشناسان مرتبط و یا دیگر سازمانها در حوزه ی خاص ان فعالیت دارند.

با این حال بهتر است قبل از مراجعه  به هر وکیلی تخصص وی بررسی شود. کار سختی نیست قبل از ارائه پرونده، تخصص وکیل را جویا شوید. بررسی کنید که اون بیشتر وکالت چه پرونده هایی را انجام داده است. 

 

فن بیان

فن بیان وکلا به راحتی توسط مراجعین قابل تشخیص است. این مسئله در جلسه اولیه و مشاوره با وکیل قابل فهم می باشد. بیان مناسب در مقابل قضات دادگستری و نحوه جمع بندی امور از اصول اساسی و پایه ای تخصص وکیل توانمند می باشد. یک جلسه دادگاه شاید کمتر از ده دقیقه زمان ببرد و یک بیان تاثیر گذار قطعا سیر پرونده را عوض خواهد کرد.

توانایی تنظیم اوراق قضایی

نکته مهمی که باید بدانید این است که لایحه زبان گویای وکیل است. کلیه توانایی و استعداد و تخصص یک وکیل در یک متن لایحه حقوقی قابل مستند سازی میباشد. اینکه چگونه به موارد و مستندات اشاره کند و یا چقدر به قوانین اشراف کامل دارد در متن لوایح کاملا اشکار می باشد . به راحتی با یک متن لایحه و دادخواست و شکوائیه تنظیم شده توسط وکیل میتوانید تسلط سطح استدلال وکیل در پرونده دست یابید.  

تسلط کامل به امور حقوقی مرتبط

قطعا فعالیت در یک حوزه تخصصی، تجربه وکیل را پیرو کلیه رویه های قانونی، اخرین تغییرات و روال دادگاه ها اشنا میکند. این چیزی است که همیشه در موسسات حقوقی گوشزد کرده ام. وکلا باید سعی کنند در یک حوزه مشخص پرونده قبول کنند.

حال با بررسی موارد فوق میتواند وکیل مناسب خود را پیدا کنید. هرگز مشاوره گرفتن را فراموش نکنید. بگذارید وکیل برای شما صحبت کند. هزینه مشاوره مثل سرمایه برای شماست. از هزینه ان هراس نداشته باشید.

 با وکیل خود یک قرار داد شفاف منعقد کنید و ابعاد ان را در قرارداد خصوصی مشخص سازید. مشخص کنید وکیل تا چه مرحله ای موظف است پرونده شما را پیگیری کند. مرحله اجرای احکام را توافق کنید. یک نسخه از قرارداد را همراه خود داشته باشید. به هیچ عنوان از وکیل خود شرط پرداخت در صورت حصول نتیجه نخواهید. هیچ پرونده ای قابل ضمانت نیست. پس از قرارداد هفتگی از وکیل خود گزارش بخواهید.

ارتباط با بهترین وکلای مشهد

در صورتی که نتوانسته اید وکیل خوب و متعهد در زمینه مشکل خود در مشهد شناسایی کنید به شما پیشنهاد میکنیم به وبسایت حقوقی دادیاران مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید. دادیاران با بیش از 10 سال سابقه تخصصی در وکالت دعاوی حقوقی و کیفری بهترین وکلای مشهد را به شما معرفی خواهد کرد.

جهت هرگونه اطلاعات بیشتر، مشاوره و اخبار حقوقی میتوانید به پیج حقوقی دادیاران به ادرس https://dadyaran.ir   مراجعه کنید.

 

ویژه :

ماجرای دلارهای تقلبی در بازار|ریزش قیمت دلار با تاریخ قبل از 1996 وکیل لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

کنکور خودرو فوتبال   اخبار برگزیده
  

الهلال دوباره در جام باشگاه‌های جهانکنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد تیم عربستانی را به عنوان نماینده قاره کهن در مسابقات جام باشگاه های جهان 2022 معرفی کند.
ایلنا کنفدراسیون فوتبال آسیا فوتبال فوتبال آسیا 

  

دستور رئیس‌جمهور برای پرداخت تسهیلات ویژه ازدواج به دهه شصتی‌هامعاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به مشکلات ازدواج جوانان دهه شصتی، از دستور رئیس جمهوری به منظور درنظرگرفتن تسهیلات ویژه‌ای علاوه بر وام ازدواج همگانی، برای زوجین دهه شصتی خبر داد.
ایلنا رئیس جمهور وام ازدواج ازدواج 

  

اقبال شاکری: آمریکا باید حرف جدیدی در مذاکرات داشته باشد/خواسته ما رفع تحریم‌ها استعضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وقتی طرف مقابل تقاضای مذاکره می‌کند، یعنی آنها باید حرف جدیدی برای گفتن داشته باشند و امید است حرف‌های جدید آمریکا و غرب بتواند گفتگوها را به نتیجه نزدیک کند.
فردا دیپلماسی کمیسیون عمران مجلس مجلس شورای اسلامی 

  

اطلاعات جدید و مهم از مذاکرات رفع تحریمی در دوحهمشاور تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای گفت: مذاکره‌کنندگان ما در این دور از مذاکرات، درباره تضمین‌ها، راستی آزمایی و برچیده شدن تحریم‌ها مذاکره کردند و امتیازات خوبی را به دست آوردند که این باعث استعفای 2 تن از اعضای تیم مذاکره کننده آمریکا شد.
مثلث جمهوری اسلامی ایران وام جمهوری اسلامی 

  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  اخبار داغ
  

عدم تکمیل واکسیناسیون علت شیوع مجدد کرونا در کشورسخنگوی ستاد ملی کرونا دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیر را تشریح کرد.
برنا واکسیناسیون 

  

هشدار؛ زنگ خطر کرونا به صدا درآمد!احمد مهدوی، رئیس مرکز اورژانس البرز اعلام کرد که بر اساس شواهد زنگ خطر کرونا به صدا درآمده است.
اقتصادنیوز درآمد اورژانس 

  

اختلاف‌نظر دو سازمان درباره تقویت کننده واکسن کرونااقتصادنیوز: گروه‌های مشاوره سازمان جهانی بهداشت و سازمان غذاوداروی آمریکا توصیه‌های متفاوتی را برای فرمول‌های تقویت‌کننده واکسن ارائه کرده‌اند. توصیه‌های متفاوت یادآور است از اینکه مسیر پیش رو چقدر نامطمئن است؛ زیرا همه‌گیری کرونا در سومین سال خود است.
اقتصادنیوز 

  

رونق اوراق در بورس امروز دوشنبه /معاملات سهام افت کرداقتصادنیوز: امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 97 میلیارد تومان رسید. در مقابل معاملات اوراق بدهی، مطابق معمول دوشنبه‌ها، رشد قابل توجهی داشت.
اقتصادنیوز اوراق بدهی سهام 

  

آمار امروز کرونا 13 تیر ماه | فوت 8 نفر و شناسایی 1007 بیمار جدیدبر اساس اعلام وزارت بهداشت، در 24 ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1007 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شده و متاسفانه هشت بیمار نیز جان خود را از دست دادند.
۵۵ آنلاین ماه وزارت بهداشت 

  

دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیرسخنگوی ستاد ملی کرونا دلایل افزایش بیماران کرونایی در روزهای اخیر را تشریح کرد.
ایلنا ایران عراق خبرنگار 

  

آمار کرونا امروز 13 تیر در ایران/ مبتلایان جدید کرونا چهار رقمی شدبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 1007 بیمار جدید کرونایی در کشور شناسایی شد.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت وام 

  

آمار امروز کرونا 13 تیرماه / تعداد مبتلایان 4 رقمی شد / چند نفر فوت شدند؟اقتصادنیوز: وزارت بهداشت اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته 1007 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه 8 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت ویروس 

  

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده/منتظر کاهش قیمت باشیم؟اقتصادنیوز: سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو خبر داد که بازار خودرو در روزهای پیش رو آرام پیش‌بینی می‌شود مگر اینکه قیمت ارز مجدد نوسان و رشد داشته باشد.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت خودرو 

  

آمار روزانه کرونا 4 رقمی شد/ شناسایی 1007 بیمار و 8 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 13 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 1007 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 122 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 240 هزار و 564 نفر رسید. در طول 24 ساعت گذشته، 8 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 404 نفر رسید. تا…
مهر خبرنگار 

  

جزئیات مراحل واریزی صندوق توسعه ملی به بورس/ پرداخت ادامه داردبراساس آخرین آمار، از 12 هزار میلیارد تومانی که صندوق توسعه ملی تعهد داشت تا به صندوق تثبیت بازار سرمایه پرداخت کند، 5000 میلیارد تومان واریز و 7000 میلیارد تومان باقی مانده است که البته فرایند واریزی تا اتمام تعهد صندوق توسعه ملی ادامه دارد.
برنا صندوق توسعه ملی سرمایه