فردا   |  اقتصادی  |  

تبلیغات محیطی ترانزیتی؛ نیرو محرکه ترغیب مخاطب به خرید کالا

متا دیسکریپشن: تبلیغات اتوبوسی در مقایسه با سایر ابزارهای تبلیغات محیطی، اثربخشی و قدرت بیشتر، هزینه اجرای کمتر و دسترسی به گروه مخاطبان گسترده تری دارد.

تبلیغات محیطی ترانزیتی؛ نیرو محرکه ترغیب مخاطب به خرید کالا

تبلیغات محیطی دامنه بسیار گسترده و وسیعی دارد؛ از بیلبوردهای تبلیغاتی و چاپ بنر عرض 5 متر تبلیغاتی گرفته تا چاپ تابلوهای لایت باکس داخل فروشگاه ها و پوسترهای تبلیغاتی روی خودروها. در این مطلب قصد داریم به طور مفصل و ویژه درباره تاثیر تبلیغات محیطی ترانزیتی (تبلیغات بدنه خودرو و اتوبوس های درون شهری) بر ترغیب مخاطب به خرید کالا صحبت کنیم.

 

 

معرفی تبلیغات ترانزیتی

یکی از مهمترین کانال های ارتباطی مخاطبان و کسب و کارها، تبلیغات است. بدون تبلیغات و اطلاع رسانی مناسب، انتظار موفقیت در رقابت های تجاری کاری بس بیهوده است. در واقع تبلیغات ابزار مهمی برای ارتباط با بازار، جامعه و نفوذ در دل و فکر مخاطبان به منظور تاثیرگذاری و تغییر در تصمیم و رفتار آنان است. به منظور ایجاد انگیزه در مخاطبان برای پذیرش و خرید محصولات متنوع، باید احساس نیاز را در آنها به وجود آورد، این امر بدون تبلیغات کارآمد محقق نخواهد شد. تبلیغات در سطوح و انواع مختلفی انجام می شود؛ از چاپ بنر، بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون های شهری و استرابورد گرفته تا تبلیغات روی وسایل نقلیه. در این بین، تبلیغات ترانزیتی وسیله ای برای تاثیر و تغییر، تغییر در نگرش، بینش، دانش، روش و رفتار انواع مخاطبان است.

تبلیغات ترانزیتی از وسایل نقلیه عمومی و فضای شهر بعنوان رسانه ای برای انتقال پیام بهره می برند. وسایل نقلیه عمومی به لحاظ تردد آنها در سطح شهر و مسیر رفت و آمدشان، مدام در معرض دید افراد مختلف قرار دارند. اگر اینگونه تبلیغات با اصول کارشناسانه، و با کمک متخصصین تبلیغات و با در نظر گرفتن ویژگی های خاص منطقه ای صورت گیرد، دارای تاثیرات قوی و موثری خواهد بود، و در غیر این صورت نوعی آلودگی بصری در سطح شهر ایجاد خواهد شد. در نتیجه، نه تنها تبلیغات به هدف تبلیغ، که همان نفوذ بر مخاطب و ترغیب او می باشد، نخواهد رسید بلکه با تاثیرات منفی تبلیغات مواجه خواهد شد. متریال تبلیغات ترانزیتی چاپ مش است؛ مش نوعی استیکر پشت چسبدار است، که قابلیت نصب روی شیشه را دارد. چاپ مش به دلیل مقاومت بالایی که به کشش و صدمات سطحی دارد، برای استفاده در طولانی مدت بسیار مناسب بوده و در هر سایز و تیراژی قابل چاپ است.

 

 

اهداف تبلیغات ترازیتی

تبلیغات برای تامین نیازهای ارتباطی هر نوع صنعت، سازمان، محصول و نام تجاری و خدمتی به کار می رود. اولین گام در تهیه یک برنامه تبلیغاتی مشخص کردن اهداف تبلیغات است. تبلیغات براساس هدف به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

1- تبلیغات اطلاع رسانی

این نوع تبلیغ عمدتا هنگام معرفی یک محصول جدید به کار گرفته می شود. در این مورد، هدف ایجاد اقتضای اولیه است، مانند پیشنهاد استفاده های جدید از محصول، مطالع کردن بازار درباره تغییر در قیمت، شرح چگونگی کاربرد محصول، توصیف خدمات موجود و ایجاد تصویر مثبت از برند.

2- تبلیغات ترغیبی

تبلیغات ترغیبی هنگامی که رقابت افزایش می یابد، اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این حالت هدف سازمان یا شرکت پدید آوردن تقاضای بخش منتخبی از مشتریان بازار است.

3- تبلیغات یادآوری کننده

زمانی که کالایی در منحنی عمر خود در مرحله بلوغ قرار داشته باشد، تبلیغات یادآوری کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا باعث می شود مصرف کننده همچنان درباره محصول بیاندیشد و آن را بخاطر داشته باشد.

تبلیغات ترانزیتی و مخاطبان

مخاطبان تبلیغات ترانزیتی از نظر برخی خصوصیات با مخاطبان سایر ابزارهای تبلیغاتی متفاوت هستند، این ویژگی ها عبارتند از:

1- مخاطب تبلیغ ترانزیتی به سرعت از کنار تبلیغات عبور می کند.

2- فرصت تمرکز به پیام شلوغ و متراکم را ندارد.

3- خسته و احتمالا گاهی بی حوصله است.

4- در معرض سایر ابزارهای تبلیغاتی نیز می باشد، بنابراین ضرورتی ندارد تمام موارد استفاده کالا یا خدمات عنوان شود.

5- پارازیت ارتباطی فراوانی در اطراف مخاطب تبلیغ محیطی وجود دارد. ترافیک و رفت و آمد ماشین از یک سو، درگیری ذهنی وی در مورد موضوعات و رویدادهایی که در طول روز برای او پیش آمده است.

6- مخاطب تبلیغات ترانزیتی تنها از حس بینایی می تواند برای دریافت پیام این نوع تبلیغ استفاده کند.

 

تاثیر تبلیغات ترانزیتی در ترغیب مخاطب به خرید کالا

در دنیایی که در آن تبلیغات و استفاده از هر وسیله ای برای جذب هوش و حواس مردم و مسب درآمد از این طریق رایج شده، وسایل نقلیه با قابلیت های خاص خود می توانند وسیله مناسبی در خدمت تبلیغات باشند. از نظر ویژگی های تصویری، طرح ها و شعارهای تبلیغاتی نقش بسته روی بدنه اتوبوس های داخل شهری، تصاویر ثابتی هستند که در مقابل چشمان بیننده حرکت می کنند. جذابیت این شیوه با تصاویر متحرک سینما و تلویزیون که جلوی چشم بینندگان بی حرکت بالا و پایین می روند، با تصاویر ثابت استندها و بیلبوردهای خیابانی، در برابر مخاطبان در حال حرکت، و یا طرح های ثابت مجلات و بروشورهای پیش چشم مخاطبان ساکن متفاوت است.

پایین بودن هزینه تبلیغات روی وسایل نقلیه نسبت به بسیاری از روش های تبلیغی دیگر، یکی از عوامل موثر در رغبت صاحبان کسب و کارها به تبلیغات روی اتوبوس و وسایل نقلیه است. بالا بودن میزان مخاطب یا پایین بودن هزینه یک رسانه برای تبلیغات درست است که معیاری برای اثربخشی و قدرت آن محسوب نمی شود، ولی نتایج تحقیقات نشان می دهد که این نوع تبلیغات تاثیر بسزایی در ایجاد میل و رغبت به خرید در مخاطبان دارد، زیرا:

1- مخاطبان به تبلیغات روی اتوبوس و وسایل نقلیه، بیش از تبلیغات شهری و بیلبورد و بنرها اعتماد کرده اند.

2- مخاطبان برخلاف نیاز خود، چون تبلیغ یک محصول را روی اتوبوس های درون شهری دیده اند، آن را خریده اند.

3- رنگ و جذابیت طرح تبلیغات روی اتوبوس ها در جلب نظر افراد، تاثیر گذار بوده است.

سخن پایانی

تبلیغات ترانزیتی در فضای شهری، نقش بسیار تاثیرگذاری در ترغیب مخاطبان به خرید کالا و خدمات، و افزایش فروش شما دارد. بنابراین اگر قصد دارید برای این امر اقدام کنید پیشنهاد ما به شما مرکز تخصصی چاپ سبحان است، که سابقه درخشانی در ارائه خدمات چاپ و تبلیغات محیطی و ترانزیتی دارد. به نظر شما، تبلیغات محیطی ترانزیتی علاوه بر ترغیب مخاطبان به خرید، بر کدامیک از ابعاد فروش و سودآوری تاثیر گذار است؟ نظرات و تجربیات خود در این زمینه را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

برگرفته از سایت مرکز تخصصی چاپ سبحان (https://sobhanprint.com/)

 

 

تبلیغات خودرو درآمد   اخبار برگزیده
  

استان خوزستان در نتیجه انتصاب‌های شما به تابلوی بحران‌های کشور تبدیل شده استنماینده اهواز گفت: علت اینکه در هفته پایانی کار دولت دوازدهم این سوال را مطرح می‌کنم این است که یک پیام جدی به دولت آینده و وزرای آینده بدهیم که ما نمایندگان در کار نظارت اغماض نخواهیم کرد.
ایلنا استیضاح اهواز کار 

  

فرانسه: تعویق مذاکرات امکان احیای برجام را به خطر می‌اندازدسخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه از ایران به خاطر به تعویق افتادن آغاز دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته ای انتقاد کرد.
فردا فرانسه ایران ایران و آمریکا 

  

ورود مجلس به ماجرای اعترضات اخیر در چند شهرسخنگوی نشست فراکسیون مستقلین ولایی گفت: جهت بررسی مسائل اجتماعی و اعتراضات اخیر و گرانی‌ها، این فراکسیون خواستار جلسه اختصاصی به صورت علنی یا غیرعلنی در صحن برای بررسی این موضوع شدند.
مثلث وزارت بهداشت رئیس جمهور دولت 

  

توصیه مهم رهبر انقلاب به رئیسی درباره چینش کابینهعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از توصیه رهبر انقلاب به ابراهیم رئیسی در چینش کابینه روایت کرد.
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب مجمع تشخیص مصلحت نظام محمد حسین صفار هرندی 

  

توضیح درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها"/ دولت‌ها باید علمدار و پیشگام تحقق آزادی‌های گروهی باشنداستاد دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی درباره سرانجام لایحه "آزادی اجتماعات و راهپیمایی‌ها" توضیحاتی را ارائه کرد.
ایلنا وزارت کشور شورای نگهبان نیروی انتظامی 

  

خبرآنلاین/ عضو مجمع روحانیون مبارز و وزیر کشور دولت اصلاحات گفت: 200 کشور عضو FATF هستند، چگونه ایران خودش را با 2 کشور کاملا منزوی در عرصه بین الملل ، مقایسه می کند؟!
نامه نیوز ایران تهران اصولگرایان 

  

افشاگری درباره وضعیت زندگی و حقوق مخالفان برجامروزنامه آفتاب یزد به نقل ازفرجی راد سفیر اسبق ایران در بلژیک نوشت: «افرادی که مخالف برجام هستند و ادعاهایی را مطرح می‌کنند حداقلش این است که حقوق خوبی می‌گیرند و زندگی مطلوبی دارند»
اقتصادنیوز روزنامه ایران بلژیک 

  

اعلام خودروهای جایگزین برای دعوتنامه داران پژو 206 صندوقدار، تیپ 5 و تندر 90اگر خودروهایی مانند وانت آریسان ، پژو 206 تیپ 5 ، پژو 206 صندوقدار را ثبت نام کرده بودید باید به فکر تغییر علاقه خود باشید چرا که برنامه ای برای تولید و تحویل این خودروها وجود ندارد و جدول تبدیل این تعهدات از سوی ایران خودرو منتشر شده است.
خودروتک پژو ایران خودرو خودرو 

  

شعار این آقایان حل مشکل معیشت بود اما ببینید دنبال چه طرح‌هایی هستند!مبنای طرح ضد اینترنت مجلس به هیچ وجه «صیانت» نیست. کنترل «مرز دیجیتال» را نباید به نیروهای مسلح بدهند. می خواهید نیروهای مسلح را با مردم درگیر کنید؟! شعار این آقایان حل مشکل معیشت مردم بود اما ببینید دنبال چه طرح هایی هستند.
مستقل‌آنلاین اینترنت اینستاگرام کاربران اینترنت 

  

پای خودروهای دست دوم به لیزینگ باز شداز سال گذشته و به دنبال رشد دو برابری قیمت خودرو، شرکت های لیزینگ اعطای تسهیلات به خودروهای کارکرده را در سطحی وسیع دنبال کرده اند؛ تا پیش از این، تنها خودروهای صفر قابلیت لیزینگ داشت اما امروز خودروهای کارکرده و برخی خودروهای ساخت داخل نیز امکان لیزینگ دارد.
خودروتک خودرو قیمت 

  

برای تایید آزادی نماینده فیفا به ایران می آیدکامرانی‌فر:میزبانی تیم ملی در ورزشگاه آزادی قطعی نشده/2 نفر از فیفا و ای اف سی به ایران می‌آیند
خانه فوتبال ورزشگاه آزادی فیفا ایران 

  

احمدی‌نژاد هورالعظیم را بخاطر اکتشاف نفت خشک کردبه جهت بررسی شرایط فوق گفتگو کردیم با دکتر مهدی قمشی استاد دانشگاه شهید چمران اهواز و رئیس دانشکده مهندسی آب و محیط زیست دانشگاه شهید چمران که مشروح آن را می‌خوانیم‌:
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران تهران 

  

اخبار پرسپولیس: خبر خوشحال کننده از اردوگاه سرخ ها + جزئیاتتیم فوتبال پرسپولیس در حالی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود که رادوشوویچ، دروازه بان پرسپولیس خواهد بود.
خانه فوتبال پرسپولیس اصفهان فوتبال 

  

ذوالنوری: «روحانی»تنها فردی است که مانع لغو تحریم‌ها بودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:موضع التماس و سازش بود که باعث عدم لغو تحریم ها شد بنابراین دولت آینده حق ندارد این مسیر را ادامه دهد و باید از موضع حکمت، مصلحت و عزت برای مذاکرات ورود کند.
فردا انتخابات ریاست جمهوری سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی 

  

روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شودرییس جمهوری با اشاره به بحران کم‌آبی در استان خوزستان گفت: بخشی از مشکلات در این استان کم شده است و حل و فصل مسائل خوزستان طبق دستور دیروز رهبری باید ادامه پیدا کند.
۵۵ آنلاین حسن روحانی استان خوزستان وزارت نیرو 

  اخبار داغ
  

حرکت فواره‌ای شاخص بورسدر روز چهارشنبه شاخص کل بورس رشد اندکی داشت و شاخص هم وزن افت کرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن 

  

روز شلوغ سیمانی ها در بورسبعد از تمام فراز و فرودهای یک هفته اخیر در صنعت سیمان، امروز چهارشنبه بورس کالا شاهد عرضه حجم بالایی سیمان در معاملات گروه صنعتی خود بود. معاملاتی که که البته همین امروز هم کم حاشیه نداشت و سایه‌اش بر معاملات بازار اوراق مشهود بود.
گسترش بورس کالا اکو صنعت 

  

چه دیواری کوتاه تر از بورس؟!آشفته بازار سیمان و گرانی این کالا، باعث شده دوباره برخی دیواری کوتاه تر از بورس برای این گرانی پیدا
خبرفوری شهرسازی بورس کالا سیمان 

  

تعجب نکنید اینجا رامسر است/عکس باورنکردنی از شرایط کرونایی رامسرنمازخانه بیمارستان امام سجاد (ع) رامسر به علت افزایش چشم‌گیر مبتلایان تبدیل به بخش کرونا شد/باشگاه خبرنگاران
فردا عکس بیمارستان 

  

آیا واقعا باید حتما با شکم پر واکسن کرونا زد؟اگر می خواهید واکسن کرونا بزنید هرگز ناشتا نباشید چون ممکن است دچار افت فشار خون شوید.
برنا فشار خون 

  

اگر واکسن کرونا را تولید نمی‌کردیم، دنیا آن را به ما نمی‌دادفرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت تولید علم و فناوری گفت: قطعا اگر ما امروز به توانایی تولید واکسن کرونا دست پیدا نمی‌کردیم کشورهای تولید کننده این واکسن به ما واکسن نمی‌دادند.
ایلنا تهران تولید نیروهای مسلح 

  

معاون درمان ستاد کرونا تهران: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع استمعاون درمان ستاد کرونا تهران گفت: هرگونه تجمع به هر شکلی ممنوع است و هر کسی بنا به مصالحی اگر قرار است جمعی بالای 30 نفر را شکل دهد، باید از ستاد کرونای استان مجوز بگیرند.
۵۵ آنلاین درمان تهران شهرری 

  

واکسن طاعون براساس واکسن کرونا ساخته شد به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، هرچند طاعون یک بیماری باستانی تصور می‌شود اما در زمان حاضر موارد ابتلاء به آن در مناطق حومه‌ای در آفریقا، آسیا و آمریکا نیز رصد شده است. اکنون محققان کارگروه واکسن آکسفورد مشغول آزمایش یک واکسن برای طاعون هستند که بر اساس واکسن ویروس کرونا ساخته شده است. قرار است در یک آزمایش بالینی 40 فرد بزرگسال 18 تا 55 ساله و سالم این واکسن را دریافت…
مهر آنتی بیوتیک باستانی درمان 

  

حدود 70 درصد مبتلایان به کرونای دلتا این نشانه ها را همگی دارند!رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در حال حاضر نشانه‌های جهش دلتا در حدود 70 درصد از مبتلایان به کرونا دیده می‌شود.
برنا ویروس 

  

آمار جهانی کرونا/ روسیه و فرانسه، رکورددار مبتلایان در قاره سبزمجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 195 میلیون و 992 هزار
خبرفوری روسیه سوئد اوکراین 

  

کووید 19 نرمالیته دوران جدید را فروریخت/کرونا؛ بحران هست یا نه؟ به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه رادیویی سوفیا سه‌شنبه پنجم مرداد با موضوع «فلسفه و اکنونی بودن بیماری کرونا» از آنتن شبکه رادیویی گفت وگو پخش شد؛ در برنامه این هفته که با اجرای «محمدجواد ادبی» استاد فلسفه و عرفان دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه امام صادق(ع) همراه بود، «سید جواد میری» عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با حضور در استودیو و «مالک شجاعی جشوقانی» استادیار…
مهر دموکراسی ایران تهران 

  

وعده عجیب احمد موسوی پس از ابتلا به کرونا به هواداراناحمد موسوی مدافع تیم استقلال در مورد وضعیتش پس از ابتلا به کرونا و شرایط آبی پوشان در هفته‌های پایانی لیگ صحبت کرد.
خانه فوتبال بازی استقلال آیفون