ایلنا   |  سیاسی  |  

ذخیره بالایی در منابع و کالاها داریم/ وقتی پخش نهاده‌های دامی 2 هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور گفت: امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

ذخیره بالایی در منابع و کالاها داریم/ وقتی پخش نهاده‌های دامی 2 هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور گفت: امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی عصر امروز در جمع کارکنان پارس جنوبی پس از افتتاح چهار فاز این میدام گازی با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: دشمنان این مرز و بوم به ویژه آمریکا دست به یک عمل غیرانسانی و غیرقانونی زدند و با تحریم ایران فکر می‌کردند همه طرح‌ها و پیشرفت‌های ما متوقف خواهد شد و فکر می‌کردند مردم را آنچنان در فشار قرار می‌دهند که در برابر قدرت‌ها عجز نشان می‌دهند.

وی تاکید کرد: این ملت ایثارگر و فداکار در همه زمان‌ها ایستادگی و مقاومت خود را به خوبی نشان دادند و  اینکه من در طول دولت یازدهم و دوازدهم پنج نوبت به این منطقه پارس جنوبی سفر کردم و هر بار افتتاحاتی داشتیم نشان از این است که ما مسیر پیشرفت و تعالی خود را انجام داده و خواهیم داد.

رئیس جمهور گفت: باید از همه کارگران و مهندسان و مدیران و از همه آن‌هایی که در ایجاد این سرمایه و ثروت بزرگ ملی سهیم و شریک بودند از جمله وزارت نفت و شرکت گاز و قرارگاه سازندگی که بار سنگین اجرا را بر عهده گرفت، سپاسگزاری کنم.

روحانی افزود: اینکه ما چند طرح را در اواخر سال افتتاح کردیم و پیوندی با عراق را شاهد بودیم مایه خرسندی همه ماست. ستاره خلیج فارس و آن پالایشگاه بندرعباس که از نظر کیفیت تولید افتتاح شد مایه افتخار ماست. اینکه ما تولید بنزین‌مان از ابتدای دولت یازدهم تا الان دوبرابر شده و این نشان دهنده ایثار ملت ایران است. ما تولید از 52 میلیون لیتر در روز و 101 میلیون لیتر رسانده‌ایم و آقای زنگنه گفته این مسیر  تا 105 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: آمریکا توجه کند اگر فرض کند ما هیچ کاری نکردیم همین که این میزان افزایش تولید بنزین داشتیم و دو برابر افزایش داشتیم این افتخار صنعت نفت و ملت ماست. شاید کسی خوشش نیاید بگوییم افتخار دولت است اما دولت نماینده ملت است، اگر افتخاری است مربوط به ملت ایران است. ما در پارس جنوبی از 10 فاز به 25 فاز رسیده‌ایم که شامل پالایشگاهی و دریایی است. از ابتدای دولت تدبیر و امید 15 فاز را افتتاح کردیم.

رییس جمهور ادامه داد: کار عظیم و بزرگی است. در همین فازهایی که امروز افتتاح شده است، 100 میلیون لیتر متر مکعب ظرفیت گاز ما افزایش پیدا کرده که این مساله قدرت ملی ما است. وقتی می‌گوییم قدرت، همه این موارد در درونش وجود دارد. اگر این ملت قدرت تاریخی و جغرافیایی این ملت یا قدرت اقتصادی و فنی و انرژی دارد، تولید نفت و گاز، منابع خداداد ما است که از نظر منبع کشور اول هستیم که این قدرت ما است.

وی ادامه داد:  قدرت نظامی در کنار قدرت اقتصادی و فنی تاثیرگذاری در منطقه و جهان را به همراه دارد.  وقتی تولید نفت و گاز بیشتر می‌شود قدرت شما افزایش پیدا می‌کند. ما قبلا هم در نفت‌گاز و هم در بنزین نیازمند واردات بودیم و هم در فصل زمستان نیاز به واردات گاز داشتیم. در این چند سال حداقل در بنزین و گازوئیل روی پای خود ایستادیم.

وی افزود: آنهایی که در دور قبل تحریم‌ها واردات بنزین ما را تحریم کردند این بار در بحث تحریم مساله واردات بنزین را نیاوردند چراکه می‌دانند ایران دیگر نیازی به واردات بنزین و واردات نفت‌گاز ندارد. در دولت قبل در شرایطی که ما نیاز به گاز داشتیم کشوری گاز را به نه برابر قیمتش به ما فروخت؛ چراکه در زمستان گرفتار بودیم اما امروز این خبرها نیست. وقتی روی پای خود ایستادیم، جایگاهمان بالا می‌رود و تاثیرگذاری‌مان افزایش پیدا می‌کند.

روحانی گفت: سال 97 سال سختی بر ملت ما بود و فشارهای تحریم و فشارهای اقتصادی، مشکلات ناجوانمردانه‌ای بر ملت ما تحمیل کرده است. وزیر نفت گفته است که ما به دلیل مسائل زیست‌محیطی مجبور هستیم سرعت خود را کاهش دهیم. تحریم آمریکا علیه ایران جنایت علیه بشریت است.  

وی ادامه داد: ما امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

رئیس‌جمهور افزود: چند بار تاکید کردم وقتی ما در سال 92 کشور را تحویل گرفتیم، قیمت کالا و دلار پایین آمد، سرمایه‌گذاری شروع شد و اشتغال بالا رفت و همه این موارد به این علت بود که مردم به آینده امیدوار شدند. گفتند این دولت توانمند است و می‌تواند مشکلات ما را با دنیا حل کند.

ادامه دارد...

بندرعباس حسن روحانی رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

مصوبه ای در جهت کاهش قیمت خودروهای وارداتیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است مصوبه مجلس درباره واردات خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی به مدت 5 سال،آنهم بدون اخذ عوارض و حقوق ورودی می‌تواند قیمت خودرو را به شدت کاهش دهد.
خودروتک مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو 

  

جلسه محرمانه اعضای کنگره آمریکا درباره ایران با وندی شرمن و رئیس اسبق سیااقتصادنیوز: دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.
اقتصادنیوز کنگره آمریکا ایران باراک اوباما 

  

در حاشیه دیدار افطاری فعالان سیاسی با رئیس جمهوری که شنبه هفته گذشته برگزار شد، یک عکس بسیار پر بازتاب شد؛ آنجا که بهزاد نبوی و احمد توکلی دو چهره شاخص از دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصول‌گرا که برخی حتی اختلافات آنها در کابینه میر حسین موسوی را عامل ایجاد جناح چپ و راست می‌دانند، جلوی دوربین محمد عطریانفر عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی قرار گرفتند.
نامه نیوز عکس رئیس جمهور محمد عطریانفر 

  

سعید باستانی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با تصویب نهایی واگذاری حدود 14 درصد سهام دولت در ایران‌خودرو و حدود 17 درصد سهام دولت در سایپا در هیات وزیران، این اتفاق به زودی عملیاتی می‌شود.
نامه نیوز کمیسیون صنایع و معادن مجلس سهام دولت 

  

انگیزه مرد مشکوک از حمله به حسن روحانی و ظریفآرمان: چتری برای همه! همین اشتراک و البته اجبار است که برخی افراد و گروه‌ها را به هم نزدیک می‌کند.
مثلث مردان ایرانیان خارج از کشور مصاحبه 

  

یک روزنامه کویتی تأکید کرد پاسخ و تلافی ایران به هر نوع اقدام نظامی آمریکا نامحدود است.
نامه نیوز موشک ایران روزنامه 

  

ریزش قیمت بعضی مدل ها در بازار خودرو+ جزئیاتطی هفته‌های گذشته افرادی اقدام به خرید خودرو با قیمت بالا کردند و در اکنون حاضر به فروش آنها نیستند و منتظرند قیمت‌ها دوباره افزایش یابد از طرفی خریداران نیز منتظر کاهش بیشتر قیمت هستند.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ویلموتس رسما سرمربی تیم ملی ایران شدمارک ویلموتس با فدارسیون فوتبال به توافق نهایی رسید.
مثلث تیم ملی فوتبال ایران ایران فوتبال 

  

ماجرای واقعی اظهارات جنجالی پوتین درباره ایران چه بود؟رسانه های معاند، با جراحی بخشی از اظهارات پوتین در کنفرانس خبری، تلاش در اقناع این پیام داشتند که روسیه نیز علیه ایران موضع گیری کرده است.
مثلث ولادیمیر پوتین ایران ایران و اسرائیل 

  

توضیحات پلیس راهور درباره کلیپ برخورد با راکب موتورسیکلتپلیس نسبت به انتشار کلیپی از درگیری یک موتورسوار با مامور راهور در خیابان ولیعصر واکنش نشان داد.
خودروتک پلیس راهور پلیس اتوبوس 

  اخبار داغ
  

حوزه علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر تفاهم نامه همکاری امضا کردندتفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و حوزه علمیه عصر در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم امضا شد.
برنا حوزه حوزه علمیه مواد مخدر 

  

استاندار خراسان شمالی: بساط صف ارزاق باید از استان برچیده شودبجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد صف برای دریافت اقلام یارانه ای نشان از بی برنامگی دستگاههای مسئول دارد و باید بساط این صف ها از استان برچیده شود.
ایرنا تنظیم بازار ایرنا یارانه 

  

مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزیآماده سازی زیرساخت های فناوری اطلاعات برای ارتباط شرکت بازار متشکل ارزی و بانک ها مراحل پایانی را می گذراند و قرار است این بازار پس از تکمیل این زیرساخت ها به زودی راه اندازی شود. پیگیری خبرنگار ایرنا از علل تاخیر در راه اندازی بازار متشکل ارزی، آماده نشدن زیرساخت های فنی برای ارتباط … نوشته مراحل پایانی راه‌اندازی بازار متشکل ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات یورو 

  

وزیر اقتصاد: بازگشت ارز صادراتی از مرز 10میلیارد دلار گذشتفرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، گفت: در اردیبهشت ماه 1٫7 میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون این رقم از مرز 10 میلیارد دلار گذشته است...
انصاف‌نیوز اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی ارز 

  

تفاهم‌نامه همکاری ستاد مبارزه با مواد مخد و حوزه‌های علمیه امضا شدقم-ایرنا- تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین حوزه‌های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازده زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر حوزه 

  

توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر استقم-ایرنا- دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: مبحث جمع‌آوری، نگهداری، درمان و ایجاد اشتغال و توانمندسازی معتادان متجاهر اولویت کوتاه‌مدتی بوده که توسط این ستاد با تاسیس اردوگاه‌های تخصصی دنبال می‌شود.
ایرنا ستاد مبارزه با مواد مخدر مواد مخدر قم 

  

شهرداریها از ارزش افزوده و املاک به نحو مطلوب استفاده کنندخرم آباد - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت:شهرداریها باید از قدرت و اختیار خود به نحو مطلوب در جهت ارزش افزوده دارائی ها و املاک بهره برداری کنند.
ایرنا بودجه دولت بخش خصوصی 

  

5 درصد مالیات بر ارزش افزوده سفرهای هوایی بین شهری حذف شدتهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در لایحه مالیات بر ارزش افزوده، 9 درصد مالیات از سفرهای هوایی اخذ می شود، 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده را از این سفرها حذف کردیم.
ایرنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ فن بدل بازارساز به نوسان‌گیراناقتصادنیوز: امروز یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 بازار طلا و ارز تهران به حرکت خود روی مدار نزولی ادامه داد و چند سطح قیمتی پایین آمد. صبح امروز صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را 100 تومان افزایش داد اما تا عصر در چند مرحله قیمت‌ها را کاهش داد و نهایتاً نرخ‌ها 150 تومان تنزل یافتند...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازی سکه و طلا 

  

اهدا کاپ و مدال های ارزشمند کشتی به موزه ملی ورزش ،المپیک، پارالمپیکعصر امروز تعدادی از افتخارات ارزشمند کشتی همچون کاپ،مدال و دوبنده حمید سوریان با حضور محسن وحدانی سرپرست روابط عمومی فدراسیون کشتی به موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک اهدا شد.
برنا ورزش کره جنوبی فدراسیون کشتی