ایلنا   |  سیاسی  |  

ذخیره بالایی در منابع و کالاها داریم/ وقتی پخش نهاده‌های دامی 2 هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور گفت: امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

ذخیره بالایی در منابع و کالاها داریم/ وقتی پخش نهاده‌های دامی 2 هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد

رئیس‌جمهور گفت: امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی عصر امروز در جمع کارکنان پارس جنوبی پس از افتتاح چهار فاز این میدام گازی با اشاره به تحریم‌های آمریکا گفت: دشمنان این مرز و بوم به ویژه آمریکا دست به یک عمل غیرانسانی و غیرقانونی زدند و با تحریم ایران فکر می‌کردند همه طرح‌ها و پیشرفت‌های ما متوقف خواهد شد و فکر می‌کردند مردم را آنچنان در فشار قرار می‌دهند که در برابر قدرت‌ها عجز نشان می‌دهند.

وی تاکید کرد: این ملت ایثارگر و فداکار در همه زمان‌ها ایستادگی و مقاومت خود را به خوبی نشان دادند و  اینکه من در طول دولت یازدهم و دوازدهم پنج نوبت به این منطقه پارس جنوبی سفر کردم و هر بار افتتاحاتی داشتیم نشان از این است که ما مسیر پیشرفت و تعالی خود را انجام داده و خواهیم داد.

رئیس جمهور گفت: باید از همه کارگران و مهندسان و مدیران و از همه آن‌هایی که در ایجاد این سرمایه و ثروت بزرگ ملی سهیم و شریک بودند از جمله وزارت نفت و شرکت گاز و قرارگاه سازندگی که بار سنگین اجرا را بر عهده گرفت، سپاسگزاری کنم.

روحانی افزود: اینکه ما چند طرح را در اواخر سال افتتاح کردیم و پیوندی با عراق را شاهد بودیم مایه خرسندی همه ماست. ستاره خلیج فارس و آن پالایشگاه بندرعباس که از نظر کیفیت تولید افتتاح شد مایه افتخار ماست. اینکه ما تولید بنزین‌مان از ابتدای دولت یازدهم تا الان دوبرابر شده و این نشان دهنده ایثار ملت ایران است. ما تولید از 52 میلیون لیتر در روز و 101 میلیون لیتر رسانده‌ایم و آقای زنگنه گفته این مسیر  تا 105 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: آمریکا توجه کند اگر فرض کند ما هیچ کاری نکردیم همین که این میزان افزایش تولید بنزین داشتیم و دو برابر افزایش داشتیم این افتخار صنعت نفت و ملت ماست. شاید کسی خوشش نیاید بگوییم افتخار دولت است اما دولت نماینده ملت است، اگر افتخاری است مربوط به ملت ایران است. ما در پارس جنوبی از 10 فاز به 25 فاز رسیده‌ایم که شامل پالایشگاهی و دریایی است. از ابتدای دولت تدبیر و امید 15 فاز را افتتاح کردیم.

رییس جمهور ادامه داد: کار عظیم و بزرگی است. در همین فازهایی که امروز افتتاح شده است، 100 میلیون لیتر متر مکعب ظرفیت گاز ما افزایش پیدا کرده که این مساله قدرت ملی ما است. وقتی می‌گوییم قدرت، همه این موارد در درونش وجود دارد. اگر این ملت قدرت تاریخی و جغرافیایی این ملت یا قدرت اقتصادی و فنی و انرژی دارد، تولید نفت و گاز، منابع خداداد ما است که از نظر منبع کشور اول هستیم که این قدرت ما است.

وی ادامه داد:  قدرت نظامی در کنار قدرت اقتصادی و فنی تاثیرگذاری در منطقه و جهان را به همراه دارد.  وقتی تولید نفت و گاز بیشتر می‌شود قدرت شما افزایش پیدا می‌کند. ما قبلا هم در نفت‌گاز و هم در بنزین نیازمند واردات بودیم و هم در فصل زمستان نیاز به واردات گاز داشتیم. در این چند سال حداقل در بنزین و گازوئیل روی پای خود ایستادیم.

وی افزود: آنهایی که در دور قبل تحریم‌ها واردات بنزین ما را تحریم کردند این بار در بحث تحریم مساله واردات بنزین را نیاوردند چراکه می‌دانند ایران دیگر نیازی به واردات بنزین و واردات نفت‌گاز ندارد. در دولت قبل در شرایطی که ما نیاز به گاز داشتیم کشوری گاز را به نه برابر قیمتش به ما فروخت؛ چراکه در زمستان گرفتار بودیم اما امروز این خبرها نیست. وقتی روی پای خود ایستادیم، جایگاهمان بالا می‌رود و تاثیرگذاری‌مان افزایش پیدا می‌کند.

روحانی گفت: سال 97 سال سختی بر ملت ما بود و فشارهای تحریم و فشارهای اقتصادی، مشکلات ناجوانمردانه‌ای بر ملت ما تحمیل کرده است. وزیر نفت گفته است که ما به دلیل مسائل زیست‌محیطی مجبور هستیم سرعت خود را کاهش دهیم. تحریم آمریکا علیه ایران جنایت علیه بشریت است.  

وی ادامه داد: ما امروز ذخیره بالا در منابع و کالاها داریم اما اگر این کالاها را ذخیره نکرده بودیم، امروز در برابر بدترین فشارها قرار می‌گرفتیم. امروز به رغم اینکه می‌دانیم ذخیره نهاده‌های دامی داریم، اما وقتی پخش آن دو هفته طول می‌کشد، از نظر روانی بر مردم تاثیر می‌گذارد.

رئیس‌جمهور افزود: چند بار تاکید کردم وقتی ما در سال 92 کشور را تحویل گرفتیم، قیمت کالا و دلار پایین آمد، سرمایه‌گذاری شروع شد و اشتغال بالا رفت و همه این موارد به این علت بود که مردم به آینده امیدوار شدند. گفتند این دولت توانمند است و می‌تواند مشکلات ما را با دنیا حل کند.

ادامه دارد...

بندرعباس حسن روحانی رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

اعزام‌های گروه‌های ارزیابی برای تعیین خسارات منازل ایثارگران به مناطق سیل‌زدهمعاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و شهید و امور ایثارگران گفت: گروه‌های ارزیابی برای تعیین خسارات منازل ایثارگران به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و مازندران اعزام می‌شوند.
ایلنا سیل دولت پوشش 

  

اقدام قضایی ترکیه علیه یک بانک آمریکایی به اتهام اخلال در نظام ارزینهاد ناظر بر نظام بانکی ترکیه از آغاز رسیدگی به پرونده بانک جی پی مورگان آمریکا به اتهام اخلال در نظام ارزی این کشور خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این نهاد اعلام کرد شکایت های متعددی از مشتریانش دریافته کرده است که مدعی دست داشتن برخی بانک ها از جمله بانک … نوشته اقدام قضایی ترکیه علیه یک بانک آمریکایی به اتهام اخلال در نظام ارزی اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.
انصاف‌نیوز ترکیه لیر ترکیه بانک 

  

رییس جمهور ترکیه گفت کسانی که قصد اخلال در نظام ارزی ترکیه را دارند بهای سنگینی را خواهند پرداخت.
صراط رجب طیب اردوغان ترکیه لیر ترکیه 

  

طی 22 روز کاری مرداد 97، ارزش معاملات در مقایسه با تیر 97، 47 درصد افزایش یافت و از 96860 میلیارد ریال به 142810 میلیارد ریال رسید همچنین حجم معامله شده از 33472 میلیون سهم به 50205 میلیون سهم معادل 50 درصد افزایش یافت.
صراط ریال ماه سهام 

  

نرخ انواع ارز در بازار پنجمین روز سال 98 عنوان قیمت تغییر کمترین بیشترین دلار 129,410 (0.36%) 470 129,410 129,560 یورو 149,440 (0.97%) 1,430 149,410 149,590 پوند انگلیس 170,720 (0.22%) 380 170,370 171,230 درهم امارات 35,280 (0.48%) 170 35,240 35,280 لیر ترکیه 22,950 (2.57%) 590 22,760 23,110 یوان چین 19,300 (0.47%) 90 19,270 19,330 ین ژاپن 117,510 (1.51%) 1,750 117,500 117,770 دلار کانادا 96,650 (0.5%) 480 96,370 96,650…
ایلنا ارز قیمت دلار 

  

افزایش نرخ 10 ارزبانک مرکزی نرخ 47 ارز را اعلام کرد که در آن نرخ 10 ارز افزایش و قیمت 33 ارز کاهش یافت و نرخ 4 ارز دیگر نیز ثابت بود.
ایلنا ارز بانک مرکزی بانک 

  

کاهش نرخ 33 ارز در اولین روز معاملاتی سال 98بانک مرکزی نرخ 47 ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ 10 ارز افزایش، قیمت 33 کاهش یافت و نرخ 4 ارز دیگر نیز ثابت بود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

تهدید اردوغان به محاکمه اخلالگران ثبات اقتصادی و بازار ارزرئیس جمهوری ترکیه به دلالانی که ارز این کشور را مورد هدف قرار می‌دهند، هشدار داد که تاوان سنگینی را پرداخت خواهند کرد.
ایلنا رجب طیب اردوغان سیاست پولی ارز 

  

کنسرت ارزان محمد معتمدیکنسرت‌های محمد معتمدی در پردیس تئاتر تهران با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران یکشنبه چهارم فروردین ماه آغاز می‌شود.
برنا کنسرت محمد معتمدی تئاتر