ایلنا   |  ورزشی  |  

نفر به نفر بازیکنان تیم ملی مقابل بحرین؛ پروژه بازگشت با شاگردان اسکوچیچ

تیم ملی ایران مقابل بحرین برتری قاطعی رقم زد تا شرایطش در جدول به مراتب بهتر شود.

نفر به نفر بازیکنان تیم ملی مقابل بحرین؛ پروژه بازگشت با شاگردان اسکوچیچ

تیم ملی ایران مقابل بحرین برتری قاطعی رقم زد تا شرایطش در جدول به مراتب بهتر شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته موفق شد در دیدار با بحرین و در خاک این کشور یک برتری قاطع با نتیجه 3 بر صفر را رقم بزند و گام بلندی در مسیر صعود به دور بعدی رقابت ها بردارد. به بهانه درخشش تیم ملی در بازی روز گذشته به بررسی عملکرد نفر به نفر ملی پوشان پرداختیم.

بیرانوند

علی بیرو روز کم فشاری را پشت سر گذاشت و موقعیت‌های زیادی روی دروازه‌اش ایجاد نشد ولی در همان چند موقعیتی که بحرینی‌ها ساختند واکنش‌های خوب و به موقعی داشت و در خروج ها هم عملکرد مناسبی داشت و روی یک موقعیت دروازه ایران را نجات داد تا در مجموع نمره مثبتی از این دیدار بگیرد.

صادق محرمی

مدافع راست تیم ملی که اسکوچیچ نشان داده اعتقاد زیادی به او دارد مثل همیشه در نفوذها خوب ظاهر شد ولی در عملکرد دفاعی نتوانست انتظارها را برآورده کند و چند باری از جناج راست بحرینی‌ها توانستند روی دروازه ایران خطرساز شوند ولی در کل عملکرد خوب و قابل قبولی ازخودش به نمایش گذاشت و بعید است در دیدارهای بعدی اسکوچیچ او را در ترکیب اصلی قرار ندهد.

شجاع خلیل زاده

یکی از دو مدافع وسط تیم ملی بود که در زدن ضربات اول چه روی حملات هوایی و چه روی حملات زمینی موفق و کم اشتباه ظاهر شد ولی پاس هایی که او بعد از دریافت توپ داشت معمولاً به مقصد نمی‌رسید و مشکل بزرگ شجاع بازیسازی از انتهای زمین بود ولی هماهنگی او با کنعانی زادگان زوج خوب و مستحکمی در دفاع میانی تیم ملی ساخته است.

کنعانی‌زادگان

کنعانی زادگان هم عملکری مشابه شجاع خلیل زاده داشت و در دفاع کم اشتباه بود ولی در بازی سازی از عقب زمین نتوانست انتظارات را برآورده کند و همین موضوع شکافی میان خط دفاع و هافبک تیم ملی ایجاد کرده بود. مدافع میانی تیم ملی یک اشتباه هم در محوطه جریمه داشت که نزدیک بود کار دست ملی پوشان دهد ولی در کل روز کم اشتباهی را پشت سر گذاشت و خصوصا در نیمه دوم تمام توپ های ارسالی را به خوبی قطع کرد.

میلاد محمدی

یکی از تغییرات اسکوچیچ در این بازی حضور او در پست دفاع چپ تیم ملی بود ولی محمدی نتوانست همان بازیکن همیشگی باشد و انتظارات از او برآورده نشد. هم در وظایف دفاعی نا موفق بود و چند باری از جناح او حملاتی از سوی بحرینی ها روی دروازه ایجاد شد و هم اینکه در نفوذها نتوانست به خط حمله کمک کند و اولین تعویض اسکوچیچ هم در این بازی بود.

احمد نوراللهی

نوراللهی در بازی با بحرین مثل خود تیم ملی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه نخست مثل اکثر بازیکنان دیگر عملکردی در حد انتظار نداشت ولی در نیمه دوم خوب و کم اشتباه ظاهر شد و توانست روی یکی از گل‌های تیم ملی هم اثر گذار باشد. نوراللهی از بازیکنان مورد علاقه اسکوچیچ است و توانست در بازی با بحرین با عملکرد قابل قبولش نمره خوبی کسب کند.

احسان حاج صفی

کاپیتان تیم ملی در بازگشت به ترکیب اصلی حتی سایه ای از خودش هم نبود و خیلی ها از او به عنوان ضعیف‌ترین بازیکن ایران مقابل بحرین یاد می‌کنند. احسان روز گذشته اصلاً در فرم مطلوب خودش نبود و عدم پوشش مناسب فضای جلوی دفاع و تعداد پاس های اشتباه زیاد او در دقایقی بازی ملی پوشان را از ریتم انداخت. حاج صفی با این حال یک موقعیت خوب روی دروازه بحرین روی شوت از راه دور ایجاد کرد که می‌توانست در نیمه اول ما را پیش بیاندازد.

علی قلیزاده

یکی از هافبک های کناری تیم ملی بود که به واسطه درخشش در بازی با هنگ کنگ، از امیدهای اصلی ایران در بازی با بحرین بود و وظیفه او هم مثل همیشه و بر اساس توانایی‌هایش برداشتن یک مقابل یک ها و شکستن خط دفاع بحرین بود که در این کار عملکرد موفقی داشت ولی ارسال های او از جناحین تقریباً هیچ کدام به مقصد نرسید تا نتواند عملکرد بازی با هنگ کنگ را تکرار کند.

 

وحید امیری

خیلی ها او را بهترین بازیکن تیم ملی در مجموعِ دو بازی با هنگ کنگ و بحرین می‌دانند و شاید جزو معدود خوب‌های ایران در نیمه اول بازی با بحرین بود که این درخشش باعث شده خبر مصدومیت احتمالی او نگرانی‌هایی برای بازی با عراق ایجاد کند. امیری مصدوم شد و در نیمه دوم تعویض شد ولی در دقایق حضور در زمین عملکرد کم نقصی داشت و ضرباهنگ فاز هجومی تیم ملی از از جناحین با حضور او ریتم خوبی گرفته بود و هر بار پا به توپ می‌شد زمینه طراحی یک حمله و موقعیت گل را ایجاد می‌کرد.

مهدی طارمی

انتقاداتی که به دلیل خراب کردن موقعیت ها در بازی با هنگ کنگ از او صورت گرفته بود در کنار خراب کردن چند موقعیت در نیمه اول بازی با بحرین می‌رفت تا طارمی را آماج انتقادات زیادی پس از پایان بازی قرار دهد ولی عملکرد درخشان او در نیمه دوم باعث شد نه تنها انتقادی را متحمل نشود که حتی ستاره تیم ملی هم لقب بگیرد. یک گل زده و دو پاس گل از سوی طارمی باعث شد او نقش اصلی برتری کلیدی و حیاتی مقابل بحرین را ایفا کند و این بازی درخشان باعث می‌شود کسی نتواند بابت از دست دادن چند موقعیت از او خورده‌ای بگیرد.

سردار آزمون

زوج مخوفی با مهدی طارمی ساخته که می‌تواند برای حریفان تیم ملی وحشت آفرین باشد. سردار با استفاده از استارت های انفجاری خودش و چهارچوب شناسی دقیقی که دارد عمق خط دفاع بحرین را هدف قرار گرفته و قفل بازی را بشکند و دو گلی که در این دیدار به ثمر رساند از او چهره اصلی این برد را ساخت و در کنار طارمی ستاره های این بازی بودند. روشن شدن موتور گل زنی سردار در تیم ملی خبر خوبی برای ما و خبر بدی برای سایر حریفان خواهد بود.

سامان قدوس

تعویض طلایی اسکوچیچ بین دو نیمه بود که با ورودش به زمین تغییر را بین دو تیم رقم زد. قدوس پدیده این دیدار بود که ریتم خوبی به حملات تیم ملی داد و قدرت بالای حمل توپ او در کنار پاس های دقیقی که برای بازیکنان ارسال کرد سد دفاعی بحرینی ها را شکست و ایجاد موقعیت حمله را برای تیم ملی ایران راحت تر کرد و او را می‌توان پشت سر طارمی و سردار ستاره بازی با بحرین معرفی کرد.

سعید عزت اللهی

یکی از تعویضی های نیمه دوم اسکوچیچ بود که برای محکم کردن کمربند میانی تیم ملی و پر کردن فضای جلوی مدافعین وارد زمین شد و اشتباه چندانی هم نداشت. عزت اللهی فرصت خوبی داشت تا یک بار دیگر دروازه بحرین باز شود ولی ضربه سر او از مقابل دروازه با کم دقتی به بیرون رفت تا فرصت درخشش در این دیدار را از دست بدهد.

سایر تعویضی ها

مهدی ترابی که یکی از تعویضی های اسکوچیچ بود به جای قلیزاده در سمت راست قرار گرفت و چند نفوذ خوب هم ایجاد کرد و روی گل سوم ایران توانست تاثیر مثبتی بگذارد تا از تعویض های خوب اسکوچیچ باشد.

مهدی قایدی هم در دقایق اندکی که فرصت حضور پیدا کرد عملکرد بدی نداشت و یک موقعیت خوب روی دروازه ایجاد کرد که با بدشانسی از دست رفت.

مرتضی پورعلی‌گنجی هم مثل قایدی فقط دقایقی در زمین حضور داشت که اتفاق خاصی در مورد او رخ نداد.

تیم ملی فوتبال ایران بحرین فوتبال   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

موضع جنجالی همتی درباره بازار سهام / رئیس‌جمهور آینده، ترکیب شورای عالی بورس را تغییر دهد / ویدئوکارشناس بازار سرمایه گفت: رئیس جمهور آینده باید به نکاتی مانند تغییر ترکیب شورای عالی بورس و اجرای ا
خبرفوری سهام رئیس جمهور ایران 

  

همتی: سقوط بورس به خاطر دعوای وزرا بود!عبدالناصر همتی با سلب از مسئولیت خود، سقوط بورس در دولت روحانی را به دعوای وزیران اقتصاد و نفت نسبت داد.
فردا بانک مرکزی بانک دولت 

  

پیش بینی بورس یک‌شنبه 23 خرداد/ طناب کشی در بازار سهامدر معاملات دیروز هم روندهای مثبت دیده می‌شود و هم روندهای منفی وجود دارد. این روندها بازار را به کدام سو می‌کشند؟
اقتصادنیوز سهام 

  

تغییرات قیمت خودرو نسبت به 20 روز پیشقیمت خودرو در بازار در مقایسه با 20 روز پیش، 2 تا 9 میلیون تومان افزایش یافت. آمارهای ارائه شده در خصوص کاهش تولید خودرو در اردیبهشت ماه و همچنین تحولات نرخ ارز را می توان مهمترین عامل افزایش قیمت خودرو در این بازه زمانی به حساب آورد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

سناریوی محتمل بورس/ خریداران فعال میشوند؟اقتصادنیوز: یکی از سناریوهای مدنظر فعالان این اسن که بازار سهام مسیر کنونی را تداوم بخشد. حساسیت هفته جاری در رابطه با مذاکرات وین و انتخابات میتوند تغییری در رفتار معامله گران در دادوستدها باشد.
اقتصادنیوز سهام وین 

  

چه ترکیباتی محافظ ریه و دشمن ویروس کرونا هستند؟پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، ترکیبات خاصی را معرفی کرده‌اند که شاید بتوانند از ورود کروناویروس به ریه و تکثیر شدن جلوگیری کنند.
برنا ویروس 

  

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد که بر اساس آمارهای اعلام شده تا کنون بیش از 86 درصد رانندگان حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری تسهیلات کرونایی مصوب را دریافت کرده‌اند و دیگر رانندگان نیز باید آن را دریافت کنند.
نامه نیوز حمل و نقل وام اتوبوس 

  

مظنه تست جعلی کرونا چند؟ + فیلمچندی پیش مدیر کل آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفته بود مهم ترین تخلف در حوزه آزمایشگاه ها بعد از دوران کرونا، فروش تست منفی برای برخی افراد از جمله مسافران پروازها بوده است.
گسترش سلامت وزارت بهداشت درمان 

  

دژپسند: فرصت نجات بورس را از ما گرفتندوزیر اقتصاد با بیان اینکه، از ابتدای فروردین سال 99 تا پایان اسفند ماه سال 99 میزان رشد شاخص حدود 155 درصد بود، گفت: فرصت اجرای مصوبات طلایی برای نجات بورس را از ما گرفتند.
گسترش ماه سرمایه اقتصاد 

  

آیا واقعا ورزش مانع بروز نوع شدید کرونا می‌شود؟نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد ورزش کردن خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید-19 را کاهش می‌دهد.
برنا ورزش 

  

دوران ریکاوری کرونا چه غذاهایی بخوریمپژوهش ها نشان می­ دهد خطر ابتلا به ویروس کووید 19 در افرادی که تغذیه نامناسبی دارند، بیشتر است.
برنا پژوهش ویروس تغذیه 

  

انتشار اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزیموضوع سفرهای نوروزی در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با حضور نمایندگان همه دستگاههای اجرایی، قضایی، انتظامی و امنیتی مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا خروجی آن جلسه مبنی بر استمرار اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند ( آزاد بودن سفر به مناطق زرد، آبی و ممنوعیت سفر به مناطق نارنجی و قرمز) در ایام تعطیلات نوروز به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه گردید.
اقتصادنیوز نوروز سفر تعطیلات 

  

اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره عدم ممنوعیت سفرهای نوروزی و انتساب آن به رئیس جمهوردر پی طرح برخی ادعاهای تکراری در خصوص فرایند تصمیم‌گیری درباره وضع نشدن ممنوعیت سفر در تعطیلات نوروزی سال 1400 در ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتساب این تصمیم به شخص رئیس‌جمهور از سوی یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست‌جمهوری توضیحاتی ارائه شد.
برنا انتخابات ریاست جمهوری تعطیلات نوروزی رئیس جمهور 

  

مصوبات بانکی ستاد کرونا ابلاغ شد + جزئیاتبانک مرکزی در بخشنامه‌ای مصوبات ستاد ملی کرونا در حوزه بانکی در مورد امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی کسب و کارهای آسیب دیده و ممنوعیت محدودیت ارائه خدمات به چک‌های وصول نشده را ابلاغ کرد.
گسترش بانک مرکزی بانک ایرنا 

  

افت نسبی شاخص‌ها در بازار سهام/ بورس در تعلیق و انتظار + نموداراقتصادنیوز: امروز 23 خرداد 1400 شاخص‌های بورس نزول کردند و شاهد رشد خروج سهام داران از بازار بودیم.
اقتصادنیوز شاخص سهام