گسترش   |  اجتماعی  |  

برای تجربه بازی‌های آنلاین به چه اینترنتی نیاز دارید؟

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتما میدانید که جذاب ترین قسمت هر بازی بخش آنلاین آن میباشد و امروزه اکثر شرکت های بزرگ بازی سازی بیشترین زمان و تمرکز خود را روی این موضوع صرف میکنند. رقابت در فضای آنلاین باعث میشود ساده ترین و بی هیجان ترین بازی ها سرشار از هیجان و جذابیت شوند و اگر تا به حال چنین تجربه ای داشتید مطمئنا متوجه شده اید که مهمترین فاکتور در بازی…

برای تجربه بازی‌های آنلاین به چه اینترنتی نیاز دارید؟

اگر اهل بازی با کنسول، موبایل یا کامپیوتر هستید، حتما میدانید که جذاب ترین قسمت هر بازی بخش آنلاین آن میباشد و امروزه اکثر شرکت های بزرگ بازی سازی بیشترین زمان و تمرکز خود را روی این موضوع صرف میکنند. رقابت در فضای آنلاین باعث میشود ساده ترین و بی هیجان ترین بازی ها سرشار از هیجان و جذابیت شوند و اگر تا به حال چنین تجربه ای داشتید مطمئنا متوجه شده اید که مهمترین فاکتور در بازی های آنلاین نوع سرویس اینترنتی است که دریافت میکنید. بنابراین دریافت یک سرویس اینترنت حرفه ای میتواند به شما برای تجربه ای بهتر از انجام بازی های آنلاین ویدیویی کمک کند.

اینترنت گیمینگ

بازی های رایانه ای و کنسول های بازی مدرن پیش نیازهای زیادی برای یک تجربه آنلاین خوب دارند و پهنای باند یکی از آنهاست. اکثر شرکت های اینترنتی خدمات خود را در سطوح مختلف می فروشند ، جایی که هرچه سرعت یا حجم اینترنت بیشتر باشد ، قیمت بالاتری نیز دارد. همان ISP ها ، اما گاهی اوقات با تبلیغات گمراه کننده ، این اشتباه را می کنند که هرچه سرعت اینترنت بیشتر باشد ، نیز بهتر خواهد بود: مشکلی که کاملاً درست نیست و به عوامل دیگر بستگی دارد.

وقتی بازی های آنلاین را تجربه می کنید ، تداوم جریان اطلاعات مهمتر از پهنای باند دریافتی (یا به عبارت دیگر سرعت) است و هدف شما باید از خرید یک سرویس اینترنت ارتباطی بهتر و کیفیتی بالاتر باشد و فقط سرعت بالاتر مشکلات پینگ و تأخیر فعلی شما را حل نمی کند و به عوامل دیگری بستگی دارند. اما این عوامل کدامند؟

زمان تاخیر

لتنسی یا زمان تاخیر مدت زمانی است که برای رسیدن یک سیگنال از فرستنده به گیرنده نیاز است. اما بعضی اوقات این معیار تغییر می کند و به زمان مورد نیاز برای ارسال سیگنال از فرستنده به گیرنده و سپس بازگشت از گیرنده به فرستنده اطلاق میشود. هنگام دانلود یک داده خاص ، به نظر می رسد که ابن اتفاق به صورت آنی رخ داده است. اما سرعت انتقال اطلاعات بسته به روش انتقال متفاوت است. به عنوان مثال ، هنگامی که از خدمات اینترنت مخابراتی (مانند G4 و TD-LTE) استفاده می شود ، سرعت انتقال داده به سرعت امواج رادیویی بستگی دارد و در مورد خدمات فیبر نوری نیز به سیم مسی استفاده شده بستگی دارد.

هر چه زمان تأخیر کمتر باشد ، کیفیت آن سرویس اینترنتی بالاتر است. متاسفانه ، شرکت های تامین کننده ی اینترنت  معمولاً فقط سرعت دانلود را ذکر می کنند و نرخ زمان تأخیر را ذکر نمی کنند. وقتی لتنسی در بازی بالا می رود ، به صورت یک «لگ» ظاهر می شود ، که در واقع یک تاخیر آزار دهنده بین فرمان بازیکن و دستور اجرایی روی صفحه است. لگ باعث می شود که بازی آنلاین شما تصاویر را به صورت مقطعی نمایش دهد ، افت فریم داشته باشد و در کل عملکرد بسیار ضعیفی داشته باشد. اصولاً بازی آنلاین شما در آستانه فروپاشی قرار میگیرد.

پینگ

"پینگ" نیز اصطلاحی است که بعضاً به غلط بعنوان مترادف لتنسی مورد استفاده قرار می گیرد و گرچه کم و بیش با آن ارتباط دارد ، اما این دو اصطلاح یکسان نیستند. پینگ همان عددی است که در جدول امتیازات بازی در کنار نام شما ظاهر می شود و در حالت عادی ، در ایران ، این رقم بین 80 تا 120 است ، عددی که در واقع سرعت رفت و برگشت داده ها را به میلی ثانیه نشان می دهد. هنگامی که رایانه یا کنسول شما سرور بازی آنلاین را پینگ می کند ، یک درخواست پژواک را به سرور ارسال می کند و در پاسخ  یک سیگنال ICMP (پروتکل کنترل پیام‌های اینترنت) را دریافت می کند. مدت زمان بین ارسال درخواست و دریافت پاسخ ، پینگ شما در بازی بحساب می آید. این بدان معنی است که اگر پینگ شما 80 میلی ثانیه باشد ، 40 میلی ثانیه طول کشید تا داده ها از دستگاه شما به سرور بروند و 40 میلی ثانیه دیگر پاسخ دریافت کنید.

اکنون که درک بهتری از لتنسی ، پینگ و تاخیر داریم ، بیایید معنی آنها را بررسی کنیم. همه ما به دنبال کمترین میزان تأخیر و بهترین تجربه بازی های آنلاین هستیم. در یک دنیای ایده آل ، پینگ شما نباید بیش از 100 میلی ثانیه باشد و هر عددی بالاتر از آن باعث برتری بازیکنان خارجی نسبت به شما میشود. آنها زودتر از شما اطلاعات را دریافت می کنند و گاهی اوقات زودتر از آنکه حتی در خط دید شما باشند ، شروع به تیراندازی به سمت تان می کنند. همانطور که در بالا گفتیم ، پینگ رایج در ایران بین 80 تا 120 میلی ثانیه است ، در حالی که گاهی اوقات شاهد هستیم گیمرهای خارجی با پینگ بین 10 تا 60 به انجام بازی های آنلاین میپردازند. اما دلیل این تفاوت چیست؟

مسیریابی

 در اینجا به مفهوم دیگری به نام "مسیریابی" می رسیم. هر بار که شما بازی را تجربه می کنید ، بسته‌های شبکه به طور مداوم بین دستگاه شما و سرور بازی جابجا می شوند. این بسته ها حاوی اطلاعاتی در مورد تمام کارهایی است که تاکنون در بازی انجام داده اید (تیراندازی ، پیاده روی و مواردی از این دست). ضمنا این بسته های شبکه با سرعت ثابت حرکت می کنند. به این ترتیب هرچه از سرورهای بازی فاصله ی دورتری داشته باشید ، انتقال و بازگشت داده ها بیشتر طول می کشد و پینگ شما نیز بالاتر می رود. به عنوان مثال ، هنگامی که به یک سرور در روسیه متصل می شوید ، بسته شبکه شما ابتدا به اروپا و سپس به روسیه ارسال می شود و پاسخ به اروپا و سپس به شما بازگردانده می شود.

حجم

شاید جالب باشد که بدانید اگرچه سرعت ذکر شده بر تجربه بازی آنلاین شما تأثیر نمی گذارد ، اما حجم اینترنتتان مسئله مهمتری بحساب می آید. در بازی های مدرن از اینترنت نسبتاً زیادی استفاده می شود ، بنابراین اگر شما یک گیمر حرفه ای هستید که ساعات زیادی از روز را به بازی می پردازد، باید بسته های اینترنتی با حجم بالا را انتخاب کنید.

نتیجه چیست؟

انتخاب اینترنت مناسب تأثیر بسزایی در تجربه شما از بازی ویدیویی شما خواهد داشت. هنگام انتخاب بهترین سرویس اینترنتی، باید به دنبال سرویسی باشید که پینگ پایین، لتنسی پایین و حجم قابل توجهی از اینترنت را در اختیار شما قرار دهد.

شرکت تک نت با پشتیبانی تخصصی و ارائه پهنای باند اختصاصی در ساعات مختلف شبانه روز با توجه به آپدیت های فراوان بازی های ویدیویی سعی دارد نیاز به پینگ و تاخیر پایین کاربران را مرتفع کند و خدمات بهتری را ارائه دهد. عدم پشتیبانی مناسب به گیمرها همیشه یکی از مواردی است که کاربران با آن مواجه هستند. همکاران ما در واحد پشتیبانی با بازی های مختلف آشنا هستند و با علم به این موضوع حساسیت کاربران به دریافت پینگ و تاخیر مناسب را درک میکنند.  

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس اینترنت گیمینگ تک نت وارد سایت ما شوید و  با ثبت اطلاعات خود منتظر تماس همکاران ما باشید و جهت دریافت سرویس مناسب با توجه به نوع بازی و نوع کنسول خود از ما مشاوره بگیرید.

نویسنده: رپرتاژ آگهی

بازی موبایل رایانه   اخبار برگزیده
  

مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شدرییس شورای رقابت اعلام کرد: براساس مصوبه اردیبهشت ماه خودروسازان می‌توانند حداکثر تا سقف اعلامی نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی در سه ماهه سوم امسال افزایش قیمت‌ها را اعمال کنند.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

طرح تأمین کالاهای اساسی در آستانه تصویب مجلس/ چه کسانی مشمول دریافت می شوند؟رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف با دولت بر سر تأمین منابع طرح کالاهای اساسی گفت: طرح تأمین کالاهای اساسی 4شنبه همین هفته در دستور کار مجلس برای تصویب نهایی قرار دارد.
اقتصادنیوز کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی قیمت 

  

آژیر جنگ داخلی در آمریکا | نیویورک‌تایمز درباره پیامدهای انتخابات هشدار دادانتخابات آمریکا، قلب این کشور را مورد آزمون قرار خواهد داد. این بخشی از سخنان چارلز بلو، ستون‌نویس نیویورک تایمز است. او در یادداشت 25 اکتبر می‌نویسد: اینکه ما چه کسی هستیم؟ چگونه به این نقطه رسیدیم؟ چگونه این کشور دونالد ترامپ را انتخاب کرد و آیا قانون اساسی ما ظرفیت پذیرش خطا و معکوس کردن آن را دارد، سوالاتی است که مطرح شده است.
۵۵ آنلاین جنگ نیویورک نیویورک تایمز 

  

دیدار لاوروف با وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره ایرانوزرای خارجه روسیه و رژیم صهیونیستی با محوریت ایران با یکدیگر دیدار کردند‌.
ایلنا سرگئی لاوروف ایران روسیه 

  

برنامه ایران برای جلوگیری از تکرار خربکاری در نطنز / غریب‌آبادی: تاسیسات به زیر زمین منتقل می‌شوندکاظم غریب‌آبادی، سفیر ایران در آژانس انرژی اتمی گفت: تاسیسات پیشرفته‌تری در دل کوه به جای تاسیسات حادثه‌دیده در نطنز، احداث خواهد شد. همچنین، تمامی زنجیره‌های ماشین‌های جدید تحقیق و توسعه به زیر زمین منتقل خواهند شد و این موضوعات به اطلاع آژانس نیز رسیده‌است.
اعتماد ایران سازمان انرژی اتمی درمان 

  

اگر روحانی از قدرت خارج می‌شد امروز قیمت ارز 11 هزار تومان بودبهترین مصلحت در روزگار فعلی کشور، اخراج آقای روحانی از قدرت است. هیچ چیزی به اندازه این اتفاق به سود مصلحت و منفعت کشور و مردم و نظام و انقلاب نیست.
مستقل‌آنلاین قیمت ارز قیمت ارز 

  

بایدن دنبال یک توافق بسیار سختگیرانه با ایران استسناتور دموکرات؛ برجام ناقص است بایدن خواستار توافق سخت‌گیرانه‌تر است
مثلث باراک اوباما ایران دموکرات 

  

قیمت نهایی خودرو سایپا شاهین درآمداعلام جدیدترین برنامه پیش فروش سایپا تا حدی از قیمت سایپا شاهین رمزگشایی کرد. خودرویی که گل سرسبد محصولات جدید امسال بازار خودرو خواهد بود.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ادعای کارشناس صدا و سیما درباره دست داشتن دولت در وضعیت کنونی بورس/ فیلمحقانی کارشناس بازار بورس گفت: چرا بانک ها در اردیبهشت ماه سهام خود را نفرختند. چرا مصوبه کنترل بازار بوسیله مسئولین بورس لغو شد
گسترش صدا و سیما دولت بانک 

  

ویدیو| اولین ایرانی‌ای که واکسن کرونای روسی زدسایت فدراسیون کاراته روسیه خبر داد که براساس اعلام وزارت ورزش روسیه قرار است روند تست واکسن کرونا ساخت این کشور روی ورزشکاران آغاز شود و در همین راستا، بازیکنان و اعضا کادر فنی تیم ملی کاراته این کشور قرار است واکسن کرونا بزنند. سرمربیگری تیم ملی کاراته روسیه بر عهده حسین روحانی است و با این حساب، روحانی اولین ایرانی خواهد بود که واکسن کرونا خواهد زد.
مملکت‌آنلاین روسیه کاراته ورزش 

  

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند وضعیت رئیس‌جمهور مستقر آمریکا در نظرسنجی‌ها بهبود یافته اگرچه نامزد حزب دموکرات کماکان توانسته پیشتازی خود را حفظ کند.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ ایوانکا ترامپ 

  

کدام شغل ها از امروز تعطیل است؟از امروز فعالیت سه گروه شغلی در 43 شهرستان کشور تعطیل می‌شود. اما شهرستان تهران از استان تهران مشمول این محدودیت نیست و براساس اعلام اتاق اصناف، محدودیت‌ها در تهران مانند هفته‌های گذشته است.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام بازی 

  

سیاست‌های ترامپ در مورد خاورمیانه مشخص است، اما سیاست‌های بایدن چگونه خواهد بود؟ قطعا بایدن اعتبار را به توافق هسته‌ای با ایران باز می‌گرداند و معامله قرن را کنار گذاشته، علیه شهرک سازی و الحاق می‌ایستد و رابطه با رهبری فلسطین را از سر می‌گیرد، برای مهار جنون بن سلمان تلاش می‌کند و به دنبال صلح در خلیج فارس خواهد بود.
نامه نیوز خاورمیانه رئیس جمهور ایوانکا ترامپ 

  

افزایش واردات نفت از ایران توسط چین در ماه سپتامبرواردات نفت از ایران توسط چین در ماه سپتامبر افزایش یافت‌.
ایلنا واردات نفت ایران 

  

دیدگاه متفاوت کیهان با نظر رهبر انقلاب: هتک حرمت مسئولان بد است اما ...رهبر معظم انقلاب اسلامی روز شنبه به اقدام اخیر برخی‌ها در مواجهه با دولت و شخص رئیس‌جمهور ‌اشاره کردند و گفتند: «اگرچه در میان این برادران، افراد خوبی هم هستند، اما این کار غلط بود و این موضوع را به‌طور صریح اعلام می‌کنم.»
۵۵ آنلاین رهبر انقلاب دولت رئیس جمهور 

  اخبار داغ
  

بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران، آماده ورود به فرابورسشرکت زغال سنگ پروده طبس بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران و وابسته به هلدینگ سرمایه گذاری صدرتأمین (تاصیکو) و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، مجوز پذیرش بازار سرمایه را دریافت نموده است.
ایلنا سنگ آهن ایران بهره وری 

  

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا به کرونا مبتلا شده است.
ورزش۳ فیفا جیانی اینفانتینو 

  

اینفانتینو به کرونا مبتلا شدفیفا اعلام کرد تست کرونای جیانی اینفانتینو مثبت اعلام شده است.
ایلنا جیانی اینفانتینو فیفا فوتبال 

  

مرگ یکی از کارکنان خدماتی بیمارستان گلستان تهران بر اثر کرونایکی از کارکنان خدماتی بیمارستان گلستان تهران به دلیل ابتلا به کرونا فوت کرد.
ایلنا بیمارستان تهران خبرنگار 

  

حمایت تمام قد بیمه سلامت از بیماران کروناییمرتضی محمودوند گفت: بیمه سلامت ایران در دوران کرونا حمایت تمام قد خود را در راستای خدمات دهی از بیماران کرونایی انجام داده است.
شما‌نیوز بیمه سلامت ایران 

  

هزینه بودجه ویژه کرونا در محل‌هایی غیر از پیشگیری و درمان/تخصیص بخش دوم بودجه ویژه کرونا را پیگیری خواهیم کردعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: به‌تازگی متوجه شده ایم که بودجه ویژه کرونا در محلهایی غیر از پیشگیری و درمان کرونا هزینه شده است.
ایلنا هزینه بودجه سازمان برنامه و بودجه 

  

تست کرونای اینفانتینو مثبت شدتست کرونای جانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال مثبت اعلام شد.
تسنیم فوتبال فیفا ایران 

  

دکتر علیرضا رئیسی به سمت سخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا منصوب شداز این تاریخ، تنها مرجع موثّق و قابل استناد در مورد اعلام برنامه‌ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، سخنگوی ستاد خواهد بود.
۵۵ آنلاین ویروس فضای مجازی حسن روحانی 

  

تلاش 8 شرکت برای تولید واکسن کرونا در ایران/ فعلاً موردی از آنفلوآنزا در کشور گزارش نشده استدکتر سیما سادات لاری در پاسخ به سوالی درخصوص وضعیت تولید واکسن کرونای ایرانی، گفت: حدوداً هشت شرکت در کشور در حال کار روی واکسن کرونا هستند و برخی نسبت به دیگری پیشی گرفتند.‌
اعتماد تولید درمان ایران 

  

توصیه بورسی وزیر اقتصاد به سهامداران؛ در فروش سهام خود عجله نکنید به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه نشست امروز کمیسیون‌ها با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست خود با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای پاسخگویی به سوالات تعدادی از نمایندگان درباره دو موضوع واگذاری‌ها و بازار سرمایه در جلسه امروز حضور یافتم. وی ادامه داد: سوالات درباره واگذاری‌هایی بود که در سنوات گذشته انجام شده بود و در این…
خانه‌ملت اقتصاد کمیسیون اقتصادی مجلس سهام 

  

واکسن کرونا | تلاش 8 شرکت برای تولید واکسن کرونا در کشورسخنگوی وزارت بهداشت ضمن اشاره به این‌‌که هشت شرکت در کشور در حال کار روی واکسن کرونا هستند، گفت: هنوز نمونه‌‌ای از بیماری آنفلوآنزا از آزمایشگاه گزارش و تایید نشده است.
۵۵ آنلاین تولید درمان وزارت بهداشت 

  

تست کرونا باید ارزان باشد به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی قانعی در رادیو گفتگو گفت: ایران از نظر تعداد تست کرونای انجام شده در دنیا در رتبه 114 قرار گرفته است. وی افزود: ما بیماران را در اولین مراحل بیماری – روز شروع بیماری – تشخیص نمی‌دهیم. رئیس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: فرآیند تست‌گیری باید بسیار سریع و آسان و قابل دسترس باشد. قانعی با اشاره به خرید تست سریع کرونا از کشور کره جنوبی،…
مهر وزارت بهداشت درمان رادیو