ایلنا   |  اجتماعی  |  

پاسخ معاون شهردار به کم‌کاری‌ در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی/ مشارکت تهرانی‌ها در اداره امور مطلوب نیست/حس فرار از شهر بین مردم وجود دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در واکنش به شاخص نبودن اقدامات این معاونت گفت: حس فرار از شهر در بین مردم وجود دارد، در حالی که آنها باید شهر را دوست داشته باشند.

پاسخ معاون شهردار به کم‌کاری‌ در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی/ مشارکت تهرانی‌ها در اداره امور مطلوب نیست/حس فرار از شهر بین مردم وجود دارد

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در واکنش به شاخص نبودن اقدامات این معاونت گفت: حس فرار از شهر در بین مردم وجود دارد، در حالی که آنها باید شهر را دوست داشته باشند.

«محمدرضا جوادی یگانه» معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در واکنش به انتقاد اعضای شورای شهر به عملکرد این معاونت و کم کاری در اجرای برنامه‌ها گفت: ما نیز به اندازه دیگر حوزه‌ها رشد داشتیم، در بخش‌هایی بیشتر و در بخش‌هایی هم به اندازه سایر قسمت‌ها و در مجموع "اجتماعی محور بودن" اولویت بودجه شهرداری است.

او ادامه داد: عملکرد معاونت اجتماعی مشخص است، اما بخشی از کم شدن عملکرد به دلیل شرایط کرونا است که نمی‌توانیم با مردم ارتباط داشته باشیم. 

او با اشاره به دیگر دلایل کاهش عملکرد این معاونت گفت: بخش دیگر مربوط به مساله مالی و حقوق است. سازمان ورزش حداقل ماهی 15 میلیارد تومان باید حقوق پرداخت کند، در حالی که درآمد ندارد، اما با این وجود بسیاری از برنامه‌های این معاونت را محقق کردیم. 

یگانه گفت : معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در تامین اعتبارات در بسیاری از موارد جلو است. 

معاون شهردار تهران در پاسخ به سوال دیگری درباره نظرسنجی از شهروندان تهرانی که حفظ باغات برایشان مهم است و در عین حال تمایل خود را برای فروش شهر به منظور اداره آن اعلام کرده بودند، این تضاد فکری شهروندان از کجا نشات می‌گیرد؟ گفت: این یک مساله دوگانه است، کما اینکه نیمی از مردم اعلام می‌کنند از وجود گرمخانه‌ها راضی هستند و در عین حال نیمی اعلام کردند که معتادان باید جمع آوری شوند. 

او افزود: مساله شهر این است که رویکرد انسان محور غالب نیست و باید آن را غالب کنیم. در حقیقت اتوبان‌سازی خوب است، اما اگر به این قیمت تمام شود که نشود در شهر زندگی کرد، مشکل آفرین است. 

یگانه با بیان اینکه این تغییر ریل در حال انجام شدن است، اضافه کرد: این نظرسنجی اتفاقا نشان داد که هنوز تغییر ریل به خوبی انجام نشده و باید این فضا عوض شود. اینکه همه امکانات در خدمت ماشین باشد یک موضوع است، اما اینکه ماشین در ترافیک باشد اما اولویت با عابرپیاده باشد، اولویت و نگاه دوم است که باید اجرا شود. 

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: این نظرسنجی پیچیدگی کار در شهرداری را نشان می‌دهد. 

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مدیریت شهری در دوره پنجم کدام تغییر شاخص را در بینش و رفتار شهروندان رقم زده است؟ گفت: حوزه اجتماعی بسیار بزرگ است و اقدامات گسترده‌ای در آن انجام می‌شود. از اقدام «دو هزار روز» سازمان ورزش گرفته تا اقدامی که در سایر حوزه‌های فرهنگی انجام گرفته برپایه این ایده شکل گرفته است که به شهروندان حس «کسی بودن» دست دهد. اگر این اقدام در شهر اجرا شود یعنی تغییر ریل ایجاد شده و باقی موارد نیز اجرائی خواهد شد. 

یگانه افزود: در گذشته اصطلاح انسان حاشیه‌ای را به کار می‌بردیم، یعنی کسی که در مرکز شهر باشد، اما دیده نشود، اما الان دیده شدن این فرد برای ما نقطه هدف است. 

او با بیان اینکه رسیدن به این هدف یک مسیر طولانی دارد، افزود: اما اینکه آیا در این سمت حرکت کردیم یا خیر و یا در مسیر آن قرار داریم موضوع ما است. 

یگانه در واکنش به اینکه اقدام شاخصی در راستای حس کسی بودن در شهروندان تهرانی دیده نمی‌شود، گفت: تهران شهر بزرگی است. در انتخابات شورایاری، 7 درصد تهرانی‌ها شرکت کردند و با این رقم نشان می‌دهد که هنوز به آن سطح از مشارکت مطلوب نرسیده‌ایم. 

او با بیان اینکه باید به مصداق‌های این امر نگاه کرد، گفت: یکی از مواردی که می‌توان به آن اشاره کرد، سامانه 137 است. همه اقدامات شهری که در راستای حقوق شهروندی نیست، بخشی از آن به مسئولیت‌پذیری شهروند باز می‌گردد. در سال دو و نیم میلیون بار با 137 تماس می‌گیرند و فضای مسئولیت‌پذیری وجود دارد و تعلق خاطر به این معنی است که من به عنوان یک شهروند برای شهر کار کنم و این یک مساله عمومی است که به امسال و پنج سال و ده سال پیش بستگی ندارد. 

یگانه ادامه داد: در این زمینه می‌توانید به مساله تعطیلی شهر تهران نیز نگاه کنید که با هر تعطیلی همه مردم از شهر تهران بیرون می‌روند یعنی حس فرار از شهر در بین مردم وجود دارد در حالی که مردم باید شهر را دوست داشته باشند. 

معاون شهردار تهران افزود: تلاش خود را می‌کنیم تا رویکرد اداره فرهنگی شهر را در منظومه انسان محوری قرار دهیم و اینکه شهردار دوچرخه سواری می‌کند در این راستا است اگرچه که می‌دانیم مسیر دوچرخه‌ها اکنون توسط موتورها استفاده می‌شود، اما مسیر دوچرخه را باید ساخت و از آن طرف فشار اجتماعی وارد کرد، که موتورسواران از آن استفاده نکند.

شهرداری تهران درآمد حوزه   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

بیشترین ابتلا کرونا به کدام گروهها اختصاص داردسیاهپوستان و لاتین تبارها بیش از سایرین به کرونا مبتلا می شوند.
اقتصادنیوز 

  

دولت توجه ویژه‌ای به استان اصفهان دارد/ قدردانی از حمایت علما از برنامه‌های مدیریت استان برای مهار کرونا/ تاکید بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی در جهت افزایش تولیدرئیس دفتر رئیس جمهور از استان اصفهان به عنوان یکی از استانهای مهم و تاثیرگذار کشور نام برد و گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به استان اصفهان به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری و صنعتی کشور دارد.
برنا دولت استان اصفهان اصفهان 

  

زمان تزریق واکسن کرونا به گرووهای پرخطرتزریق واکسن کرونا به گروه‌های پرخطر با حضور وزیر بهداشت از آسایشگاه سالمندان کهریزک آغاز شد.
اقتصادنیوز سالمندان 

  

چقدر احتمال دارد پس از واکسن کرونا دوباره مبتلا شویم به گزارش خبرگزاری مهر، پیام طبرسی عضو ستاد علمی مبارزه با کرونا در برنامه «تهران ما سلامت» رادیو تهران با اشاره به اظهارات نمکی وزیر بهداشت درباره واردات واکسن کرونا به کشور اظهار داشت: 250 هزار واکسن از چین به زودی وارد می‌شود. تعدادی هم واکسن آسترازنکا از کوواکس و تعدادی هم از هند و کره جنوبی در آینده نزدیک وارد کشور می‌شود. تعدادی هم واکسن اسپوتنیک روسیه به کشور وارد شده که…
مهر وزارت بهداشت کوبا ایران و کوبا 

  

واکسیناسیون برای سالمندان کهریزک آغاز شد/ توزیع واکسن کرونا برای شهرستان ها در روزهای آیندهوزیر بهداشت در حاشیه این مراسم گفت: امروز هفتم اسفند با آغاز واکسیناسیون اقدامات از آسایشگاه کهریزک شروع شد.
برنا واکسیناسیون سالمندان 

  

واکسیناسیون سالمندان علیه کرونا آغاز شد به گزارش خبرنگار مهر، برنامه واکسیناسیون گروه‌های در معرض خطر بیماری کرونا، با کادر درمان کشور آغاز شد و در ادامه و بر اساس اولویت بندی ستاد ملی مقابله با کرونا، افراد سالمند آسایشگاه‌ها واکسینه می‌شوند. بر همین اساس، از بعد از ظهر پنج شنبه هفتم اسفند 99، با حضور وزیر بهداشت، کار واکسیناسیون سالمندان آسایشگاه کهریزک آغاز شد.
مهر واکسیناسیون سالمندان خبرنگار 

  

محمدرضا الوند به دلیل کرونا درگذشتمحمدرضا الوند فعال تئاتری و مدیر امور تئاتر استان‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.
ایلنا نویسنده خانواده تئاتر 

  

انتقال کرونا از طریق صحبت کردنبه گفته محققان، زمانی که ماسک بر صورت باشد در حالت ایستاده یا نشسته، ابر بخار تولید شده در زمان صحبت کردن تمایل دارد که به بدن سخنران که گرم‌تر از هوای محیط اطراف است، بچسبد.
برنا ماسک تولید 

  

در گذشت هنرمند دیگری با ویروس کرونامحمدرضا الوند نویسنده و پژوهشگر تئاتر، پس از چند روز مبارزه با ویروس کرونا، درگذشت.
برنا ویروس نویسنده تئاتر 

  

کرونای انگلیسی به قم رسید/ شناسایی 2 مورد، ثابت شدرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم از شناسایی دو مورد ویروس انگلیسی در قم خبرداد.
خبرفوری قم استان قم ویروس 

  

محمدرضا الوند بر اثر کرونا درگذشتمحمدرضا الوند که در چند روز گذشته به دلیل کرونا در بیمارستان بستری شده بود، عصر امروز، پنجشنبه هفتم
خبرفوری بیمارستان نویسنده مشاور