برنا   |  اجتماعی  |  

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

خسروی با اشاره به اهداف این مجمع از تلاش ها برای ایجاد ساختار حقوقی مستقل خبر داد.

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا، صادق خسروی- رئیس مجمع ملی جوانان کشور- در گفتگو با برنا با اشاره به هفته جوان به تلاش های مجمع جوانان برای حل مشکلاتی چون بیکاری اشاره و خروج از برخی بحران ها را با ساماندهی سمن های کشور ممکن دانست.

 وی در ابتدای این گفتگو بیان کرد: مجمع ملی در دولت های قبلی شکل گرفت اما به جهت این که این مجامع شخصیت حقوقی مستقل نداشتند با تغییر دولت ها کنار گذاشته شدند.

رئیس مجمع ملی جوانان کشورافزود: یکی از هدف های اصلی هیئت رئیسه مجمع ملی این است که بتواند در دوره یک ساله ی خدمتش، بحث حقوقی و ساختار مستقل مجمع را با کمک دوستان وزارت ورزش و جوانان به تثبیت برساند و این امر یکی از اقدامات مهم خواهد بود.

خسروی تصریح کرد:  نکته ای که وجود دارد این است که مجامع جوانان در استان ها، قطعا باعث ایجاد نظم ساختار و افزایش میزان مشارکت سمن ها در فعالیت های حوزه جوانان شده است و بدون شک سمن هایی که عضو مجامع استانی هستند رابطه خوبی برای انتقال نگاه ها، دیدگاه ها و مسائل و مشکلات و انتظارات سمن های استانی به دوستان وزارت ورزش و جوانان هستند و پل ارتباطی خوبی خواهد بود.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور افزود: دور نمای مجمع ملی، بحث ساماندهی تشکل های سازمان های مردم نهاد جوانان در استان ها است که با شکل گیری کمیسیون های استانی در قالب ها و موضوعات مختلف به صورت کمیسیون های تخصصی با رای گیری خودشان تفکیک خواهند شد.

وی اضافه کرد: در اقدام بعدی راه اندازی کمیسیون های ملی را خواهیم داشت. به دنبال ایجاد ساختار نظام مند در راستای فعالیت سازمانهای مردم نهاد هستیم که بتوانند تشکل هایی که از لحاظ ساختاری و موضوعی نزدیکی بیشتری با هم دارند هم افزایی داشته تا با سرعت بیشتری ایده های جذاب تر و جدیدتری نسبت به مسائل مربوط به حیطه ی تخصصی خودشان را پیش ببرند.

خسروی تاکید کرد: برای اینکه مجمع ملی بتواند تاثیرات بزرگتر و عمیق تری داشته باشد بای  بدون ترس از کنار گذاشته شدن فعالیت کنند و مقدمه ی اصلی، استقلال حقوقی مجمع است. بدون شک مجمع ملی جوانان می تواند با هم افزایی که خود جوانان در قشر های مختلف دارند ایده ها و راهکارهای جدیدی برای ارائه راه حل های پیاده سازی و حل مشکل بیکاری جوانان اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: شاید یکی از مشکلاتی که در مسیر حل مشکلات حوزه جوانان داریم این است که دوستانی برای جوانان تصمیم گیری می کنند و از ظرفیت خود جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی کنند در صورتی که می تواند ظرفیت مشورتی خوب برای آسیب شناسی حوزه بیکاری و پیشنهادات و راهکارهایی برای کاهش بیکاری در استان ها و کشور داشته باشد.

خسروی با اشاره به برنامه های مجمع در خصوص افزایش شادی و نشاط گفت: بدون شک جوانان با ذهن خلاقی که دارند به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی بیشتری هستند و با توجه به ایده های نو می توانند با ایده ها و متد های جدید و مختلفی برنامه هایی که بنا است برگزار شود به سمت و سو و الگو سازی شادتری سوق بدهند تا برای جوانان هم لذت بخش تر باشد.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور  اظهار کرد: یکی از کارهایی که در استان گلستان شروع کردیم و امسال به مناسبت هفته جوان و پیشنهادی که به مدیر کل ورزش و جوانان استان دادیم این بود که جشن متمرکز استانی در گلستان برگزار شود که روز گذشته این جشن در گلستان برگزار شد که 3000 نفر شرکت کردند که در قالب جشنواره نشاط بود. پیشنهاد ما این است که می توان از ظرفیت های موجود برای امید بخشی در جامعه که نیاز این روزها است، استفاده کرد

 

جوانان وزارت ورزش و جوانان استقلال   اخبار برگزیده
  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  

خبر مهم برای دوستاران 90/ بازگشت عادل فردوسی پور و پخش مجدد برنامهمثلث آنلاین: عضو شورای نظارت بر صدا و سیما از بررسی موضوع پخش مجدد برنامه 90 از رسانه ملی در نشست آتی شورای نظارت بر صدا و سیما خبر داد.
مثلث روزنامه صدا و سیما رسانه 

  

قیمت و شرایط فروش فوری امروز ایران خودروایران خودرو شرایط فروش فوری دو محصول خود را برای تنظیم بازار اعلام کرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

ساعاتی پس از انتشار عکس تبلیغاتی یک آرایشگاه زنانه در بابل در فضای مجازی ، مسئولان این شهرستان اعلام کرده اند که فرد متخلف دستگیر و آرایشگاه وی پلمپ شده است.
نامه نیوز تبلیغات بازداشت بازی 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 2 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد، مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور روز دوشنبه اعلام خواهد کرد که معافیتهای تحریمی واردکنندگان نفت ایران از دوم ماه می (12 اردیبهشت) دیگر تمدید نخواهد شد؛ اقدامی که تبعاتی برای بازارهای جهانی نفت دارد.
نامه نیوز ترامپ ایران نفت 

  

آیا لوپتگی سرمربی تیم ملی می شود؟کسانی که کلینزمن را به خوبی می‌شاسند عقیده دارند او به ایران نخواهد آمد.
مثلث ایران فدراسیون فوتبال رئال مادرید 

  

قیمت 7 خودرو سایپا برای فروش فوری امروز اعلام شدفروش فوری محصولات گروه خودروسازی خودرو از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد.
خودروتک قیمت خودرو سایپا 

  اخبار داغ
  

چند نرخی بودن ارز اصلی‌ترین مشکل صادرات استمودودی گفت: مشکلات عمده صادرکنندگان کشور، چندنرخی بودن ارز، قوانین وضع‌شده به‌منظور بازگشت ارز صادرا
خبرفوری ارز قیمت ارز صادرات غیرنفتی 

  

سبحانی‌فر: شرایط تورمی لزوم اجرای نظام رتبه بندی معلمان را مضاعف کرده استنماینده مردم سبزوار در مجلس در تذکری به وزیر آموزش و پرورش به وی متذکر شد: شرایط تورمی ایجاد می کند
خبرفوری ایران کمیسیون صنایع و معادن مجلس آموزش 

  

درآمدهای ارزی غیر نفتی اولویت آزمایشگاههای راهبردی استمشهد- ایرنا- مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توجه بیشتر به ظرفیتهای داخلی و کشف راههای کسب درآمدهای غیرنفتی باعث پیشرفت کشور خواهد شد،گفت که ارتقا تعاملات بین المللی این آزمایشگاهها با هدف افزایش درآمدهای ارزی اولویت دارد.
ایرنا ریاست جمهوری استاندارد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 

  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ حرکت غیرمنتظره بازاراقتصادنیوز: امروز سه‌شنبه 3 اردیبهشت بازار طلا و ارز پایتخت برخلاف انتظارات افزایشی ناشی از سیگنال اخبار مربوط به عدم تمدید معافیت‌ از تحریم نفت ایران، وارد مدار نزولی شد. عصر امروز سکه طرح در نیمه پایین کانال 4.8 میلیون تومان قرار گرفت و مثقال طلای آبشده به زیر مرز 1.9 و نیمه بالای کانال 1.8 میلیون تومان بازگشت...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز سکه و طلا یورو 

  

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبهجدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه سوم اردیبهشت ماه را در این خبر بخوانید.
خبرفوری قیمت ارز قیمت یورو