مردم بیشتر کدام رنگ های ماشین را می پسندند؟

اقتصاد نیوز: درست به اندازه‌ای که مشخصات فنی، طراحی و یا امکانات یک اتومبیل برای خرید مهم است، انتخاب رنگ آن هم می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم خرید به شمار آید.

مردم بیشتر کدام رنگ های ماشین را می پسندند؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ یک مطالعه توسط خبرنگاران وبسایت خرید و فروش اتومبیل iSeeCars انجام شده و قیمت بیش از 4 میلیون وسیله نقلیه مختلف در تمامی سگمنت‌ها و شرایط خرید و فروش آنان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است تا در نهایت به این موضوع برسیم که رنگ خودرو چقدر در معاملات آن تاثیرگذار خواهد بود.

نارنجی: 20.4 درصد

اگر شما مشتاق به خرید یک ماشین نارنجی هستید، باید به قیمت آن هم توجه داشته باشید، زیرا داشتن یک ماشین نارنجی نسبت به رنگ‌های دیگر آن حدود 20.4 درصد هزینه بیشتری بر روی دست خریدارانش می‌گذارد، هرچند خوشبختانه این موضوع برای آمریکایی‌ها صدق می‌کند و در بازار کشور خودمان چندان خودروی نارنجی برای خرید و فروش وجود ندارد که بخواهیم بابت آن هزینه بسیار بالاتری پرداخت کنیم.

- بنفش: 14.9 درصد

در مدت زمان حیات خود شاید به ندرت یک ماشین بنفش در جاده ببینید و تعداد بسیار کمی از شرکت‌های خودروسازی این رنگ را برای محصولاتشان قابل سفارش می‌کنند، همچون کمپانی خودروسازی دوج که برای خودروی "دوج چلنجر" یک رنگ بنفش ارائه می‌دهد و طرفداران رنگ بنفش باید توجه داشته باشد که برای خرید یک اتومبیل با چنین رنگی، نیاز است که حدود 14.9 درصد هزینه بیشتری نسبت به هزینه متوسط پرداخت خود صرف کنند.

- قرمز: 5.4 درصد

با کمال تعجب، فروش مجدد یک خودروی قرمز به طور متوسط بدترین معاملات را دارند و فروشندگان این دسته از وسایل نقلیه زمان بیشتری برای فروش اتومبیل خود صرف می‌کنند، اما هنوز هم در آمریکا برای خرید یک خودروی قرمز لازم است که هزینه بیشتری پرداخت کنید که طبق تحقیقات، این میزان حدود 5.4 درصد بیشتر از هزینه متوسط پرداخت خواهد بود.

- سبز دودی یا آبی مایل به سبز: 4.4 درصد

سبز دودی را می‌توانیم یکی از خاص‌ترین و کمیاب‌ترین رنگ‌ها در میان اتومبیل‌های بازار بدانیم، اما این رنگ امروزه همانند دهه 90 میلادی بسیار محبوب نیست و کمتر کسی و کمتر خودروسازانی چنین رنگی بر روی محصولات خود ارائه می‌دهند، ولی خب هنوز هم مشتریانی هستند که مایل به پرداخت هزینه بیشتر برای داشتن یک اتومبیل به رنگ "آبی مایل به سبز" باشند و برای آن 4.4 درصد هزینه بیشتری پرداخت خواهند کرد.

- سفید: 3.5 درصد

جای تعجب دارد که رنگ سفید در این لیست دیده می‌شود و اگر صادقانه بگوییم، تعجب کردیم که "سفید" به عنوان رنگی انتخاب شده است که هزینه بیشتری از مشتریان نسبت به هزینه متوسط در زمان معامله دریافت می‌کند. درهر حال برای خرید یک اتومبیل سفید رنگ در آمریکا، مشتریان نیاز به پرداخت حدودا 3.5 درصد هزینه بیشتری نسبت به حد متوسط پرداخت دارند.

- سبز: 2.9 درصد

سبز یکی دیگر از شگفتی‌های این لیست خواهد بود، زیرا این انتظار وجود داشت که برای خرید یک اتومبیل نارنجی و یا بنفش هزینه بیشتری پرداخت شود، اما رنگ سبز به راحتی با اتومبیل و مخاطبان ارتباط برقرار نمی‌کند و شرایط زمانی بدتر خواهد شد که شما بجای سبز روشن، از سبز پررنگ جنگلی بر روی اتومبیل استفاده کنید و برای خرید آن هم نیاز به پرداخت 2.9 درصد هزینه بیشتری داشته باشید.

- زرد: 1.9 درصد

رنگ زرد جزو آن دسته از رنگ هاست که مورد توجه بسیاری از خودروسازان قرار می‌گیرد و زمانی که می‌خواهید هزینه بیشتری برای خرید یک اتومبیل پرداخت نکنید و در عین حال خوش رنگ باشد، رنگ زرد می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

- صورتی: 1- درصد

این رنگ بسیار خاص و ویژه است و طبیعتا مناسب مردان به هیچ وجه نخواهد بود، اما خودروهای صورتی پتانسیل خوبی برای معامله دارند و رنگ آنان تاثیر زیادی در معاملات نخواهد داشت و به راحتی می‌توانید بر روی خرید و فروش آنان بدون پرداخت هزینه بیشتر و یا از دست دادن سرمایه خود حساب باز کنید.

- آبی: 2.7- درصد

دومین رنگ ما در این لیست که پتانسیل یک معامله بسیار بهتر نسبت به رنگ‌های قبلی را دارد، رنگ آبی خواهد بود که در بین مشتریان هم جذاب و محبوب است و همچنین گستردگی آن در بازار باعث شده تا شما معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل آبی رنگ داشته باشید و حدود 2.7 درصد نیز هزینه کمتری بابت داشتن یک خودروی آبی پرداخت خواهید کرد.

- خاکستری: 2.8- درصد

بعضی از رنگ‌های خاکستری بیش از سایرین متمایز هستند، اما این رنگ خنثی در بین مشتریان محبوب است و محبوبیت بالای آن باعث می‌شود تا یک معامله بهتری برای خرید یک اتومبیل خاکستری داشته باشید.

- قهوه ای: 3.3- درصد

شاید خیلی‌ها دوست نداشته باشند اتومبیلشان به رنگ قهوه‌ای باشد و صاحبان فعلی خودروهای قهوه‌ای نیز مجبور خواهند بود تا اتومبیل خود را با قیمت کمتری در بازار بفروشند. اتومبیل‌های قهوه‌ای با رنگ نه چندان محبوب خود، حدود 3.3 درصد کمتر از هزینه متوسط پرداخت اتومبیل مشابه قیمت خواهند داشت.

- سیاه: 4.4- درصد

بیشتر مردم می‌گویند که رنگ سیاه بهترین انتخاب ممکن برای اتومبیل خواهد بود، اما نگهداری آن بسیار سخت‌تر است و دارندگان وسایل نقلیه مشکی نیاز است که با احتیاط بیشتری از اتومبیل خود استفاده کنند. حال از طرفی به خاطر مشکلات و مهم‌تر از همه به خاطر فراوانی رنگ مشکی در بازار، خودروهای مشکی رنگ بهترین معامله برای خریداران خواهند بود.

- نقره ای: 13.7- درصد

از اینجا به بعد را می‌توانیم 3 رنگ برتر این لیست بدانیم که برای فروشندگان بدترین معامله، اما برای خریداران بهترین معامله را خواهند داشت و شروع آن با رنگ نقره‌ای خواهد بود که با اختلافی بسیار زیاد با رنگ مشکی، یکی از بهترین معاملات را برای خریداران جدید این دسته از وسایل نقلیه رقم می‌زند و مشتریان می‌توانند به طور میانگین 13.7 درصد هزینه کمتری برای داشتن یک اتومبیل نقره‌ای پرداخت کنند.

- طلایی: 15.8- درصد

اگر این مطالعه در دهه 70 میلادی صورت می‌گرفت، بدون شک رنگ طلایی بیشتری محبوبیت را کسب می‌کرد و همچنین برای داشتن یک ماشین طلایی رنگ نیاز به پرداخت هزینه بسیار بیشتری خواهید داشت، اما امروزه اتومبیل‌های طلایی محبوبیت زیادی، حداقل برای عموم جامعه ندارند و به همین دلیل فرصت مناسبی ایجاد شده برای افرادی که دوست دارند یک اتومبیل با رنگ خاص بدنه داشته باشند و چه رنگی بهتر از طلایی برای جلب توجه؟!

- بژ: 24.3- درصد

بدون شک هیچکس دلش نمی‌خواهد یک ماشین به رنگ "بژ" داشته باشد، ولی خب کسانی هستند که از کارخانه اتومبیل خود را به رنگ "بژ" سفارش می‌دهند و بعد از آن برای فروش مجدد در بازار به مشکل برمی خورند، زیرا رنگ "بژ" محبوبیت چندانی در بازار ندارد و همین عامل باعث شده تا افت قیمت شدیدی برای فروشندگان و معامله بسیار خوبی برای "خریداران" داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است بلی 0 نفر این پست را پسندیده اند

رنگ اقتصاد خبرآنلاین   اخبار برگزیده
  

پیش فروش امروز 5 محصول پرتقاضای ایران خودرو (قیمت ها)ایران خودرو طی اطلاعیه‌ای شرایط جدید پیش‌فروش محصولات خود را اعلام کرد. این پیش‌فروش از ساعت 11 صبح امروز آغاز و تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه دارد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رئیس‌جمهور مرتکب جرم شده و باید برکنار شودرئیس امر به معروف و نهی از منکر برای رئیس جمهور درخواست 2 سال حبس کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور جرم 

  

دولت برای مساعدت به 18 میلیون خانوار راهی جز تغییر ماهیت یارانه‌ها نداردعضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در حال حاضر یارانه نقدی شامل حال تمام جمعیت کشور می‌شود و شاید در این مقطع دولت به دنبال سازماندهی این یارانه‌ها و پرداخت هدفمند آن به جمعیت 18 میلیون خانوار دهک‌های کم درآمد است.
ایلنا دولت حذف یارانه یارانه 

  

6 خودروی ارتقا یافته در راه بازار ایران (عکس)در روزهایی مشتریان داخلی مدت‌هاست با خودروی جدید روبرو نشده‌اند، خودروسازان وعده عرضه مدل‌های تغییر شکل یافته را می‌دهند. مدل‌هایی که بر اساس آنچه سال‌هاست در بازار ایران حضور دارند طراحی و مهندسی شده‌اند. البته تا اینجای کار برخلاف تمام حرف و حدیث‌ها هنوز خبری از عرضه این محصولات به اصطلاح جدید نیست و عرضه آنها اغلب به پایان سال موکول شده است.
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

وکیل «بابک زنجانی»: از پرونده موکلم بهره برداری سیاسی می شودوکیل «بابک زنجانی» گفت: در طول 6 سال گذشته به کرات شاهد بودیم با اینکه پرونده موکلم قضایی است اما بهره‌برداری‌های سیاسی و جناحی از این پرونده می‌شود و غلبه انگیزه‌های سیاسی که می‌تواند مفسده‌انگیز باشد، بروز می‌کند.
مثلث بابک زنجانی بازداشت رجل سیاسی 

  

ترامپ تنش با ایران را نمی خواهد؛ او دنبال راه حل سیاسیستسفیر جدید آمریکا در امارات متحده عربی گفت، دولت ترامپ متعهد به کاهش تنش‌ها با ایران از طریق سیاسی است.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: فرآیند ثبت‌نام متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن در تمامی شهرهای جدید از جمله شهرهای اطراف تهران، هفت تا هشت روز دیگر آغاز می‌شود.
نامه نیوز مسکن تهران شهرسازی 

  

شایعه افزایش قیمت بنزین رد شداقتصادنیوز :در پی انتشار شایعاتی در بعضی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر افزایش قیمت بنزین، شرکت ملی پخش و پالایش فراورده‌های نفتی توضیحاتی را ارائه کرد.
اقتصادنیوز افزایش قیمت قیمت بنزین 

  

چَت جنجالی ملایی با فدراسیون جهانیفدراسیون جهانی جودو بخش‌هایی از "چت" ماه‌ها قبل سعید ملایی با مسئولان فدراسیون جهانی را در اختیار مسئولان ایرانی قرار داده که حکایت از علاقه و تلاش وافر این جودوکار پیش از پناهندگی‌اش برای قبول تابعیت کشوری دیگر دارد./ایسنا
مستقل‌آنلاین جودو ماه 

  

وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ضمن خشمگین بودن از بی‌فایده بودن خروج آمریکا از برجام در توییتی مدعی شد که خرید و فروش تسلیحات یکی از دلایل ایران برای باقی ماندن در توافق هسته‌ای (برجام) است.
نامه نیوز مایک پمپئو سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  اخبار داغ
  

سید علی آقازاده، استاندار مرکزی گفت: مالیات بر ارزش افزوده زمینه‌ساز شفافیت اقتصادی است و موجب دستیابی به توسعه پایدار خواهد شد. به گزارش سیتنا، آقا زاده، در خصوص مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت:پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قانون است و موجب عمران،آبادانی و توسعه شهری و روستایی می شود...
انصاف‌نیوز مالیات مالیات بر ارزش افزوده استقلال 

  

ارسال یک میلیون و 200هزار شکایت از خدمات ارزش افزوده به قوه قضائیهجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارسال 1میلیون و 200 هزار شکایت مردم از خدمات ارزش افزوده پیامکی که در سامانه 8007 ثبت شده است، برای قوه قضائیه خبر داد...
انصاف‌نیوز فناوری فناوری اطلاعات محمدجواد آذری جهرمی 

  

امروز 100 هزار تن بنزین فروخته شد/ ارزش معاملات از 1000 میلیارد تومان فراتر رفتامروز 100 هزار تن بنزین به ارزش 10 هزار و 235 میلیارد و 274 میلیون و 82 هزار و 863 ریال معامله شد.
ایلنا بنزین گاز ریال 

  

دستگاه‌قضایی در مبارزه با فساد به‌هیچ‌وجه عقب‌نشینی نخواهد کردرئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه قضایی در مبارزه با فساد به‌هیچ‌وجه عقب‌نشینی نخواهد کرد.
ایلنا رهبر انقلاب رسانه تهران 

  

چرا خودرو ارزان نمی‌شود؟یک کارشناس خودرو گفت: از آنجایی‌که در گذشته افزایش قیمت خودرو متناسب با افزایش قیمت در سایر بازارهای
خبرفوری خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

بازار صعودی ارز در آبان ماه؛ دلار هر روز کاری 28.5 تومان گران شدنرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران طی 14 روز کاری، نزدیک به 400 تومان افزایش یافت.
خبرفوری ارز ماه دلار 

  

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه 18 میلیارد دلار مداخله ارزی در سال 96 با چه منطقی انجام شد، گفت: حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، محدود کردن حق انتخاب مردم و خلاف حق‌الناس است.
صراط دلار شورای نگهبان اصلاح قانون انتخابات 

  

جک لی، سرمایه‌گذار معروف و مدیرعامل اچ‌سی‌ام کپیتال، پیش‌بینی کرد که چین تا همین 2 الی 3 ماه آینده ارز دیجیتال مختص به خود را به راه خواهد انداخت.
نامه نیوز چین ماه ارز