ایلنا   |  سیاسی  |  

چرا «ناوبندر مکران» ساخته شد؟

فرمانده نیروی دریایی ارتش علل ساخت «ناوبندر مکران» را تشریح کرد.

چرا «ناوبندر مکران» ساخته شد؟

فرمانده نیروی دریایی ارتش علل ساخت «ناوبندر مکران» را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، امیر دریادار حسین خانزادی به بررسی ارتقاء راهبردی نیروی دریایی کشور پرداخت.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه منطقه ماموریتی نیروی دریایی گسترده است، گفت: عمده شناور‌های تجاری ما در دریا در حال تردد هستند، اگر بنا باشد شناور‌های ما 5 الی 6 هزار کیلومتر دورتر از مرز‌های دریایی کشور فعالیت انجام دهند لازم است که خدمات خوبی را در دریا دریافت کنند.

وی ادامه داد: اگر بنا باشد در آن فاصله عمل کنند نیاز به خدمات دارند، اگر خدمات نباشد ناچاریم که این 6 هزار کیلومتر را پس از صرف زمانی به بندر برگردد، ناوبندر خاک به عنوان یک شناور همه ظرفیت‌های لازم را دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ساخت ناوبندر مکران برای پشتیبانی و عدم بازگشت 5 تا 6 هزار کیلومتری ناوگان دریایی به بنادر امن برای تامین اقلام مورد نیاز ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ما در مقیاس جهانی باید در دریا‌های اقیانوسی حضور پیدا کند گفت: باید در دو لایه کنترل دریایی را بتوانیم انجام دهیم یعنی باید بتوانیم در یا را درسطح، زیر سطح و آسمان تحت کنترل خود قرار دهیم و اوضاع را به نفع خود مورد بهره برداری قرار دهیم.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه نفس حضور در دریا قدرت است، افزود: دریا را باید به زیر پای خودمان بکشانیم، دریانوردی اساساً نماد و نشانه‌ای از قدرت یک ملت است، ما در خلیج عدن به طور مرتب حضور داریم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه شناور خارک در مقیاس محدودتری نسبت به ناوبندر مکران توان پشتیبانی ناوگان دریایی را دارد لذا  مکران توان حمل 5 بالگرد سنگین موجود در کشور را دارد اظهار کرد: شرایط کرونایی و عدم استفاده از بنادر کشور‌های دیگر و بنادر امن باعث افزایش سرعت در ساخت ناوبندر مکران شد.

وی با اشاره به اینکه خارک را ناچار هستیم تا به بندر بیاوریم، زیرا ظرفیت حمل بالگرد در خارک محدود است، گفت: مکران می‌تواند 5 بالگرد را بر روی خود حمل کند، بالگرد ضد زیردریایی می‌تواند بر روی این شناور نشست و برخاست انجام دهد.

دریادار خازادی خاطرنشان کرد: مکران ظرفیت خیلی بزرگی دارد و به عنوان یک جایگزین برای خارک در دریا تلقی می‌شود، مکران کمک می‌کند تا در مسافت‌های دور‌تر بتوانیم پشتیبانی از ناوگان نیروی دریایی را انجام دهیم.

فرمانده نیروی دریایی تصریح کرد: در شرایط کرونا امکان اینکه به بنادر محدودی که وجود دارد برویم وجود نداشت، این امکان برای ما به شدت محدود شده بود، ما نمی‌خواستیم خدمه و ملوانان به خطر بیفتد، در این ایام وقتی ناو‌های هواپیمابر آمریکایی که در بنادر پهلو گرفتند، نیرو‌های خدماتی آن‌ها با حجم وسیعی به بیماری کرونا مبتلا شدند و ماموریتشان مختل شد، اما ما با این موضوع مواجه نشدیم و به دقت توانستیم این بیماری را کنترل کنیم و در تمام مدت در دریا حضور داشتیم.

وی افزود: برای ما مهم بود که خیلی زود این اتفاق بیفتد لذا یک کار شبانه روزی در چهار، پنج ماه گذشته توسط همکاران بنده و مجموعه‌ای از کشتی سازی کشور انجام شد لذا از آقایان رضاییان، مجاهد و همکاران ایشان نهایت تشکر را دارم که  این عرشه پرواز بسیار بزرگ را طراحی کردند.

امیر دریادار خانزادی عنوان کرد: برای اینکه چنین  عرشه‌ای  را ایجاد کنیم که توانایی هفت فروندبالگرد سنگین را داشته باشد ناچار بودیم وزنی معادل هزار تن به شناور اضافه کنیم، یک ناوشکن از  650 تن فلز ساخته می‌شود یعنی معادل دو ناوشکن عرشه فلزی را کار کرده‌ایم، به طوری که به اندازه دو ناوشکن فلز بر روی این شناور  کار گذاشته شد تا عرشه پایداری به وجود آید.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: همزمان نیز ظرفیت‌های دیگری به این شناور اضافه شد تا یک شناور کاملا اطلاعاتی و با قابلیت جنگ الکترونیکی باشد، از شهریورماه این فرایند شروع شد و در آذرماه به خاتمه خود رسید، از آذرماه تا هفته‌های گذشته تمرینات و آزمایشات شناور را در دریا انجام دادیم و امروز به ناوگان نیروی دریایی اضافه شد.

او ادامه داد: سلاح‌های پدافند هوایی به این شناور نصب شده است که البته از نوع سلاح‌های اتوماتیک هستند.

دریادار خانزادی خاطرنشان کرد:  ناوبندر مکران هر متحرکی را در منطقه و شمال اقیانوس هند با هر نوع سیستم الکترونیکی به سرعت شناسایی و این اطلاعات را به صورت برخط به پست‌های فرماندهی در ساحل منتقل می‌کند که در بین مجموعه نیرو‌های مسلح به اشتراک گذاشته می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی با بیان اینکه ناوبندر مکران قدرت تهاجمی نیروی دریایی را به شکل قابل توجهی، افزایش داده است اظهار کرد: این شناور می‌تواند 2 تا 3 ناوشکن را همراه خود به هر اقیانوسی جا به جا و پشتیبانی کند و می‌تواند چندین بار دور کره زمین را طی کند و ماه‌ها در اقیانوس‌ها برای تحکیم صلح و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی مرتبط با تجارت جهانی باقی بماند و به صورت مستقل فعالیت کند و نیاز ندارد زیر پرچم ائتلافی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت خوب بیمارستانی، دندانپزشکی و اتاق عمل برای ناوبندر مکران پیش بینی شده است  گفت:  پزشکان مختصص کادر و وظیفه در آن خدمت می‌کنند و قابلیت برقراری ارتباط برخط با بزرگترین بیمارستان کشور در تهران را دارد.

دریادار خانزادی اضافه کرد: دو ماه پیش کار ساخت مکران 2 آغاز شد و همه تجهیزات مورد نیاز آن از جمله موتور و گیربکس و بقیه امکانات، تامین شده است و طراحی بسیار حرفه‌ای و دقیقی دارد و در این شناور، بالگرد‌ها توسط بالابر به عرشه‌های پایین منتقل می‌شوند و در دو عرشه،2 فضای بیمارستانی 400 متر مربعی و امکانات خیلی خوبی برای تیم‌های عملیاتی ویژه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه طراحی مکران 2 و کارساخت آن آغاز شده است ادامه داد:  ناوبندر عنصر اصلی یک گروه رزمی است که معمولاً به همراه چند شناور دیگر در دریا حرکت می‌کند و این شناور‌های همراه، بخشی از امنیت آن را تامین می‌کنند.

فرمانده نیروی دریایی  با اشاره به اینکه در لایه آب‌های سبز و قهوه ای، شناور‌های مخصوص خود را نیاز دارد و لازم نیست یک شناوری با مقیاس مکران در آب‌های سبز فعالیتی کند بلکه مکران مخصوص آب‌های آبی و اقیانوس هاست ادامه داد: در این لایه گشت دریایی و برقراری امنیت در مناطق دریایی تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران اعم از آب‌های 12و 24مایلی و فراتر از آن نیاز به شناور‌های چابک‌تر و با قدرت مانور بالا با تمام ظرفیت‌های دفاعی که یک شناور نیاز دارد به آن محتاج بودیم، البته پیش از این 10 فروند از این شناور‌ها را در اختیار داشتیم که همه خرید‌های خارج از کشور در پیش از انقلاب بود و بعد از انقلاب چهار فروند از این شناور‌ها را در دریای خزر ساختیم که هر چهار فروند آن فعال است و ساخت آن‌ها در دهه 80 انجام شد.

وی  با بیان اینکه موشک انداز زره اولین نمونه از ناو‌های موشک انداز کلاس کمان است که در ناوگان جنوب ساخته شده و دو فروند دیگر هم در دست ساخت داریم اظهار کرد:  تلاش خواهیم کرد در سال اینده شاهد الحاق نمونه دیگری از این شناور‌ها باشیم.

امیر دریادار خانزادی درباره سلاح‌های قابل حمل توسط شناور زره گفت: موشک دوربرد قادر و غدیر را با خود حمل می‌کند، توپخانه 76 و 40 میلی متری کاملاً اتوماتیک که با سامانه‌های کنترل آتش اپتیکی و الکترونیکی هدایت می‌شوند هم از تجهیزات این شناور است و همچنین مجموعه راداری و امکانات رادیویی خیلی خوبی را در اختیار دارد که با خدمه کمتر و دریابانی مناسب، این توان را دارد که امنیت مناطق دریایی تحت حاکمیت را برقرار کند.

دریادار خانزادی تصریح کرد: ناوشکن دنا که مجموعه وزارت دفاع کار ساخت آن را به انتها رسانده و آزمایش دریایی خود را انجام می‌دهد در راه است و احتمالاً در بهمن ماه شاهد الحاق ناوشکن دنا خواهیم بود، لذا ناوشکن دنا شناور بسیار خوبیست که کاملاً مجهز است و تمام سیستم‌های مورد نیاز را در اختیار دارد که به محض الحاق به دریای سرخ اعزام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی درباره ناوشکن نگین هم گفت: از سال 1400 کار ساخت آن شروع می‌شود که تمام طراحی‌های مفهومی و جزء آن انجام شده است و بخشی از فناوری‌های جدیدی که در ناوشکن نگین مانند موتور‌های الکتریکی به کار گرفته شده در حال ساخت است و همچنین به لحاظ سامانه رانش هیچ محدودیتی وجود ندارد،   سیستم موشکی آن در حال حاضر در صنایع وزارت دفاع موجود است و به محض این که کار ساخت آن پیش برود تمام تسلیحات و تجهیزات بر آن نصب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه رزمایش دریایی اقتدار یک رزمایش اقتدار موشکی است، البته در کنار آن سایر تمرینات تاکتیکی دیگر هم انجام شد افزود: زیردریایی فاتح برای دومین بار در رزمایش شرکت کرد، لذا در رزمایش قبلی پیش بینی پرتاب اژدر نشده بود که در این رزمایش این پرتاب را هم انجام داده است و در این فاصله زیردریایی فاتح تمام تمرینات غوص خودش را با دقت انجام داد و تمام عملیات‌ها را با درستی پشت سر گذاشت و در اعماق مختلف، این زیردریایی غوص و همچنین اژدر مشقی پرتاب کرده است.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: در کنار زیردریایی فاتح؛ زیردریایی‌های غدیر او را همراهی می‌کنند و البته پرتاب‌های موشکی متفاوت از گذشته در عمق انجام می‌شود که تا امروز این پرتاب‌ها با ملاحظه در امتداد ساحل خودمان انجام می‌شد، ولی در این نوبت پرتاب به عمق اقیانوس هند است و شاهد این خواهیم بود که موشک‌های برد متوسط و بلند نیروی دریایی در مسافت‌های دوردست و در عمق اقیانوس به هدف اصابت کند.

وی درباره ارتباط این رزمایش با حضور آمریکایی‌ها در منطقه هم گفت: ما یک نیروی نظامی هستیم و یک نیروی نظامی همیشه این را با خود تکرار می‌کند که امشب؛ شب حمله است، البته در منطقه صلح و امنیت پایداری برقرار است و ما بسیار پرقدرت و توانمند در منطقه هستیم و همچنین مجموعه نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران؛ مجموعه نیرو‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران؛ اعم از ارتش و سپاه بسیار قدرتمند و آماده است بنابراین ارتباط معناداری با حضور آن‌ها ندارد، ولی حتماً دشمنان ما وقتی این توانمندی و آمادگی را که پی در پی تکرار می‌شود شاهد هستند قطعاً دشمنان ما از این رزمایش خشنود نخواهند شد و همه رویکرد این رزمایش؛ صلح و امنیت پایدار در منطقه است.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه پیام این رزمایش‌ها به مستکبران و زورگویان این است که ما قدرتمند ایستاده ایم و اجازه نمی‌دهیم کسی در این منطقه حق جمهوری اسلامی ایران را پایمال کند گفت: دریا‌های آزاد متعلق به همه کشورهاست، جمهوری اسلامی ایران یک کشور دریایی بسیار قدرتمند و حق ملت ایران است که در هر نقطه از دریا‌های آزاد با اراده، قدرت دریایی خود را اعم از ناوگان تجاری ونظامی در حمایت ازناوگان تجاری به نمایش بگذارد، لذا زمانی که یک ناوشکن در دریا نمایش قدرت می‌دهد، این نمایش قدرت ملت ایران، صنعتگران و دانشمندان ایرانی است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش  ادامه داد: زمانی که ترامپ برخی از کشور‌های عرب منطقه را به عنوان گاو‌های شیرده مثال زد بنابراین، گاو‌های شیرده یک سگ چوپان هم از نگاه آمریکایی‌ها نیاز دارد و آمریکایی‌ها برای چوپانی کشور‌های هدف خودشان در این منطقه حضور دارد،  حتماً حضور آمریکایی‌ها را جدی می‌گیریم.

وی گفت: ناو هواپیمابر، زیردریایی و هر شناور دیگر نظامی که در این منطقه است؛ حضور آن را جدی می‌گیریم و برای هر صحنه و وضعی برای آن‌ها طرح و آمادگی داریم، ما در مجموعه ناوگان نیروی دریایی، هر شناور دشمن را لحظه‌ای رصد می‌کنیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خطاب به ملت آمریکا گفت: دولت‌های آن‌ها منابعشان را در نقاط مختلف جهان دور می‌ریزند، برای این که به نوعی خیمه استکباری خودشان را در برخی کشور‌های منطقه برقرار کنند که البته رو به افول است چرا که در عمق خاک خودشان هیمنه آن‌ها در حال فرو ریختن است.

امیر دریادار خانزادی ادامه داد: حتماً حضور آن‌ها را جدی می‌گیریم و مراقب هستیم تا خطایی از آن‌ها سر نزند و پاسخ هر خطای آن‌ها را به صورت قاطع خواهیم داد و امروز رویکرد ما صرفاً پدافندی نیست بلکه برای هر آفندی آماده هستیم.

وی درباره سرنوشت ائتلاف‌های دریایی هم گفت: این‌ها ائتلاف‌های بیشتر رسانه‌ای بودند، اما در دریا هیچ چراغی روشن نشد و بعضی کشور‌ها هم که به نوعی چاپلوسی قدرت‌های بزرگ را می‌کنند به این نتیجه می‌رسند که این حضور؛ بی معنی و بدون هدف است.

 

ایران ترامپ تهران   اخبار برگزیده
  

افزایش قیمت کارخانه خودرو برای فصل زمستان منتفی شدسرانجام در حالی که این احتمال وجود داشت که به مانند دو فصل قبل قیمت کارخانه خودرو در زمستان نیز افزایش پیدا کند، با اعلام رئیس شورای رقابت افزایش قیمت کارخانه خودرو فعلا منتفی شد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

مقصر اصلی سقوط بورس کیست؟آیا مقصر اصلی ریزش‌های پی در پی در بورس را می‌توانیم به دلار نسبت دهیم. تحلیلگران چه دورنمایی را در بازار سهام پیش‌بینی کرده‌اند.
گسترش بورس تهران ایران تهران 

  

احمدی‌نژاد: حاضرم که تضمین محضری دهمدست همه دولتها را می بوسم می گویم شما بیایید و کل کشور را اصلاح کنید و همیشه خودتان باشید و من حاضر هستم که تضمین محضری دهم و بگویم من حتی یک صندلی هم از شما نمی خواهم و شما فقط اصلاحات ساختاری انجام دهید و همیشه خودتان رأی بیاورید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد شورای نگهبان یارانه 

  

تخت روانچی: شاید برجامی نداشته باشیم که دولت بعدی بخواهد آن را ادامه دهدنماینده ایران در سازمان ملل با بیان اینکه برجام موضوعی بوده که مجموعه نظام درباره آن صحبت کرده است و الان به مرحله حساسی داریم می رسیم و بر اساس مصوبه مجلس داریم پیش می رویم، گفت: اگر روزی برجام هم وجود نداشت، انتهای دنیا نیست، ما کار خودمان را ادامه می دهیم و بر اساس منافع ملی مان تصمیم می گیریم که در آن زمان چه اقدامی انجام دهیم...
مثلث مجید تخت روانچی دولت ایران 

  

سقوط دلار ادامه دارد/ نرخ در آستانه ورود به کانال 20 هزار تومانصرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، سی‌ام دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم 21 هزار و 590 تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته کاهش 600 تومانی دارد. نرخ خرید در این صرافی‌ها نیز 21 هزار و 90 تومان است.
ایلنا دلار دلار آمریکا صرافی 

  

فرزند آیت الله مصباح یزدی شایعه مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درگذشت مرحوم آیت الله مصباح یزدی بعد از تزریق واکسن فایزر به ایشان را شایعه ای دروغین خواند. او گفت: این شایعه ای است که تصویر آن را با ترفندهای فتوشاپ و امثال آن درست کرده اند.
نامه نیوز ایران خودرو خودرو فضای مجازی 

  

علت نمازخواندن ظریف جلوی جان کری/ با صدام مذاکره کردم لذت بردم؟/ از نظر رهبری هنوز برجام نه بوی گند می دهد و نه دفن شدهوزیر امور خارجه گفت: ما، ترامپ و سیاست فشار حداکثری آمریکا را با مقاومت مردم شکست دادیم.
اقتصادنیوز محمدجواد ظریف جان کری نماز 

  

وظیفه سیاست خارجی جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا استوزیر امورخارجه کشورمان تاکید کرد:سیاست خارجی در واقع وظیفه و هدفش جلوگیری از موفقیت سیاست‌های آمریکا، رقبا و دیگران است.
۵۵ آنلاین سیاست خارجی موفقیت ریاست جمهوری 

  

اصولگرایان، رئیسی را برای انتخابات می‌خواهنداز شنیده‌ها و اخبار بر می‌آید اصولگرایان به آمدن ابراهیم رئیسی تمایل بیشتری دارند تا دیگر نامزدها. اخیرا یک تشکل اصولگرا از رئیسی برای شرکت در انتخابات دعوت کرده بود و حمیدرضا ترقی هم به برنا گفته در نظرسنجی‌ها، رئیسی بسیار جلوتر از قالیباف است.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ائتلاف اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری 

  

قیمت خودرو همراه با دلار می ریزدنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت: طی چند روز گذشته به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت ها در بازار خودرو کاهشی شده است و هر روز شاهد ریزش قیمت ها در این بازار هستیم.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  

در بازی جنجالی: پرسپولیس بالاخره بعد از فینال آسیا بردپرسپولیس به اولین برد خود در لیگ برتر بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا دست یافت.
مملکت‌آنلاین بازی پرسپولیس فینال 

  

شرط ایران برای مذاکره برجامی با آمریکا: شرایط را به قبل از دولت ترامپ برگردانندرئیس دفتر رئیس‌جمهور موضع ایران در قبال بازگشت احتمالی آمریکا به برجام را بازگشت شرایط تحریمی به دوره قبل از دولت ترامپ اعلام کرد.
مثلث ایران ترامپ وام ازدواج 

  

افشاگری درباره علت فروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج بزرگ تهرانفروش 12 برابری تابلوی آیدین آغداشلو در حراج تهران، انتقاد‌هایی را به دنبال داشت که موضوع این گزارش است.
اقتصادنیوز آیدین آغداشلو تهران ایران 

  

فرمانده ناجا درباره واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه: اینها رسوا شدند؛ دیدیم که چگونه این واکسن‌ها موجب مرگ و میر شدسردار حسین اشتری گفت: در موضوع واکسن هم مقام معظم رهبری یک موضوع داشتند. تمام صحبت‌های ایشان گره گشا بود. در موضع ایشان در مورد استفاده نکردن از واکسن‌های آمریکا انگلیس و فرانسه، رسانه‌های بیگانه و تعدادی در داخل موضع گرفتند. این درحالی است که دلسوز تر از ایشان برای ملت ما وجود ندارد. اگر به بیگانه‌ها اعتماد کنیم باید به هوشمندی خود شک کنیم...
۵۵ آنلاین نیروهای مسلح بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس انگلیس 

  اخبار داغ
  

محمد بحرانی کرونا گرفتمحمد بحرانی با ابتلا به بیماری کرونا در قرنطینه خانگی قرار گرفت.
برنا 

  

ممکن است تلفات کرونا برای ماه آینده به بیش از 500 هزار نفر برسد!رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی با پیش‌بینی اینکه وضعیت کرونا در کشورش بد‌تر خواهد شد، گفت تلفات ناشی از این ویروس تا ماه آینده ممکن است از 500 هزار نفر فراتر رود.
برنا ماه رئیس جمهور ویروس 

  

احتمال اپدیت شدن واکسن های کروناگاردین در گزارشی از نیاز احتمالی واکسن های کرونا به آپدیت شدن برای مقابله با برخی جهش های جدید خبر داد.
اقتصادنیوز 

  

رژیم غذایی مدیترانه ای و پارکینسون/ایمنی 8 ماهه در مقابل کرونا به گزارش خبرنگار مهر، مهم‌ترین اخبار منتشرشده در حوزه بهداشت، درمان و تغذیه در سطح جهان به شرح زیر بوده اند: رژیم غذایی مدیترانه ای بیماری پارکینسون را به تأخیر می‌اندازد نتایج یک مطالعه جدید، ارتباط شدیدی بین پیروی از رژیم‌های غذایی MIND و رژیم غذایی مدیترانه ای و تأخیر در شروع بیماری پارکینسون را نشان می‌دهد. تأثیر تغییر ساعت وعده غذایی بر پیشگیری از ابتلاء به دیابت در یک…
مهر رژیم غذایی مدیترانه حوزه 

  

سرمربی سابق تیم ملی | حشمت مهاجرانی، بر اثر کرونا بستری شدپس از انتشار اخباری درباره ابتلای علی انصاریان و مهرداد میناوند دو پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، حالا از دبی امارات خبر می‌رسد که حشمت مهاجرانی، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که دو افتخار بزرگ اولین صعود به جام جهانی 1978 آرژانتین و قهرمانی در جام ملت‌های آسیا با هدایت او برای تیم ملی ایران به دست آمد، به ویروس کرونا مبتلا شده است.
۵۵ آنلاین تیم ملی فوتبال ایران حشمت مهاجرانی باشگاه پرسپولیس 

  

نگرانی مرکل از افزایش شیوع کرونایی انگلیسیصدر اعظم آلمان در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین به مسئله بحران کرونا پرداخت و بار دیگر خواستار اقدامات مشترک برای مهار این بحران در اروپا شد.
اقتصادنیوز آلمان 

  

تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شدمعاون کل وزیر بهداشت و درمان گفت: تا کنون 6 مورد کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شده است اما ممکن است دوباره همان طور که در انگلیس و آفریقای جنوبی یا برزیل ویروس تغییر کرده در هر کشور دیگری هم تغییر کند و احتمال اینکه این ویروس از کشورهای دیگر به کشور ما انتقال داده شود وجود دارد.
۵۵ آنلاین بیمارستان استان قزوین درمان 

  

علی انصاریان کرونایی گرفت + عکسپیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس که به کرونا به مبتلا شده است با وخامت حالش در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد.
گسترش عکس فوتبال پرسپولیس 

  

وضعیت میناوند بعد از دو روز درگیری با کرونامتخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه، در مورد وضعیت بیماری مهرداد میناوند، توضیحاتی ارائه داد.
خودروتک دورهمی ویروس طوفان 

  

واکسن ایرانی کرونا تا خرداد1400 توزیع می شودمحرز گفت:واکسن ایرانی کرونا تا خرداد 1400 بین مردم توزیع و همچنین باید رایگان به دست مردم برسد.
شما‌نیوز ویروس رایگان 

  

گوهر خیراندیش، کرونا و یک نامه دردناک برای همسر فقیدشگوهر خیراندیش بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.
برنا گوهر خیراندیش تلویزیون ویروس 

  

مهاجرانی: بیماری ام شدید نیست/ از 10 روز پیش به کرونا مبتلا شده‌امسرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: متاسفانه تست کرونای من مثبت شد و هم اکنون در بیمارستان بست
خبرفوری حشمت مهاجرانی فوتبال فوتسال 

  

نابودی سریع کرونا با این فلز عجیب!طبق تحقیقات جدید که توسط محققان انجام شده, فلز "مس" در چند ساعت ویروس کرونا را از بین می‌برد!
برنا ویروس