برنا   |  اجتماعی  |  

2هزار و 596 ‌کلاس درس ‌استان کرمان نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند‌

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 2 هزار و 943 بخاری گازی و یک هزار و 958 بخاری نفتی غیراستاندارد در کلاس‌های درس استان کرمان وجود دارد و 2 هزار و 596 کلاس درس نیز فاقد لوازم گرمایشی هستند.

2هزار و 596 ‌کلاس درس ‌استان کرمان نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند‌

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری‌نسب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه فجر امسال 77 پروژه شامل 50 مورد افتتاح و 27 مورد کلنگ‌زنی در حوزه آموزش و پرورش استان کرمان انجام خواهد شد، اظهار داشت: 612 مورد از مدارس استان کرمان تخریبی هستند.

وی تعداد مدارس مورد نیاز استان کرمان به ویژه در شهرهای پرجمعیت را 361 مورد اعلام کرد و افزود: 181 مدرسه چادری، 46 مدرسه کپری، 232 مدرسه خشت و گلی، 777 مدرسه مصالح بنایی غیراستاندارد و 170 مدرسه کانکسی در سطح استان کرمان وجود دارد.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه مدارس عشایری استان کرمان اغلب چادری و کانکسی هستند، عنوان کرد: 914 مدرسه در استان فاقد حصار بوده و امنیت لازم را ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص وسایل گرمایشی مدارس استان، اظهار داشت: 2 هزار و 943 بخاری گازی و یک هزار و 958 بخاری نفتی غیراستاندارد در کلاس‌های درس استان کرمان وجود دارد و 2 هزار و 596 کلاس درس نیز فاقد لوازم گرمایشی و سرمایشی هستند.

اسکندری‌نسب گفت: 157 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای رفع مشکل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در 8 هزار و 745 کلاس درس استان کرمان نیاز داریم.

وی در مورد سرویس حمل و نقل و جابه‌جایی دانش‌آموزان در استان بیان کرد: اغلب این سرویس‌ها مینی‌بوس و اکثرا هم از رده خارج هستند و باید جایگزین شوند.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه مدارس نیاز به تعمیرات در استان نیز احصاء شده‌اند که 40 میلیارد تومان اعتبار برای آنها لازم است، گفت: جمعی از مدارس ما در کرمان دو شیفت هستند که این مسئله به لحاظ کیفیت، آموزش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه اجرائی کردن سند تحول بنیادین از اهداف آموزش و پرورش به شمار می رود، گفت: راهبرد مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا است.

احمد اسکندری نسب، نیروی انسانی را اصلی ترین رکن در آموزش و پرورش برشمرد و ادامه داد: در استان کرمان در یک ماه اخیر تمامی مدارس استان مورد بازدید قرار گرفته اند و برای هر مدرسه یک شناسامه فنی تدوین شده است تا مرحله به مرحله در راستای رفع مشکلات آنها اقدام شود.

وی بیان کرد: کمبود اعتبارات آموزش و پرورش، تخریبی و غیر استاندارد بودن فضاهای آموزشی و سیستم های گرمایشی مدارس از مشکلات آموزش و پرورش به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یک هزار و 800  کلاس درس خیرساز در استان کرمان احداث شده و 250 مدرسه نیز در دست احداث است که بخشی از آنها در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.

وی بر حل مشکلات سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس، تامین انشعابات آب، برق و گاز مورد نیاز و نیز مقاوم سازی و نوسازی مدارس تاکید کرد.

برپایه این گزارش جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا در محل سالن پیامب اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد.

 

آموزش دولت دولت یازدهم   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو «3 نرخی» شد!سه نرخی شدن قیمت خودرو با اجرایی شدن پیش فروش های جدید نشان می‌دهد که وعده تنظیم بازار و کاهش قیمت خودرو صرفا بهانه‌ای از سوی مدیران خودروسازان و وزارت صمت برای افزایش قیمت محصولات بوده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت ایران خودرو 

  

قیمت خودرو/ قیمت بازار و کارخانه تمام خودروهای داخلی (دوشنبه 24 دی 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز دوشنبه 24 دی ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

دخیا، سلطان سیو در ترکیب شیاطین سرخگلر شیاطین سرخ یک بار دیگر با واکنش‌هایش تیم خود را نجات داد.
ایلنا داوید دخیا منچستر منچستر یونایتد 

  

استقبال جالب استقلالی‌ها از مربی جدیدشان دریافت 3 MB ویدئومهر: مارتین فورکل مربی جدید استقلال تهران سابقه بازی در تیم ملی جوانان آلمان را در کارنامه دارد ضمن آنکه در دوران مربی گری به عنوان بدنساز در تیم ملی جوانان ویتنام هم به فعالیت پرداخته است. فورکل متولد 31 تیر ماه 1358 متولد منطقه کوبورگ آلمان غربی یکی از شهر های ایالت باواریا است . وی در طول دورانی که به بازی می پرداخت به عنوان مدافع راست چندان بازیکن شاخصی نبود.…
مهر بازی استقلال تهران 

  

سولسشر: یونایتد همیشه باید به دنبال پیروزی باشداوله گنار سولسشر، سرمربی منچستریونایتد، پس از پیروزی 1-0 مقابل تاتنهام در ومبلی، تاکید کرد که تیمش در هر دیدار باید برای پیروزی به میدان برود.
ورزش۳ بازی تاتنهام ورزش 

  

بازار در شوک اعلام قیمت جدید خودروهاگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از انتظار بازار برای عرضه خودرو دارد به اعتقاد فعالان بازار خودرو اگر عرضه خودرو همچنان قطره چکانی باشد رشد قیمت ها ادامه خواهد داشت.
خودروتک بازار خودرو خودرو خودروسازان 

  

خودرو چطور گران شد؟18 اردیبهشت ماه سال جاری بود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده، خروج این کشور از توافق برجام را اعلام کرد. از همان روز بخش عظیمی از اقتصاد و صنعت کشور با تنش روانی شدیدی نسبت به این اتفاق روبه‌رو شد.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حمله سازمان حمایت به خودروسازانعباس تابش با اشاره به مصوبات جدید ستاد تنظیم بازار در دو بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت و همچنین خودروهای خارج از شمول این قیمت گذاری اظهاراشت: در بخش خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت گذاری شورای رقابت با توجه به شرایط جدید، خودروسازها مکلف به افزایش تولید بر اساس برنامه ارائه شده و مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند.
خودروتک خودروسازان تنظیم بازار ایران خودرو 

  

واکنش بازار به افزایش قیمت محصولات ایران خودروگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از واکنش منفی بازار نسبت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو دارد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

قیمت جدید 14 محصول پرتیراژ ایران خودرو اعلام شدگروه صنعتی ایران خودرو قیمت جدید محصولات پرتیراژ خود را اعلام کرد. این فهرست 14 محصول ایران خودرو را شامل می شود.
خودروتک قیمت ایران خودرو ایران 

  اخبار داغ
  

لابی های قدرتمند طرح مبارزه با پوشاک قاچاق را متوقف کردعضو هیات مدیره اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک تهران با اشاره به توقف طرح مبارزه با عرضه پوشاک قاچاق گفت: لابی‌های قدرتمند عرضه‌کنندگان پوشاک قاچاق باعث توقف طرح شده است.
فارس قاچاق تهران تولید 

  

ارزش آفرینی طرح توسعه مکران با مبانی نظری امکان پذیر استبندرعباس- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان از توجه به توسعه سواحل مکران در برنامه توسعه ششم به عنوان یک اتفاق مطلوب در استان هرمزگان نام برد و گفت: این طرح توسعه بدون مبانی نظری نمی تواند ارزش آفرینی رضایت بخشی داشته باشد.
ایرنا بندرعباس بازی استان هرمزگان 

  

توقف طرح مبارزه با پوشاک قاچاق در تهران/ لابی قاچاقچیان جواب داد؟سعید جلالی قدیری در مصاحبه با رادیو افزود: لابی قدرت و فشار یک جریان بسیار پرقدرت است و شکی در این
خبرفوری قاچاق تهران مصاحبه 

  

اعتیاد اقتصاد ایران به بوی نفت و بازگشت دوباره رشد اقتصادی به زیر صفر/ رکود تورمی تشدید خواهد شد؟لایحه بودجه برای ارائه در صحن مجلس، این روزها در کمیسیون تلفیق در حال بررسی است، اما با توجه به پیش‌
خبرفوری اقتصاد اقتصاد ایران رشد اقتصادی 

  

قیمت طلا ، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 26 دیتسنیم: قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز، 3 میلیون و 915 هزار تومان شد.
خودروتک قیمت ارز قیمت سکه و طلا 

  

منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال در آشخانه وقف درمان شدبجنورد-ایرنا- معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: یک باب منزل مسکونی به ارزش 15 میلیارد ریال توسط زوج مانه و سملقانی برای دارو و درمان بیماران خاص در شهر آشخانه وقف شد.
ایرنا ریال درمان تندرستی 

  

تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر ضعیف جامعه استمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: تورم موجود نه‌تنها افراد بسیاری را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به زیر خط فقر می‌کشاند، بلکه افراد فقیر از گذشته فقیرتر خواهند شد. لذا تورم ظالمانه‌ترین مالیات بر قشر پایین‌دست جامعه است که نیاز به کمک جدی دولت، سازمان‌های مردم‌نهاد و سایرین را می‌طلبد.
فارس تورم مالیات بهزیستی 

  

پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول از تورم 10میلیون درصدی ونزوئلا!به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس تایمز، صندوق بین المللی پول در گزارشی پیش‌بینی کرد با تداوم روند فعلی، نرخ تورم ونزوئلا تا پایان امسال به 10 میلیون درصد برسد. ونزوئلا که دارای بالاترین نرخ تورم در جهان است از نوامبر سال 2016 تاکنون با پدیده ابرتورم دست به گریبان است...
انصاف‌نیوز صندوق بین المللی پول پول تورم 

  

ارز وارداتی کشور توسط بانک مرکزی تامین شدتهران- ایرنا- بانک مرکزی در راستای تامین حواله های ارزی واردات کشور، ارزهای یورو، درهم، یوان چین،وون کره، ربل روسیه و لیر ترکیه را تامین و به اندازه کافی به بازار تزریق کرد.
ایرنا ارز بانک مرکزی بانک