برنا   |  اجتماعی  |  

2هزار و 596 ‌کلاس درس ‌استان کرمان نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند‌

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 2 هزار و 943 بخاری گازی و یک هزار و 958 بخاری نفتی غیراستاندارد در کلاس‌های درس استان کرمان وجود دارد و 2 هزار و 596 کلاس درس نیز فاقد لوازم گرمایشی هستند.

2هزار و 596 ‌کلاس درس ‌استان کرمان نیاز به سیستم گرمایشی و سرمایشی دارند‌

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ احمد اسکندری‌نسب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه فجر امسال 77 پروژه شامل 50 مورد افتتاح و 27 مورد کلنگ‌زنی در حوزه آموزش و پرورش استان کرمان انجام خواهد شد، اظهار داشت: 612 مورد از مدارس استان کرمان تخریبی هستند.

وی تعداد مدارس مورد نیاز استان کرمان به ویژه در شهرهای پرجمعیت را 361 مورد اعلام کرد و افزود: 181 مدرسه چادری، 46 مدرسه کپری، 232 مدرسه خشت و گلی، 777 مدرسه مصالح بنایی غیراستاندارد و 170 مدرسه کانکسی در سطح استان کرمان وجود دارد.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه مدارس عشایری استان کرمان اغلب چادری و کانکسی هستند، عنوان کرد: 914 مدرسه در استان فاقد حصار بوده و امنیت لازم را ندارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص وسایل گرمایشی مدارس استان، اظهار داشت: 2 هزار و 943 بخاری گازی و یک هزار و 958 بخاری نفتی غیراستاندارد در کلاس‌های درس استان کرمان وجود دارد و 2 هزار و 596 کلاس درس نیز فاقد لوازم گرمایشی و سرمایشی هستند.

اسکندری‌نسب گفت: 157 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای رفع مشکل سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در 8 هزار و 745 کلاس درس استان کرمان نیاز داریم.

وی در مورد سرویس حمل و نقل و جابه‌جایی دانش‌آموزان در استان بیان کرد: اغلب این سرویس‌ها مینی‌بوس و اکثرا هم از رده خارج هستند و باید جایگزین شوند.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه مدارس نیاز به تعمیرات در استان نیز احصاء شده‌اند که 40 میلیارد تومان اعتبار برای آنها لازم است، گفت: جمعی از مدارس ما در کرمان دو شیفت هستند که این مسئله به لحاظ کیفیت، آموزش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه اجرائی کردن سند تحول بنیادین از اهداف آموزش و پرورش به شمار می رود، گفت: راهبرد مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا است.

احمد اسکندری نسب، نیروی انسانی را اصلی ترین رکن در آموزش و پرورش برشمرد و ادامه داد: در استان کرمان در یک ماه اخیر تمامی مدارس استان مورد بازدید قرار گرفته اند و برای هر مدرسه یک شناسامه فنی تدوین شده است تا مرحله به مرحله در راستای رفع مشکلات آنها اقدام شود.

وی بیان کرد: کمبود اعتبارات آموزش و پرورش، تخریبی و غیر استاندارد بودن فضاهای آموزشی و سیستم های گرمایشی مدارس از مشکلات آموزش و پرورش به شمار می رود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون یک هزار و 800  کلاس درس خیرساز در استان کرمان احداث شده و 250 مدرسه نیز در دست احداث است که بخشی از آنها در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.

وی بر حل مشکلات سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس، تامین انشعابات آب، برق و گاز مورد نیاز و نیز مقاوم سازی و نوسازی مدارس تاکید کرد.

برپایه این گزارش جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور محمدجواد فدایی استاندار کرمان، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا در محل سالن پیامب اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد.

 

آموزش دولت دولت یازدهم   اخبار برگزیده
  

همه چیز درباره افزایش یا کاهش قیمت خودرو در سال آیندهپیش‌بینی قیمت خودروهای داخلی در سال 98 با توجه به نوسانات بازار ارز که یکی از مولفه‌های خودروسازان برای تأمین مواد اولیه و قطعات است، کمی دشوار به نظر می‌رسد.
خودروتک افزایش قیمت کاهش قیمت ها قیمت ارز 

  

پلیس اعلام کرد خبر خسارت به خودروی نیروی انتظامی در درگیری شهروندان دزفول و اندیمشک کذب است.
نامه نیوز نیروی انتظامی پلیس فضای مجازی 

  

رییس جمهور سابق ایران گفت‌وگویی متفاوت با خبرورزشی داشت. او از مارادونا، انتقال تیم‌ها به شهرستان‌ها، جام جهانی و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت.
نامه نیوز احمدی نژاد رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

خبر خوش برای دارندگان خودروهای گازسوزمدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی به میزان 10 درصد از سال آینده گفت: طبق مصوبه هیئت دولت، قیمت این سوخت تا 5 سال آینده ثابت خواهد ماند.
خودروتک ایران رانندگی استاندارد 

  

فرمانده مرزبانی استان کردستان ‌با اشاره به درگیری شب گذشته مرزبانان هنگ مرزی بانه با اشرار مسلح گفت: اشرار مسلح ‌قصد اقدامات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند.
نامه نیوز اشرار استان همدان استان کردستان 

  

گمانه‌زنی‌ها درباره قیمت نهایی پژو 301پژو 301 در کنار 2008 و 508 محصولاتی بودند که از آن‌ها به اسم میوه‌های برجامی صنعت خودرو یاد می‌شود. بعد از بروز تنش‌های بین‌المللی و آغاز تحریم‌ها، همکاری پژو و ایران‌خودرو آسیب شدیدی دید. طبیعتاً 301 نیز از این بحران بی‌نصیب نماند. حالا خبر می‌رسد که با اتخاذ راهکارهایی قرار است که این خودرو راهی بازار شود ولی با قیمتی نامعلوم.
خودروتک قیمت پژو ایران خودرو 

  

کمتر از 24 ساعت پس از حادثه تروریستی در نیوزیلند، افرادی با سر دادن شعار‌های اسلام‌هراسانه در محوطه بیرونی مسجدی در لندن پایتخت انگلیس، با سلاح سرد به مسلمانان حمله ور شدند. پلیس لندن زخمی شدن یک جوان 27 ساله با چکش از ناحیه سر را تایید کرده است.
نامه نیوز حمله تروریستی لندن نیوزیلند 

  

قیمت خودرو چقدر دیگر پایین می آید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، 400 هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان 10 تا 20 درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.
نامه نیوز وزارت آموزش و پرورش آموزش مجلس شورای اسلامی 

  

الان خودرو صفر کیلومتر بخریم یا بعد از عید؟اگرچه قرار بود در سال 97 با تغییر مرجع قیمت‌گذاری و تعیین فرمول جدید قیمت، بازار خودرو به آرامش برسد، اما این اتفاق نیفتاد و درنهایت با الزام خودروسازان به فروش فوری خودرو در روزهای پایانی سال دولت در صدد مدیریت بازار خودرو بر آمد.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

90 گروه خسارت خانه های سیل زده گلستان را ارزیابی می کندگرگان - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: 90 تیم ارزیاب خسارت با حضور در مناطق سیل زده گلستان، خسارت های وارد شده به منازل این مناطق را بررسی می کنند.
ایرنا سیل تهران رانش زمین 

  

حضور مردم در کمک به آسیب دیدگان بسیار ارزشمند است/ افزایش تولید، راه دستیابی به توسعه و پیشرفت استرئیس جمهور وظیفه همگانی را در دوره کنونی، تلاش برای کاستن از سختی ها و کمک به حل مشکلات مردم بویژه در مناطق سیل زده دانست و تاکید کرد: اولویت اصلی امروز در مناطق سیل زده، امدادرسانی و تلاش برای رفع مشکلات مردم آسیب دیده و جبران خسارت های ناشی از سیل است و دولت با همه توان برای حل این مشکلات و جبران خسارت های ناشی از حوادث اخیر تلاش می کند.
برنا تولید حسن روحانی رئیس جمهور 

  

قیمت ارز در صرافی ملی امروز 98/01/06|نرخ خرید دلار از مردم کاهش یافتقیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها 12هزار و 950 تومان تعیین شده است.
تسنیم قیمت افزایش قیمت قیمت نفت 

  

قیمت سکه و ارز در روز ششم فرودینبا وجود تعطیلات ثبات در بازار ارز و طلا حاکم شده است.
ایلنا قیمت یورو ارز 

  

طرح های افتتاحی ایمیدرو پارسال 2.1 میلیارد دلار ارزش داشتتهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ارزش طرح های افتتاح شده توسط سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) دربخش معدن و صنایع معدنی در سال 1397 به بیش از 2 میلیارد و 170 میلیون دلار رسید.
ایرنا دلار تهران ایرنا 

  

روز ملی هنرهای نمایشی؛ ارزیابی عملکرد یکسال تئاترتهران- ایرنا- پژوهشگر تئاتر با اشاره به اهمیت بررسی وضعیت تئاتر در سال گذشته گفت: روز ملی هنرهای نمایشی باید روزی برای ارزیابی عملکرد یکسال تئاتر باشد.
ایرنا نوروز تئاتر تهران 

  

آغاز پویش لبخند مهربانی "گلستانم ارزوست"سازمان بهزیستی کشور در راستای حمایت از افراد آسیب دیده از سیل استان گلستان؛ پویش لبخند مهربانی "گلستانم آرزوست" را برای حمایت از این افراد کلید زد.
تسنیم بهزیستی سیل استان گلستان 

  

آندره آ پیرلو، ستاره سابق میلان و یوونتوس، معتقد است که اینتر با لائوتارو مارتینس بهتر از زمان حضور مائورو ایکاردی بازی می کند.
ورزش۳ ستاره بازی 

  

از ثبت رکوردهای جدید تا چالش های ارزی در معاملات کالایی بورستهران- ایرنا- مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه با افزایش حجم معاملات رکوردهایی جدیدی در سال 97 به ثبت رسید، گفت: پارسال نوسانات نرخ ارز بر همه بازارهای کالایی تاثیر گذار بود که بورس کالا نیز از این قاعده مستثنی نبود.
ایرنا تنظیم بازار سازمان بورس و اوراق بهادار بورس کالا