ایرنا   |  اقتصادی  |  

راهکار رفع مشکل پیمان سپاری ارزی در کشور اندیشیده شد

اراک - ایرنا - نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: راهکار رفع مشکلات پیمان سپاری ارزی صادر کنندگان کالا در کشور اندیشیده شده است.

راهکار رفع مشکل پیمان سپاری ارزی در کشور اندیشیده شد

به گزارش ایرنا، «علی اکبر کریمی» روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات صادرکنندگان استان مرکزی افزود: با هماهنگی و موافقت اتاق بازرگانی و بانک مرکزی برای تسهیل در امر صادرات، صادرکنندگان در پیمان سپاری ارزی به چهار دسته تقسیم شده اند.وی ادامه داد: در این موافقت نامه شرکت های کوچک و متوسط با ارزش صادرات کمتر از یک میلیون دلار از 100 درصد و صادرکنندگان با درآمد ارزی بین یک تا سه میلیون دلار نیز از 50 درصد ارز حاصل از صادرات در پیمان سپاری ارزی معاف شده اند.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: گروه سوم صادرکنندگان با درآمد ارزی سه تا 10 میلیون دلار از معافیت 30 درصدی و صادرکنندگان بیش از 10 میلیون دلار نیز از معافیت پنج میلیون دلاری برخوردار بوده و بقیه درآمد خود را باید به کشور بازگردانند.کریمی گفت: اجرای این موافقت نامه افزایش رضایتمندی صادرکنندگان و افزایش رغبت تولیدکنندگان در امر صادرات را به همراه دارد.وی ادامه داد: با توجه به وجود دفاتر بازاریابی صادرکنندگان بزرگ کشور معافیت پنج درصدی این صادر کنندگان برای تامین هزینه های آنها در خارج از کشور نیازمند بازنگری از طرف دولت دارد.نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی یاد آور شد: پیمان سپاری ارزی در چند نوبت در کشور اجرا و پس از چند ماه حذف شد، این مهم نشان دهنده آن است که اقتصاد ایران سازگاری با اجرای این طرح نداشته و اجرای آن شوک صادراتی برای کشور به همراه دارد.وی ارزش گذاری گمرکی را از دیگر مشکلات صادرکنندگان دانست و ادامه داد: تا پیش از اجرای پیمان سپاری ارزی نحوه ارزش گذاری در گمرک به صورت خود اظهاری انجام می شد که با اجرای این طرح ارزش گذاری توسط گمرک انجام می شود که در برخی موارد قیمت گذاری ها بیش از ارزش اصلی کالاها است که این مهم مشکلاتی را برای صادر کنندگان به همراه داشته است.کریمی عراق و افغانستان را مقصد اصلی بیشتر محصولات تولید داخل دانست و افزود: با توجه به اینکه انجام معاملات و نوع تعاملات با این کشورها به صورت ریالی انجام می شود این مهم به یکی از مشکلات صادرکنندگان تبدیل شده است.وی ادامه داد: با توجه به افزایش ارزش صادرات کالاهای صادر شده در 6 ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش صادرات این کالاها متناسب با کاهش ارزش پول ملی نبوده و این مهم نشان دهنده وجود برخی مشکلات بر سر راه صادرکنندگان است.دیگر نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: توسعه صادرات غیرنفتی در شرایط کنونی از مهم ترین مسائل سیاسی و اقتصادی است که مسئولان کشور باید در نظر داشته باشند.سید«مهدی مقدسی» افزود: توسعه صادرات غیرنفتی نه تنها از دیدگاه ارزآوری، بلکه از نظر ایجاد اشتغال در داخل کشور از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است.عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنوع صادرات غیرنفتی نه تنها از دیدگاه اقتصادی، بلکه به عنوان یک راه حل سیاسی در راستای پیشبرد اهداف دولت نیز موثر بوده و نیاز است تسهیل در گسترش هرچه بیشتر صادرات غیرنفتی در دستور کار مسئولان قرار گیرد.استان مرکزی به عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از 2 هزار و 900 واحد صنعتی دارد.1955/3075

صادرات غیرنفتی درآمد ایرنا   اخبار برگزیده
  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودروهای داخلی مشخص شدند / دی 1397شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، جدیدترین گزارش خود از میزان کیفیت خودروهای تولیدی در کشور را منتشر کرد که به بررسی آن می‌پردازیم.
خودروتک خودرو تولید پژو 

  

برای خرید خودرو فعلا دست نگه داریدیک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش اخیر قیمت خودرو در بازار غیرواقعی بوده و این مساله تنها جوسازی دلالان است و صراحتاً باید اعلام کنم که در این شرایط به نفع و صلاح مردم نیست که اقدام به خرید خودرو کنند، چرا که قیمت‌ها به این شکل باقی نخواهد ماند.
خودروتک خودرو خودروسازان بازار خودرو 

  

صعود دسته جمعی قیمت خودروهای داخلی / پراید به 45 میلیون رسید!گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌‌ها دارد به نحوی که قیمت انواع خودروهای داخلی تا 13 میلیون تومان گران شده است.
خودروتک قیمت کاهش قیمت ها خودرو 

  

تابلو قیمت خودروهای داخلی قرمز شدبازار خودرو با نزدیکی به آخرین ماه سال، به واسطه حضور گسترده دلالان و واسطه‌گران قیمت‌های شگفت انگیزی به خود می‌بیند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 24 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 24 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

اهل شاخه: باخت چیزی از ارزش ما کم نکرد / هدف ما با مهاجری والاستبازیکن تیم ماشین سازی می گوید مهاجری مربی بسیار بزرگ و شناخته شده ای است، هدف ما با او هدف والایی است و انشالله که با او بالای جدول باشیم.
ایلنا بازی ورزشگاه جدول 

  

دو مهاجم مشترکا ارزشمندترین مهاجمان دنیای فوتبال از دید نرانسفرمارکت لقب گرفتند.
نود فوتبال 

  

بانک مرکزی به دنبال کنترل شوک تبدیل رمز ارز به ریالرئیس انجمن بلاک‌چین ایران تاکید کرد: بانک مرکزی در پیش نویس سند رمز ارز در حوزه تبدیل ارز رمزنگار به ریال، محدودیت‌هایی دارد که این مساله به منظور پیشگیری از شوک بازار رمز ارز به ریال است.
ایلنا بانک مرکزی بانک سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند و نیازمند صیانت استمراغه- ایرنا- عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با تاکید بر لزوم تبیین ارزش های انقلابی و اسلامی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی، دستاوردهای انقلاب اسلامی ارزشمند بوده و نیازمند صیانت است.
ایرنا رهبر انقلاب خانواده پوشش 

  

پیگیر بومی‌سازی و به روزرسانی صنعت فولاد هستیم/ ادعای عدم بازگشت ارز صادرات فولاد به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها مطرح شدمعاون وزیر صنعت تاکید کرد:‌ قطعا صنایع کشور باید قانون کشور و سیاست‌های دولت و بانک مرکزی را رعایت کنند.
ایلنا دولت فولاد صنعت فولاد 

  

هدف سمپوزیوم کیش، بومی‌سازی تولید فولاد بود/ بازگشت ارز صادرات فولاد برای بانک مرکزی اثبات شده استمدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر برای بانک مرکزی نیز اثبات شده است که فولادسازان ارز صادراتی را در داخل کشور ارائه کرده‌اند و اگر مقداری از ارز هم وارد نشده به دلیل مصرفی ارزی شرکت‌های فولادی است.
ایلنا جزیره کیش تولید فولاد 

  

توضیحات نوبخت درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور توضیحاتی درباره تعیین تکلیف مابه‌التفاوت نرخ ارز در سال 98 ارائه کرده است.
تسنیم محمدباقر نوبخت نرخ ارز ارز 

  

کشف ارز خارجی در مرز بازرگانفرمانده هنگ مرزی ماکو گفت: با تلاش ماموران مستقر در گمرک بازرگان ارز قاچاق به ارزش یک میلیارد و 130
خبرفوری ارز خودرو گمرک