آسیبهای ناشی ازکرونا جزو اصلی ترین مسائل روز دانشگاهها است

معاون دانشجویی دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه در هر 40 ثانیه یک نفر در جهان بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهد، گفت: تأمین سلامت روان افراد و به خصوص دانشجویان به دلیل شرایط ناشی از کرونا امری است که باید جدی گرفته شود و حق دسترسی به خدمات تأمین سلامت روان برای آن ها ایجاد شود.

آسیبهای ناشی ازکرونا جزو اصلی ترین مسائل روز دانشگاهها است

 دکتر سعید حبیبا امروز در "همایش ملی کرونا و سلامت روانی، اجتماعی و معنوی دانشجویان" با تأکید بر اینکه نگرانی از آسیب های ناشی از کرونا برای دانشجویان یکی از جدی ترین مسائل امروز دانشگاه ها است، خاطر نشان کرد: در سال 92 یعنی قبل از اینکه اسمی از کرونا باشد فدراسیون جهانی سلامت روان 10 اکتبر را به این عنوان نامگذاری کرد و بیش از 150 کشور جهان این روز را گرامی می دارند. به همین جهت لازم است تأمین و حفظ سلامت روان در جامعه و دانشگاه ها به عنوان یک موضوع جدی تلقی شود و ما برای تأمین این امر، آموزش ها و آگاهی های لازم را ارائه دهیم تا سلامت روان و سواد سلامت روان افراد افزایش یابد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: براساس آمارهای اعلام شده در دنیا از هر شش جوان یک جوان مشکلات مربوط به سلامت روان را تجربه می کند و متأسفانه شرایط نامساعد اقتصادی نیز این مساله را جدی تر کرده است و ممکن است جوانان بیشتری به دلیل مشکلات اقتصادی درگیر آسیب های روانی شوند.

دکتر حبیبا با تأکید بر اینکه هر 40 ثانیه یک نفر در جهان براثر خودکشی جان خود را از دست می دهد، گفت: براساس آمارهای رسمی سالیانه سه میلیون نفر براثر مصرف الکل در جهان جان خود را از دست می دهند که متأسفانه یکی از مهمترین دلایل این عوامل مشکلات روانی و عدم سلامت روانی افراد است.

وی در خصوص نحوه تشخیص سلامت روان افراد نیز گفت: سلامت روان یعنی اینکه افراد از نظر عاطفی و رفتاری سازگاری مطلوبی را داشته باشند، در واقع هر کسی این سازگاری را نداشته باشد قطعا مولفه های سلامت روانی را ندارد.

دکتر حبیبا ادامه داد: افسردگی، اضطراب، سوگ، اختلالات خلقی و سایر مشکلات از جمله موضوعاتی هستند که نشان می دهد افراد با مشکل سلامت روانی مواجه هستند و در صورت عدم دریافت و مداخله های درمانی امکان بهتر شدن را از دست خواهند داد.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: بررسی سازمان جهانی بهداشت نشان داد دو سوم مبتلایان اختلالات روان شناختی هرگز از متخصص برای مداخلات درمانی بهره نبردند و باید تلاش شود حق دسترسی به سلامت روان برای عموم جامعه و همچنین دانشجویان فراهم شود.

در ادامه زهرا طاهری پور رئیس "همایش ملی کرونا و سلامت روانی، اجتماعی و معنوی دانشجویان" بر ضرورت حضور دانشجویان در دانشگاه ها برای آموزش حضوری تأکید کرد و گفت: متأسفانه شرایط ناشی از شیوع کرونا باعث شده است که حتی دانشجویان جدیدالورود که سال ها برای تحصیل در دانشگاه ها لحظه شماری می کردند از طریق تبلت و فضای مجازی بر سر کلاس ها بنشینند.اما اکنون لازم است شرایط حضور این دانشجویان در دانشگاه ها را فراهم کنیم.

وی همچنین در خصوص جزئیات "همایش ملی کرونا و سلامت روانی، اجتماعی و معنوی دانشجویان" نیز گفت: این همایش طی دو روز متوالی یعنی 21 تا 22 مهرماه در 5 پنل مختلف برگزار می شود که آسیب ها، چالش ها و مسائل مختلف با کرونا و دانشجویان در این همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس "همایش ملی کرونا و سلامت روانی، اجتماعی و معنوی دانشجویان" خاطر نشان کرد: «کرونا، خانواده و سبک زندگی»، «کرونا، فرهنگ، رسانه، آموزش مجازی»، «کرونا، چالش های حقوقی و حمایت از حقوق شهروندان»، «کرونا، سلامت زیستی، روانی، اجتماعی و معنوی» و «کرونا، آسیب شناسی و مداخلات روانی» از جمله پنل های همایشی است که طی دو روز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

منبع: ایسنا

دانشگاه تهران تهران سلامت روان   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا