ایلنا   |  سیاسی  |  

افزایش حقوق کارکنان دربودجه 99 متناسب با تورم 40درصدی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آتی، 15 درصد پیش‌بینی شده در حالی که نسبت تورم 35 تا 40 درصد است و همچنین قرار بود افزایش حقوق پلکانی انجام و به کارکنان با حقوق کمتر توجه بیشتری شود.

افزایش حقوق کارکنان دربودجه 99 متناسب با تورم 40درصدی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آتی، 15 درصد پیش‌بینی شده در حالی که نسبت تورم 35 تا 40 درصد است و همچنین قرار بود افزایش حقوق پلکانی انجام و به کارکنان با حقوق کمتر توجه بیشتری شود.

به گزارش ایلنا، سیدکاظم دلخوش اباتری در نطق میان دستور نوبت عصر ( یکشنبه‌، 24 آذرماه ) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با یادآوری برخی ایرادات لایحه بودجه 99 بر ضرورت توجه اعضای کمیسیون تلفیق بودجه به این ایرادات تاکید کرد و گفت: افزایش حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه 15 درصد پیش‌بینی شده در حالی که نرخ تورم 35 تا 40 درصد است و همچنین قرار بود افزایش حقوق پلکانی انجام و به کارکنان با حقوق کمتر توجه بیشتری شود بنابراین این میزان افزایش حقوق جوابگو نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت در لایحه بودجه 99، بند ( ه ) تبصره یک که در مورد تامین قیر برای روستاییان است را حذف کرده است بنابراین نیاز است نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه به این مهم توجه داشته باشند و بند مذکور را پیش‌بینی کنند.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از مالیات در سال 98، 126 هزار میلیارد تومان پیش بینی شد و تحقق آن نزدیک به 70 درصد بود اما در سال 99، حدود 190 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد در واقع نفت از بودجه حذف شده و مهمترین منابع ما مالیات است که در این رابطه فرار مالیاتی و اقتصاد زیرزمینی و نبود بانک اطلاعاتی داریم  بنابراین قابل تحقق نیست و مشکل ایجاد می‌کند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم شورای اسلامی، یادآور شد: فروش اوراق 80 هزار میلیارد تومانی یعنی انتقال بدهی به سال آینده و این هم یکی از ایرادات لایحه بودجه 99 است.

دلخوش اباتری بااشاره به مولدسازی دارایی ها، تصریح کرد: فروش دارایی در سال 98، 10 هزار میلیارد بوده و 300 میلیارد تومان تحقق پیدا کرده در شرایطی که ما می خواهیم در سال 99، 50 هزار میلیارد تومان را تحقق ببخشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، سه نرخی کردن بنزین را یکی از ایرادات دیگر لایحه بودجه 99 دانست و خطاب به رئیس مجلس گفت: معتقد هستیم که تشدید تحریم‌ها به دولت فشار می‌آورد اما ما طرح تهیه کردیم و سه نرخی شدن باعث ایجاد فساد می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این تفاسیر ایرادات لایحه بودجه 99 بسیار بیشتر از لایحه 98 است.

وی یادآور شد: مجلس در تلاش برای تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی، نهضتی‌ها و حق التدریسی ها است و تقاضا داریم نمایندگان کمک کنند تا بتوان مشکلات آنها را حل کرد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس دهم شورای اسلامی، افزود: موضوعاتی مانند مشکل بیکاری جوانان، کشاورزان و بیمه آنها و سیل گرفتگی و آبگرفتگی معابر از جمله مشکلاتی است که باید در لایحه بودجه 99  برای تمامی استان ها به درستی دیده شوند.

بانک تورم کمیسیون اقتصادی مجلس   اخبار برگزیده
  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

چشم انداز قیمت خودرو در 2 ماه آخر سالاین روزها برخی اخبار از افزایش میزان تولید خودرو حکایت دارد. افزایشی که می تواند زمینه ثبات در بازار خودرو را فراهم کرده و در صورت عرضه مناسب به بازار زمینه کاهش قیمت خودرو را نیز فراهم کند...
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

هدف آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است/ سردار سلیمانی هیچ‌گاه آرمان فلسطین را فراموش نکردمعاون پیشین وزارت امور خارجه گفت: هدف راهبرد سه ضلعی از سوی آمریکا و اسرائیل تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه است؛ رویکرد تغییر رژیم یا تجزیه کشورهای منطقه در بخشی از قدرت در آمریکا وجود دارد. اسرائیل به دنبال آن است که از توان آمریکا استفاده کرده تا تجزیه در منطقه محقق شده و اسرائیل برآمده شود.
ایلنا رئیس جمهور تروریسم سوریه 

  

کشف 100 کاور جسد در عین‌ الاسدرئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حداقل 100 کاور جسد از پایگاه عین الاسد خارج شده است.
مستقل‌آنلاین محمد محمدی گلپایگانی سردار سلیمانی جمهوری اسلامی 

  

دعوای دولت‌وصداوسیمابالا گرفت؛خبری از رئیس جمهور پخش نکنیدتیم اطلاع رسانی دولت با فشار به صدا و سیما دنبال ایجاد یک بدعت جدید برای رییس جمهور است که تا به حال سابقه نداشته است.
مثلث دولت رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور از تحویل پیکرهای 150 تن از قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده هایشان خبر داد.
نامه نیوز سقوط هواپیما هواپیما خانواده 

  

موسسه واشنگتن:خشم ایران،کابوس اعراب خلیج فارس شده استانتقام سردار سلیمانی، بر دل اعراب خلیج فارس ترسی عمیق انداخته است
مثلث واشنگتن خشم ایران 

  

اگر روحانیون ما بدکاره باشند، مردم بدکاره می شوندپیامبر می گویند دو دسته هستند که اگر سالم بمانند جامعه نیز سالم می ماند و اگر فاسد شوند جامعه دچار فساد می شود "الامرا و الفقها". اگر روحانیون ما بدکاره باشند، مردم بدکاره می شوند، اگر نمایندگان مجلس، وزرا، رییس جمهور و رهبری بد باشند مردم بد می‌شوند!
مستقل‌آنلاین 

  

جزئیات استیضاح وزیر راه به دلیل سقوط هواپیمای اوکراینی/ پارسایی: استیضاح نتیجه ندهد، از ابزار تحقیق و تفحص استفاده می‌کنیماقتصادنیوز:‌ یک عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از انجام تحقیق و تفحص در خصوص هواپیمای اوکراینی خبر داد.
اقتصادنیوز استیضاح سقوط هواپیما شیراز 

  

محمد بن‌زاید، ولیعهد امارات متحده عربی، در مقایسه با همتای سعودی خود، محمد بن‌سلمان، شاید کمتر شناخته‌شده باشد؛ اما احتمالا سرنوشت او، تأثیر بیشتری بر آینده خاورمیانه نسبت به محمد بن‌سلمان خواهد داشت.
نامه نیوز خاورمیانه عکس محمد بن سلمان 

  اخبار داغ
  

مبارزه خواننده معروف و همسرش با یک بیماری ناآشنا +عکسجاستین بیبر خواننده 25 ساله در پست اینستاگرامی خود اعلام کرد پس از ابتلا به بیماری لایم 2 سال سخت را پشت سرگذاشته تا سرانجام زندگی با این بیماری را که تاکنون درمانی برای آن شناخته نشده یاد بگیرد.
پندارآنلاین خواننده خانواده یوتیوب 

  

استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرات به یکسال رسید/ مجلس به نظرات صادرکنندگان اهمیت ندادرئیس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: در واقع مالیات بر ارزش افزوده کالایی که سال 97 صادر شده، آخر سال 98 بازگشت داده می‌شود و عملا شاهد هستیم مدت‌ زمان یک ماهه که قانونگذار تعیین کرده بود تا الان به یک سال افزایش پیدا کرده است.
ایلنا مالیات مالیات بر ارزش افزوده خبرنگار 

  

چرا خبری از ارزان شدن خودرو نیست؟فعالان بازار خودرو معتقدند هنوز فاصله زیادی میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد که این مشکل با افزایش عرضه برطرف خواهد شد اما وضعیت بازار نشان می‌دهد همچنان خودروسازان در عرضه خودرو قطره چکانی عمل می‌کنند.
خودروتک فضای مجازی خودروسازان بازار خودرو 

  

کنایه ارزشی‌ها به پاسپورت آمریکایی باران کوثری+عکسحجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با انتشار پاسپورت آمریکایی باران کوثری در توئیتر خود، به وی کنایه زد.
پندارآنلاین باران کوثری عکس توئیتر 

  

دولت سوریه اعلام کرد هر کس در مبادلات از ارزهای خارجی استفاده کند به هفت سال کار اجباری محکوم خواهد شد!
صراط دولت سوریه کار 

  

مرور بازار طلا ، سکه و ارز در بازار امروز یکشنبه 29 دیبازار ارز امروز کاهش قیمت‌ها را تجربه کرد و بازار طلا ثبات تقریبی داشت.
شما‌نیوز یورو تجاوز ارز 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی شهید سلیمانی ایستاد و مبارزه کرد و جنگید و ان روزی که تشخیص داد مبارزه راهش مذاکره هم هست توانست یک قدرت را پای کار بیاورد و در حوزه سیاست در سازمان ملل امریکا را با آن قدرت وتو کند. پس اگر می خواهیم مذاکره هم بکنیم از موضع قدرت باشد.
اقتصادنیوز مجمع تشخیص مصلحت نظام حوزه سازمان ملل