اعتماد   |  فرهنگی  |  

فرصت‌های گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته

در روزهایی که به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، برخی از گالری‌ها با برگزاری نمایشگاه‌های هنری به فعالیتشان ادامه می‌دهند و البته برخی هم ترجیح داده‌اند که در شرایط فعلی، نمایشگاه‌های آنلاین برگزار کنند یا اینکه تعطیل بمانند.

فرصت‌های گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته

اعتمادآنلاین| در روزهایی که به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری تعطیل هستند، برخی از گالری‌ها با برگزاری نمایشگاه‌های هنری به فعالیتشان ادامه می‌دهند.

نمایشگاه «ناوارود» در گالری کاما

 

نمایشگاه «ناوارود» با نمایش 14 اثر نقاشی عاطفه حسینی که با الهام از طبیعت خلق شده‌اند در گالری کاما برپا می‌شود.

 

عاطفه حسینی در استیتمنت نمایشگاه نقاشی «ناوارود» می‌گوید: «بیاییم فکر را تکرار کنیم/و زمان مدور را زندگی/ نه آنگونه که نیکی‌ها نابرابر/ تلخی‌ها نابجا/ دردها بی‌نشان/ جاده‌ها بی‌نور/ نه از آن جایی که ساکن و غیر عبور/ دلمان آمیخته با عشق/ برگردیم به عاقلانه خویش/ ابتدا و انتها را در رنگ بیامیزیم/ غرق شویم در این سکوت/ در این موهبت رنگ به رنگ/ که جزوی از کل این موجود هستیم/ و آن وارونگی معبود».

 

نمایشگاه نقاشی «ناوارود» از روز جمعه (26 دی‌ماه) تا اول بهمن در گالری کاما برپا می‌شود.

 

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم پلاک 44، طبقه دوم مراجعه کنند.

 

«در جستجوی معنا» در گالری «هفت‌ثمر»

 

نمایشگاه انفرادی نقاشی و حجم پروانه عنادی با عنوان «در جستجوی معنا» در گالری هفت ثمر برگزار می‌شود.

 

عنادی درباره این نمایشگاه آثارش می‌گوید: در جهانی به وسعت بی‌معنایی و پوچی که همه چیز می‌تواند بر اساس قوانین جبری و غریزه باشد، انسان معاصر تنهاست و هیچ مامنی برای پناه بردن ندارد و تنها نگاه «معنابخش» است که می‌تواند پدیده‌های چرک و عادی و یومیه زندگی را بدل به معنایی کند که ارزش زیستن داشته باشد.گاهی دنیا به مثابه زباله‌دانی است که جز پوچی در آن نیست و تنها زمانی راه نجات هویدا می‌شود که در میان این هیاهو ردی از معنا یافته آن را برجسته کنیم. گستره هستی همواره از درک بشر وسیع‌تر بوده و هست... ».

 

نمایشگاه «در جستجوی معنا» از روز جمعه (26 دی‌ماه) در گالری «هفت‌ثمر» افتتاح می‌شود و تا روز چهارشنبه (اول بهمن‌ماه) ادامه دارد. علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت 16 تا 20 می‌توانند به گالری «هفت‌ثمر» واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 مراجعه کنند.

 

«گیومه» در گالری طراحان آزاد

 

نمایشگاه انفرادی «گیومه» با آثاری از سمیرا اسکندرفر تا 30 بهمن‌ماه در گالری طراحان آزاد برگزار است.

 

در بیانیه این نمایشگاه آمده است: در کشاکش میل به زندگی که گویا ذاتی بشر است و حُب جان که حالا لازمه‌اش جدایی و انزواست، گاه فرصتی به دست می‌آید برای نظاره به خود و به دیگری. حالا که هر یک به تنهایی بر قایق خود نشسته و تن به حرکت دایره‌وار حیات داده‌ایم که امیدی به تغییرش نیست، زمان آن است که نگاهی دوباره بیندازیم به داشته‌هایمان. بخشی از دارایی ما (طراحان آزاد) دوستی با هنرمندانی است که چند سال یک بار آثارشان را در قالب نمایشگاهی انفرادی ارائه کرده‌اند. در این فرصت بر آن شدیم که هر هفته بر یکی از آنان نوری تازه بتابانیم. از هرکدام خواستیم که آخرین سه اثرش را در اختیار گیومه قرار دهد ...»

 

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس واقع شده است.

 

گالری پنج‌شنبه‌ها تعطیل است. امکان بازدید از این نمایشگاه در سایر روزهای هفته از ساعت 16 تا 20 فراهم است.

 

«تکه‌هام» در گالری سیحون

 

نمایشگاه انفرادی نقاشی با آثاری از فراز ناصرشریف و با عنوان «تکه‌هام» تا اول بهمن در گالری سیحون ادامه دارد.

 

امکان بازدید از این نمایشگاه هنری در روزهای زوج از ساعت 3 تا 7 بعدازظهر و جمعه‌ها از 4 تا 8 بعد از ظهر فراهم شده است. داشتن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی الزامی است.  

 

گالری سیحون در خیابان وزرا، کوچه چهارم واقع شده است.

 

«اندرونی/بیرونی» در گالری اعتماد

 

نمایشگاه انفرادی نقاشی مجتبی طباطبایی روز جمعه (19 دی‌ماه) در گالری اعتماد افتتاح می‌شود و تا 30 دی‌ماه نیز ادامه دارد.

 

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت 12 تا 20  فراهم شده است. 

 

گالری اعتماد 1 در میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن‌بست شیرودی، پلاک 25 واقع شده است.

 

«سنگلاخ» در گالری آ

 

گالری آ تا ششم بهمن‌ماه میزبان یک نمایشگاه گروهی است.

 

از جمله هنرمندانی که در این نمایشگاه گروهی اثر دارند می‌توان به رسول احمدی، باران احمدی راد، امیرحسین اسماعیلی، امین رستمی‌زاده، پریا فرخی، ندا شاه‌حسینی، پویا ملاقلی‌پور و ... اشاره کرد.

گالری آ در خیابان کریمخان‌زند، خیابان عضدی (آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک 7 واقع شده است و هر روز به غیر از شنبه از ساعت 16 تا 20 امکان بازدید دارد.

 

«عدم تشخیص موقعیت» در پروژه‌های آران

 

نمایشگاه انفرادی «عدم تشخیص موقعیت» با نمایش آثاری از رئوف دشتی روز جمعه (12 دی‌ماه) در گالری پروژه‌های آران افتتاح می‌شود و تا 29 دی‌ماه نیز ادامه دارد.

 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه به قلم هنرمند آمده است: «تناقض شدید هویتی بین فضاهای سه‌گانه و بیگانگی با فضای عمومی، اهمیت و جایگاه زندگی در فضای خصوصی یا همان فضای اول (محل سکونت) را در ایران دوچندان کرده است. اکثر تجربه‌های زندگی در فضای عمومی به درون خانه‌ها کشیده شده و زندگی عمومی و خصوصی در هم تنیده شده است. خانه هویتش را به عنوان مکانی خصوصی برای آرامش و آسایش از دست داده و به ترکیبی ناآشنا از خانه ـ رستوران، خانه ـ سینما، خانه ـ اداره، خانه ـ استودیو و … تبدیل شده است. خانه همه‌جاست. هم فضای سکونت است و هم فضای کار. هم فضایی برای تفریح و هم برای تعاملات اجتماعی. 

 

تمامی آثار این مجموعه در خانه من عکاسی شده است. در 35 قاب این مجموعه سعی کردم تا چندشکلی خود و بی‌شکلی خانه‌ام را به نمایش بگذارم. خانه‌ من قابل تشخیص نیست؛ اینجا کجاست؟ خانه‌ای روشن با نورهای درخشان؟ یا اتاقکی نمور و مه‌گرفته؟»

 

امکان بازدید از این نمایشگاه از ساعت 13 تا 18 فراهم شده است. 

 

گالری «پروژه‌های آران» در خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه لولاگر، شماره 5، ورودی حیاط واقع شده است. این گالری روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه تعطیل است.

 

گلیچ‌آرت: زبان پیکسل 1 در گالری باوان

 

نمایشگاه گروهی ویدئوآرت با عنوان «گلیچ‌آرت: زبان پیکسل» با کیوریتوری محمدعلی فاموری و صادق مجلسی‌پور این روزها در گالری باوان در حال برگزاری است.

 

در توضیح آثار این نمایشگاه آمده است: خطاهای فن‌آوری که محصول نقص در دستگاه‌های دیجیتالی هستند، به ما تصاویر ناقصی ارائه می‌دهند. این خطوط ناقص و درهم تنیده ویدئویی و نویزهای صوتی، نقوش پیکسلی و دیجیتالی زیبایی‌شناسی گلیچ‌آرت را تشکیل می‌دهند. در پروسه خلق اثر گلیچ از طرفی ما به پخش‌کننده دیجیتالی به عنوان رسانه متکی هستیم و از طرف دیگر هنرمند قرار دارد و ضلع سوم را تفسیر این هنر دیجیتالی توسط مخاطب می‌سازد.

 

گلیچ ژانری از ویژوال آرت است که این قابلیت را دارد تبدیل به زبان شود. زبانی ملموس برای همه انسان‌ها تا به مفهوم واحدی از دیجیتال‌آرت برسند. در هنر گلیچ، زبان و گفتمانی است که ‌موید حرکت از کل به جزء و متعاقبا جزء به کل باشد و در این چرخه دست به بازخوانی پیکسل به عنوان عنصری مستقل بزند.

 

نمایشگاه گروهی «گلیچ‌آرت؛ زبان پیکسل» تا تاریخ 21 اسفند 99 به صورت اختصاصی در بخش منهای یک گالری باوان به نشانی خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک 7 به نمایش خود ادامه خواهد داد.

 

رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مخاطبان در حین بازدید از نمایشگاه الزامی است.

 

منبع: ایسنا

ویروس زباله زیبایی   اخبار برگزیده
  

موافقت‌نامه تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در تقابل با سیاست‌های تحریمی آمریکا استوزیر نیرو اظهار داشت: پیچیدگی‌های حاکم بر نظام اقتصاد بین‌الملل، باعث شده که مساله تجارت بین‌المللی، به امر پیچیده و کاملا تخصصی تبدیل شود و قواعد و ضوابط سازمان جهانی تجارت و سایر موافقت نامه‌های تجاری نیز بر دامنه این پیچیدگی افزوده است.
ایلنا تجارت تجارت آزاد ایران 

  

ادعاهای بی اساس سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد علیه ایرانسفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به بیان ادعاهای بی‌اساس علیه ایران پرداخت.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

‌غایبان اجماع یا نامزد‌های 1400؟ | واکنش‌ها به انتشار نام‌های شخصیت‌های حقیقی سازوکار انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه دارداسامی شخصیت‌های حقیقی نهاد اجماع‌ساز معرفی شدند که در میان آنها چهره‌های برجسته جبهه اصلاحات به چشم می‌خورد اما در این میان غایب‌های مهمی نیز وجود دارند که شاید بتوان از نام‌هایی مانند محمدرضا عارف، محسن هاشمی‌رفسنجانی و مسعود پزشکیان یاد کرد؛ خاصه غیاب محمدرضا عارف که تا چندی‌پیش رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود این پرسش را به وجود آورد که علت غیبت چیست؟ آیا اختلاف‌ن...
۵۵ آنلاین مسعود پزشکیان ریاست جمهوری محسن هاشمی رفسنجانی 

  

بایدن بارها برای مذاکره با ایران چراغ سبز نشان داده، چه در زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش و چه حالا که رئیس‌جمهوری ایالات متحده شده.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا سکه و طلا 

  

حاشیه های جنجالی انتخاب رئیس جدید بورسانتخاب رئیس جدید سازمان بورس بعد از استعفای حسن قالیباف‌اصل، یکی از موضوعات پر بحث و پر حاشیه در شبکه‌اجتماعی توییتر، گروه‌های تلگرام و سایت‌های اقتصادی‌تحلیلی است.
اقتصادنیوز حسن قالیباف اصل تلگرام 

  

آخرین جزییات از واکسن ایرانی کرونادبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با اشاره مراحل اخذ مجوز و کارآزمایی بالینی واکسن‌های ایرانی کرونا، در عین حال از تولید واکسنی مرتبط با وزارت دفاع با نام «میلاد نور» خبر داد و گفت: این واکسن هم در نوبت ورود به فاز مطالعات انسانی است.
گسترش کودکان وزارت دفاع تولید 

  

خرید و فروش «تارا» در دیوار ممنوع شدامروز اعلام شد خرید و فروش حواله خودروی «تارا» به فهرست ممنوعه سایت دیوار اضافه شده است.
خودروتک ایران خودرو سایت دیوار خودرو 

  

نظر ظریف درباره تیم جدید کاخ سفیدایرنا/ «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.
مثلث محمدجواد ظریف کاخ سفید ایرنا 

  

بترسید از روزی که مردم یکجا به حساب همه‌ شما برسندگمان نکنید مردم این خلف وعده‌های شما و سرپوش گذاشتن بر خلاف‌ها را فراموش خواهند کرد. بترسید از روزی که کاسه صبر مردم لبریز شود و یکجا به حساب همه‌ی شما برسند. اگر می‌خواهید مردم شما را باور کنند، این نماینده قانون‌شکن را از مجلس اخراج کنید.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی روزنامه دموکرات 

  

شرط کاهش قیمت کارخانه خودروبازار منتظر کاهش قیمت خودرو است و خودروسازان به دنبال واقعی کردن قیمت خودرو. این دو انتظار شاید در ظاهر با یکدیگر متضاد باشند. اما در شرایطی می توان امیدوار بود که قیمت خودرو در کارخانه و بازار، هر دو کاهش یابند.
خودروتک قیمت خودرو خودروسازان 

  

نهضت آزادی انحصارطلب بوددر گفتگویی با محمد سلامتی آخرین دبیرکل مجاهدین انقلاب اسلامی تلاش کردیم تا روایتی بی‌واسطه از حضور این سازمان در انقلاب، نحوه فعالیت‌هایش و خط مشی‌های این گروه انقلابی و بعدها جریان ساز سیاسی به دست بیاوریم.
مستقل‌آنلاین نهضت آزادی مدرسه بازی 

  

اول آمریکا باید حسن‌نیت خود را ثابت کندوزیر امور خارجه کشورمان در توییتی نوشت: ایالات متحده می‌بایست خطایش ر ا جبران کند؛ سپس ایران پاسخ خواهد داد. .
مملکت‌آنلاین قطعنامه شورای امنیت قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل شورای امنیت سازمان ملل 

  

حمله موشکی به پایتخت عربستان صحت دارد؟برخی منابع از حمله موشکی به ریاض خبر دادند. بنا به گزارش برخی رسانه‌ها، صدای انفجار در پایتخت عربستان به گوش رسیده است.
اقتصادنیوز پایتخت عربستان ریاض 

  

مدیر شبکه چهار تکذیب کرد؛ مجری برنامه ای که مهمانش به روحانی توهین کرد، اخراج نشدهمدیر شبکه چهار سیما، اخراج حبیب رحیم‌ پورازغدی سردبیر و مجری برنامه «زاویه» را تکذیب کرد.
۵۵ آنلاین شبکه چهار سیما 

  

اظهرات تخت روانچی درباره مذاکره با آمریکاتخت روانچی نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در گفتگوی اختصاصی با NBCNEWS آمریکا گفت :توپ در زمین آمریکا است.
مثلث بانک جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  اخبار داغ
  

وزیر بهداشت : هزینه‌کرد 850 میلیون دلاری برای تجهیزات و داروهای کروناوزیر بهداشت با بیان این‌که واکسن تولید مشترک با کوبا تا اردیبهشت ماه سال 1400 با انتقال دانش فنی در
خبرفوری وزارت بهداشت هزینه تجهیزات پزشکی 

  

آمار قربانیان کرونا در جهان (99/11/08)آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به 100 میلیون و 839 هزار و 430 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 167 هزار و 167 نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.
گسترش اوکراین روسیه اندونزی 

  

قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای روز چهار‌شنبه/افزایش 400 هزار تومانی قیمت سکه +جدولقیمت سکه در معاملات امروز (چهارشنبه) 10 میلیون و 750 هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز ‌سه‌شنبه 400 هزار تومان افزایش داشته است.
اقتصادنیوز قیمت سکه و طلا جدول 

  

رویه بورس برخلاف اصول علم اقتصاد است / محسن رضایی تحلیل می‌کنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وجود ربای بانکی باعث خشم‌ مردم و کاهش ارزش پول ملی کشورمان شده است.
اعتماد اقتصاد سیاست پولی محسن رضایی 

  

اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال ساحلی ایران به دلیل مثبت شدن تست کرونای برخی از اعضای این تیم، تعطیل شد.
ورزش۳ کار والیبال ایران 

  

با ماندگاریِ کرونا، برپایی نمایشگاه مجازی اجتناب‌ناپذیر بودمدیر انتشارات مقسم در گرگان گفت: برپایی نمایشگاه مجازی برای ناشرانی هم که تعداد کتاب‌هایشان کم بود، فرصت تازه‌ای ایجاد کرد.
ایبنا گرگان 

  

روند درمان مبتلایان به بیماری کرونا در ICU چگونه است؟سید محمدرضا هاشمیان در خصوص شیوه‌های درمانی که برای مبتلایان به کرونا در ICU استفاده می‌شود، گفت: دستور العملی که از ابتدای شیوع این بیماری برای بیماران بد حال ICU در نظر گرفته شد، اولین پروتکل ICU در دنیا بود و ما هر اقدام پزشکی که برای درمان بیماران انجام می‌دهیم، بر طبق همان پروتکل به علاوه تغییراتی که در چند وقت اخیر داشتیم، است.
برنا درمان 

  

دیروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 10میلیون و 340 هزار تومان رسید. اما آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز چقدر بود؟​
نامه نیوز قیمت سکه و طلا جدول