روحانی توصیه خبرگان جامعه پزشکی و کارشناسان حوزه سلامت را بپذیرد/ تصمیم اشتباه جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد

حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در تهران گفت: با توجه به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری کوید 19 دولت و ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا باید تدابیر و محدودیت‌های جدیدی اتخاذ کند. متاسفانه دولت در ابتدا علی‌رغم توصیه 5 وزیر بهداشت دولت‌های قبلی و خبرگان حوزه سلامت، محدودیت‌ها را با تاخیر دو هفته‌ای اجرا کرد، همچنین در زمان…

روحانی توصیه خبرگان جامعه پزشکی و کارشناسان حوزه سلامت را بپذیرد/ تصمیم اشتباه جان انسان‌ها را به خطر می‌اندازد

حسینعلی شهریاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در تهران گفت: با توجه به افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری کوید 19 دولت و ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا باید تدابیر و محدودیت‌های جدیدی اتخاذ کند. متاسفانه دولت در ابتدا علی‌رغم توصیه 5 وزیر بهداشت دولت‌های قبلی و خبرگان حوزه سلامت، محدودیت‌ها را با تاخیر دو هفته‌ای اجرا کرد، همچنین در زمان بازگشایی و رفع محدودیتها نیز ضمانت اجرایی کافی ایجاد نکرد. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری موضوع سلامت مردم بسیار مهم بوده و نباید به بهانه مسائل اقتصادی جان مردم را به خطر بیاندازیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امروز 221 نفر از هموطنانمان به دلیل ابتلا به بیماری کوید19 جانشان را از دست دادند، افزود: متاسفانه آمار فوتی در روزهای اخیر سه رقمی شده که هیچ عنوان قابل تحمل نیست.

هیچ شهری در وضعیت سفید قرار ندارد

وی با اشاره به اینکه هنگام برداشتن محدودیت‌های اجتماعی در کلانشهرها مردم احساس کردند خطر بیماری کرونا بر طرف و شرایط عادی شده است. همین موضوع سبب شد بخش زیادی از مردم هنگام حضور در معابر و اماکن شلوغ مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، تصریح کرد: زمانی که در رسانه ها اعلام می‌شود برخی از مناطق سفید و زرد هستند مردم کرونا را تمام شده تلقی می‌کند در صورتی که از نظر بنده هیچ شهری در کشور عاری از ویروس نبوده و در وضعیت سفید قرار ندارند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم با تاکید براینکه برخی افراد مبتلا بدون علامت هستند، افزود: این افراد بدون داشتن علایم بیماری به شهرهای مختلف سفر می کنند و به دلیل ناقل بودن ویروس را به دیگران انتقال می دهند. از این رو ستاد کرونا استان تهران باید محدودیت های جدیدی را برای پایتخت در نظر گرفته و اجرای آن را از دولت بخواهد.

رئیس جمهور باید پاسخگوی جان انساهایی که به دلیل تصمیم‌های اشتباه از دست می‌رود باشد

شهریاری، با تاکید بر اینکه رئیس جمهور باید توصیه خبرگان جامعه پزشکی و کارشناسان حوزه سلامت را بپذیرد، افزود: آقای روحانی احساس می‌کند چون رییس جمهور و رئیس ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا است می‌تواند هر تصمیمی بگیرد. در حالی که هر تصمیم نادرست جان تعدادی از هموطنان را از بین می‌برد. چه کسی پاسخگوی جان این انسان‌ها است؟ اگر این روند ادامه پیدا کند حتما در مجلس شورای اسلامی این موضوع رو پیگیری خواهیم کرد. رئیس جمهور باید پاسخگوی جان انساهایی که به دلیل تصمیم‌های اشتباه از دست می‌روند، باشد. تصمیم‌های اخیر ایشان که بدون توجه به نظر کارشناسان و خبرگان حوزه سلامت گرفته شد، برای ما مشکلاتی ایجاد کرد.

تحریم‌های آمریکا مانع دسترسی شهروندان به داروهای اساسی می‌شود

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تحریم‌های امریکا مانع دسترسی شهروندان به داروهای اساسی می‌شود، گفت: با توجه به اینکه هیچ دارویی برای درمان کامل بیماری کویید19 وجود ندارد اما باید برخی از داورهای موثری که در جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، وارد کنیم تا خدایی کرده مردم احساس نکنند اگر فلان دارو وجود داشتیم، مرگ و میر ناشی از این بیماری کاهش پیدا می‌کرد. از طرفی برخی از شرکت‌های داخلی نیز با اتکا به دانش بومی در حال تولید داورهای موثری برای درمان کرونا هستند که در روزهای آینده رونمایی می‌شود.

شهریاری تصریح کرد: کمیسیون بهداشت درمان مجلس به صورت جدی به موضوع کرونا ورود کرده است کما اینکه در اولین جلسه خود از وزیر بهداشت و و معاونانش برای ارائه توضیح در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور و اقدامات صورت گرفته، دعوت کردیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس خاطرنشان کرد: بنده در جلسه شورای انقلاب فرهنگی هم که به نمایندگی از طرف اعضای کمیسیون بهداشت مجلس شرکت می‌کنم تمامی این موارد را بسیار شفاف مطرح کردم. چرا که نسبت به شرایط موجود نگران هستیم و معتقدیم تصمیم‌های رئیس جمهور باید با ملاحظات بیشتری صورت بگیرد./

پایان پیام

جامعه پزشکی مجلس شورای اسلامی رئیس جمهور   اخبار برگزیده
  

چرا میرحسین موسوی کاندیدای انتخابات 88 شد؟/ کدام یک از اصلاح‌طلبان با کاندیداتوری میرحسین موسوی مخالفت کردند؟محمدرضا تاجیک، تئوریسین اصلاح‌طلب و استاد دانشگاه، گفت: وقتی آقای خاتمی گفت، آقای میرحسین اعلام کرده می‌آید تقریباً تمام اصلاح‌طلبانی که در جلسه بودند در نفی کاندیداتوری میرحسین صحبت کردند. به گفته او کسانی که مخالف کاندیداتوری میرحسین موسوی بودند، سر از ستادهای انتخاباتی مهندس موسوی درآوردند.
اعتماد میرحسین موسوی اصلاح طلبان دولت 

  

پنتاگون از بیم وارد شدن آمریکا به جنگ با ایران گزینه نظامی به ترامپ ندادسی‌ان‌ان| خودداری مشاوران ترامپ از ارائه گزینه نظامی به وی از بیم وارد شدن آمریکا به جنگ
مثلث پنتاگون مهناز افشار جنگ 

  

فیلم| وعده روحانی به مردم درباره گشایش اقتصادی طی هفته آیندهرئیس جمهوری روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت گفت: اگر مقام معظم رهبری موافقت کنند هفته آینده یک گشایشی در اقتصاد کشور به وجود خواهد آمد.
اقتصادنیوز اقتصاد دولت 

  

فقط 6 درصد از درآمد نفتی مورد انتظار محقق شده/ هیچ استقراضی از بانک مرکزی نکردیم/ رشد 20 درصدی درآمدهای مالیاتیرئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اینکه استقراض دولت از بانک مرکزی، ادعایی باطل و نوعی توهم است؛ گفت: اگرچه فقط 6 درصد از درآمد نفتی مورد انتظار در سال 99 محقق شده، اما 75 درصد درآمدهای مالیاتی سال جاری تا کنون محقق شده که 20 درصد بیش از سال گذشته در همین تاریخ است.
ایلنا سازمان برنامه و بودجه درآمد بانک مرکزی 

  

ویدئویی تکان دهنده از یک دوربین مداربسته هنگام انفجار بیروت را در ادامه میبینید.
رویداد۲۴ دوربین انفجار 

  

گشایش دراقتصاد کشور تا4 روزدیگرهفته آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ ایران تنها چهار روز باگشایش اقتصادی فاصله دارد؟ خبرهای خوش اقتصادی چیست؟
۵۵ آنلاین ایران اقتصاد ایران ایران و کره جنوبی 

  

فعال سیاسی اصولگرا و رئیس ستاد تهران سعید جلیلی در سال 92 گفت:ما با دوستان مختلف ارتباط داریم و همین الان شاهدیم حداقل 15 شخصیت اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری در حال کار و فعالیت هستند، آن‌ها ستاد تشکیل دادند، دفتر زدند، افراد را دعوت و برنامه تنظیم می‌کنند. البته سطح فعالیت‌های شان با هم تفاوت دارد.
نامه نیوز اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری انتخابات مجلس 

  

خداحافظی رسمی با پرایدطی مراسمی با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری توقف تولید پراید به طور رسمی اعلام شد.
خودروتک تولید خودرو محمود واعظی 

  

زمان آزادسازی قسمت دوم سهام عدالتابهام و سردرگمی سهامداران عدالت همچنان ادامه دارد و این سردرگمی با بلاتکلیفی صدور کارت اعتباری برای این سهام بیش تر نیز می شود.
مستقل‌آنلاین سهام عدالت سهام جمهوری اسلامی ایران 

  

ویدیو | آتش سوزی مرکز خرید سالم در عجمانمرکز خرید «سالم» در عجمان در امارات متحده در آتش سوخت.نیروهای آتش نشانی هنوز قادر به مهار آتش نبوده و دلیل آتش سوزی و زخمی‌ها اعلام نشده است.
مملکت‌آنلاین آتش سوزی 

  اخبار داغ
  

خبر بورسی مهم رئیس بنیاد مستضعفاناقتصادنیوز: رییس بنیاد مستضعفان گفت: تعداد شرکت‌های بورسی بنیاد به 32 شرکت رسیده و امیدواریم امسال هم 20 شرکت دیگر بنیاد وارد بازار سرمایه شوند.
اقتصادنیوز بنیاد مستضعفان دولت قانون 

  

یک شرکت اسپانیایی اختراع جدید خود را به لیونل مسی هدیه داده است تا فوق ستاره بارسا از بیماری کووید19 در امان بماند!
ورزش۳ لیونل مسی اختراع ستاره 

  

عرضه املاک بنیاد مستضعفان در بورس املاکرئیس بنیاد مستضعفان از واگذاری املاکِ در اختیار این بنیاد در بورس املاک و مستغلات خبر داد.
۵۵ آنلاین بنیاد مستضعفان دولت قانون 

  

گذر بورس و ارز به کمیسیون امنیت ملی افتادایرنا/ اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این هفته ضمن استماع گزارش کمیته‌های امنیت، مرز و روابط خارجی کمیسیون، وضعیت بازار بورس، ارز و تهدیدات احتمالی را با حضور مسوولان مربوطه بررسی می‌کنند.
مثلث سازمان بورس و اوراق بهادار مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران 

  

سکسکه جدید ترین علامت کرونامتخصصان آمریکایی پس از بررسی وضعیت یک بیمار 62 ساله، سکسکه را به عنوان علامت جدید ویروس کرونا اعلام کردند.
۵۵ آنلاین بیمارستان ویروس وزن 

  

تازه‌ترین وضعیت تولید واکسن‌ کرونا در جهانمسابقه برای یافتن واکسن کرونا بین تعدادی از کشورها همچنان ادامه دارد و تاکنون تحقیقات با سرعت چشمگیری انجام شده است و به گفته سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مجموع 26 واکسن در حال حاضر در مرحله ارزیابی بالینی قرار دارند.
رویداد۲۴ تولید روزنامه آفریقای جنوبی