ایلنا   |  اقتصادی  |  

راه اندازی کارگاه چرم دوزی با پول یک گوشی آیفون

خانواده های زیادی هستند که با اینکه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، اما حداقل یکی از فرزندانشان با وجود بیکاری و نبود کار از گوشی آیفون استفاده می‌کند؛ در حالی که می‌تواند با پول همان گوشی آیفون، تمام دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز چرم دوزی را خریده و یک کارگاه دوخت محصولات چرمی دایر کند. بله درست خواندید، ایجاد شغل خانگی یا تولیدی به همین راحتی می‌باشد. اما شاید برایتان…

راه اندازی کارگاه چرم دوزی با پول یک گوشی آیفون

خانواده های زیادی هستند که با اینکه از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، اما حداقل یکی از فرزندانشان با وجود بیکاری و نبود کار از گوشی آیفون استفاده می‌کند؛ در حالی که می‌تواند با پول همان گوشی آیفون، تمام دستگاه ها و ماشین آلات مورد نیاز چرم دوزی را خریده و یک کارگاه دوخت محصولات چرمی دایر کند. بله درست خواندید، ایجاد شغل خانگی یا تولیدی به همین راحتی می‌باشد. اما شاید برایتان سوال باشد که ایجاد کارگاه تولیدی چرم دوزی با سرمایه کم چطور ممکن است و به چه ابزارها و دستگاه هایی نیاز دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با هنر چرم دوزی آشنا شده و نحوه راه اندازی کارگاه چرم دوزی و دستگاه های مورد نیاز آن را بدانیم.

هنر چرم دوزی

در اهمیت چرم همین بس که طبق تحقیقی که در انگلستان صورت گرفته، مشخص شده که هر فرد، روزانه از 2 تا 4 محصول چرمی استفاده می‌کند. این محصولات شامل کیف، کفش، کاپشن، پالتو، دستبند و دیگر محصولات چرمی‌ می‌باشد. 

چرم دوزی جزو رشته هایی است که قدمت بسیار بالایی داشته و از پنج هزار سال قبل تا الان به شیوه های مختلف سنتی انجام گرفته است و تاکنون نیز اصالت خود را حفظ کرده است. به تدریج با اختراع ماشین آلات صنعتی، چرم دوزی صنعتی نیز در کنار حوزه سنتی با هدف تولید بیشتر و سریعتر کار خود را آغاز کرد.

بازار کار چرم دوزی در ایران

 چرم قرن‌هاست که در همه جای دنیا به عنوان یک کالای لوکس محسوب می شود. این کار نیاز به سرمایه آنچنانی نداشته و همانطور که در مقدمه گفته شد، با پول یک گوشی موبایل آیفون، می‌توان تمام چرخ ها و دستگاه های چرم دوزی را خرید. 

رشته چرم دوزی وسیع بوده و می‌توانید انواع محصولات چرمی نظیر کیف، کفش و دیگر محصولات مبتنی بر چرم را تولید کنید. 

شما به راحتی می‌توانید برند خود را ثبت کرده و آن را از یک کارگاه کوچک تا یک کارخانه بسیار بزرگ رشد دهید و بزرگ کنید.

حتما آگهی های استخدام چرخ دوز را بارها دیده‌اید؛ در ایجاد کارگاه چرمی حتما نیاز نیست که خود شما پشت چرخ بنشینید و بدوزید. بلکه می‌توانید با راه اندازی کارگاه چرم دوزی و تجهیز آن به چرخهای مورد نیاز، کارگر چرخ دوز یا چرخکار بگیرید تا برای شما بدوزد.

آیا برای فروش محصولات چرمی خودم به مغازه نیاز دارم؟

امروزه اکانت اینستاگرام به مثابه یک مغازه در یک پاساژ پربازدید است. شما می‌توانید بدون اینکه نیاز داشته باشید که برای فروش محصولات، مغازه اجاره کنید یا بخرید، آنها را در سایت های فروشگاهی نظیر دیجی کالا و در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام به فروش برسانید.

همچنین می‌توانید به راحتی محصولاتتان را در بازار و بین مغازه داران کیف و کفش پخش کنید و یا در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به صورت عمده و خرده به فروش بگذارید.

چرم همیشه پرطرفدار بوده و جزو یکی از پرسودترین کارها نه فقط در ایران بلکه در جهان محسوب می‌شود.

دستگاهها و چرخ های مورد نیاز برای راه اندازی کارگاه چرمی

همانطور که در مقدمه هم گفتیم، با پول یک گوشی آیفون می‌توانید تمام دستگاههای چرم دوزی را تهیه کنید.

برای ایجاد کارگاه چرم دوزی، به 3 نوع چرخ و دستگاه مخصوص نیاز دارید. چرخ راسته دوز دوپایه برای دوخت انواع کیف، چرخ بطر راسته دوز دوپایه برای دوخت کیف هایی که دوخت آن با چرخ راسته دوز دوپایه ممکن نیست و دستگاه لویس برای نازک کردن ضخامت چرم (ضخامت چرم در سطوح مختلف یکسان نبوده و دستگاه لویس برای نازک کردن این قسمت ها به کار می‌رود). 

باید توجه کنید که دوخت چرم با چرخ معمولی امکان پذیر نیست. برخلاف پارچه که از ضخامت کمتری برخوردار است، ضخامت چرم زیاد بوده و برای دوخت آن نیاز به چرخ مخصوص دوخت چرم خواهید داشت.

برای راهنمایی و مشاوره رایگان تلفنی در مورد خرید انواع دستگاهای و چرخ های مورد نیاز کارگاه چرمی بر روی لینک راهنمای کامل چرخ چرم دوزی کلیک کنید.

پایان رپرتاژ آگهی

بازار کار موبایل پول   اخبار برگزیده
  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  

اعلام آمادگی فرانسه برای توافق با ایران در وینوزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران تصریح کرد که برای به نتیجه رساندن برجام آمادگی دارند.
مثلث فرانسه بانک صادرات بانک 

  

رونمایی از مربی جدید تراکتورسازیسرمربی جدید تراکتور دستیار خود را روسیه می آورد.
ایلنا تراکتورسازی ایران روسیه 

  

افزایش وام ضروری بازنشستگان به 15 میلیون تومانبازنشستگان کشوری منتظر دریافت وام 15 میلیون تومانی از تیرماه هستند.
ایلنا وام بازنشستگی خبرنگار 

  

فرصت احیای مذاکراتسفر بورل به تهران و تحرکات اخیر در روند مذاکرات برجامی با تحلیل‌های مختلفی همراه شده، مثلا «فرهیختگان» نوشته: اگر بخواهد توافقی اتفاق بیفتد، حداکثر تا نیمه‌ شهریور فرصت باقی است.
فردا سفر تهران روزنامه 

  

رئیس قوه قضاییه، نورانی و معتقد استمن رئیس نورانی قوه قضاییه فعلی را از 50 سال قبل و از دوره نوجوانی می‌شناسم و هم نسبت به خانواده و هم به خودشان شناخت دارم.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور قوه قضاییه تجاوز 

  

رئیسی: مردم اروپا هم از کوپن استفاده می کنندبرخی از کشور‌های اروپایی نیز به دلیل گرانی کالا‌های اساسی روش تخصیص کوپن را برای توزیع کالا در پیش گرفتند و برخی کالا‌ها را بدین شکل در کشورشان توزیع می‌کنند.
مستقل‌آنلاین گرانی اوکراین دختران 

  

مصوبه مجلس نقض قانون اساسی جمهوری اسلامی استدکتر گرجی می‌گوید: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به معنای دقیق کلمه نقض حق دادخواهی شهروندان و بنیان‌های قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون 

  اخبار داغ
  

تداوم پیشروی قیمت سکه و طلااقتصادنیوز : امروز شنبه 11 تیر ماه 1401 قیمت دلار هرات وارد کانال جدید شد. دلار در استانبول ، سلیمانیه و دبی هم به آستانه مرزهای جدید رسید.
اقتصادنیوز قیمت سکه و طلا ماه 

  

قیمت سکه امامی دوباره گران شد/حباب سکه چقدر است؟در معاملات امروز بازار طلا قیمت‌ها اندکی کاهش را تجربه کرد اما قیمت سکه امامی بیش از 100هزارتومان افزایش یافت.
فردا قیمت افزایش قیمت 

  

رقیب جدید برای بازار بورسبا وجود چشم انداز مثبتی که بورس دارد، اما روند معاملات در این بازار به گونه ای نیست که سرمایه گذاران ترغیب به ادامه حضور در آن شوند و هر روز شاهد خروج بخشی از سرمایه حقیقی ها از بازار هستیم.
گسترش بورس تهران خودرو درآمد 

  

عرضه املاک بانک‌ها در بورس آغاز شد؟به‌نظر می‌رسد دولت تأکید دارد عرضه املاک بانک‌ها از طریق بورس کالا انجام شود و کارشناسان تأکید می‌کنند بهترین محل برای عرضه املاک بانک‌ها بورس کالاست زیرا عرضه املاک از این طریق، فروش املاک مازاد بانک‌ها را شفاف می‌کند.
گسترش بانک ملت بانک مرکزی بانک 

  

بورس تهران نزولی شد / فرار بزرگ سهامداران از بازار سهاماقتصادنیوز: در پایان معاملات امروز بازار سهام 11 تیرماه، شاخص‌ کل بورس تهران افت کرد و نیم تریلیون تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران سهام 

  

افزایش به حق قیمت خودرو هم بازار را دچار تنش می کندعضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: در وضعیت فعلی هر افزایش قیمتی حتی اگر بحق باشد قطعا بازار را دچار تنش می کند و به همان نسبت نیز قیمت حاشیه بازار بالا می رود.
خودروتک افزایش قیمت قیمت خودرو 

  

بورس به سود دهی میوفتد؟شاخص کل بورس در اولین روز کاری هفته افت 12 هزار واحدی را تجربه کرد. کارشناسان عقیده دارند که با واسطه این نزول بازار فردا نیز اصلاحی می‌شود.
گسترش نرخ سود بانکی سود شاخص 

  

هشدار مهم کرونایی / پیک بعدی کرونا در راه است؟اقتصادنیوز: عضو کمیته علمی مقابله با کرونا گفت: حدود چند ماهی کرونا در کشور به دلیل ایمنی گله‌ای ناشی از شیوع گسترده سویه اومیکرون در کشور و تزریق واکسن، فروکش کرده بود، اما حالا وضع عوض شده است و متاسفانه با افزایش مبتلایان روبه‌رو هستیم
اقتصادنیوز 

  

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت / 3 تصمیم جدید شورای عالی بورساقتصادنیوز: به سازمان خصوصی‌سازی اجازه داده شد تا با همکاری شرکت سپرده گذاری در پایان شهریور سال جاری سود سهام عدالت از محل سود شرکت های غیربورسی را پرداخت کند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام سازمان خصوصی سازی 

  

اعلام رنگ بندی جدید کرونایی کشورتعداد شهرهای زرد کرونایی در کشور از 2 شهر به 4 شهر افزایش یافته است.
اقتصادنیوز رنگ 

  

افت بیش از 12 هزار واحدی شاخص کل بورسشاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش 12083 واحدی معادل 0.80 درصد، به یک میلیون و 501 هزار و 631 واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با کاهش 202 واحدی به 20 هزار و 209 واحد رسید.
برنا شاخص 

  

آخرین و جدیدترین جدول و نمودارهای افزایش روند کرونا طی روزهای اخیر در کشورآمار بیماران سرپایی و بستری‌ مبتلا به کرونا در کشور، دچار افزایش نسبی شده است و در بین استان‌ها، تهران بیشترین موارد فوتی هفتگی را ثبت کرده است.
برنا جدول تهران 

  

شوک به قیمت دلار و سکهقیمت دلار و سکه در بازار امروز 11 تیر ماه مانند دو روز قبل افزایش را تجربه کرد.
گسترش قیمت افزایش قیمت دلار 

  

معاملات مشکوک یک پالایشگاه در بورسدر روز افت 12 هزار واحدی شاخص، پالایشگاه فرابورسی، دو شرکت بیمه و لیزینگ، دو سرمایه گذاری به همراه 10 نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.
گسترش پالایشگاه ایران خودرو خودرو