ایلنا   |  سیاسی  |  

احزاب نسبت به انتخابات، آگاهانه و مسئولانه صحبت کنند/ بررسی سند تحول احزاب در کمیسیون ماده 10/ رد درخواست تاسیس حزب جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی

مصوبات جدید کمیسیون ماده احزاب وزارت کشور، با حضور رئیس این کمیسیون در وزارت کشور صبح امروز اعلام شد.

احزاب نسبت به انتخابات، آگاهانه و مسئولانه صحبت کنند/ بررسی سند تحول احزاب در کمیسیون ماده 10/ رد درخواست تاسیس حزب جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالله مرادی مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته جلسه کمیسیون ماده ده احزاب برگزار شد در این جلسه مسائل متعددی بحث شد از جمله اینکه قانون احزاب و تشکل‌های سیاسی فاقد آیین‌نامه اجرایی بود، در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی آن هستیم تا بتوانیم موارد اجرایی این قانون را از جمله یارانه احزاب و نام‌گذاری آنها را در یک آیین‌نامه مشخص داشته باشیم.

وی افزود: سند تحول احزاب از طرف وزیر کشور به کمیسیون ماده احزاب ارائه شد. در این سند به دنبال این هستیم که نگاه مجموعه دولت و کمیسیون ماده ده احزاب به احزاب و گروه‌های سیاسی را تسهیل کنیم. انتظاراتی که احزاب برای نقش خود دارند که می‌توانند ایفا کنند، توانمندسازی احزاب که بتوانند نقش تسهیل‌گر داشته باشند از جمله موارد مهم در سند تحول احزاب است. این سند تحول به احزاب ارائه شده تا نظر آنان اخذ شود و سند قابل قبولی در آینده رونمایی شود.

مرادی درباره مصوبات کمیسیون ماده احزاب گفت: بعد از برگزاری مجمع عمومی جامعه اسلامی مهندسین، گزارش آن مطرح شد و برگزاری این مجمع به تایید رسید.

وی تصریح کرد: مصوبه قبلی کمیسیون، در ارتباط با حزب جامعه زینب، با توجه به اختلافات داخلی و مشکلات قانونی که وجود داشت، این بود که استفاده از همه ظرفیت قانونی آن ممنوع بود اما مجددا جلسه‌ای برگزار شد و مقرر شد به درخواست برگزاری جلسه مجمع انتخاباتی با حضور یک سوم اعضای حزب پاسخ مثبت داده شود تا با نظارت کمیسیون ماده ده این انتخابات برگزار شود و این حزب که جزو احزاب ریشه‌دار و تحت مدیریت بانوان کشور است، به فعالیت سیاسی بازگردد و مشکلات آن پایان یابد.

دبیر کمیسیون ماده ده احزاب در ادامه گفت: درخواست تاسیس حزب جمعیت گفتمان انقلاب اسلامی مطرح شد که این موضوع به تصویب کمیسیون ماده ده احزاب نرسید. دستور کار بعدی کمیسیون تمدید پروانه فعالیت اقلیت‌های دینی بود که پروانه هفت تشکل اقلیت دینی تمدید شد. انجمن زرتشتیان اهرستان، انجمن اجتماعی زرتشتیان تهران، انجمن زرتشتیان کرمان، انجمن زرتشتیان یزد، انجمن زرتشتیان اردکان، انجمن نیکوکاران مابندادی از جمله این انجمن‌های اقلیت‌های دینی بودند.

مرادی گفت:  نکته‌ای درباره انتخابات وجود دارد که امنیت، سلامت، رقابت از نکات بارز به‌هم پیوسته انتخابات است. یکی از موضوعات مهم در انتخابات که به حوزه احزاب سیاسی بازمی‌گردد، بحث مشارکت است که به اصل رای مردم و تعیین حق سرنوشت برمی‌گردد. وظیفه احزاب سیاسی این است که تا جای ممکن نسبت به انتخابات، آگاهانه و مسئولانه صحبت کنند.

وی افزود: نقش اساسی تمرکز در مشارکت را باید حلقه‌های میانی بر عهده داشته باشند. نهادهای مدنی، احزاب‌ سیاسی، مجموعه‌های مذهبی و تمام نهادهایی که می‌توانند نقش حائل میان نظام سیاسی و مردم را ایفا کنند باید حضور مشارکت در انتخابات داشته باشند.

مرادی تصریح کرد: نوع نگرش احزاب نگاه فصلی به انتخابات داشته که این آسیب برای فعالیت احزاب است. با توجه به اینکه انتخابات هر چهارسال یک بار برگزار می‌شود نگاه‌های به احزاب و نهادهای مردمی، هر چهارسال یک بار داشتند که ما این موضوع را نمی‌پذیریم و نقش آفرینی احزاب باید به صورت مستمر باشد. ما امیدواریم این نقش مستنر حتی در میان تغییرات دولت و مجلس برای پیگیری مطالبات و نمایندگی مردم ادامه داشته باشد و مناسبات میان دولت و جامعه را هم تسهیل کنند.

انتهای پیام/

احزاب سیاسی وزارت کشور دولت   اخبار برگزیده
  

اصل بدهی واردات گاز از ترکمنستان را تسویه کردیموزیر نفت گفت: تمام بخش اصلی بدهی‌مان بابت واردات گاز که در دوره‌ها و دولت‌های قبل اتفاق افتاده بود را این دولت تسویه کرد.
ایلنا واردات واردات گاز گاز 

  

واکنش سازمان ملل به بازگشایی سفارت ایران در عربستانسخنگوی دبیرکل سازمان ملل از بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی استقبال کرد و آن را برای منطقه مفید خواند.
فردا سازمان ملل سازمان همکاری اسلامی ایران 

  

حضور آمریکا و انگلیس در عراق اختلالاتی روی روابط ما با عراقی‌ها ایجاد می‌کند‌/ قدرتمندی ایران به غربی‌ها ثابت کرد که نمی‌توانند در منطقه تاثیرگذار باشندیک عضو کمیسیون انرژی گفت: ما باید با دقت بیشتری در عرصه جهانی حرکت کنیم و از این شرایطی که به وجود آمده است، استفاده کنیم. مطمئنا این روی اقتصاد، تولید نفت و بهبود معیشت در جامعه ما تاثیرگذار خواهد بود.
ایلنا مجلس شورای اسلامی اوکراین تایوان 

  

شرط عجیبی که نکونام را دوباره از استقلال دور کردابتدا باید رضایت آقای ایکس را بگیری شرط باورنکردنی برای حضور نکو در استقلال!
خانه فوتبال ایران خودرو ایران روزنامه ایران 

  

ظریف: انتخاب کردیم آنان را که در پی کاستن از خسارات بودند را «سازشکار» و حتی «خائن» بنامیموزیر امور خارجه پیشین کشورمان با انتشار یادداشتی علت و چرایی استفاده خود از عبارت «خودمان انتخاب کردیم» که چندسال قبل از سوی او مطرح شد و مورد انتقادات فراوان قرار گرفت را تشریح کرد.
مثلث محمدجواد ظریف اینستاگرام ایران 

  

محسن رضایی: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیممعاون اقتصادی رئیس جمهور تنش آبی را یکی از مشکلات کشور و بالتبع استان سمنان دانست و گفت: نیازمند اجرای طرح‌های دراز مدت در زمینه آب هستیم.
فردا محسن رضایی رئیس جمهور ایران 

  

نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه‌گرایی افزایش خواهد یافتسخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد:نقش سازنده ‎ایران در عرصه بین‌المللی به نفع چندجانبه گرائی افزایش خواهد یافت.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه 

  

ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در حال شکل‌گیری است/ عربستان، امارات و قطر جزو متقاضیان اقدام اشتراکیفرمانده نیروی دریایی ارتش از شکل‌گیری ائتلاف‌های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد و گفت: ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشورهای منطقه از جمله عربستان و امارات به زودی شکل می‌گیرد.
ایلنا ایران جمهوری اسلامی ایران رزمایش 

  

بمب خبری در فوتبال ایران/ بیرانوند با رونالدو هم‌تیمی می‌شود؟علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی و پرسپولیس مورد توجه دو باشگاه عربستانی قرار گرفته است.
خانه فوتبال تیم ملی فوتبال ایران فوتبال ایران 

  

مکاتبه مالیاتی دولت با شورای نگهبان و مجمع تشخیصوزیر اقتصاد گفت: با شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای به ثمر رسیدن لایحه مالیات بر سوداگری مکاتبه کردیم و امیدواریم که هرچه زودتر این قوانین به نتیجه برسد.
ایلنا دولت شورای نگهبان بازار کار 

  

دربی؛آخرین حضور ساپینتو در استقلال|تمدید فقط با قهرمانیبازی آخر ریکاردو روی نیمکت استقلال! شاید ... با قرارداد یا بدون قرارداد، ساپینتو پنج شنبه می رود
خانه فوتبال دربی ایران خودرو خودرو 

  

رئیس قوه قضائیه دستور داد؛ دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر ضدانقلاب را شناسایی و معرفی کنندرئیس قوه قضائیه گفت: امروز در برخی از این ناهنجاری‌ها، دست دشمن برای ضربه زدن به نظام آشکار است؛ بر همین اساس دستگاه‌های اطلاعاتی ما باید این جریانات سازمان‌یافته را که با عناصر ضدانقلاب مرتبط هستند، شناسایی و معرفی کنند.
مثلث قوه قضاییه اینستاگرام تورم 

  

خبر خوش به خریداران خودرو | قیمت خودروهای داخلی اعلام شدامروز هشتم خرداد ماه 1402، قیمت خودرو طبق معمول روزهای گذشته به روند نزولی خود ادامه داد. با این حال تعداد محدودی از محصولات اندکی افزایش قیمت را تجربه کردند.
مثلث بهاره رهنما خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

اقتصادنیوز:سکه امامی امروز کاهش را تجربه کرد.
اقتصادنیوز قیمت 

  

قیمت خودرو در بازار امروز 18 خرداد 1402 + جدولمهر: بررسی آخرین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی و مونتاژی در بازار آزاد نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت لاکپشتی همچنان در حال ریزش است.
نامه نیوز قیمت ایران خودرو خودرو 

  

اصطلاحاتی که درباره بورس باید بدانیدبسیاری از مبتدیان اطلاعات کمی در مورد بازارهای سهام دارند. ممکن است افرادی به معامله در بازار تسلط نسبی داشته باشند اما فقط با اصطلاحات کلی بازار و نمادها آشنا باشند.
گسترش بورس کالا خصوصی سازی خودرو 

  

ادامه نوسانات کاهشی قیمت دلار/ خبری از خریدار ارز نیستپاسخ به نیاز‌های ارزی متقاضیان در مرکز مبادله ایران، از عواملی است که در شکل گیری مسیر نزولی دلار، تاثیرگذار بوده است.
برنا قیمت دلار ارز 

  

دلار به زانو درآمد | جزییات قیمت دلاریک مقام سابق سازمان سیا از زمان احتمالی سقوط ارزش پول این کشور درس سطح بین‌المللی گفت.
شما‌نیوز دلار دلار آمریکا درآمد 

  

خبر خوش برای خریداران خودرو | ریزش 170 میلیونی قیمت خودرو در بازار امروزشیب نزولی قیمت خودرو نسبت به دو روز گذشته که روند معاملات در بازار آغاز شده است، نسبتا تند شده و امروز تقریبا در همه محصولات بازار، کاهش قیمت به‌چشم می‌خورد.
مثلث ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد که نرخ دلار دیشب هم در تهران و هم در بازار های همسایه به ادعای هاآرتص واکنش نشان دادند و شیب نزولی اسکناس آمریکایی تند تر شد.
اقتصادنیوز دلار تهران قیمت 

  

سقوط وحشتناک قیمت سکه در بازار امروز | قیمت سکه امروز 18 خرداد 1402قیمت طلا و سکه روز گذشته هم روند کاهشی را ادامه داد به نحوی که قیمت سکه امامی برای ساعاتی در کانال 28 میلیون تومانی قرار گرفت. نوسان، خصوصیت اصلی این روزهای بازار طلا و سکه است اما به نظر می‌رسد، روند نزولی، قدرت بیشتری دارد و قیمت‌ها را پایین می‌کشد.
مثلث قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

تداوم ریزش قیمت خودرو در بازار | خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمتبررسی آخرین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی و مونتاژی در بازار آزاد نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت لاکپشتی همچنان در حال ریزش است.
فردا قیمت خودرو بازار خودرو 

  

ریزش شدید قیمت دلار در بازار امروز | قیمت دلار وارد کانال 30 هزار تومان می شود؟قیمت دلار روز گذشته بالاخره به 49 هزار تومان رسید و قیمت دلار هرات هم تا نیمه این کانال پایین آمد. کارشناسان درباره روند قیمت دلار چه می‌گویند؟ آیا روند کاهشی دلار ادامه‌دار است؟
مثلث قیمت ارز قیمت افزایش قیمت 

  

بررسی آخرین قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی و مونتاژی در بازار آزاد نشان می دهد که قیمت خودرو به صورت لاکپشتی همچنان در حال ریزش است.
اقتصادنیوز قیمت خودرو پژو 

  

فروش هر برگه سهام عدالت به قیمت طلا| رشد صعودی ارزش سهام عدالت در بورستعداد هرسهم برگه سهام عدالت 532 هزار تومانی خود را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید.
نامه نیوز سهام عدالت سهام قیمت 

  

اقتصادنیوز: دیشب قیمت طلای جهانی به سمت کف حمایتی 1940 دلار حرکت کرد؛ خبری که احتمالا برای سکه بازان داخلی چندان خوشایند نباشد.البته بازار سکه فعلا به روند حرکتی دلار و سیگنال های سیاسی چشم دوخته است.
اقتصادنیوز ایران ایران و آمریکا قیمت 

  

اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی امروز نه تنها کانال 30 میلیون تومان را از دست داد بلکه از 29 میلیون تومان هم سقوط کرد و در محدوده 28 میلیون و 800 هزار تومان به فروش رسید. بررسی ها نشان می دهد آخرین باری که سکه امامی در این محدوده به فروش رسیده بود به تاریخ 2 اسفند 1401 بر میگردد.
اقتصادنیوز قیمت دلار تهران