گسترش   |  سیاسی  |  

قاضی‌ زاده‌: جا به جایی اتوبوسی مدیران مشکلات را حل نمی‌ کند

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه جابجایی اتوبوسی مدیران مشکلات مردم را حل نمی‌کند گفت: در لرستان سرمایه‌گذاری‌های مناسب صنعتی انجام نشده است.

قاضی‌ زاده‌: جا به جایی اتوبوسی مدیران مشکلات را حل نمی‌ کند

سید‌امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی عصر امروز در گفت‌وگوی رادیو و تلویزیونی با مردم لرستان اظهارداشت: بنده به عنوان یک سیاستمدار جوان برخاسته از نسل جوان و گام دوم برای یک تحول عظیم در مدیریت کشور پا به میدان گذاشته‌ام، بنده یک نفر نیستم ما جمعی هستیم که پس از اینکه بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری تبیین شد به این موضوع فکر کردیم که چه می‌توان کرد تا مبتنی بر بیانیه گام دوم اداره کشور را اصلاح کنیم.

وی افزود: ما یک تجربه طولانی و تاریخی تا پیروزی انقلاب داریم و بیش از 40 سال است که از پیروزی انقلاب گذشته و علی‌رغم زحماتی که دولت‌های گذشته انجام داده‌اند اما تعداد زیادی از مشکلات مردم مزمن شده‌اند و هر دوره‌ای که می‌گذرد باز بر می‌گردیم و راجع به آنها حرف می‌زنیم.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری عنوان کرد: اگر انتخابات‌های قبلی ریاست جمهوری را در ذهن مرور کنید تعدادی از سئوالات همچون مسئله معیشت،گرانی‌ها، ازدواج جوانان و غیره مشترک هستند و تقریبا امروز هیچ خانواده‌ای نیست که نگران وضعیت ازدواج، شغل و درآمد فرزندش نباشد.

وی بیان کرد: اینکه چرا مسائل مزمن باقی مانده و حل نشده‌اند دلیل آن از نظر ما صد سال است که فرهنگ حاکم بر نظام اداری کشور تغییر نکرده است و نه تنها انقلابی نیستند و با آمدن انقلاب تغییر نکردند بلکه به عنوان یک حکومت غیر دینی و انقلابی فرسوده شده و سبب دعواهای سیاسیون شده است.

قاضی زاده هاشمی گفت: جابه‌جایی اتوبوسی مدیران مشکلات مردم را حل نمی‌کند و این مشکلات به قوت خودش باقی است به طور مثال یکی از مسائلی که اتفاق افتاد بر اساس طرحی که انگلیسی‌ها در زمان رضا خان با کشیدن خط ریل از سمت فلات مرکزی ایران به منطقه شمال برای جابجایی نیروهای متفقین پایه‌ای شد و سبب شد برای بسیاری از پروژه‌ها در مناطق کم آب سرمایه‌گذاری کردیم و نتیجه آن مهاجرت مردم برای شغل به این فلات و ایجاد مشکل کم آبی شد.

وی با بیان اینکه الگوی حکمرانی کشور نیازمند تغییر است تصریح کرد: مشکلات و مسائل کشور با تغییر آدمها حل نمی‌شود بلکه الگوی حکمرانی کشور باید تغییر کند، شاید بزرگترین تقصیر مدیران گذشته این بوده که به جای اینکه به اصل بپردازند گرفتار حاشیه‌ها، دو قطبی سازی‌ها و پروژه‌های بحرانی شدند که سریعا رضایت مردم را جلب کنند به عنوان مثال پس از سیل به دنبال جمع کردن عوارض سیل شدند.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: کسی که در نظام برنامه‌ریزی فکر درست دارد با توسعه آبخیز داری و با توسعه بندهایی که آب را نگه می‌دارند از سیل جلوگیری کرده و این سیل را تبدیل به نعمت می‌کند.

وی اظهار داشت: طی 60 الی 70 سال گذشته یک ایران داشته‌ایم و یک تهران و همه چیز در تهران متمرکز شده است و برای کوچکترین اقدامی مردم از سراسر کشور باید به تهران مراجعه و خدمات در تهران بگیرند که در همین راستا تصمیم داریم به جای یک پایتخت 485 پایتخت داشته باشیم و تک تک شهرستان‌ها پایتخت شوند و اختیارات فرمانداران را به شهرستان‌ها واگذار و بودجه شهرستان‌ها به جای اینکه در میان دستگاهها توزیع کنیم در اختیار فرمانداران قرار دهیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده کلیه مزیت‌های شغلی و سرمایه گذاری 485 شهرستان را احصا کرده‌ایم و تمامی اختیارات پایتخت را در شهرستان ها متمرکز می‌کنیم و همین امر سبب آبادی کل ایران می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت سلام دولت مردم است تصریح کرد: مکانیزمی طراحی شده که مردم به طور مستقیم رضایت یا عدم رضایت مدیرانشان اعلام رضایت کنند و چنانچه یک سوم مدیران ناراضی باشند آن مدیر عزل می‌شود.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان لرستان یک استان نخبه پرور است و در اقصی نقاط کشور شخصیت‌های طراز اولی از استان لرستان حضور دارند و بنده افتخار داریم چندین مرتبه در این استان حضور داشته‌ام و لرستان برای بنده یک استان آشناست.

وی اظهار داشت: مردمان لر به فرهنگ، قدمت، سنت و غیرت شناخته می‌شوند، مردمانی که همیشه از سرزمین و میهن خود در برابر تجاوزگران خارجی دفاع و در برابر ظلم داخلی ایستاده‌اند.

قاضی زاده هاشمی افزود: استان لرستان با 28 هزار و 294کیلومتر مربع مساحت و با جمعیت یک میلیون و 760 هزار نفر یک استان کوهستانی است و منشا بسیاری از آبی که به سمت فلات مرکزی و دشت خوزستان سرازیر می‌شود از محل رودخانه‌های پرآب استان لرستان است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان لرستان بالا است عنوان کرد: متاسفانه در استان لرستان سرمایه‌گذاری‌های مناسب صنعتی انجام نشده و همچنین در بالادست بسیاری از رودخانه‌ها باید سد ساخته می‌شده ولی بسیاری از سدهای استان نیمه تمام رها شده است.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: استان لرستان با وجود قدمت تاریخی و داشتن آثار تاریخی همچون قلعه فلک الافلاک می‌توانسته در حوزه گردشگری تاریخی جایگاه بلندی داشته باشد و سالیانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب کند که متاسفانه به علت نبود زیر ساخت‌های مناسب گردشگری و همچنین مدیریت درست جهت جذب توریست لرستان را به یک استان مهاجر فرست تبدیل کرده که این امر حتما باید اصلاح کرد.

وی گفت: شهرستان خرم‌آباد به عنوان مرکز استان دارای ظرفیت‌های تاریخی و مرکز تجاری و اقتصادی، محل تردد حمل و نقل مرکز به خوزستان و بنادر جنوب کشور است که همین امر موقعیت استراتژیک برای استان ایجاد می‌کند ولی متاسفانه به علت اینکه آبخیزداری در این حوزه به درستی انجام نشده شاهد سیلاب‌های مکرر در استان لرستان هستیم.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: جهت جلوگیری از اثر تخریبی بارش‌ها حتما باید فکر جدی کرد در همین راستا پروژه‌ای به نام ایران سبز با هدف توسعه فضای سبز و درختکاری اقلیم را تغییر می‌دهد و در محل بارندگی نیز آب به لایه‌های زمین بفرستد.

وی با اشاره به کارخانه پارسیلون خرم‌آباد گفت: متاسفانه کارخانه پارسیلون خرم‌آباد با 2 هزار و 500کارگر به علت بدهی و نداشتن سرمایه در گردش غیر فعال شده که یکی از برنامه‌های اصلی دولت فعال کردن این کارخانه است.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در رابطه با مجموعه شیلات سپید دشت اظهار داشت: مجموعه عظیم شیلات سپیددشت در انتظار واگذاری به بخش خصوصی است که در کشاکش دستگاههای اداری گرفتار و بلاتکلیف مانده است که باید برای رفع مشکل آن فکر اساسی کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان بروجرد یکی از شهرستان‌های ممتاز استان لرستان است دارای قدمت تاریخی و شخصیت و چهره‌های برجسته‌ای همچون آیت الله بروجردی، شهید بروجردی است افزود: یکی از مشکلات این شهرستان مسکن مهر با 6 هزار و 500 واحد متاسفانه دچار ضعف امکانات زیر بنایی است که در همین راستا در طرح مسکن سلام با توجه به تجربه‌هایی که در مسکن مهر کسب کرده‌ایم برنامه جامعی جهت جبران کمبود 4 و نیم میلیون مسکن و مسکن دار کردن مردم بدون دریافت پول و در اقساط بلند مدت در بافت فرسوده شهری داریم.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: کارخانه سامان کاشی بروجرد با 220 کارگر متاسفانه به دلیل مسائل بانکی تعطیل شده که دستگاه قضایی ورود کرده و در دولت سلام این کارخانه به چرخه تولید بر می‌گردد.

وی بیان کرد: کارخانه فولاد و ذوب آهن دورود با 80 درصد پیشرفت فیزیکی متاسفانه توسط مقام قضایی دستور توقف صادر شده که باید برای راه‌اندازی آن فکر جدی کنیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: دشت اشترینان با سه متر افت سطح آب و کسری مخزن حدود 9 میلیون متر مکعب متاسفانه بیشترین تغییرات آب‌های زیر زمینی را پیدا کردند که با توجه به حجم خوب بارندگی در استان لرستان به علت عدم آبخیز داری مناسب طرح‌های عطیم باید برقرار شود.

وی تصریح کرد: بلاتکلیفی و عدم تکلیف نهایی سد معشوره شهرستان کوهدشت یکی از مشکلات این شهرستان است مسئله سد یا عدم ساخت سد نیست بلکه مسئه اصلی مدیریت آب است وگرنه پیچ سد که دست خودمان است ولی متاسفانه یک سد را تهدید به یک مشکل زیست محیطی و اجتماعی می‎کنیم و در 6 روستا شهرستان کوهدشت زندگی مردم را با مشکل مواجهه کرده‌اند.

 

منبع: تسنیم

ایران تهران رادیو   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

پیش ‌بینی بورس برای فردا (یک تیر)محمد باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه گفت: روند بازار تا یکی دو ماه آینده معقول‌تر نسبت به حال شود و مثبت پیش برود.
گسترش سرمایه ماه پتروشیمی 

  

کانال های جدید تامین مالی در مناطق آزاد با راه اندازی بورس بین المللمشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه بورس بین‌الملل در کیش به زودی و پس از صدور مجوز از سوی شورای عالی بورس افتتاح خواهد شد، گفت: این بورس برای جذب سرمایه‌های خارجی و تامین مالی ارزی راه‌اندازی می‌شود.
شما‌نیوز مناطق آزاد بانک مرکزی بانک 

  

آیا واقعا پلاسما درمانی مبتلایان به کرونا شکست خورد؟متخصصان عفونی می‌گویند: پلاسما درمانی عوارض زیادی دارد و دیگر استفاده نمی‌شود اما معاون فنی سازمان انتقال خون ایران تأکید می‌کند که برای استفاده از این روش از سوی پزشکان مقاومت وجود دارد. اگر از آن به موقع استفاده شود، منجر به کاهش مرگ‌های کرونایی می‌شود.
برنا انتقال خون ایران مرگ 

  

هنرمند مشهوری که بر اثر کرونا درگذشتمصطفی قادرپناه از هنرمندان شناخته‌شده و ماهر در عرصه ساخت تار بر اثر بیماری کرونا درگذشت.
۵۵ آنلاین هنرمندان موسیقی خانه موسیقی 

  

بورس خرداد ماه را با بازدهی مثبت به پایان بردامروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
۵۵ آنلاین بورس کالا بورس تهران ماه 

  

151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شدامروز برای دهمین روز متوالی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 151 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 4 هزار و 833 واحدی به رقم یک میلیون و 168 هزار و 589 واحد رسید.
گسترش پول بورس تهران مالکیت 

  

سردرد کرونایی چه مدلی است؟تنها راهی که از طریق آن می توان متوجه شد که آیا سردرد به علت ویروس کرونا ایجاد شده است یا خیر، این است که ببینید همراه با سردرد چه علائم دیگری دارید.
برنا ویروس 

  

زالی: توقف سیر نزولی کرونا در تهرانفرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به کاهش میزان بستری‌ها در مراکز درمانی اعلام کرد: سیر نزولی کرونا در پایتخت متوقف شده است.
۵۵ آنلاین علیرضا زالی درمان تهران 

  

توضیحاتی مهم درباره نامه اولویت تزریق واکسن کروناروابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: نامه منتشر شده تحت عنوان دستورالعمل اجرایی اولویت تزریق واکسن کووید 19 جعلی است.
اقتصادنیوز روابط عمومی وزارت بهداشت دستورالعمل 

  

بورس تهران سبز پوش به استقبال تابستان رفتاقتصادنیوز: امروز 31 خرداد 1400 شاخص کل بورس تهران تا سطح یک میلیون و 168 هزار واحد بالا آمد و خرداد ماه را 14 هزار واحد بالاتر از آخرین روز کاری اردیبهشت به پایان برد.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران شاخص 

  

اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دوز دوم واکسن کرونادر اطلاعیه وزارت بهداشت تاکید شده است که افرادی که اولین واکسن کووید 19 را دریافت کرده اند، تا قبل ا
خبرفوری وزارت بهداشت درمان سلامت