عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: علیرغم اینکه آمریکا بصورت رسمی و مکتوب سندی دال بر قائل شدن معافیت برای تحریم ایران منتشر نکرده اما 8 کشور اعلام نکرده بود این کشورها را از دایره شمول لزوم رعایت تحریم نفتی ایران معاف کرده است، اما این کشورها معافیت خود از اجرای تحریم‌های ضدایرانی را اعلام کردند…

عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا  علیه ایران، اظهار داشت: علیرغم اینکه آمریکا بصورت رسمی و مکتوب سندی دال بر قائل شدن معافیت برای تحریم ایران منتشر نکرده اما 8 کشور اعلام نکرده بود این کشورها را از دایره شمول لزوم رعایت تحریم نفتی ایران معاف کرده است، اما این کشورها معافیت خود از اجرای تحریم‌های ضدایرانی را اعلام کردند.

تلاش آمریکا برای جلوگیری از تاثیر تحریم ایران در افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف آمریکا از این کار این است که فصل زمستان را اینگونه مدیریت کند، بیان کرد: این معافیت‌ها برای فصل داده می‌شود تا آمریکایی‌ها راهبرد دیگری که تحت عنوان جلوگیری از افزایش درآمد حاصل از فروش نفت ایران است را پیگیری کنند.

وی افزود: آمریکا تلاش می‌کند مانع از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شود تا ایران به درآمدهای حاصل از فروش نفت به این 8 کشور دسترسی نداشته باشد، این هدف آمریکا برای افزایش فشارها به ایران است.

معافیت 8 کشور از خرید نفت ایران به معنای دسترسی راحت به درآمدهای حاصل از فروش نفت نیست

میرزایی با بیان اینکه لازم است دقت داشته باشیم زیرا معافیت 8 کشور از خرید نفت ایران به معنای دسترسی ما به درآمدهای حاصل از فروش نفت نیست، ادامه داد: لازم است با کشورهایی که خریدار نفت ایران هستند به توافق برسیم تا از طریق سازوکار مالی که اروپایی‌ها روی آن کار می‌کنند و قرار است در چند روز آینده ثبت و در چند ماه آینده فعال شود، نقل و انتقالات بانکی انجام شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بایستی سازو کاری برای دسترسی ایران به درآمدهای حاصل از فروش نفت طراحی شده و ایران استفاده لازم را ببرد که تحقق این امر مستلزم دقت فراوان است.

برای بعد از زمستان نیز باید چاره‌ای بی‌اندیشیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای بعد از زمستان نیز باید چاره‌ای بی‌اندیشیم، زیرا اگر میزان تقاضا بعد از زمستان کاهش پیدا کند در آن مقطع دچار مشکل می‌شویم، بیان کرد: باید همه موضوعات را بررسی کنیم و با فکر و برنامه پیش برویم، اکنون یکی از مشکلاتی که گریبان کشور را گرفته این است که همواره در حالت انتظار هستیم تا ببینیم چه می‌شود و سپس واکنش نشان دهیم.

میرزایی اظهار داشت: تصمیمات ایران معمولا واکنشی به اقدامات آمریکا است، این تصمیمات اگر بر مبنای برنامه‌ریزی و‌حساب کتاب نباشد اتفاقات آینده به کشور آسیب می‌رساند، باید مقداری تقسیم کار شود تا برای منافع کشور و کاهش هزینه‌های تحریم، اقدامات لازم انجام شود.

وزارتخانه‌ها برای 7 ماه آینده برنامه ریزی کنند

وی افزود: برای 7 ماه آینده باید وزارتخانه‌های امور خارجه ، نفت، اقتصاد، بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برنامه ریزی کنند، برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش فشارها باید انجام شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر وزارت خارجه برای کاهش فشارها قرار است مذاکره‌ای انجام دهد باید طرف‌های آن و موضوع مذاکره مشخص باشد، گفت: باید وظایف بانک مرکزی و‌سایر نهادها مشخص شود، از طرفی بخش خصوصی و کمک‌های آن بررسی شود و خودمان را نباید درگیر کلی گویی کنیم، ولی بنظر می‌رسد خوب پیش نمی‌رویم.

سفرا بخشی از مشکلات کشور هستند، بسیاری از بازرگانان ایرانی فعال در خارج از کشور از سفرا و کمک‌های سفرا ناراضی هستند

عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

میرزایی در خصوص نقش سفرای ایران در خارج از کشور برای کاهش فشارهای تحریم، اظهار داشت: سفرا بخشی از مشکلات کشور هستند، بسیاری از بازرگانان ایرانی فعال در خارج از کشور از سفرا و کمک‌های سفرا ناراضی هستند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: سفرای ایران بعضا از دانشکده روابط بین‌الملل فارغ التحصیل شده‌اند و از دیپلماسی فقط آداب کنسولی را یاد گرفته‌اند ولی متاسفانه از مسائل اقتصادی و چانه زنی برای تعامل با کشورها جهت حل مشکلات را بلد نیستند./

پایان پیام

اتاق بازرگانی ایران درآمد   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص