عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار داشت: علیرغم اینکه آمریکا بصورت رسمی و مکتوب سندی دال بر قائل شدن معافیت برای تحریم ایران منتشر نکرده اما 8 کشور اعلام نکرده بود این کشورها را از دایره شمول لزوم رعایت تحریم نفتی ایران معاف کرده است، اما این کشورها معافیت خود از اجرای تحریم‌های ضدایرانی را اعلام کردند…

عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا  علیه ایران، اظهار داشت: علیرغم اینکه آمریکا بصورت رسمی و مکتوب سندی دال بر قائل شدن معافیت برای تحریم ایران منتشر نکرده اما 8 کشور اعلام نکرده بود این کشورها را از دایره شمول لزوم رعایت تحریم نفتی ایران معاف کرده است، اما این کشورها معافیت خود از اجرای تحریم‌های ضدایرانی را اعلام کردند.

تلاش آمریکا برای جلوگیری از تاثیر تحریم ایران در افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف آمریکا از این کار این است که فصل زمستان را اینگونه مدیریت کند، بیان کرد: این معافیت‌ها برای فصل داده می‌شود تا آمریکایی‌ها راهبرد دیگری که تحت عنوان جلوگیری از افزایش درآمد حاصل از فروش نفت ایران است را پیگیری کنند.

وی افزود: آمریکا تلاش می‌کند مانع از افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شود تا ایران به درآمدهای حاصل از فروش نفت به این 8 کشور دسترسی نداشته باشد، این هدف آمریکا برای افزایش فشارها به ایران است.

معافیت 8 کشور از خرید نفت ایران به معنای دسترسی راحت به درآمدهای حاصل از فروش نفت نیست

میرزایی با بیان اینکه لازم است دقت داشته باشیم زیرا معافیت 8 کشور از خرید نفت ایران به معنای دسترسی ما به درآمدهای حاصل از فروش نفت نیست، ادامه داد: لازم است با کشورهایی که خریدار نفت ایران هستند به توافق برسیم تا از طریق سازوکار مالی که اروپایی‌ها روی آن کار می‌کنند و قرار است در چند روز آینده ثبت و در چند ماه آینده فعال شود، نقل و انتقالات بانکی انجام شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بایستی سازو کاری برای دسترسی ایران به درآمدهای حاصل از فروش نفت طراحی شده و ایران استفاده لازم را ببرد که تحقق این امر مستلزم دقت فراوان است.

برای بعد از زمستان نیز باید چاره‌ای بی‌اندیشیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای بعد از زمستان نیز باید چاره‌ای بی‌اندیشیم، زیرا اگر میزان تقاضا بعد از زمستان کاهش پیدا کند در آن مقطع دچار مشکل می‌شویم، بیان کرد: باید همه موضوعات را بررسی کنیم و با فکر و برنامه پیش برویم، اکنون یکی از مشکلاتی که گریبان کشور را گرفته این است که همواره در حالت انتظار هستیم تا ببینیم چه می‌شود و سپس واکنش نشان دهیم.

میرزایی اظهار داشت: تصمیمات ایران معمولا واکنشی به اقدامات آمریکا است، این تصمیمات اگر بر مبنای برنامه‌ریزی و‌حساب کتاب نباشد اتفاقات آینده به کشور آسیب می‌رساند، باید مقداری تقسیم کار شود تا برای منافع کشور و کاهش هزینه‌های تحریم، اقدامات لازم انجام شود.

وزارتخانه‌ها برای 7 ماه آینده برنامه ریزی کنند

وی افزود: برای 7 ماه آینده باید وزارتخانه‌های امور خارجه ، نفت، اقتصاد، بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برنامه ریزی کنند، برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش فشارها باید انجام شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر وزارت خارجه برای کاهش فشارها قرار است مذاکره‌ای انجام دهد باید طرف‌های آن و موضوع مذاکره مشخص باشد، گفت: باید وظایف بانک مرکزی و‌سایر نهادها مشخص شود، از طرفی بخش خصوصی و کمک‌های آن بررسی شود و خودمان را نباید درگیر کلی گویی کنیم، ولی بنظر می‌رسد خوب پیش نمی‌رویم.

سفرا بخشی از مشکلات کشور هستند، بسیاری از بازرگانان ایرانی فعال در خارج از کشور از سفرا و کمک‌های سفرا ناراضی هستند

عدم توانایی سفرا بخشی از مشکلات ایران در زمان تحریم‌ها است

میرزایی در خصوص نقش سفرای ایران در خارج از کشور برای کاهش فشارهای تحریم، اظهار داشت: سفرا بخشی از مشکلات کشور هستند، بسیاری از بازرگانان ایرانی فعال در خارج از کشور از سفرا و کمک‌های سفرا ناراضی هستند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: سفرای ایران بعضا از دانشکده روابط بین‌الملل فارغ التحصیل شده‌اند و از دیپلماسی فقط آداب کنسولی را یاد گرفته‌اند ولی متاسفانه از مسائل اقتصادی و چانه زنی برای تعامل با کشورها جهت حل مشکلات را بلد نیستند./

پایان پیام

اتاق بازرگانی ایران درآمد   اخبار برگزیده
  

رقابت حساس پرسپولیس با پالمیراس برزیل +عکسسایت مارکای اسپانیا نظرسنجی ای ترتیب داده که در آن از کاربران خود خواسته تا بهترین هواداران یک باشگاه را معرفی کنند و در این نظر سنجی هواداران پرسپولیس بالاتر از از طرفداران تیم‌های دیگر در صدر قرار گرفتند.
برنا پرسپولیس برزیل عکس 

  

70 درصد پرونده های کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز استرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی مالباختگان می باشد و این موضوع در حال افزایش است.
برنا کلاهبرداری پلیس پلیس آگاهی 

  

"ژنرال احمد العسیری" مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است.
برنا ایران ریاض انقلاب اسلامی ایران 

  

پیام جالب کاپیتان پرسپولیس به هواداران+عکسسیدجلال حسینی بعد از اتمام بازی فینال لیگ قهرمانان پیامی در صفحه شخصی خود منتشر کرد.
برنا پرسپولیس عکس بازی 

  

تردید نکنید شما قهرمان آسیا هستید/ برانکو مربی باشخصیتی استوزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از برانکو به عنوان مربی باشخصیت در ایران و‌ منطقه نام برد.
برنا آسیا برانکو ورزش 

  

پروین، جام قهرمانی را روی سکو قرار می‌دهداسطوره تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را روی سکو می‌ برد.
برنا علی پروین ایران زمین 

  

آخرین وضعیت مصدومیت این ستاره پرسپولیس برای بازی با کاشیما+ عکسآخرین وضعیت مصدومیت امید عالیشاه برای بازی با کاشیما آنتلرز تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.
برنا ستاره پرسپولیس بازی 

  

دوباره زلزله ؛ دوباره تازه آباد کرمانشاهزلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 2 دقیقه و هشت ثانیه بامداد سه شنبه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.
برنا زلزله کرمانشاه استان کرمانشاه 

  

تمام ظرفیت بلیت بازی با کاشیما، امروز عرضه می‌شودتمام ظرفیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس – کاشیما امروز دوشنبه عرضه و از طریق سامانه اینترنتی Gishe3.com به فروش خواهد رسید.
برنا بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

راز جنایت رودخانه نوخاله کشف شداز توطئه خونین یک زن که در اقدامی هولناک با همدستی مردی بیگانه، شوهرش را به قتل رسانده بود، فاش شد.
برنا جنایت قتل پلیس 

  اخبار داغ
  

اخذ مالیات از سوداگران بازار سکه، ارز و خودرو فراموش شد؟دستور رئیس جمهور برای برخورد مالیاتی با سوداگران منجر به ارائه پیشنهاد سازمان مالیاتی برای اخذ مالیات از فعالیت‌های سوداگری بازار سکه، ارز و خودرو شد اما طبق گفته رئیس این سازمان، این کار در معاونت اقتصادی رئیس جمهور متوقف است.
فارس مالیات ارز رئیس جمهور 

  

دولت با تغییر نرخ ارز، کسری بودجه خود را می‌پوشاند/کمک دولت به مؤسسات مالی و پولی از جیب مردماستاد دانشگاه علامه با بیان اینکه دولت نقش مهمی در بالا بردن نرخ ارز داشت، گفت: صحبت‌های رئیس جمهور مؤید همین موضوع است و نیازی نیست که اقتصاددانان در مورد کاهش ارزش پول ملی اظهارنظر کنند.
فارس دولت نرخ ارز ارز 

  

بارندگی لب سد بارزوی شیروان را تر نکردبجنورد- ایرنا- مدیر امور منابع آب شیروان گفت: بارشهای دیشب تاثیری بر میزان آب سد بارزو شیروان نداشت و مخزن این سد همچنان خالی است.
ایرنا ایرنا خبرنگار 

  

دیوان عدالت اداری بخشنامه مالیات بردرآمد تسعیر ارز را باطل کردشیراز-ایرنا- نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: بر اساس رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، بخشنامه های سال های 91 و 95 سازمان امور مالیاتی کشور راجع به شمول مالیات بر درآمد حاصل از تسعیر ارز صادرات کالا و خدمات ابطال شد.
ایرنا دیوان عدالت اداری مالیات ارز 

  

ارزیابی ظریف از سفر رئیس‌جمهور عراق به تهرانوزیر امور خارجه با ابراز خرسندی نسبت به میزبانی از هیات عراقی در ایران تاکید کرد که اولویت دو کشور، «منطقه» است.
ایلنا محمدجواد ظریف سفر رئیس جمهور 

  

آسبادهای خراسان جنوبی برای ثبت جهانی ارزیابی می شودبیرجند- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: نمایندگان سازمان میراث فرهنگی برای ارزیابی ثبت جهانی آسبادها به این استان سفر کردند.
ایرنا جمهوری اسلامی میراث فرهنگی ایرنا 

  

CFT بهانه‌ای برای گره‌زدن مردم به منافع دولتی‌ها/ آیا فقط با CFT می‌توان با پولشویی مبارزه کرد؟نمایندگان مجلس معتقدند، برخی دولتمردان به بهانه بررسی CFT با حمله به نهادهای کشور با رمز پولشویی، می‌کوشند به آنها برچسب زده تا منافع حیاتی مردم را با منافع حزبی خود گره بزنند.
فارس 

  

همایش ارزیابی کیفیت سازمان استاندارد در انزلی آغاز شدرشت - ایرنا - سومین گردهمایی منطقه ای معاونت ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران ( منطقه 4 کشور) به مدت دو روز به میزبانی گیلان در شهرستان بندر انزلی آغاز به کار کرد.
ایرنا استاندارد ایرنا ایران