فردا   |  اقتصادی  |  

شرایط بیمه کردن حیوانات/ سقف بیمه حیوان خانگی چقدر!

یکی از خدماتی که بیمه‌ها به مشتریان خود ارائه می‌دهند، بیمه‌های درمانی برای حیوانات است. اما کدام حیوانات مشمول دریافت بیمه می‌شوند و تعرفه شرکت‌های بیمه‌ای برای جبران‌خسارات این‌ حیونات چقدر است؟

شرایط بیمه کردن حیوانات/ سقف بیمه حیوان خانگی چقدر!

یکی از خدمات مهم شرکت‌های بیمه‌ای ارائه و صدور بیمه‌نامه‌های مربوط به حیوانات است. اما شرایط بیمه شدن حیوانات خانگی به چه صورت است؟

حیوانات خانگی در طرح‌های بیمه‌ای شامل سگ و گربه می‌شود. برخی از شرکت‌‎های بیمه اسب را هم تحت پوشش خود قرار داده‌اند. گرچه به نظر می‌رسد بیمه دام و حیواناتی مثل گوسفند و گاو از اهمیت زیادی برخوردار باشند اما اکثر شرکت‌ها طرح‌هایی برای بیمه دام ندارند.

طرح‌هایی که بیمه‌ها به افراد برای سگ و گربه پیشنهاد می‌دهند غالبا در پنج طرح قرار می‌گیرند که با توجه به سن، سقف قیمتی بیمه و خسارت پرداختی مشخص می‌شود.

در بین بیمه‌های فعال، شرکت بیمه پاسارگاد، ایران، دانا و بیمه سامان با برخی از مراکز و بیمارستان‌های دامپزشکی مورد تایید خود برای حیوانات قرارداد دارند.

چه شرایطی در بیمه حیوانات اهمیت دارد؟

یکی از نکات مهمی که در بیمه حیوانات اهمیت دارد، مراجعه به مراکز درمانی ظرف مدت حداکثر 48 ساعت از تاریخ وقوع حادثه است و باید حادثه رخ داده در همان زمان به اطلاع بیمه‌گر برسد.

یکی از شرایط مهم دیگر که برای شرکت‌های بیمه‌ای اهمیت دارد، مشخص بودن اطلاعات مالک حیوان در بیمه‌نامه است. بنابراین اگر حیوان واگذار شده بود باید سریعا اطلاعات مالک جدید به اطلاع بیمه‌گر برسد.

در مواردی شرکت بیمه و کارشناس مربوطه می‌تواند برای اطلاع از علت تلف شدن حیوان، کالبد شکافی بر روی حیوان انجام شود. بنابراین ملاک پرداخت خسارت، بلافاصله قبل از وقوع حادثه است که رقم آن توسط کارشناس بیمه تعیین می‌شود.

بیمه حیوانات شامل خسارت‌هایی که تا قبل از بیمه وجود داشته است نمی‌شود. همچنین نقص‌های مادرزادی یا نقص عضو هم تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گرد.

هزینه‌های مشخصی تحت پوشش بیمه حیوانات خانگی قرار می‌گیرد. از جمله هزینه‌های جراحی و بستری، دزدیده شدن، آسیب بر اثر تغذیه اشتباه، آسیب حیوان از طریق بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان و…

برخی از بیمه‌ها تعرفه‌های عجیبی را برای  خدمات دامپزشکی حیوانات اعلام می‌کنند. به عنوان مثال هزینه‌های پاراکلینیکی گربه و سگ که شامل هزینه ویزیت دکتر، عقیم‌سازی و واکسیناسیون است تا سقف 200 هزار تومان برای گربه و برای سگ تا 550 هزار تومان را شامل می‌شود. با توجه به هزینه بالا ویزیت پزشک‌ برای حیوانات این سقف پرداختی از سمت بیمه‌ها بدای صاحب حیوان به صرفه نیست.

همچنین برای آنکه هزینه بیمه از سمت شرکت پرداخت شود باید به مراکز دامپزشکی طرف قرارداد شرکت بیمه‌ای مراجعه شود و پس از صدور شناسنامه و گواهی مورد تایید دامپزشکی و بیمه خسارت پرداخت می‌شود.

بیمه اسب چقدر است؟

یکی از حیواناتی که در طرح‌های بیمه‌ای قرار دارد، اسب است. بر حسب نوع اسب و ارزش آن قیمت بیمه مشخص می‌شود. به عنوان مثال، در یکی از شعب بیمه، اسب تا سقف 80 میلیون تومان بیمه می‌شود. که با توجه به شش درصد ارزش اسب و با احتساب مالیات بر آن حق بیمه پرداختی حدودا چهار میلیون و 300 هزار تومان برای بیمه‌پرداز تمام می‌شود.

همچنین اگر قیمت اسب تا سقف 50 میلیون تومان باشد، حق بیمه پرداختی تا دو میلیون و 500 هزار تومان تمام می‌شود. همچنین بیمه تنها خسارت ناشی از تلف شدن و نقص عضو در اثر حادثه را پرداخت می‌کند و خسارات دیگری را شامل نمی‌شود.

بیمه حیوانات به صرفه است؟

با یک حساب سر انگشتی، به نظر می‌رسد خسارات پرداختی بیمه برای هزینه درمانی بسیار کمتر از مبالغی است که کلینیک‌های دامپزشکی از حیوانات بیمار دریافت می‌کند. به عنوان مثال قیمت یک ویزیت برای سگ 300 هزار تومان تخمین زده شده است که اگر هزینه دارو و واکسن را نیز با آن جمع کنیم، سقف پرداختی بیمه کمتر از مبالغی است که بیمه‌پرداز هزینه کرده است.

بیمه شرکت های بیمه حیوانات خانگی   اخبار برگزیده
  

اولیور کان: مسی لایق توپ طلا نبود !مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ معتقد است که مهاجم لهستانی باواریایی‌های باید به عنوان برنده توپ طلا در سال 2021 معرفی می‌شد.
خانه فوتبال لیونل مسی توپ طلا بایرن مونیخ 

  

پیش بینی قیمت دلار امروز از مسیر برجاماقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته ارزان شد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

بیکاری فزاینده با هزینه 35 درصد منابع اشتغال در بخش‌های غیرمرتبطعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: هزینه 35 درصدی منابع اشتغال در بخش‌های دیگر سبب بیکاری فزاینده در سال 99 شد.
ایلنا بیکاری بانک هزینه 

  

دولت گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی را ارائه می‌دهدسخنگوی دولت گفت: دولت تعهدی برای ارائه گزارش عملکرد 100 روز ابتدایی نداشت اما وظیفه خودش می‌داند این کار را انجام دهد و از هفته آینده این کار را انجام خواهد داد.
ایلنا دولت سخنگوی دولت کار 

  

اولین موضع آمریکا پس از مذاکرات برجامی وینایسنا | جالینا پورتر معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در یک کنفرانس خبری به سوالاتی درباره آغاز دور هفتم مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین و تحولات در رابطه با آن پاسخ داد...
مثلث مهناز افشار ازدواج غنی سازی 

  

هشدار وزیر نفت درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشوروزیر نفت با تاکید بر اینکه افزایش ظرفیت پالایشی از رسالت‌های مهم دولت سیزدهم است، درباره افزایش مصرف فرآورده‌های نفتی کشور هشدار داد و گفت: رئیس‌جمهوری هم در این باره مکاتباتی با مقام معظم رهبری داشته که اگر دغدغه‌ای در تامین خوراک باشد برطرف شود.
۵۵ آنلاین وزارت نفت نفت گاز 

  

امیرعبداللهیان:در تلاش برای دستیابی به یک توافق خوب هستیموزیر امور خارجه کشورمان در تماس تلفنی دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: علیرغم بد عهدی و بی‌عملی آمریکا و سه کشور اروپایی، تهران با حسن نیت و جدیت وارد مذاکرات هسته‌ای وین شده است و در تلاش بر دستیابی به یک توافق خوب است.
نامه نیوز سازمان ملل متحد سازمان ملل سازمان انرژی اتمی 

  

سرنوشت مذاکراتدر بسته پیش‌رو تحلیل‌های سیاسی را فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی بخوانید.
فردا صادرات نفت حسن روحانی روزنامه 

  

دادستان تهران: اصلی ترین ماموریت دادستانی امر تعقیب استدادستان تهران نقش قضات ارجاع را در نظم دهی به امور دادسرا مهم و اساسی ارزیابی کرد و گفت: مهمترین ماموریت و وظیفه قضات ارجاع نقش مدعی العمومی است.
فردا تهران آموزش حوزه 

  

آیا واکسن‌ها روی سویه «اومیکرون» اثرگذار هستند؟ | شدت بیماری سویه اُمیکرون چه میزان است؟از زمانی که سازمان بهداشت جهانی(WHO) سویه اُمیکرون را به‌ عنوان یک سویه نگران‌کننده کووید 19 اعلام کرد، در سراسر جهان این دغدغه‌ شکل گرفته که کدام واکسن‌ها در برابر آن موثر عمل می‌کند.
۵۵ آنلاین سازمان بهداشت جهانی استرالیا آفریقای جنوبی 

  

کنایه‌های آتشین سرمربی پورتو به طارمی؛ خودخواه است!سرمربی تیم فوتبال پورتو بعد از پیروزی این تیم در هفته دوازدهم لیگ پرتغال به عصبانیت بازیکن تیمش از مهدی طارمی واکنش نشان داد و گفت: طارمی زمانی که باید پاس بدهد، شوت می‌زند!
خانه فوتبال مهدی طارمی فوتبال بازی 

  

سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی استرئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند دیجیتال گامی به سوی مدرن‌سازی و توانمندسازی است و تحولی عظیم به لحاظ نحوه ارائه خدمات به متقاضیان خلق خواهد کرد.
ایلنا قوه قضاییه اپلیکیشن 

  

ارزش سهام عدالت کم شد| جزئیاتی از آینده سهام عدالتارزش 60 درصد قابل فروش سبد 532 هزار تومانی سهام عدالت به 7 میلیون و 286 هزار تومان رسیده است.
نامه نیوز سهام عدالت سهام وام 

  

ثبت‌نام کارت سوخت المثنی آغاز شدسخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از آغاز دوباره ثبت‌نام کارت هوشمند سوخت المثنی در دفاتر پلیس +10 از امروز (دوشنبه، هشتم آبان‌ماه) خبر داد.
ایلنا پلیس ماه وزارت نفت 

  

تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از اهداف اصلی دولت استوزیر کشور با اشاره به اینکه مهمترین هدف از دادن اختیارات بیشتر به استانداران و اختصاص صندوق توسعه استانی، توسعه استان‌ها در همه ابعاد است، افزود: برای تحقق این امر مصوبه‌ای به هیئت دولت ارائه خواهیم کرد.
مثلث هیئت دولت دولت یورو 

  اخبار داغ
  

قیمت دلار در صرافی ملی اعلام شد (1400/08/11)نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز پنجشنبه نیز اعلام و با کمی افزایش نرخ رقم 26 هزار و 702 تومان ثبت شده است.
گسترش قیمت دلار صرافی 

  

وزارت بهداشت: آلودگی هوا ابتلا به کرونا را تشدید می‌کندمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آلودگی هوا، ابتلا به کرونا را تشدید می‌کند و مردم بویژه سالمند، کودکان، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار این ایام از منزل خارج نشوند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا 

  

سهامداران بورس چه گناهی کرده‌اند؟بیش از یک سال است که شاهد کاهش سرمایه خود در بازار سهام هستیم. مدت‌هاست که به امید بهبود شرایط بورس منتظر مانده‌ایم و هر روز میبینیم که بدتر از این هم می‌شود.
گسترش بازی سرمایه سهام 

  

عرضه‌های اولیه جذاب وارد بورس می‌شوند رئیس سازمان بورس: عرضه‌های اولیه جذابی داریم که به تدریج وارد بورس می‌شوند. شفاف‌سازی صورت‌های مالی بانک‌ها بزودی انجام می‌شود. حجم ویدیو: 3.95M | مدت زمان ویدیو: 00:01:47 دانلود ویدیو
فردا بانک 

  

قیمت سکه ، دلار و یورو در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11| سکه و دلار عقب نشینی کردندقیمت سکه ، قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز عقب نشینی کردند.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

قیمت دلار، یورو و پوند در بازار امروز پنجشنبه 1400/09/11قیمت دلار و قیمت یورو در بازار ارز امروز بر مدار کاهش قرار گرفت.
اقتصادنیوز قیمت دلار یورو 

  

تاثیر قطعی برق بر سوددهی شرکت های بورسیبا وجود قطعی برق در تابستان اما شرکتهای بورسی همچنان سود می دادند.
گسترش برق سود سازمان بورس و اوراق بهادار 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز پنجشنبه 1400/09/11| دلار پیشروی کردقیمت دلار در بازار متشکل امروز پیشروی کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

خبرخوش مسکن دولتی/مالباختگان بورس صاحبخانه می شونداز این پس تمام کسانی که از میانه سال 95 به بعد مالک آپارتمان نبوده‌اند می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کنند.
فردا مسکن قیمت مسکن بورس تهران 

  

سردرگمی در بازار دلار /پیش بینی قیمت دلار امروزاقتصادنیوز: قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته گران شد. معامله گران خود را با اخبار برجام هماهنگ کرده‌اند و اخبار مثبت و منفی برجام می تواند مسیر بازار دلار امروز را تغییر دهد.
اقتصادنیوز دلار قیمت 

  

جدیدترین قیمت دلار و یورو در بازارصرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 26¡702 (بیست و شش هزار وهفتصد و دو تومان) اعلام کرد.
گسترش قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی پنجشنبه 1400/09/11اقتصادنیوز: صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را 26,702 (بیست و شش هزار وهفتصد و دو تومان) اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت دلار دلار آمریکا 

  

قیمت دلار زندانی شد /پیش بینی قیمت دلار امروزدلار از چهارشنبه هفته گذشته توان رفتن به زیر محدوده 28 هزار و 800 تومان را از خود نشان نداده است. در همین بازه زمانی،‌ اسکناس آمریکایی نتوانسته است بالای محدوده 29 هزار و 500 تومان تثبیت شود.
اقتصادنیوز قیمت دلار اسکناس