با این روش ها ایمنی درب های بدون قفل را بیشتر کنید | درب‌های بدون قفل را قفل کنید!

اما شما می‌توانید با انجام چند اقدام سریع و موقتی قبل از حضور قفل‌ساز کمی خیالتان را آسوده کنید.

با این روش ها ایمنی درب های بدون قفل را بیشتر کنید | درب‌های بدون قفل را قفل کنید!

10 روش عالی برای ایمن‌سازی در‌ب‌های بدون قفل

از گذشته تا به امروز از قفل به منظور ایمن‌سازی در‌ها استفاده می‌شده. بعضی مواقع ممکن است شرایطی پیش بیاید که قفل در خراب شده باشد و یا به راحتی باز نشود، در حالی که بهترین راه‌حل تعویض و یا تعمیر قفل است، اما شما می‌توانید با انجام چند اقدام سریع و موقتی قبل از حضور قفل‌ساز کمی خیالتان را آسوده کنید.

• زیردری

زیردری‌ها معمولا به منظور جلوگیری از بسته شدن در‌ها استفاده می‌شوند، اما هنگامی که پشت در بسته قرار بگیرند از باز شدن در جلوگیری می‌کنند. استفاده از زیردری‌ها روشی ساده و موثر و راحت برای باز نشدن در‌ها هنگام خرابی و یا شکستگی قفل است.

• پشتی صندلی

صندلی‌های مقاوم و با‌دوام می‌توانند گزینه خوبی برای بسته نگهداشتن در‌ها باشند. زیرا می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای زاویه داد که بالای صندلی زیر دستگیره در قرار گیرد و پایه‌ها به زمین محکم شوند. قرار گرفتن پشتی صندلی زیر دستگیره، مانع از حرکت دستگیره به سمت پایین شده و از باز شدن در جلوگیری می‌کند. اما اگر با حرکت دستگیره به سمت بالا بتوان در را باز کرد، استفاده از این روش چندان مفید نیست.

• کمربند یا طناب

شما می‌توانید با استفاده از کمربند یا طناب حرکت دستگیره در‌ها را محدود و مهار کنید. فقط کافیست که سر کمربند یا طناب را به دستگیره و سر دیگر آن را به یک جسم ثابت وصل کنید. اگر دستگیره در به دو جهت بالا و پایین حرکت می‌کند به منظور جلوگیری از حرکت دستگیره می‌توانید از دو طناب و یا کمربند استفاده کنید. برای محکم نگهداشتن در‌هایی که به بیرون باز می‌شوند، می‌توانید در را با طناب و ریسمان محکم به جسم سنگین همچون یخچال یا کاناپه وصل کنید. برای در‌های فرانسوی، هر دو دستگیره را با بند به هم بپیچید و از باز شدن آن جلوگیری کنید.

• قفل‌های قابل حمل

این قفل‌های کارآمد برای مستاجرین و مسافران بسیار گزینه خوبی به حساب می‌آید. همان طور که از اسم آن پیداست، این قفل‌ها قابل حمل هستند و طوری طراحی شده‌اند که می‌توان آن را نصب کرد و در صورت لزوم آن را برداشت. این قفل‌ها از یک قطعه فلزی تشکیل شده‌اند که روی چفت در و یا دستگیره قرار می‌گیرند و گزینه خوبی برای در‌هایی که رو به بیرون باز می‌شوند، نیست.

• میله امنیتی

میله‌های امنیتی برای محافظت در برابر نیروی یک فرد مزاحم که تلاش می‌کند در را لگد بزند و یا با شانه خود در را بشکند، بسیار کمک کننده است و به عنوان مانع برای پشت در عمل می‌کند. میله‌های امنیتی از یک جفت قلاب مقاوم و با‌دوام تشکیل شده‌‌اند که به دیوار یا چهارچوب در بسته می‌شوند و سپس یک میله ضحیم فلزی یا چوبی روی قلاب‌ها قرار می‌گیرد و عرض در را مسدود می‌کند. لازم به ذکر است که میله‌های امنیتی برای در‌هایی که رو به بیرون باز می‌شوند، مناسب نیستند.

• چنگال

در صورت ضروت می‌توانید از یک چنگال ساده برای قفل کردن موقت دری که به سمت داخل باز می‌شود، استفاده کنید. دندانه‌های چنگال را خم کنید به طوری که دندانه‌ها داخل قفل در قرار گیرند و باقی چنگال در شکاف مابین در و چهارچوب در هنگام بسته شدن در باقی بماند. دسته چنگال را از بین دندانه‎ها چنگال عبور دهید و یک مانع افقی برای جلوگیری از باز شدن در ایجاد کنید. استفاده از چنگال برای در‌هایی که به سمت داخل باز می‌شوند، کارساز است.

• مسدودکننده در

استفاده از مسدودکننده در جایگزینی ساده برای قفل کردن در بدون قفل است. این ابزار شامل یک میله امنیتی قابل تنظیم است که یک سر آن گرد است و زیر دستگیره در قرار می‌گیرد و انتهای دیگر آن روی زمین قرار می‌گیرد و مانع از باز شدن در می‌شود.

• راهبند کف زمین

راهبند از دو قطعه که شامل یک پایه و یک نگهدارنده است تشکیل شده‌اند. پایه را با پیچ به کف زمین وصل کنید و هنگام قفل کردن نگهدارنده را روی آن قرار دهید تا مانع باز شدن در به سمت داخل شود.

• درآوردن دستگیره

اگرچه درآوردن دستگیره برای ایمن نگهداشتن در مناسب نیست، اما می‌تواند یک گزینه پیش روی شما باشد. پر‌واضح است که بدون دستگیره نمی‌توان در را باز کرد اما باید در نظر داشته باشید که با تلاش و استفاده از چند ابزار می‌توان مکانیسم در را تغییر داد. شاید بهتر باشد همزمان با درآوردن دستگیره از روش‌های موقتی دیگرکه گفته شد مثل زیر دری یا حتی راهبند استفاده کنید.

• قفل لولایی

این قفل وسیله کوچکی است که می‌توان آن را بر چارچوب در نصب کرد. عملکرد آن شبیه قفل‌های آویزدار است با این تفاوت که قفل لولایی دارای یک حلقه فلزی است که روی دستگیر در می‌لغزد تا از باز شدن در جلوگیری کند.

(استفاده از مطالب اختصاصی 55آنلاین بدون ذکر منبع ممنوع است.)

منبع: 55آنلاین

زمین   اخبار برگزیده
  

پیام مقامات ارشد امارات به رئیسیمقامات ارشد امارات در پیام‌هایی جداگانه حادثه زلزله هرمزگان را به رئیس‌جمهور کشورمان تسلیت گفتند.
مثلث زلزله ایران رایگان 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

افزایش تعامل سازمان تعزیرات و دیوان عالی کشوردر نشست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رئیس دیوان عالی کشور بر افزایش تعامل و ارتباط سازنده تأکید شد.
ایلنا تعزیرات قانون روابط عمومی 

  

جاماندگان سهام عدالت بخوانند/ زمان ثبت نام مشمولان اعلام شدرییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می کنیم 4 میلیون نفر جاماندگان افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد باشند و گروه های بعدی اولویت دار نیز کارگران، کارمندان و ... هستند و احتمالا تا اواسط تابستان آیین نامه فراخوان ثبت نام سهام عدالت در کشور اعلام بشود.
فردا سهام عدالت سهام کمیسیون اقتصادی مجلس 

  

آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شدسخنگوی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.
ایلنا قانون وزارت آموزش و پرورش آموزش 

  

خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی ایران خارج از برجام است«ایران نه‌تن‌ها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.»
مستقل‌آنلاین روزنامه ایران سازمان ملل 

  

اکثریت مردم خواهان رسیدن به توافق و احیاء برجام هستنداکثریت مردم طرفدار رسیدن به توافق و احیاء برجام هستند. مسئولان باید به نظر اکثریت مردم احترام بگذارند و برای به نتیجه رساندن مذاکرات تلاش جدی کنند.
مستقل‌آنلاین روزنامه دموکرات جمهوری اسلامی 

  

درخواست رئیسی جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمترئیس مجلس شورای اسلامی از درخواست رئیس جمهور جهت ارائه لایحه تفکیک وزارت صمت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه طرح استیضاح در راستای اصلاح امور و پیشرفت کار است، بهتر است این فرصت را برای اصلاح اصولی ساختار به دولت بدهیم.
مثلث وزارت نیرو رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی 

  

طرح اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری با فوریت بررسی می‌شودنمایندگان مجلس با بررسی یک فوریتی طرح الحاق یک ماده به قانون کاهش مجازات حبس تعزیری موافقت کردند.
ایلنا قانون بازداشت مجلس شورای اسلامی 

  

مربی پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شدیک پرسپولیسی دستیار مطهری در نساجی شد
خانه فوتبال خودرو نساجی فوتبال 

  

تاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادندتاوان تحریم‌ها را فقط مردم پس دادند. صحبت‌های انتقادی کارگردان «برادران لیلا» درباره تحریم‌ها در جشنواره مونیخ: یک فاجعه رخ داده و همچنان هم ادامه دارد.
مستقل‌آنلاین خودکشی معتاد مسکن 

  

واریز یارانه نقدی جدید در دولت رئیسی/ کالابرگ چه زمانی توزیع می‌شود؟جانشین معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: قرار است یارانه نقدی در قالب یک پلتفرم و بستر، به کالابرگ تبدیل شود و مردم با مراجعه به فروشگاه‌ها بتوانند کالاها را خریداری کنند که خوشبختانه کارهای آن تا حد خوبی پیش رفته است.
فردا یارانه نقدینگی دولت 

  

لزوم ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به شورارئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا طی تذکری خواهان ارائه گزارش سفرهای خارجی شهرداری به این کمیسیون شد.
ایلنا شهرداری تهران جوانان مرگ 

  

چرا باید با غرب خبیث مذاکره کنیم وقتی از تحریم و مشکلات اقتصادی عبور کردیم؟بر چالش تحریم غلبه کرده و در حال خروج تدریجی از رکود اقتصادی هستیم. سؤال اساسی که مطرح می‌شود این است که با این ‌حال چه نیازی به مذاکره با غرب خبیث و جنایتکار است؟
مستقل‌آنلاین بانک جمهوری اسلامی ایران روزنامه 

  

نامهٔ جبههٔ اصلاحات ایران به ابراهیم رئیسیاکنون به‌هر تقدیر این وظیفه و انتظار متوجه دولت جنابعالی است تا با کسب اختیارات لازم، هر چه سریع‌تر موضوع مذاکرات هسته‌ای کشور را با شجاعت و بر اساس تامین منافع ملی کشور به نتیجه برسانید.
مستقل‌آنلاین ایران جمهوری اسلامی ایران اقتصاد ایران 

  اخبار داغ
  

تهران فردا تعطیل است؛ بانک و بورس باز هستندتهران- معاون استاندار تهران از تعطیلی ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، عابد ملکی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از تعطیلی ادارات مهدکودک‌ها و همه مقاطع تحصیلی برای فردا دوشنبه 13 تیرماه خبر داد...
انصاف‌نیوز تهران استانداری تهران بانک 

  

فردا تهران تعطیل شد/بانک‌ها و بورس فردا تعطیل شدند؟عابد ملکی، معاون استانداری تهران: بانک ها و بورس در تهران فردا (دوشنبه 13 تیر) تعطیل نیستند.
فردا تهران استانداری تهران بانک 

  

بانک‌ها و بازار بورس تهران فردا دوشنبه 13 تیر تعطیل نیستنداستانداری تهران اعلام کرد بورس و بانک‌ها در تهران فردا تعطیل نیستند.
برنا بانک بورس تهران تهران 

  

آخرین قیمت خودرو در بازار امروزحال حاضر مشاهدات بازار خرید و فروش خودرو نشان می‌دهد قیمت اکثر خودروهای داخلی نسبت به روز گذشته ثابت است و فقط برخی با اعلام قیمت‌های کاذب سعی در ایجاد نوسان در بازار را دارند.
۵۵ آنلاین قیمت واردات خودرو خودرو 

  

استان تهران تعطیل شد/ بانک ها و بورس هم تعطیل شد؟اقتصادنیوز: ادارات مهدکودک ها و همه مقاطع تحصیلی استان تهران به جز دماوند و فیروزکوه برای فردا دوشنبه 13 تیرماه تعطیل اعلام شد.
اقتصادنیوز تهران بانک دماوند 

  

بازگشت کرونا به دوران اوجبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین وزارت بهداشت اصفهان 

  

آخرین تحولات بازار خرید و فروش خودرو/ قیمت خودرو ارزان می‌شود؟کاهش عرضه خودرو به همراه عدم تعیین تکلیف آیین‌نامه واردات خودرو، عاملی شده است تا بازار همچنان شاهد کاهش قیمت‌ها نباشد.
فردا واردات خودرو خودرو واردات 

  

آیا کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا آمده؟دانشمند آمریکایی: ویروس کرونا از آزمایشگاهی در آمریکا نشأت گرفته است جفری ساکس، استاد مشهور دانشگاه کلمبیا: من به مدت 2 سال ریاست کمیسیون کرونا مجله Lancet[مشهورترین مجله پزشکی دنیا] را بر عهده داشتم. متقاعد شدم این ویروس از یک بیوتکنولوژی آزمایشگاه آمریکا نشأت گرفته و منشأ طبیعی نداشته است. از نظر من این یک اشتباه بزرگ بیوتکنولوژی و نه یک حادثه سرریز طبیعی است...
مستقل‌آنلاین ویروس دانشگاه کلمبیا بیوتکنولوژی 

  

کرونا دوباره جان گرفت/ آمار فوتی های کرونا امروز 12 تیربنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 717 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد.
اقتصادنیوز وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 12 تیر در ایران | کرونا خیز دوباره گرفتمتاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید19 در کشور جان خود را از دست دادند.
نامه نیوز ایران وزارت بهداشت یارانه 

  

افت 300 هزار تومانی قیمت سکهقیمت سکه طرح جدید امروز (یکشنبه، 12 تیرماه) با 300 هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته به 15 میلیون و 330 هزار تومان رسید.
فردا قیمت افزایش قیمت بهار 

  

کرونا دوباره اوج گرفت/ شناسایی 717 بیمار و 6 فوتی به گزارش خبرنگار مهر، از دیروز تا امروز 12 تیرماه 1401 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 717 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی و 104 نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 7 میلیون و 239 هزار و 557 نفر رسید. متأسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 6 بیمار مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به 141 هزار و 396 نفر…
مهر خبرنگار