باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: سینما به عنوان یک رسانه ریشه‌دار و تاثیرگذار می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای انتقال مفاهیم معنوی، مترقی و پیشرفته به حساب بیاید و به دلیل اینکه سینما محصول دسترنج یک سری از هنرمندان، نویسندگان و کسانی است که در این زمینه فعالیت دارند به همین دلیل چنانچه بخواهیم سینمای خوب و پیشرفته‌ای داشته باشیم…

باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: سینما به عنوان یک رسانه ریشه‌دار و تاثیرگذار می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای انتقال مفاهیم معنوی، مترقی و پیشرفته به حساب بیاید و به دلیل اینکه سینما محصول دسترنج یک سری از هنرمندان، نویسندگان و کسانی است که در این زمینه فعالیت دارند به همین دلیل چنانچه بخواهیم سینمای خوب و پیشرفته‌ای داشته باشیم هنرمندان باید بیش از گذشته توجه ویژه به مسائل معنوی داشته باشند.

در سینمای ایران استعداد کاملی برای پیشرفت از نظر تکنیکی وجود دارد بنابراین باید فیلمنامه نویسی و تربیت هنرمند در اولویت باشد

گاهی شأن سینما از نظر اقتصادی پایین می‌آید

نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس افزود: به دلیل اینکه گردش کار سینما با کار اقتصادی گره خورده و خصوصی اداره می‌شود و برای تولید یک فیلم کلی هزینه می‌شود اما متاسفانه گاهی شأن سینما بسیار نازل می‌شود و در حد سطح بازار و مسائل کم ارزش اقتصادی می‌آید. البته باید به گردش اقتصادی سینما توجه داشت اما ابزار مهمی که به عنوان هنر در اختیار هنرمند قرار می‌گیرد، بسیار ارزشمندتر از این است که شکسته شده یا در اختیار مضامین کوتاه، کوچک و دم دستی قرار گیرد که در حال حاضر گاهی در سینما این موارد دیده می‌شود.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سینما یک هنر است و هنر قابل ارزش گذاری نیست و کسانی که در این حیطه کار می کنند، هم باید ارزش نعمت بزرگ خدادادی را بدانند و هم بتوانند هدف گذاری خوبی کنند تا ارزش این هنر و اثر گذاری آن بیش از گذشته باشد.

دچار فقر نویسندگی و محتوا هستیم

وی با بیان اینکه خوشبختانه هنرمندان برجسته و بسیار خوبی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: استعداد ایرانی از نظر تکنیک نمایش، یک استعداد ویژه و خاصی است اما گاهی فقر نویسندگی و محتوا وجود دارد یعنی چنانچه این مقدار از هنر در اختیار یک متن و محتوای بسیار خوبی قرار گیرد، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت به‌طوری‌که بسیاری از محصولات ارزشمند در سینما نتیجه فیلمنامه‌های خوب بوده است. فیلمنامه‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد.

باید فیلم نامه نویسی و تربیت هنرمند در اولویت باشد

طباطبائی نژاد با تاکید بر اینکه باید الگوسازی و الگو گیری از نویسندگی و محتواسازی در سینما وجود داشته باشد، افزود: در سینمای ایران غیر از مسائل تکنیکی و فنی که روز به روز در جهان وجود دارد و ایران نیز استعداد کاملی برای پیشرفت از نظر تکنیکی دارد اما برای استفاده بهینه از ابزار و استعداد فعلی که در حال حاضر بروز و ظهور دارد، 2 مسئله بسیار اثربخش است. یکی از مسائل، فیلمنامه نویسی و نویسندگی است که می‌توان از متون دینی و مقدس الگوبرداری کرد و باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد .

ایران باید از نظر فیلمنامه نویسی پیشرفت کند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: ایران باید از نظر فیلمنامه نویسی پیشرفت کند همچنین تربیت هنرمندانی که تفکر مترقی معنوی داشته باشند نیز بسیار مهم است چراکه وجود اینها باعث می‌شود تا تحولی در نوع تفکر و نگاه به سینما داشته باشیم. قطعا همان زمانی که امام خمینی به ایران آمدند و برخی فکر می‌کردند که سینما بسته می‌شود اما امام فرمودند که مخالف سینما نیستیم چراکه سینما یک ابزار است و باید در اختیار محتوای مترقی، الهی و مقدس قرار گیرد.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: محتوای سرگرمی اشکالی ندارد اما گاهی برخی سرگرمی‌ها به دلیل اینکه به دنبال جلب کردن مخاطبان بسیار است، سطح هنر سینما را بسیار نازل می‌کنند که این پسندیده نیست./

پایان پیام

فیلمنامه سیدصادق طباطبایی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

رئیس‌جمهور آمریکا شخصا برای ترور شخصیتی ظریف وارد میدان شده است/ ترامپ چگونه با یک توئیت ساده عده‌ای را به باغ ملی کشانداگر رئیس‌جمهور آمریکا متوجه شود که می‌تواند با یک توئیت ساده عده‌ای را به باغ ملی بکشاند تا در برابر دفتر جواد ظریف تجمع کنند و علیه او شعار دهند، چه بسا فردا در توئیت بعدی یک دروغ بزرگ‌تر به او نسبت دهد تا فضای داخل کشور را بیش از این ملتهب کند. کسانی که این چنین در زمین ترامپ بازی می‌کنند عملاً صحنه سیاست داخلی را به او تفویض و واگذار کرده‌اند؛ و این یک فاجعه برای امنیت ملی است.
ایلنا رئیس جمهور ترامپ بازی 

  

ناصر ایمانی ضمن استقبال از ارائه لیست جداگانه توسط جبهه پایداری گفت: پیش بینی نمی کنم که وزن قابل توجهی داشته باشند و اتفاق خوبی است که وزن هر جریان سیاسی معلوم باشد.
نامه نیوز جبهه پایداری احمدی نژاد مهناز افشار 

  

نشانه های تولید مجدد خودرو تندر 90با وجود آنکه آمارها در ماه‌های گذشته نشان می‌داد تولید محصولات رنو در ایران خودرو و پارس‌خودرو متوقف شده، گزارش اخیر خودروسازان به بورس نشان از سرگیری تولید تندر 90 و ساندرو دارد.
خودروتک تولید ایران خودرو خودرو 

  

قیمت پراید 61 میلیون تومانی حاصل چیست؟قیمت پراید بالاخره 60 میلیون تومان را هم دید. یا بهتر بگوییم 61 میلیون تومان را! خبرگزاری های معتبر تسنیم و باشگاه خبرنگاران جوان هر دو در گزارش قیمت خودرو دیروز خود قیمت پراید 111 را 61 میلیون تومان اعلام کردند. چیزی که در آگهی های سایت های خرید و فروش خودرو نیز دیده می شود. اما چه چیز در شرایط رکود بازار خودرو قیمت پراید را به 61 میلیون تومان می رساند؟
خودروتک قیمت ایران خودرو 

  

معمای بازگشت رنو به خط تولید خودروسازان داخلی!اقتصادنیوز: با وجود آنکه آمارها در ماه‌های گذشته نشان می‌داد تولید محصولات رنو در ایران خودرو و پارس‌خودرو متوقف شده، گزارش اخیر خودروسازان به بورس نشان از سرگیری تولید تندر-90 و ساندرو دارد.
اقتصادنیوز تولید خودروسازان ایران خودرو 

  

سقوط هواپیمای نظامی آمریکا در غزنی افغانستان با 5 سرنشینحوالی ساعت 16 عصر روز دوشنبه 7 بهمن، طالبان یک هواپیمای نظامی حامل افسران ارشد سیا را ساقط کرد. گویا ارزش نظامی این اقدام به گونه‌ ای بوده که برخی منابع آن را منتسب به سلاح های چین یا ایران کرده اند. شاید زنجیره حوادث هوایی اخیر حاوی پیام هایی است که فقط مخاطب اصلی آن، پیام را دریافت میکند.
مستقل‌آنلاین سقوط هواپیما افغانستان طالبان 

  

معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی گفت: سعی ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا پایان سال این سود را برای تمامی مشمولان واریز کنیم.
نامه نیوز سود سهام عدالت سهام 

  

گزارش اولیه سازمان هواپیمایی درباره سانحه فرودگاه ماهشهرسازمان هواپیمایی کشوری در گزارش اولیه درباره سانحه هواپیما در فرودگاه ماهشهر نوشت: براساس مشاهدات پرسنل فرودگاه هواپیما مقداری از طول باند را از دست داده و پس از فرود در باند 13 پس از برخورد با فنس فرودگاه از محوطه فرودگاه خارج شده و در بلوار نزدیک فرودگاه متوقف شده است.
مثلث سازمان هواپیمایی کشوری فرودگاه مهرآباد فرودگاه 

  

تمامی یارانه بگیران، بسته معیشتی می‌گیرندعضو کمیسیون تلفیق سال 99 گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق درآمدهای مربوط به یارانه معیشتی و همچنین یارانه نقدی با هم ادغام و در نتیجه هر 78 میلیون ایرانی از دریافت یارانه معیشتی برخوردار می‌شوند.
مستقل‌آنلاین یارانه کمیته امداد مجلس شورای اسلامی 

  

محمدرضا شجریان فردا از بیمارستان مرخص می‌شودداود گنجه‌ای (عضو شورای عالی خانه موسیقی ایران) که به نمایندگی از این نهاد به بیمارستان محل بستری شدن محمدرضا شجریان رفته بود، خبر داد این هنرمند، فردا از بیمارستان مرخص می‌شود.
مملکت‌آنلاین محمدرضا شجریان بیمارستان ایران 

  اخبار داغ
  

شش تیم ارزیاب به مناطق زلزله زده اعزام شدندمدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی از اعزام شش تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر استان به اشنویه خبر داد.
برنا زلزله هلال احمر 

  

کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر دست به اصلاح بیانیه خود زد و شرط بررسی امنیتی را برداشت.
نود کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

حذف جمله «ارزیابی امنیتی مجدد» میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا از بیانیه AFC‌ + عکسکنفدراسیون فوتبال آسیا بخشی از بیانیه خود در خصوص ارزیابی مجدد برای بررسی میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا را حذف کرد.
تسنیم کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا آسیا 

  

معامله قرن هیچ خللی در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت ایجاد نخواهد کردرئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، حماس، طرح موسوم به معامله قرن را خیانتی آشکار به ملت مظلوم فلسطین و اهانت به همه مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد :این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست ها قرار دهد، از هم اینک محکوم به شکست است.
ایلنا مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

مدیرعامل پرسپولیس: معرفت بیرانوند یک دنیا ارزش داردمدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: همین که علیرضا بیرانوند معرفت به خرج داد و تا پایان فصل در پرسپولیس ما
خبرفوری باشگاه پرسپولیس پرسپولیس علیرضا بیرانوند 

  

تورم در هرمزگان رکورد شکست + جدول استانهاجزئیات نرخ تورم در استانهای مختلف نشان می دهد که تورم نقطه به نقطه در هرمزگان با بیش از 31 درصد، از
خبرفوری تورم استان هرمزگان جدول