باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: سینما به عنوان یک رسانه ریشه‌دار و تاثیرگذار می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای انتقال مفاهیم معنوی، مترقی و پیشرفته به حساب بیاید و به دلیل اینکه سینما محصول دسترنج یک سری از هنرمندان، نویسندگان و کسانی است که در این زمینه فعالیت دارند به همین دلیل چنانچه بخواهیم سینمای خوب و پیشرفته‌ای داشته باشیم…

باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: سینما به عنوان یک رسانه ریشه‌دار و تاثیرگذار می‌تواند به عنوان یکی از بهترین ابزارها برای انتقال مفاهیم معنوی، مترقی و پیشرفته به حساب بیاید و به دلیل اینکه سینما محصول دسترنج یک سری از هنرمندان، نویسندگان و کسانی است که در این زمینه فعالیت دارند به همین دلیل چنانچه بخواهیم سینمای خوب و پیشرفته‌ای داشته باشیم هنرمندان باید بیش از گذشته توجه ویژه به مسائل معنوی داشته باشند.

در سینمای ایران استعداد کاملی برای پیشرفت از نظر تکنیکی وجود دارد بنابراین باید فیلمنامه نویسی و تربیت هنرمند در اولویت باشد

گاهی شأن سینما از نظر اقتصادی پایین می‌آید

نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس افزود: به دلیل اینکه گردش کار سینما با کار اقتصادی گره خورده و خصوصی اداره می‌شود و برای تولید یک فیلم کلی هزینه می‌شود اما متاسفانه گاهی شأن سینما بسیار نازل می‌شود و در حد سطح بازار و مسائل کم ارزش اقتصادی می‌آید. البته باید به گردش اقتصادی سینما توجه داشت اما ابزار مهمی که به عنوان هنر در اختیار هنرمند قرار می‌گیرد، بسیار ارزشمندتر از این است که شکسته شده یا در اختیار مضامین کوتاه، کوچک و دم دستی قرار گیرد که در حال حاضر گاهی در سینما این موارد دیده می‌شود.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سینما یک هنر است و هنر قابل ارزش گذاری نیست و کسانی که در این حیطه کار می کنند، هم باید ارزش نعمت بزرگ خدادادی را بدانند و هم بتوانند هدف گذاری خوبی کنند تا ارزش این هنر و اثر گذاری آن بیش از گذشته باشد.

دچار فقر نویسندگی و محتوا هستیم

وی با بیان اینکه خوشبختانه هنرمندان برجسته و بسیار خوبی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: استعداد ایرانی از نظر تکنیک نمایش، یک استعداد ویژه و خاصی است اما گاهی فقر نویسندگی و محتوا وجود دارد یعنی چنانچه این مقدار از هنر در اختیار یک متن و محتوای بسیار خوبی قرار گیرد، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت به‌طوری‌که بسیاری از محصولات ارزشمند در سینما نتیجه فیلمنامه‌های خوب بوده است. فیلمنامه‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد.

باید فیلم نامه نویسی و تربیت هنرمند در اولویت باشد

طباطبائی نژاد با تاکید بر اینکه باید الگوسازی و الگو گیری از نویسندگی و محتواسازی در سینما وجود داشته باشد، افزود: در سینمای ایران غیر از مسائل تکنیکی و فنی که روز به روز در جهان وجود دارد و ایران نیز استعداد کاملی برای پیشرفت از نظر تکنیکی دارد اما برای استفاده بهینه از ابزار و استعداد فعلی که در حال حاضر بروز و ظهور دارد، 2 مسئله بسیار اثربخش است. یکی از مسائل، فیلمنامه نویسی و نویسندگی است که می‌توان از متون دینی و مقدس الگوبرداری کرد و باید از فیلم نامه های فاخر با مضامین دینی حمایت کرد .

ایران باید از نظر فیلمنامه نویسی پیشرفت کند

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: ایران باید از نظر فیلمنامه نویسی پیشرفت کند همچنین تربیت هنرمندانی که تفکر مترقی معنوی داشته باشند نیز بسیار مهم است چراکه وجود اینها باعث می‌شود تا تحولی در نوع تفکر و نگاه به سینما داشته باشیم. قطعا همان زمانی که امام خمینی به ایران آمدند و برخی فکر می‌کردند که سینما بسته می‌شود اما امام فرمودند که مخالف سینما نیستیم چراکه سینما یک ابزار است و باید در اختیار محتوای مترقی، الهی و مقدس قرار گیرد.

نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: محتوای سرگرمی اشکالی ندارد اما گاهی برخی سرگرمی‌ها به دلیل اینکه به دنبال جلب کردن مخاطبان بسیار است، سطح هنر سینما را بسیار نازل می‌کنند که این پسندیده نیست./

پایان پیام

فیلمنامه سیدصادق طباطبایی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

حواشی پیرامون خانواده نعمت‌زاده که از شرکت‌داری آنان آغاز شده بود، زمانی اوج گرفت که رسانه‌های مختلف خبری منتشر کردند که داماد نعمت‌زاده به عنوان نماینده کمیسر ژنرال دولت ایران در اکسپو میلان 2015 معرفی شده بود.
نامه نیوز حسن روحانی جمهوری اسلامی ایران خاورمیانه 

  

جزئیات فوت کودک 8 ساله در ورزشگاه آزادی (عکس)با وجود گذشت چند ساعت از فوت کودت 8 ساله در ورزشگاه آزادی هنوز اطلاعیه رسمی در این خصوص صادر نشده است.
ایلنا فوتبال ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (سه‌شنبه) با اشاره به هوشیاری عمیق و تحسین‌برانگیز مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان در چهار دهه گذشته، تنها راه علاج مشکلات کشور را تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی دانستند.
نامه نیوز رهبر انقلاب موفقیت جمهوری اسلامی ایران 

  

واکنش انصاری‌فرد به بازگشت برانکومدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: با کالدرون لیگ را ادامه خواهیم داد و حضور برانکو در پرسپولیس به پایان رسیده است.
شما‌نیوز انصاری فرد برانکو باشگاه پرسپولیس 

  

بازداشت پیمانکار ورزشگاه آزادی پس از مرگ کودک 8 سالهرییس پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت پیمانکار نصاب داربست در ورزشگاه آزادی که به دلیل این خطا در عملکرد، مرگ پسر 8 ساله در این ورزشگاه را به دنبال داشت، خبر داد.
شما‌نیوز بازداشت ورزشگاه آزادی ورزشگاه 

  

شرمن خبر داد :بررسی یک طرح در سنا که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را نداردنماینده ارشد دولت اوباما در زمان مذاکرات هسته‌ای گفت که سنای آمریکا در حال بررسی طرحی است که تایید می‌کند ترامپ مجوز جنگ با ایران را ندارد.
مثلث کنگره آمریکا صادرات نفت سنا 

  

ترامپ: دنبال جنگ با ایران نیستم> اما برای جنگ آماده‌ام چون مظنون حمله به عربستان استاقتصادنیوز: ترامپ گفت که آمریکا بدنبال جنگ با ایران نیست اگرچه برای آن آماده است.
اقتصادنیوز ترامپ جنگ ایران 

  

حضور بانوان در ورزشگاه مشکل شرعی داردسید مصطفی هاشمی‌طبا: از بعد از انقلاب مخالفت‌ها با ورود زنان به ورزشگاه‌ها شروع شد و دلیلی اصلی هم مخالفت علما با این موضوع بود. آنها می‌گویند بانوان از نظر شرعی نمی‌توانند نگاه نامحرم به ورزشگاه‌ها داشته باشند. در حقیقت در درجه اول موضوع مذهبی است و در درجه بعد بحث مناسب نبودن محیط مطرح می‌شود. دیدگاه‌های فقهی به مسئله وجود دارد...
مستقل‌آنلاین ورود زنان به ورزشگاه ورزشگاه مصطفی هاشمی طبا 

  

مراوده بانکی تهران و مسکو با پیام رسان روسی برقرار شدرئیس کل بانک مرکزی خبر داد، ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.
مثلث تهران مسکو پول 

  

بنزین گران شدحملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی معادل پنج درصد از عرضه جهانی را مختل کرد و در معاملات روز دوشنبه، قیمت‌های نفت را حداکثر 20 درصد بالا برد. آمریکایی‌ها به خصوص مردم کالیفرنیا پس از حملاتی که علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی صورت گرفت احتمالا با قیمت‌های بالاتر بنزین روبرو می‌شوند.
مستقل‌آنلاین بنزین عربستان قیمت 

  اخبار داغ
  

گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز؛ بازگشت دلار و سکه به مدار نزولی کم‌شیباقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه 26 شهریور 1398 بازار طلا و ارز تهران تغییر جهت داد و به مدار کاهشی کم‌شیب بازگشت. اما این مدار نزولی آنقدر ملایم بود که نهایتاً نرخ‌های پایانی نزدیک به نرخ‌های پایانی روز گذشته بوده است...
اقتصادنیوز بازار طلا و ارز بازار تهران سکه و طلا 

  

همایش مبارزه با قاچاق انسان در پاکستان پایان یافتهمایش دو روزه مبارزه با قاچاق انسان و مهاجرت غیرقانونی با حضور نمایندگانی از هفت کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اسلام آباد پایتخت پاکستان به کار خود پایان داد.
برنا قاچاق قاچاق انسان مواد مخدر 

  

لوئیس سوارز 4 سال است که نتوانسته در بازی های خارج از خانه لیگ قهرمانان برای بارسا گلزنی کند.
ورزش۳ دورتموند بازی بارسا 

  

کم آبی دلیل اصلی سردردروزانه افراد از طریق عرق کردن و ادرار، آب زیادی را از بدن دفع می‌کنند، آن‌ها با نوشیدن مایعات می‌توانند آبی را که بدن ازدست‌ داده‌اند را جایگزین کنند؛ ولی گاهی ممکن است بدن نتواند آن مقدار آبی که ازدست ‌داده را دوباره دریافت کند و این باعث کم‌آبی بدن می‌شود.
مستقل‌آنلاین ورزش کودکان پوست 

  

قیمت خودروهای سایپا امروز 98/06/26|پراید باز هم ارزان شدگزارش امروز قیمت خودرو حکایت از روند کاهشی قیمت تعدادی از محصولات شرکت خودروسازی سایپا در بازار دارد.
تسنیم قیمت سایپا خودرو 

  

گوشی سه دوربینه ارزان با باتری قدرتمندشرکت اینفینیکس که به خاطر عرضه گوشی‌های ارزان قیمت با امکانات مناسب شهرت دارد، گوشی جدیدی با دوربین
خبرفوری باتری قیمت دوربین 

  

سکه چقدر ارزان شد؟اقتصادنیوز؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (سه شنبه) در بازار آزاد تهران با افت حدود 15 هزار تومانی به نرخ چهار میلیون و 15 هزار تومان فروخته شد.
اقتصادنیوز تهران بهار دلار 

  

صعود آرام قیمت ارزقیمت ارز نسبت به روز گذشته اندکی با افزایش همراه بوده است.
خبرفوری قیمت ارز قیمت ارز 

  

گران‌ترین و ارزان‌ترین محصولات سبزی و صیفی امروز میادین میوه و تره‌بار/ میزان تغییر قیمت نسبت به نیمه ماه‌جاری+ جدولسازمان میادین میوه و تره‌بار آخرین قیمت مصوب پرمصرف‌ترین محصولات سبزی و صیفی را اعلام کرد. در بین این محصولات هر کیلوگرم سیر خشک ممتاز با قیمت 8 هزار و 800 تومان گران‌ترین و خیار سالادی و کلیم سفید هر یک با قیمت یک هزار و 500 تومان ارزان‌ترین این محصولات هستند.
ایلنا جدول قیمت ماه