اولین "پژوهشکده سالمندی" و پژوهشکده "سیاستگذاری توانبخشی" ایجاد می‌شود|ماموریتهای ما ملی است

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با تاکید بر این که باید در انتخابات، مشارکت داشته و به وظیفه خودمان عمل کنیم، خطاب به اعضای هیات علمی یادآور شد: تاسیس اولین پژوهشکده سیاستگذاری توانبخشی، اولین پژوهشکده سالمندی و متولی‌گری شبکه تحقیقات اجتماعی کشور در برنامه دانشگاه است و از این به بعد، ماموریت‌های دانشگاه، ملی است و انتظار است که اساتید نیز در تحقق آنها همکاری و مشارک...

اولین "پژوهشکده سالمندی" و پژوهشکده "سیاستگذاری توانبخشی" ایجاد می‌شود|ماموریتهای ما ملی است

دکتر حمیدرضا خانکه در مراسم سالروز گرامی‌داشت مقام " استاد" که در جمع معاونان و اعضای هیات علمی این دانشگاه به‌صورت حضوری و مجازی برگزار شد، در بخشی از سخنان خود به موضوع انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و افزود: شرکت در انتخابات، یک حق است و بعد، یک وظیفه است و باید از حقی که سالها برای آن مبارزه شد، استفاده کنیم. چرا که کشور مال ماست و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند، باید انتخاب اصلح داشته باشیم و به برنامه و سوابق، رای بدهیم.

وی تصریح کرد: معاونت دانشجویی با همراهی دانشجویان و همه اعضای هیات علمی در این مهم مشارکت کنند و با مشارکت حداکثری نشان بدهیم که کشور مترقی و بالنده ای داریم و لایق مردم سالاری دینی نیز هستیم.

دکتر خانکه شهادت امیرالمومنین علی (ع)، اعجاز آفرینش را تسلیت گفت و زندگی ایشان را الگویی نه تنها برای مسلمانان، بلکه مورد توجه دیگر ادیان و بهره گیری از زندگی آن بزرگوار دانست.

وی  با ارج نهادن بر مقام استاد، معلمی را برای خود افتخار دانست و افزود: من با تمام وجود به این شغل علاقه دارم و چه چیزی بهتر از اینکه ما در یک محیط دانشگاهی کار می‌کنیم و برای آموزش و پرورش جوانان کشورمان تلاش می‌کنیم.

دکتر خانکه با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در کشور که از یک سال پیش، شیوه زندگی مردم را تغییر داد و گروه های مختلف جامعه را متاثر کرد، گفت: طی یک سال گذشته همه مردم در سختی بودند و خانواده ها یا مستقیما با بیماری و آسیب های روانی و اجتماعی آن روبه رو بوده و یا شاهد مشکلات در میان بستگان خود بودند. 

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی تاکید کرد: مهمترین وظیفه دانشگاه، آموزش است. چرا که افرادی تربیت می شوند تا در آینده، کشور را توسعه بدهند و با توجه به اهمیت نقش معلمان و اساتید، شغل معلمی تعطیلی ندارد، همانطور که طی یک سال گذشته معلمان و اساتید شبانه روز در خدمت دانشجویان بودند و با سختی دست از آموزش برنداشتند، و برای تولید شواهد علمی، به فعالیت های پژوهشی نیز پرداختند که جای تقدیر دارد.

 وی از دو ماموریت دانشگاه در دو حوزه "توانبخشی" و " سلامت اجتماعی" نام برد و گفت: این انتظار از دانشگاه ما است که در سیاستگذاری توانبخشی فعالیت کند. ضمن آنکه با تغییر نام دانشگاه و پررنگ شدن ماموریت دانشگاه در حوزه سلامت اجتماعی، از 28 اسفندماه گذشته از سوی مقام عالی وزارت بهداشت، مسئولیت رصدخانه اجتماعی کووید 19 به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی سپرده شد تا عوامل اجتماعی مؤثر بر بحران کرونا مورد بررسی قرار گرفته و شواهد علمی جهت سیاستگذاران و برنامه ریزان تولید شود.

تاسیس اولین پژوهشکده سیاستگذاری توانبخشی و اولین پژوهشکده سالمندی

متولی‌گری شبکه تحقیقات اجتماعی کشور در برنامه دانشگاه

دکتر خانکه با اشاره به اینکه تاسیس اولین پژوهشکده سیاستگذاری توانبخشی، اولین پژوهشکده سالمندی و متولی‌گری شبکه تحقیقات اجتماعی کشور در برنامه دانشگاه است، خطاب به اعضای هیات علمی تصریح کرد: از این به بعد، ماموریت‌های دانشگاه، ملی است و انتظار است که اساتید نیز در تحقق آنها همکاری و مشارکت داشته باشند.

وی، مروری بر فعالیت های معاونت درمان طی ماه‌های اخیر داشت و گفت: حوزه درمان در دوره کرونا، سربلند بوده و از طریق راه اندازی بخش های درمان کرونا در مرکز روانپزشکی رازی، تهیه تجهیزات سی تی اسکن و اکسیژن ساز و اجرای منظم و گسترده برنامه واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی و پوشش بالای 95 درصدی این برنامه، به وظیفه خود بخوبی عمل کرده است. با تلاش معاونت توسعه دانشگاه نیز مطالبات همکاران مراکز درمانی پرداخت شده، پروژه‌های عمرانی فعال شدند و بازسازی فضاهای فیزیکی داخل دانشگاه، تداوم یافت.

دکتر خانکه همچنین از اعضای هیات علمی و کارشناسان در همه بخش‌های دانشگاه خواست تا برای متحول کردن دانشگاه مشارکت کنند و هیات علمی جوان با ارائه ایده‌های نو، در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی تحول ایجاد کنند.

رئیس دانشگاه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در پایان سخنانش، از اعضای هیات علمی، هیات رئیسه دانشگاه و بویژه دکتر سیدعلی حسینی و دکتر خرم خورشید که در حمایت از برنامه‌های دانشگاه بسیار تلاش کردند و از دکتر خدایی معاون آموزشی و مدیران زیرمجموعه معاونت آموزشی که در انتخاب برترین‌های آموزشی و برگزاری این مراسم زحمت کشیدند، تشکر کرد.

در ادامه، حجت الاسلام عباسی، معاون دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه طی سخنانی، گفت: در سالروز معلم و استاد که با ایام لیالی قدر مصادف شده است، از روح بلند امیرالمومنین علی (ع) استمداد می‌جوئیم که آنچه به خیر و مصلحت نظام و ملت است، قرار بدهند.

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند معلم نزد ائمه اطهار اظهار کرد: حضرت علی (ع) فرمودند،" کسی که انسان فرهیخته را احترام بگذارد، به خداوند احترام گذاشته است " و همچنین گفتند " اگر انسان فرهیخته و دانشمندی را دیدید، او را تکریم کنید".

معاون دفتر نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم توانبخشی همچنین به خصوصیات اخلاقی شهید مطهری اشاره کرد و افزود: ایشان علاوه بر تدریس علم و دانش، همواره به تربیت شاگردان و نسل جوان توجه داشتند و امیدوارم که ما هم بتوانیم به وظایف خود عمل کرده و از خداوند بخواهیم که این فرصت خدمت را برای ما فراهم کند.

دکتر محمدرضا خدایی، معاون آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی نیز ضمن تسلیت به مناسبت شهادت مولای متقیان، از زحمات همه اعضای هیات علمی، اساتید و مربیان دانشگاه و همه افرادی که به نوعی در بخش آموزش مشارکت و همکاری دارند، تشکر کرد و گفت: در ایام کرونا، کار اعضای هیات علمی چند برابر شد، چرا که هم دغدغه دانشجویان را داشتند و هم سختی‌های فضای مجازی به‌لحاظ پاسخگویی نیازهای آموزشی را تحمل کردند.

وی به اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا برای اعضای هیات علمی دانشگاه اشاره کرد و افزود: براساس برنامه زمان‌بندی معاونت درمان، واکسیناسیون اعضای هیات علمی بتدریج انجام می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی با توضیح کوتاهی از چگونگی انتخاب اساتید نمونه و برترین‌های حوزه آموزش، گفت: انتخاب‌ها براساس امتیازدهی به فعالیت‌های اساتید انجام شده است که توسط دکتر سجادی بصورت کامل بیان می‌شود و آنچه که امسال برای اولین بار انجام شده است، توجه به زحمات کارشناسان و کارکنان حوزه آموزش است که در این روز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

دکتر حمیرا سجادی، مسئول واحد هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی نیز در ادامه با ارائه آماری از تعداد اعضای هیات علمی دانشگاه و تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی، نحوه و ضریب امتیازدهی به فعالیت‌های اعضای هیات علمی جهت انتخاب استاد نمونه را توضیح داد.

وی همچنین شاخص‌های ارزیابی فعالیت‌های آموزشی اعضای هیات علمی و شاخص‌های ارزیابی کیفی همکاری اعضای هیات علمی با واحد EDC را در انتخاب استاد نمونه، مؤثر دانست.

دکتر سجادی، نحوه امتیازدهی به گروه‌ها و انتخاب گروه‌های نمونه  را توضیح داد و افزود: بخشی از مراسم نیز به تقدیر از اساتید بازنشسته که فعالیت افتخاری با دانشگاه دارند، اساتید بازنشسته سال گذشته و افرادی که طی یک سال گذشته در زمینه کووید 19 فعالیت داشتند، اختصاص دارد.

به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، برهمین اساس، برگزیدگان و برترین‌های حوزه آموزش که توسط رئیس دانشگاه، معاون آموزشی و معاون دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفتند، عبارت بودند از:

دکتر امیرمسعود عرب -   رئیس سابق دانشگاه

دکتر آرش میراب زاده -   معاون سابق آموزشی دانشگاه

 اساتید بازنشسته که فعالیت افتخاری با دانشگاه دارند ( دکتر روشنک وامقی – دکتر فربد فدایی)

دو عضو هیات علمی که سال گذشته بازنشسته شدند (دکتر شعاعی از گروه مشاوره – دکتر رهگذر از گروه آمار زیستی)

اعضای هیات علمی که براساس امتیازدهی به فعالیت‌ها، بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند (از هر گروه یک نفر انتخاب شده است) – (دکتر فرحناز محمدی – دکتر طلیعه ظریفیان – دکتر غلامرضا امینیان – دکتر امیرحسین کهلایی – دکتر معصومه پورمحمدرضا تجریشی – دکتر مهشید فروغان)

استاد جوان نمونه با بالاترین امتیاز  (دکتر مریم سلیمانی از گروه علوم پایه)

استاد همکار در تهیه بسته‌های تحول و دیگر فعالیت‌های معاونت آموزشی (دکتر نازیلا اکبر فهیمی از کاردرمانی)

استاد فعال در زمینه کووید 19 (دکتر بیژن خراسانی - گروه علوم بالینی)

استاد فعال در حوزه آموزش و پژوهش با امتیاز بالا (دکتر فریبا یادگاری – گروه گفتاردرمانی)

استاد فعال در ارائه فرآیند نوآورانه آموزشی (دانش پژوهی) – (دکتر معارف‌وند – گروه مددکاری اجتماعی)

گروه آموزشی نمونه (گروه سلامت در حوادث و فوریت‌ها)

وب سایت نمونه (گروه آموزشی گفتاردرمانی)

گروه‌های آموزشی فعال در حوزه کووید 19 (روانپزشکی – رشد و پرورش کودکان پیش دبستانی)

همکاران پرتلاش معاونت آموزشی (دکتر هما رضایی – طیبه میرهاشمی – سجاد کشاورز – محمد محمدی)

اساتیدی که به تازگی ارتقای رتبه داشتند (دکتر ارسلانی – دکتر طلیعه ظریفیان – دکتر نازیلا اکبرفهیمی و دکترمحمد صیاد نصیری).

 

منبع: ایسنا

وزارت بهداشت کودکان جوانان   اخبار برگزیده
  

تذکر رهبری به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ظریف نیست/ پشت پرده افشای فایل صوتی باید مشخص شود/ جریان رقیب بدنبال ناامیدی اصلاح‌طلبان استیک عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: سخنان رهبری درباره برخی از گفته‌های وزیر امورخارجه به معنای این نیست که آقای ظریف مهره سوخته است.
ایلنا محمدجواد ظریف اصلاح طلبان مجلس شورای اسلامی 

  

ظریف شناخته‌شده ترین رقیب جدی جریان اصولگرا است/ اصولگرایان به اجماع نخواهند رسید/ عملکرد شورای نگهبان مشخص می‌کند مشارکت چگونه باشدیک کنشگر سیاسی اصوگرا فضای انتخاباتی جریان‌‌های سیاسی کشور را مورد بررسی قرار داد و میزان مشارکت را وابسته به عملکر شورای نگهبان دانست.
ایلنا اصولگرایان انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

آغاز فروش اقساطی محصولات MVM با پیش پرداخت 30 درصدطرح جدید فروش اقساطی محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه ماه اردیبهشت ماه آغاز شد.
خودروتک خودرو ماه ایران 

  

متن عجیب ارسالی به واتس آپ استقلالی‌ها+جزئیات بیشتر را بخوانیداستقلال نماینده پرقدرت کشورمان با اقتدار صدرنشین گروه خود در آسیا شد اما باز هم کادرفنی این تیم، آبی پوشان را ممنوع المصاحبه کرد!
خانه فوتبال مصاحبه کعبه فرهاد مجیدی 

  

اعلام نامزدی برخی اهانت به ملت استفردی که می خواهد برنامه ها را اجرا کند باید توانمندی های اولیه را داشته باشد و زمانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود سابقه دارد که قابل ارزیابی است. این روزها افرادی اعلام نامزدی کردند بعضی از آنها اعلام نامزدی شان، اهانت به ملت است که باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
مستقل‌آنلاین بهاره رهنما مصاحبه استقلال 

  

واکنش وزارت خارجه به خبرسازی‌ها از مذاکرات وینسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبرسازی یک رسانه ایرانی درباره اصرار آمریکا به ادامه تحریم های فلج کننده علیه ایران گفت: اگر چنین بود قطعا گفت و گوها تاکنون متوقف شده بود.
فردا وزارت خارجه سخنگوی وزارت امور خارجه وین 

  

زیان افزایش قیمت 9 درصدی خودرو برای «دو سر» بازارشورای رقابت در شرایطی افزایش قیمت حدود 9 درصدی را برای محصولات ایران خودرو و سایپا تصویب و اعلام کرد که این میزان گرهی از کار هر دو سر عرضه و تقاضا باز نخواهد کرد.
خودروتک افزایش قیمت قیمت ایران خودرو 

  

ما که به حوزه انتخابیه رفتیم، بودجه 1400 را دستکاری کردندایران نوشت: یک نماینده مجلس گفت: تخلفاتی در جداول بودجه صورت گرفته که قابل قیاس با هیچ دوره‌ای نیست.
اقتصادنیوز حوزه بودجه ایران 

  

خبرهای رسیده از گفت‌وگوهای اخیر وین | لغو 95 درصد تحریم‌هامقام‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای 1+4 با مشارکت غیر مستقیم امریکا از چند هفته گذشته تلاش همه جانبه‌ای را برای نجات توافق هسته‌ای آغاز کرده‌اند.
۵۵ آنلاین وین ایران دونالد ترامپ 

  

کارنامه دیپلماسی ظریف انفعالی یا کارشناسی؟!از آنجایی‌که وزارت امور خارجه در دوران وزارت ظریف به «وزارت امور برجام» تقلیل پیدا کرده است، تنها کارنامه ظریف در قریب به 8 سال اخیر، پرونده مذاکرات هسته‌ای و برجام است.
مثلث دیپلماسی محمدجواد ظریف انتخابات ریاست جمهوری 

  

توافق بزرگ نزدیک استخبرگزاری آسوشیتدپرس ادعا کرده است که دستیابی به توافق فوری با ایران در حقیقت بسیار نزدیک است.
مستقل‌آنلاین سیاست خارجی ایران هسته ای 

  

دوران امپراتوری ایالات متحده به سر آمده است/ آمریکا نتیجه جنگ‌های صلیبی کنترل نشده در هزاره پیش استیک نویسنده آمریکایی درباره یکی از آثار خود توضیح داد: تصمیم داشتم تا آنجا که ممکن است از آمریکای ترامپ دور شوم. بنابراین یک مدینه فاضله زنانه را در قرن دوازدهم روایت کردم.
ایلنا مصاحبه داستان کوتاه جنگ 

  

واکسن‌خواری در شهرداری!یک بار دیگر اسم شهرداری سر زبان‌ها افتاد. این بار نه به خاطر افتتاح نمایشی پروژه‌های نیمه‌تمام یا نبود کارنامه موفق عملکردی بلکه دست‌اندازی برخی کارکنان و مدیران شهرداری تهران به سبد تزریق واکسن پاکبان‌ها خبرساز شد تا شعارهایی همچون عدالت‌محوری، شهر انسان‌محور و شفافیت بیش از پیش به حاشیه رفته و برگ جدیدی از رویکردهای منفی مدیریت شهری در دوره پنجم ورق بخورد.
مثلث خودرو شهرداری تهران بهاره رهنما 

  

همکاری آمریکا و روسیه در خصوص ایران ضروری استسخنگوی کاخ سفید گفت که همکاری روسیه و آمریکا به‌رغم برخی اختلاف‌ها در شماری از حوزه‌ها از جمله ایران ضروری است.
ایلنا روسیه حوزه ایران 

  

روند کاهشی قیمت خودرو مدل 1400 / 3 سیگنال کاهشی به طرف تقاضای خودروبازار خودرو اکنون در شرایط پیچیده ای قرار گرفته است. شرایطی که موجب رکود معاملات و ابهام در قیمت خودرو شده است.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

20 خبر جدید از شرکت های بورسی/ جزییات زمان 7 مجمعاقتصادنیوز: 20 خبر جدید از شرکت های بورسی در حالی منتشر شد که بیشترین اخبار مربوط به زمان برگزاری مجامع است.
اقتصادنیوز 

  

روند کاهشی قیمت دلار ادامه دارد؟ + فیلمدلار در دومین هفته اردیبهشت با سرعت بیشتری روند نزولی را طی کرد به طوریکه بعد از حدود چهار ماه قیمت آن مجددا به 20900 تومان رسید.
گسترش قیمت دلار ماه 

  

فرمانده ستاد کرونا در تهران: مراجعه سرپایی در پایتخت کاهش یافتفرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: گروه‌های سنی در اولویت واکسیناسیون، واکسن را دریافت خواهند کرد و سهمیه افراد بالای 80 سال حفظ می‌شود. زالی درباره میزان شیوع بیماری در استان تهران اظهار کرد: شهر تهران، شمیرانات و ورامین قرمز و بقیه نارنجی است. میزان مراجعه سرپایی در تهران کاهش پیدا کرده است و در روز‌های آینده تعداد موارد بستری کم خواهد شد.
۵۵ آنلاین تهران پایتخت واکسیناسیون 

  

مسکن از بورس خارج می ‌شود؟عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی بازار مسکن از بازار سرمایه و سفته بازی خارج می‌شود.
گسترش مسکن قیمت مسکن دولت دوازدهم 

  

پشت پرده انواع و اقسام واکسن‌های کشف شده کرونا در دنیااز زمان اپیدمی کرونا در جهان دانشمندان و سیستم بهداشت کشورها شروع به کشف واکسن کرونا کردند و پس از چندماه به دلیل شرایط اضطراری موجود در جهان و مرگ و میرهای فراوان اولین واکسن‌های ساخته شده به تولید انبووده رسیدند و برنامه‌ ایمنی‌سازی کرونا در بسیاری از کشورها آغاز شد...
برنا تولید مرگ 

  

روزه‌داری در شرایط کرونایی خطرناک است؟یک فوق تخصص گوارش و کبد گفت: بیماران دیابتی با خوردن غذاهای فیبردار، آب فراوان، میوه، سبزیجات و ....
خبرفوری درمان سبزیجات سلامت 

  

تلاش های موفقیت آمیز ایران برای تولید واکسن کرونا با مشارکت کوبا و روسیهمحمد رضا شانه ساز، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، مهمان امشب برنامه «من طهران» شبکه العالم است و در خصوص آخرین وضعیت تجهیزات و امکانات کشور برای مقابله با کرونا و تولید واکسن گفت و گو خواهد کرد.
برنا موفقیت ایران تولید 

  

واکنش سازمان غذا و دارو به گزارش انصاف نیوز از بازار سیاه واکسن کروناصداوسیما گزارش داد که رئیس سازمان غذا و دارو گفته است در باره‌ی واکسن در بازار غیرقانونی هیچ گزارش رسمی نشنیده‌ایم و حتی مسئول فایزر هم اعلام کرده است که عرضه واکسن فایزر در بازار غیرقانونی وجود ندارد...
انصاف‌نیوز سازمان بهداشت جهانی فرودگاه دارو