چه ورزش‌هایی را می‌توان همراه با فوتبال انجام داد؟

بازیکنان فوتبال چه ورزش‌هایی را باید در کنار این ورزش محبوب انجام دهند؟

چه ورزش‌هایی را می‌توان همراه با فوتبال انجام داد؟

چه ورزش‌هایی را می‌توان همراه با فوتبال انجام داد؟ کدخبر: 19498 ارسال به دیگران پرینت 19 فروردین 1400

بازیکنان فوتبال چه ورزش‌هایی را باید در کنار این ورزش محبوب انجام دهند؟

پایگاه خبری خانه فوتبال: آنچه دیگران می خوانند: عکس تاسف بار از تغییر چهره صبا راد بعد از بیماری + عکس دیده نشده از صبا راد و همسر اول و دومش رابطه فرشته حسینی و نوید محمدزاده لو رفت! +عکس جنجالی از فرشته حسینی فال امروز خود را بخوانید ؛ 19 فروردین 1400 / فال امروزتان چه رازهایی را برملا می‌کند؟ دعوای شدید احسان علیخانی و ساسی مانکن! +فیلم جنجالی عکس لو رفته از پرستو صالحی با تیپ پلنگی ! + پشت پرده ازدواج و طلاق پرستو صالحی واکنش فرزاد حسنی به یک شایعه زشت بعداز فوت آزاده نامداری! لیندا کیانی و مرده خور+ تصاویر متفاوت و دلایل کم کاری فرزاد حسنی مهاجرت کرد؟/فرزاد حسنی به شایعات فضای مجازی پایان داد!+تصاویر دیده نشده آخرین تصمیم از قرنطینه تهران + جزئیات تعطیلی تصاویر دیده نشده ندا قاسمی شیرین سریال نون خ

ورزش فوتبال یکی از پرطرفدارترین و دوست ‌داشتنی‌ ترین ورزش‌های گروهی به شمار می‌آید.

حال که این ورزش جذاب را انتخاب کرده‌اید؛ دانستن اینکه در کنار آن پرداختن به کدام‌یک از ورزش‌ها به بهبودی سرعت، انعطاف، چابکی و قدرت بدنی شما کمک می‌کند بااهمیت است.

علاوه بر این، حفظ تناسب بدن در زمان‌های استراحت و بین فصل‌های ورزشی نیز برای هر ورزشکاری مهم است.

گزینه برخی از فوتبالیست ‌ها در زمان‌های خارج از مسابقه، استراحت و بهبودی و آمادگی برای فصل بعدی فوتبال می‌باشد؛ درحالی‌که بسیاری از دیگر ورزشکاران انجام ورزش‌های ثانویه را انتخاب می‌کنند.

توصیه بسیاری از کارشناسان به فوتبالیست ‌ها این است که در کنار این ورزش محبوب؛ ورزش‌های دیگری نیز انجام دهند.

این کار چه در فصل مسابقه و چه در زمان‌های استراحت توصیه می‌شود.

در این مقاله به برخی از بااهمیت‌ترین و پرتاثیر‌ترین ورزش‌هایی که می‌توان در کنار ورزش فوتبال انجام داد می‌پردازیم.

لزوم انجام ورزش ثانوی در کنار فوتبال

ورزش‌های مختلف شما را ملزم به حرکت دادن اندام‌ها و عضلات خود به صورت‌های مختلف می‌کند.

به اعتقاد کارشناسان ورزشکارانی که تنها در یک ورزش شرکت می‌کنند چهار برابر بیشتر از آن‌هایی که در رشته‌های مختلف ورزشی شرکت می‌کنند، در معرض آسیب‌ هستند.

اگر هدف شما این است که یک فوتبالیست بزرگ شوید انتخاب یک ورزش دوم مناسب می‌تواند برای موفقیت ورزشی شما بسیار مفید باشد.

علاوه بر این انجام سایر ورزش‌ها در کنار ورزش فوتبال باعث تقویت مهارت‌های ذهنی شما برای تبدیل‌شدن به یک فوتبالیست حرفه‌ای می‌شود.

با انتخاب یک ورزش دوم و انجام آن در خارج از زمان‌های تمرین؛ می‌توانید مهارت‌هایی که در حین ورزش فوتبال کمتر پرورش می‌یابند را توسعه دهید؛ تا به این صورت تبدیل به یک بازیکن پویاتر در زمین فوتبال گردید.

درنتیجه انتخاب یک یا چند ورزش دیگر فرصت‌های منحصربه‌فردی را برای رشد و پیشرفت به‌عنوان یک ورزشکار در اختیار شما قرار می‌دهد.

شما به‌عنوان یک بازیکن و یا مربی ورزش محبوب فوتبال احتمالاً به دنبال راه‌های جدید و جالب برای آماده‌سازی خود یا بازیکنانتان هستید.

آنچه انکارناپذیر است این است که ورزش فوتبال به‌تنهایی آمادگی جسمانی کامل و 100 درصدی را در اختیار بازیکنان قرار نمی‌دهد.

ازاین‌رو مربیان و باشگاه‌های مطرح دنیا راهکارهای متفاوتی را برای آماده‌سازی هر چه بیشتر بازیکنان خود اتخاذ کردند.

برای مثال باشگاه‌هایی همچون بارسلونا و آژاکس از رویکرد فوتبال کل (Total Football) بهره می‌گیرند.

برای موفقیت در طول یک مسابقه فوتبال، تمامی ویژگی‌های جسمی و روحی بازیکن مهم است.

به همین دلیل است که مربیان برجسته‌ای مانند پپ گواردیولا (Pep Guardiola)، برای مشاوره و ایده با نگاهی دقیق‌تر و جامع‌تر به  آموزش با مربیان برجسته سایر حوزه‌های دنیای ورزش مشورت می‌کند.

دیه‌گو مارادونا (Diego Maradona) در طول آماده‌سازی خود برای جام جهانی 1994 به تمرین با تعدادی از بوکسور‌های بازنشسته پرداخت.

کوین کیگان (Kevin Keegan) در مدت حضور خود در هامبورگ در بین مسابقات، تنیس بر روی زمین ماسه‌ای را انجام می‌داد.

اما آنچه اهمیت دوچندانی نسبت به اتخاذ رویکردهای مختلف در فنون مربیگری دارد و گاهاً از نظرها دور مانده است؛ این است که این باشگاه‌های مطرح عموماً از ورزش‌های گوناگونی در کنار ورزش فوتبال استفاده کرده تا فیزیک و روح بازیکنان را هرچه بهتر آموزش دهند.

به اعتقاد بزرگان فوتبال، انجام سایر ورزش‌ها در کنار فوتبال نه‌تنها گروه‌های عضلانی را که اغلب در طول تمرینات فوتبال تمرکز کمتری بر روی آن‌ها است، تقویت کرده؛ بلکه باعث افزایش علاقه‌مندی بازیکنان به فوتبال می‌شود.

به‌عنوان‌مثال آکادمی آژاکس به‌طور منظم جلسات جودو، دوومیدانی و ژیمناستیک را برای بازیکنان خود برگزار می‌کند.

درواقع تخمین زده می‌شود که حدود 45 درصد از زمان پیشرفت یک بازیکن جوان صرف فعالیت‌هایی است که به فوتبال مربوط نیستند.

با افزایش سن علاقه‌مندان به فوتبال، تأکید بیشتری بر تمرین‌های قدرتی و آمادگی جسمانی می‌شود.

کراس فیت و بدنسازی، برادران جدایی ناپذیر فوتبال

امروزه به اهمیت وزنه‌برداری در بهبود عملکرد بازیکنان رده بالا پی برده شده است.

جلسات منظم در سالن‌های بدنسازی هم اکنون بخشی از برنامه تمرین روزمره فوتبالیست‌ها است.

انجام تمرین‌های بدنسازی برای بهبود عملکرد فوتبال و بهبود طول عمر شرکت در این ورزش اثبات شده است.

انجام ورزش بدنسازی در کنار فوتبال، ویژگی‌های مختلف بازیکن را بهبود می‌دهد؛ که از آن جمله می‌توان به قدرت بدنی اشاره کرد.

بدنسازی قدرت انفجاری مورد نیاز برای بهبود عملکرد در فوتبال را ارتقا می‌بخشد.

این ورزش خطر آسیب را کاهش داده و ویژگیهای فیزیکی که تعیین کننده نحوه عملکرد شما در زمین هستند را تقویت می‌کند.

در حین 90 دقیقه بازی عضلات عموماً تحلیل می‌روند. تقویت عضلات به کمک تمرین‌های بدنسازی به بهبود عملکرد در حین یک مسابقه فوتبال کمک شایانی خواهد کرد.

در دنیا ورزشکاران بسیاری در کنار فوتبال، ورزش بدنسازی را نیز انجام می‌دهند. به عنوان مثال عمده زیبایی اندام کریستیانو رونالدو بازیکن سرشناس پرتغالی از انجام صحیح تمرینات بدنسازی است.

در لیست ورزش‌های محبوب و با اهمیت در بین بازیکنان فوتبال، بدون شک بی توجهی به کراس‌فیت، کم لطفی است. بسیاری از کارشناسان ترکیب کراس‌فیت و فوتبال را یک ترکیب قدرتمند می‌دانند.

به کمک تمرینات کراس‌فیت، استقامت هوازی و بی هوازی، چابکی، تعادل و قدرت بدنی بازیکن بهبود می‌یابد.

کلید تبدیل شدن به یک بازیکن فوتبال عالی در کنار اوج آمادگی جسمانی، قدرت ذهنی است. 10 دقیقه آخر یک مسابقه فوتبال می‌تواند تعیین کننده ترین لحظات بوده و در عین حال بیشترین اشتباهات در این لحظات رخ می‌دهد.

کارشناسان معتقدند که کراس‌فیت برای بهبود مقاومت ذهنی بازیکن یا به عبارت دیگر قرار دادن وی در منطقه قرمز، ورزش بسیار مناسبی است؛ زیرا فوتبالیست در حین انجام تمرینات کراس‌فیت به طور مداوم و حتی در کنار خستگی بایستی عملکرد مناسب داشته باشید.

عامل دیگری که کراس‌فیت را به ورزشی بسیار مناسب برای انجام در کنار فوتبال تبدیل می‌کند؛ این است که عموماً بر حرکات عملکردی مانند اسکوات، پرس، اسپرینت و کیک تمرکز دارد.

کریستیانو رونالدو ترکیبی از تمرینات کاردیو، تمرین با وزنه، اسکوات، پرش باکس، لانجز پرشی و پرش متناوب از کنار را در برنامه تمرینی خود دارد. همانگونه که مشخص است عناصر کراس‌فیت در تمرینات وی به خوبی دیده می‌شود.

کراس‌فیت یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود عملکرد ورزشی است؛ زیرا از حرکات انفجاری برای ایجاد قدرت عضلانی و ذهنی استفاده می‌کند.

کراس‌فیت نیز از پلیومتریک بهره می‌برد؛ از این رو می‌تواند اهمیت زیادی در بدنسازی فوتبال داشته باشد.

پلیومتریک تمریناتی هستند که در آن عضلات حداکثر نیرو را در فواصل زمانی کوتاه و با هدف افزایش قدرت و سرعت اعمال می‌کنند.

بازیکنان فوتبال به استقامت باورنکردنی مشهور هستند.

آنها در طی یک مسابقه 90 دقیقه‌ای در ایران به طور متوسط 7 کیلومتر و در باشگاه‌های معتبر جهانی به طور متوسط 11 کیلومتر می‌دوند.

با این وجود، سرعت بازیکنان در بازی هرگز ثابت نیست و ورزش فوتبال بیشتر ارتباط مستقیم با قدرت دارد.

با توجه به اینکه فوتبال چنین بازی سریع و مبتنی بر قدرت است؛ بهترین تمرینات برای بازیکنان فوتبال شامل تمرینات پلیومتریک میباشد. این تمرینات به عضلات این امکان را می‌دهد تا کلید سریعتر دویدن و پرش‌های بلند تر را در کمترین زمان کسب کنند.

همچنین تمرینات کراس‌فیت باعث بهبود انعطاف بدنی بازیکنان شده که این نیز خود تاثیر بسزایی در بهبود عملکرد در ورزش فوتبال دارد.

آب درمانی، مولفه کلیدی برای بازیکنان حرفه ای

امروزه در دنیا شاهد محبوبیت استفاده از استخر و آب درمانی در بین باشگاه‌های معتبر ورزشی فوتبال هستیم.

محققین بسیاری تاکنون پیرامون کارایی استخر و تردمیل‌های زیر آب برای فوتبالیست‌ها پژوهش کردند.

شایع ترین قسمت‌های بدن در معرض آسیب دیدگی در فوتبال، عموماً بخش‌های مچ پا، زانو، ران و ساق پا است.

در آب جاذبه کمتری به مفاصل وارد شده، در نتیجه مفاصل رها می‌شوند. این مسئله باعث می‌گردد که روند درمان آسیب‌ سرعت گرفته و بدن بازیکن به خوبی ریکاوری شود.

با توجه به اینکه آب تا 90 درصد از وزن بدن افراد را کاهش می‌دهد؛ کارشناسان معتقدند که استفاده از تردمیل زیر آب برای بهبود عملکرد ورزشی و در عین حال کاهش آسیب‌های احتمالی بازیکنان فوتبال، بسیار کارآمد است.

تردمیل استخر فرصت مناسبی را برای فوتبالیست فراهم می‌کند تا در یک محیط مناسب با کاهش بار موجود بر روی عضلات و مفاصل به الگوهای صحیح حرکتی عملکردی بازگردد.

استفاده از این روند درمانی در بین تیم های محبوب دنیا، روز به روز در حال گسترش است.

 به عنوان مثال جان داوین (John Davin) فیزیوتراپیست تیم محبوب منچستر یونایتد، از استخر برای بهبودی ورزشکاران و به عنوان ابزاری برای توانبخشی استفاده می‌کند.

همچنین به گفته بخش پزشکی تیم چلسی، آب‌درمانی بخش اساسی برنامه روزانه بازیکنان است.

سخن پایانی

در این مقاله، اهمیت انجام ورزش دوم در کنار فوتبال بررسی شد.

هماهنگی اعضای مختلف بدن، قدرت انفجاری، انعطاف و چابکی از مزایای انتخاب یک ورزش ثانویه اصولی برای انجام در کنار ورزش فوتبال می‌باشد.

در این بین، انجام تمرینات کراس‌فیت بدلیل بهره مندی از تمرین های پلیومتریک، در کنار آموزش فوتبال، می‌تواند ابزاری مفید در تبدیل شدن به بازیکن حرفه ای فوتبال باشد.

مولفه کلیدی دیگر برای بازیکنان فوتبال، آب درمانی است. آب درمانی باعث تسریع روند بهبودی آسیب و همچنین بهبود عملکرد ورزشی می‌شود.

امید داریم که با نگارش این مقاله، کمکی هرچند کوچک در مسیر پیشرفت به شما فوتبال دوستان عزیز کرده باشیم.

 

ویژه :

رشد طول عمر فوتبال کریستیانو رونالدو وزن لینک کوتاه : کپی شد با دوستان خود به اشتراک بگذارید:

ورزش مارادونا ایران   اخبار برگزیده
  

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به گزارش نامه نیوز، لعیا جنیدى - معاون حقوقى رییس جمهور در گفت و گو با ایران گفت: روابط بانکی و مالی بین‌المللی بسیار مهم است و این روابط پیش شرط صادرات موفق، پیش‌شرط جهش تولید، پیش شرط پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید است، ارتباط با نظام بانکی دنیا برای کشور امری حیاتی است. رئیس جمهوری بتوانند این زمینه را فراهم کنند، تحفظ را مطرح کرد…
نامه نیوز جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی رهبر انقلاب 

  

لاریجانی برای کاندیداتوری، شرایط مطلوبی ندارد/ با کاندیداتوری رئیسی، لاریجانی کاندیدا نخواهد شد/ رئیسی و قالیباف قطعاً باهم رقابت نخواهند کرد/اجماع کامل اصولگرایان بر روی رئیسی به معنای رأی‌آوری قطعی استکنشگر سیاسی اصولگرا گفت: آقای لاریجانی جزو افراد استثناء هستند که شرایط ایشان واقعا پیچیده است، سایر افراد حمایت یکی از جناح‌ها را با خود دارند اما آقای لاریجانی یک وضعیت پیچیده بینابینی دارد. حتی اگر برخی طیف‌ها در جریان اصولگرا بخواهند از ایشان حمایت کنند و ببینند که ایشان مورد حمایت جریان‌های اصلاح‌طلب هم قرار گرفته‌اند، ممکن است حمایت خود را پس بگیرند.
ایلنا علی لاریجانی انتخابات ریاست جمهوری اصلاح طلبان 

  

از شکایت نماینده مجلس از راهور بی‌اطلاعم/فوت 26 تهرانی در بهمن‌ماه به دلیل خاموشی معابررییس پلیس راهور تهران بزرگ از شکایت نماینده مجلس از پلیس راهور به دلیل درگیری با مامور این پلیس اظهار بی اطلاعی کرد.
ایلنا پلیس راهور ماه پلیس 

  

انتقام سخت فوتبال ایران از AFC / سنگ تمام باشگاه های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیابا صعود فولاد به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ، تنها کشوری که با 4 نماینده در لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب حاضر می شود ، ایران است.
خانه فوتبال انتقام فوتبال ایران 

  

نبویان: واگذاری جزایر ایران به چین دروغ محض استنایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: توافق با چین برد - برد است و واگذاری جزایر ایران به این کشور دروغ محض است.
فردا ایران ایران و چین چین 

  

محمود احمدی نژاد افشاگری می کند؟ | مطالبی دارم که وقت انتخابات می گویممحمود احمدی نژاد این روزها بساط جلسات انتخاباتی را برپا کرده و هر روز در جمع طیفی از اقشار مردم سخنرانی می کند. او اخیرا وعده داده است در ایام انتخابات مسائلی را بیان خواهد کرد.
۵۵ آنلاین احمدی نژاد زمین ایران 

  

نگاه سکه‌بازان به مذاکرات برجامی/ علت اصلی کاهش قیمت سکه چه بود؟در اولین روز هفته، سکه یک حمایت قیمتی مهم را از دست داد. روز شنبه، فعالیت فروشندگان در بازار سکه زیاد بود و این فلز گرانبها به زیر محدوده حمایتی 10 میلیون و 500 هزار تومان رفت. ساعت 4 بعدازظهر، سکه امامی در بازار با قیمت 10 میلیون و 450 هزار تومان معامله می‌شد که 150 هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود.
اقتصادنیوز قیمت 

  

احمدی‌نژاد: به فضل الهی از کسی نمی‌ترسمرئیس دولت نهم و دهم گفت: به وقت انتخابات مطالبی دارم که درباره وضعیت موجود کشور عرض خواهم کرد و به فضل الهی از کسی هم نمی‌ترسم.
مثلث احمدی نژاد بهاره رهنما دولت 

  

برخی یکسری وعده‌ها می‌دهند که نمی‌توانند آن را عملی کنند بعد می‌گویند نمی‌گذارند ما کار کنیمکسانی که می گویند رئیس جمهور بیشتر از 15 درصد اختیار ندارند دروغ می گویند، اینها یکسری وعده ها می دهند بعد که نمی توانند آن را عملی کنند، می گویند نمی گذارند ما کار کنیم و رئیس جمهور اختیار ندارد!
مستقل‌آنلاین دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر ایران 

  

جک S5 فیس لیفت با موتور جدید در بازار ایران + عکسجک S5 یکی از خودروهای چینی است که در بازار ایران توانست اطمینان مصرف کننده را جلب کند. شرکت عرضه کننده این خودرو حالا نسخه جدیدی از این خودرو را روانه بازار می کند.
خودروتک خودرو ایران عکس 

  

سیگنال ارزی به افزایش قیمت خودرو در کارخانهدولت در حالی مبنای محاسبه حقوق ورودی کالا در گمرک را در بودجه 1400، نرخ حاشیه بازار ارز در نظر گرفته که این موضوع سبب رشد هزینه تولید خودروهای داخلی خواهد شد...
خودروتک افزایش قیمت قیمت ارز قیمت 

  

یارانه معیشتی ماه رمضان تصویب شد / مبلغ پرداختی چقدر است؟حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: در آستانه ماه رمضان هستیم و امیدواریم از این ماه مبارک همه ما بتوانیم استفاده کنیم.
مستقل‌آنلاین ماه ماه رمضان ماه رجب 

  

جدیدترین فهرست از مشاغل مجاز به فعالیت در شرایط قرمز کروناییاتاق اصناف ایران جدیدترین به روز رسانی از فهرست و گروه بندی مشاغل صنفی مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز را اعلام کرد.
اقتصادنیوز ایران 

  

امکان لغو تحریم‌ها را بعید می‌دانم/ پول‌های بلوکه شده وارد سیستم رانتی می‌شود/ هیچ نشانه‌ای از رشد مثبت اقتصادی وجود ندارداستاد اقتصاد دانشگاه الزهرا اظهار داشت: البته در داخل برخی‌ها با خوش‌بینی به این مواضع غربی‌ها نگاه می‌کنند حتی اگر منابع بلوکه شده ما آزاد شود نمی‌تواند تاثیری در بهبود وضعیت داشته باشد چون آنها موجب تقویت تولید و کاهش تورم نمی‌شوند بلکه در این سیستم پر از رانت تبدیل به رانت شده و در اختیار گروه‌های خاص قرار می‌گیرند.
ایلنا ایران ترامپ فرانسه 

  

ابراز رضایت اروپا از گفت‌وگوهای ویننماینده اتحادیه اروپا در آمریکا از گفت‌وگوهای وین ابراز رضایت کرد.
ایلنا وین دیپلماسی هسته ای 

  اخبار داغ
  

وزارت کشور: برای مهار موج جدید کرونا نیاز به همدلی داریمقرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با صدور دومین اطلاعیه خود در سال 1400 تصریح کرد: برای مهار موج چهارم بیماری منحوس کرونا به وحدت، همدلی و هماهنگی و هم افزایی ظرفیت نیاز داریم.
اعتماد وزارت کشور وزارت بهداشت درمان 

  

مسافر کرونایی 40 نفر را در این استان به کرونا مبتلا کرد!عاقبت شوم دورهمی‌های کرونایی سرانجام اثر خودش را نمایان کرد و مسافر کرونایی، 40 نفر را در خراسان جنوبی به این ویروس آلوده کرد.
برنا دورهمی ویروس 

  

تصاویر: شیراز در وضعیت قرمز کرونابا توجه به اعلام تعطیلی ده روزه اماکن در شهرهای قرمز و نارنجی از جمله شیراز ، متاسفانه با وجود این تعطیلی ها و اصرار وزارت بهداشت مبنی بر استفاده از ماسک در اماکن عمومی برخی از افراد این مورد را توجه نمی‌کنند و موجب به خطر انداختن جان خود و دیگران میشوند، در عین حال صنوف و مراکز گردشگری دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می‌کنند.
فردا شیراز وزارت بهداشت دستورالعمل 

  

در کویر لوت آدم نیست؛چرا کرونا آنجا را قرمز کرد؟انتشار خبر قرمز اعلام شدن کویر لوت تعجب خیلی از مردم را برانگیخت!
اقتصادنیوز کویر 

  

چگونه کرونا را با آلرژی اشتباه نگیریم؟برخی افراد ویروس کرونا را با آلرژی به دلیل شباهت بعضی از علائم شان اشتباه می گیرند اما با دانستن علائم هریک می توانید آلرژی و کرونا را بهتر تشخیص دهید.
برنا آلرژی ویروس 

  

درخواست مجوز برای تزریق واکسن کرونا به نوجوانانشرکت دارویی فایزر درخواست مجوز استفاده از واکسن کرونای این شرکت را برای مایه‌کوبی نوجوانان 12 تا 15 ساله به سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا (اف.‌دی.‌ای) ارائه داد.
برنا نوجوانان دارو 

  

مهار موج چهارم کرونا به همدلی و هماهنگی نیاز دارد به گزارش خبرگزاری مهر، قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در دومین اطلاعیه خود در سال جدید، با اشاره به غیرقابل پیش بینی بودن رفتار ویروس جهش یافته انگلیسی و غالب شدن این نوع از کرونا در تمامی مناطق کشور و با بیان اینکه بایستی با بکارگیری تمامی تمهیدات و تدابیر اجرایی لازم بتوانیم مانع از اوج گیری بیماری کرونا در کشور شویم، خواستار بکارگیری تمامی ظرفیت‌ها و همکاری دستگاه‌ها و…
مهر وزارت بهداشت وزارت کشور آموزش 

  

رانت بازی شرکت ها در توزیع واکسن کرونا! + فیلمنادر قاضی پور نماینده پیشین مجلس گفت: در بعضی بیمارستان‌های تهران 55 میلیون تومان پول می‌گیرند تا واکسن کرونا تزریق کنند؛ شرکت‌های خصوصی که هنوز اجازه واردات ندارند پس قطعا سهمیه دولتی را با رانت می‌فروشند.
گسترش بازی نادر قاضی پور بیمارستان 

  

آلودگی کرونایی تهران فراتر از قرمز است/ نرخ شاخص‌ها رشد شتابان و فزاینده‌ای داردفرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در تهران با اشاره به پیش‌بینی روند فزاینده بیماری در تهران، گفت: وض
خبرفوری تهران شاخص وزارت بهداشت 

  

دومین اطلاعیه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در سال 1400 صادر شدقرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با صدور دومین اطلاعیه خود در سال 1400 تصریح کرد: برای مهار موج چهارم بیماری منحوس کرونا به وحدت، همدلی و هماهنگی و هم افزایی ظرفیت نیاز داریم.
ایلنا درمان وزارت بهداشت وزارت کشور 

  

ارزش سبد بورسی سهام عدالت 22 فروردین 1400/ حقوقی ها شاخص سازها را خریدنداقتصادنیوز: امروز 22 فوردین 1400 حقوقی ها شاخص های حاضر در سبد سهام عدالت را با قیمت پایین خریدند.
اقتصادنیوز سهام عدالت سهام شاخص 

  

دیدار سپیدرود برابر مس نوین به دلیل ابتلای تعداد زیادی از بازیکنان این تیم لغو شد و حالا در مورد برگزاری دیدار قرمز پوشان برابر نفت و گاز گچساران نیز ابهام وجود دارد.
ورزش۳ عکس گاز نفت