مهر   |  فرهنگی  |  

دستاوردهای انقلاب در یک جلد کتاب نمی گنجند

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین رونمایی از کتاب انقلاب 40 ساله؛ دستاوردها و فرصت ها از انتشارت خط مقدم برگزار شد، در این مراسم یادداشتی از سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی برای این کتاب قرائت و اهمیت آن در مقطع کنونی برای حضار قرائت شد. همچنین علی اکبر ولایتی، هم ضمن بیان اهمیت نگارش کتاب درباره دستاوردهای انقلاب، از نویسندگان این اثر درخواست کرد تا در چاپ های بعدی به ریشه های انقلاب…

دستاوردهای انقلاب در یک جلد کتاب نمی گنجند

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین رونمایی از کتاب انقلاب 40 ساله؛ دستاوردها و فرصت ها از انتشارت خط مقدم برگزار شد، در این مراسم  یادداشتی از سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی برای این کتاب قرائت و اهمیت آن در مقطع کنونی برای حضار قرائت شد. همچنین علی اکبر ولایتی،  هم ضمن بیان اهمیت نگارش کتاب درباره دستاوردهای انقلاب، از نویسندگان این اثر درخواست کرد تا در چاپ های بعدی به ریشه های انقلاب اسلامی و تهدیدهایی که تا کنون با آن مواجه بوده است نیز بپردازند. (مشروح سخنان مشاور رهبر انقلاب اسلامی در امور بین الملل در این مراسم در خبرهای تکمیلی منتشر خواهد شد.)

از نکات جالب توچه در این مراسم رونمایی که در یادداشت سردار سلیمانی هم برآن تأکید شده بود و سخنرانان این مراسم که از مسئولان عالی رتبه نظام جمهوری اسلامی هم بر آن صحه گذاشتند این بود که برای ارائه دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران یک جلد کم است و باید در آینده این حرکت ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام علی شیرازی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن تقدیر از همه نویسندگان این کتاب گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از تحولات و پدیده های بزرگ عصر کنونی است که توانست با ظهورش، دستاوردهای متعددی را برای ملت ایران و امت اسلامی به ارمغان آورد.

وی افزود: اگر بخواهیم حقیقت دستاوردهای انقلاب اسلامی را تبیین کنیم چاره ای نداریم جز اینکه گذشته کشور و انقلاب را مرور کنیم. اگر گذشته را درست بشناسیم آن وقت عظمت دستاوردهای انقلاب اسلامی روشن تر می‌شود. یکی از ویژگی کتاب انقلاب چهل ساله این است که نمایی از گذشته کشور و انقلاب را ارائه کرده است، در این کتاب به دستاوردهای داخلی، منطقه ای و بین المللی انقلاب اسلامی اشاره شده است.

شیرازی با اشاره به اینکه در سطح داخلی سرنگونی رژیم طاغوت که تا بن دندان مسلح بود و مورد حمایت استکبارجهانی قرار داشت ملتی که با دستی خالی انقلاب را شکل داد و توانست رژیم 2500 ساله شاهنشاهی را ساقط کند و به جای آن نظامی دینی مبتنی بر مردم سالاری را شکل دهد، گفت: نوع نظام سیاسی که بعد از انقلاب اسلامی ایران بوجود آمد و در این کتاب هم مورد توجه قرار گرفته است یک حرکت جدید بود که برای آن الگویی وجود نداشت. در این انقلاب، امام خمینی(ره) با معنویت، اخلاص و عرفان الگویی را ترسیم کرد.

وی اظهار داشت: نظامی بعد از انقلاب اسلامی شکل گرفت که 40 سال توانسته روی پای خود بایستد و علیرغم دشمنی های استکبار جهانی مقاومت می کند. در ابتدای انقلاب هم همین روند وجود داشت و کشورهای غربی و عربی علیه ما بودند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ملت ایران نظام مردم سالاری دینی را انتخاب کردند که هم پشتوانه مردمی دارد و برگرفته از آموزه های دینی است و دشمنان کشور بعد از 40 سال هنوز هم نتوانسته اند آن را شکست دهند و این انقلاب هر روز در حال پیشرفت است.

وی ادامه داد: در ابعاد اقتصادی، معنوی، فرهنگی، سیاسی، دفاعی پیشرفت داشته ایم که همه این موارد هم در کتاب انقلاب چهل ساله تبیین شده است. انقلاب اسلامی ایران در مسیر عدالت محوری و خداجویی حرکت می کند.

شیرازی گفت: در کتاب یاد شده بخش هایی به موضوع دستاوردهای منطقه ای مورد توجه قرار گرفته است. همچنین موضوع تلفیق دین و سیاست به عنوان دستاوردهای انقلاب اسلامی گنجانده شده است.

وی اظهار داشت: رشد و توسعه گفتمان مفاومت که به شکل گیری جبهه مقاومت اسلامی منجر شد، ثمره همین گفتمان انقلاب اسلامی است. احیای قدرت و عزت جهان اسلامی نیز از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده که در این کتاب هم به آن پرداخته شده است.

شیرازی تاکید کرد: در سطح بین الملل متحول شدن فلسفه حاکمیت در اندیشه ها نتیجه الگویی است که انقلاب اسلامی معرفی کرد و تغییراتی که در پی آن در اندیشه نخبگان جهانی بوجود آمد. این انقلاب نگاه مردم جهان را به حاکمیت تغییر داد و معادلات سیاسی را به چالش کشید. از سویی تفکرات کمونیستی و بلوک شرق به واسطه انقلاب اسلامی مخدوش شد و از سوی دیگر تقابل کمونیسم و بلوک غرب بواسطه این انقلاب به تقابل بلوک غرب با جهان اسلام منجر شد.همچنین انقلاب اسلامی در بلوک غرب هم ایجاد تزلزل کرد و امیدواریم در آینده حاکمیت اسلام جهانشمول شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در این کتاب تصویری واقعی، عینی و روشن از دستاوردهای انقلاب اسلامی به مخاطب ارائه می‌شود، گفت: این کتاب می تواند برای نسل جوان که انقلاب را ندیده است عظمت آن را زیباتر جلوه دهد. همچنین این کتاب منبعی قابل اعتماد برای محققان دانشگاهی ایران و جهان است. در این کتاب اسناد گوناگونی هم ارائه شده که در صورت ترجمه قابل ارائه در محافل مختلف جهانی و به زودی هم این کتاب ترجمه خواهد شد.

در بخش دیگری از این مراسم احد کریمخانی یکی از نویسندگان این کتاب گفت: در مقطعی کتاب انقلاب  چهلساله به رشته تحریر درآمد که با بیانیه ابلاغ  شده از سوی رهبر معظم انقلاب در موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی همزمان شد. این بیانیه نگاه هوشمندانه ای به گذشته و آینده انقلاب اسلامی دارد و آنچه که در این کتاب مورد توجه است تبیین بخش اول بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی داشته است که قادر نبودیم همه آنها را در یک کتاب بگنجانیم و قصد داریم در جلدهای بعد به این موضوعات بپردازیم، به توضیح مختصری پیرامون ساختار این کتاب پرداخت و گفت: کتاب یاد شده دارای 648 صفحه در قالب 6 فصل و یک بخش نتیجه گیری است. در فصل اول مروری بر وضعیت قبل از انقلاب اسلامی و موضوعات اجتماعی و فرهنگی و همچنین مفاسد دربار پهلوی مورد اشاره قرار گرفته است و فصل دوم 37 دستاورد مهم سیاسی انقلاب یادآوری می‌شود و در فصل بعد 17 دستاورد مهم و کلیدی بعد از انقلاب اسلامی برای مخاطب عرضه شده است. چهارمین فصل کتاب به 20 دستاورد اقتصادی می پردازد  و در فصل پنجم دستاوردهای علم و فناوری پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بخصوص در موضوعاتی همچون پزشکی، کشت سلول های بنیادی و رشد علمی مورد توجه است. آخرین فصل کتاب هم در قالب 10 دستاورد در حوزه های نظامی و دفاعی تبیین شده است.

یادآوری می‌شود این کتاب توسط نویسندگان جوان و انقلابی کشور آقایان روح الدین میری، حمید خوشایند و  احدکریمخانی به رشته تحریر درآمده است و انتشارات خط مقدم با قیمت 74000 تومان آن را در سال 97 روانه بازار نشر کرد و سردار سرلشگر قاسم سلیمانی برای آن یادداشتی را نگاشت.

رهبر انقلاب انقلاب اسلامی ایران درآمد   اخبار برگزیده
  

واعظی: عملکرد قالیباف با روحانی قابل مقایسه نیسترییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
مثلث محمود واعظی محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رهبر انقلاب رویه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در انطباق مصوبات مجلس با سیاستهای کلی نظام را موجب متوقف شدن برخی مصوبات مجلس دانست و خواستار صدور دستور مقتضی برای حل این مشکل شد.
نامه نیوز علی مطهری تهران مجلس شورای اسلامی 

  

رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از بیانیه تبلیغاتی شهردار پیشین تهران در جریان ثبت نام در انتخابات مجلس گفت: به جای این که برنامه و سیاست‌های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند فکر می‌کنند اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند.
نامه نیوز مصاحبه محمد باقر قالیباف انتخابات مجلس 

  

بازداشت مدیری که به بهانه دور زدن تحریم‌ها، مرتکب فساد میلیون دلاری شداقتصادنیوز: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه «راهکارهای دور زدن تحریم‌ها تعریف‌ شده است و نباید این موضوع یعنی دور زدن تحریم‌ها مجوز و بهانه‌ای برای فساد باشد» گفت: در همین راستا اخیراً پرونده‌ای داشتیم که فردی در یک دستگاهی به بهانه دور زدن تحریم‌ها مرتکب فساد ده‌ها میلیون دلاری شد و با بخشی از این پول‌ها برای خود و همسرش، ویلا و خودرو خریده است.
اقتصادنیوز بازداشت سازمان بازرسی کل کشور احمد توکلی 

  

اعتراض‌‌مان را نسبت به رای صادره برای نجفی به دیوان عالی کشور می‌بریموکیل مدافع محمدعلی نجفی با اشاره به رای صادر شده علیه موکلش گفت: این رای قطعی نیست و قابل اعتراض است. ما قطعا باتوجه به آنچه که در سامانه سنا نوشته شده و قتل را عمد دانسته اعتراض‌مان را به دیوان عالی کشور خواهیم کرد.
ایلنا محمدعلی نجفی سنا قتل 

  

ماجرای ذرت های آلوده به کجا رسید؟رئیس سازمان ملی استاندارد آخرین وضعیت امحاء ذرت‌ های آلوده را تشریح کرد.
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور استاندارد وزارت جهاد کشاورزی 

  

حسن روحانی: از چارچوب خطوط قرمز نظام عبور نخواهیم کردرئیس جمهور، ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را 2 هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تأکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن بکار گرفته است، اظهارداشت: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت‌ را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کند.
مثلث حسن روحانی فضای مجازی دولت دوازدهم 

  

آقای لاریجانی عاقل‌تر از این حرف‌هاست که به ریاست جمهوری فکر کندکنایه‌های صریح به قالیباف: امیدوار به ریاست مجلس نباشید. به حدادعادل و عارف نگاه کنید. اینگونه شیپور زدن یعنی نمی‌دانید چه چیزی را قرار است فتح کنید.
مستقل‌آنلاین ریاست جمهوری تهران 

  

2 محصول جدید ایران‌خودرو آماده ورود به بازار (تصاویر لو رفته)به زودی، دو محصول سمند ال.ایکس ای.اف7 پلاس(EF7 LX+) و سورن ای.ال.ایکس پلاس (ELX+) در سبد محصولات ایران خودرو قرار می‌گیرد.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

هزینه گازسوز کردن پراید چقدر است؟محسن جوهری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور درباره وضعیت قیمت مخازن اظهار کرد: متاسفانه با توجه به این که تقاضا بیشتر از عرضه مخازن CNG در بازار است، قیمت‌ها به شدت بالا رفته است. در حال حاضر برای گازسوز کردن خودروها مردم می‌توانند به سامانه IRNGV.ir مراجعه کنند و پس از آن‌اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
خودروتک هزینه قیمت گاز 

  اخبار داغ
  

لیونبرگ: بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندی برای جوانان‌مان بودسرمربی موقت توپچی‌های لندن معتقد است آرسنال جوانان خوبی دارد و بازی مقابل استاندارد لیژ تجربه بسیار ارزشمندی برای آنها بود.
تسنیم بازی استاندارد جوانان 

  

پیش‌بینی رونق غیرتورمی در بازار مسکنیک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بازار ملک در شرایط رونق غیرتورمی قرار دارد گفت: معاملات تا پایان سال روند صعودی خواهد داشت و نوسانات قیمت در حد 1 تا 2 درصد است.
مثلث مسکن قیمت مسکن اقتصاد 

  

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیماقتصادنیوز: رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.
اقتصادنیوز بانک مرکزی بانک نرخ ارز 

  

با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم/ دلار 4200 تومانی غیرکاربردی استرئیس کنفدراسیون صادرات گفت: رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.
ایلنا بانک مرکزی بانک نرخ ارز