تسنیم   |  اجتماعی  |  

تشریح مولفه‌های "نیروی انتظامی مقتدر" توسط رئیس دستگاه قضا در مراسم صبحگاه ناجا

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه روحیه انقلابی نباید هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت بشانسد و تمام موانع را رفع‌شدنی بداند، مولفه‌های "نیروی انتظامی مقتدر را تشریح کرد.

تشریح مولفه‌های "نیروی انتظامی مقتدر" توسط رئیس دستگاه قضا در مراسم صبحگاه ناجا

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم صبحگاه نیروهای انتظامی در ستاد فرماندهی این نیرو ضمن تبریک هفته ناجا، گرامیداشت یاد شهدای این نیرو و طلب عافیت برای جانبازان نیروی انتظامی اظهار کرد: آنچه در نیروی انتظامی مقتدر با صفت اقتدار که بتواند اولاً در حوزه پیش‌بینی،  ثانیاً در حوزه پیشگیری و ثالثاً در حوزه برخورد زمان‌شناسانه، در مقابل تمام ناامنی‌ها و شرارتها ایستادگی کند، نخست این است که بدانیم اقتدار مؤلفه‌های دارد که باید به الزامات و اقتضائات آن پایدار بود تا نیروی انتظامی ما در تمام حوزه‌ها، نیرویی مهربان، باتدبیر و مقتدر جلوه کند.

رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از زحمات نیروهای انتظامی که در جای جای کشور برای ارتقاء نظم و امنیت تلاش می‌کنند و مجاهدانه نمی‌گذارند قانون‌شکنان، افراد شرور و هنجارشکن، امنیت مردم را به مخاطره بیفکنند، تصریح کرد: نخستین مؤلفه جامعه و نیروی مقتدر، دین‌مداری و ایمان به خدا است، آنچه به انسان قدرت می‌بخشد، ذات مقدس کبریایی است.

وی با بیان اینکه قدرت و توانایی متعلق به خداوند متعال است، خاطرنشان کرد: افراد دین‌مدار به اعتبار ارتباط با قدرت لایزال الهی قدرتمند هستند، دومین مؤلفه اقتدار عبارت است از مردم عزیزی که دل در گرو خدا و دین دارند، توجه به مردم، مردم‌داری، مردم‌باوری از مؤلفه‌های مهم برای اقتدار است، قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است.

اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه‌آفرین اقتدار می‌آفریند

رئیس دستگاه قضا ادامه داد: آنچه دشمن را از هر اقدامی علیه مردم ما، هرگونه حمله و تعرض، بازداشته، عبارت است از مؤلفه‌های قدرت و مردم از مهمترین مؤلفه‌های قدرت هستند؛ اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه‌آفرین اقتدار می‌آفریند.

رئیسی، ارتباط صمیمانه با مردم و خدمت‌گزاری خالصانه برای مردم، باور داشتن مردم مدتین در صحنه را اقتدار آفرین دانست و عنوان کرد: روحیه انقلابی و خطرپذیری به عنوان سومین مؤلفه قدرت‌آفرین مطرح است؛ نیروی که با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم آمادگی خطرپذیری دارد، خود را در همه جا سپر قرار می‌دهد تا به مردم لطمه‌ای وارد نشود و امنیت مردم در خطر قرار نگیرد، این خطرپذیری، جان‌فشانی و ایثار اقتدار می‌آفریند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: جوانان برون‌مندی امروز در بین نیروهای مسلح، مردم عزیز و نیروی انتظامی آماده خطرپذیری و جان‌فشانی هستند، روز نخست ماه ربیع، روز یادآور جان‌فشانی وجود مقدس امیرالمؤمنین علی (ع) در بستر پیامبر اکرم (ص) است؛ این روز بسیار مبارک و روزی است که جلوه یک ایثار  بزرگ و جان‌فشانی ماندگار، به نام  امیرالمؤمنین علی (ع) ثبت شده است؛  امیرالمؤمنین علی (ع) برای حفظ جان پیامبر؛ جان جانان عالم هستی، جان خود را به خطر انداخت و این درسی به عنوان جان‌فشانی بزرگ در تاریخ بشریت است.

روحیه انقلابی هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت نمی‌شناسد

وی تصریح کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همواره فرماندهی معظم کل قوا از تمام نیروها و دست‌اندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه قضائیه، دولت، مجلس و تمام بخشها انقلابی باشند، انقلابی بیندیشند و انقلابی عمل کنند؛ روحیه انقلابی نباید هیچ مانعی را برای انجام وظیفه، ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی و عدالت به رسمت بشانسد و تمام موانع را رفع‌شدنی بداند، مانعی پیش روی خود نبیند و خود را قدرتمند بداند تا تمام موانع را رفع کند و برای رفع موانع، زمان‌شناسی بسیار مهم است.

این مقام عالی قضایی افزود: امروز در تاریخ اسلام، روز قیام "توابین" شمرده شده است یعنی روزی که "سلیمان ابن صرد خزاعی" برای خون‌خواهی امام حسین (ع)، جمعی را برای انتقام خون اباعبدالله (ع) گردهم آوردند تا خون‌خواهی کنند، این هم درس بزرگی برای همه ما و زمان‌شناسی است، جریان توابین، جریان مهمی در تاریخ است و درسهای بسیاری دارد اما درس مهم آن زمان‌شناسی است.

رئیسی ادامه داد: تفاوت بین عاشورائیان و توابین در همین نکته است، عاشورائیان در زمان مناسب به سخن ابا‌عبدالله و فریاد استغاثه ایشان لبیک گفتند؛ برای نیروهای مسلح ما به‌ویژه نیروی انتظامی زمان‌شناسی امر بسیار مهمی است، در زمان مناسب باید برای پیشگیری‌ها و برخورد مناسب اقدام مدبرانه‌ای صورت گیرد؛ این زمان‌شناسی برای همه در زندگی درس مهمی است و برای دست‌اندرکاران حکومت و نظام، یک نیرو، یک قاضی و یک مدیر بسیار اهمیت دارد که چگونه صورت گیرد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: مقام معظم رهبری از نکات محوری و مهمی است که امروز برای ملت ما و نیروهای مسلح ما اقتدار آفریده است، ایشان امروز عمود این خیمه هستند و با هدایتهای بصیرت‌آفرین و سخنان حکیمانه ایشان، نیروهای در صحنه را هدایت می‌کنند.

امروز پلیس در امریکا منفور است

وی با بیان اینکه باید بدانیم از مهمترین رموز اقتدار در نظام ما، نقطه پیشوایی و مقتدای این انقلاب و این نظام و جایگاه فرماندهی معظم کل قوا برای نیروهای مسلح است، گفت: اقتضائات اقتدار با اعمال خشونت تفاوت دارد، امروز پلیسها در برخی نقاط دنیا مورد نفرت مردم قرار دارند، در امریکا پلیس، منفور است چون خشونت را در مقابل عدالت‌خواهان و معترضان ریشه کرده است؛ بین قدرتمند و مقتدر بودن و اعمال خشونت فرق دارد، همچنان که بین نرمی و مهربانی و ضعف نشان دادن، تفاوت وجود دارد.

ضعف نشان دادن ممنوع و نرمی و مهربانی امری پسندیده است

این مقام عالی قضایی با تأکید بر اینکه ضعف نشان دادن ممنوع و نرمی و مهربانی امری پسندیده است، اظهار کرد: اعمال خشونت و اعمال قدرت با سلاح یا جایگاه، بر مردمی که امروز در میدان در امریکا و اروپا، عدالت‌خواهی می‌کنند و زانو بر گلوی آنها قرار دادن، خفه کردن صدای آنها، نشان دادن خشونت به مردم، قدرت‌مندی و اقتدار نیست.

در مقابل سارقان حرفه‌ای قاچاقچیان موادمخدر و کالا باید مقتدرانه ایستاد

رئیسی متذکر شد: امیرالمؤمنین علی (ع) فرق بین نرمی، نرم‌خویی، مهربانی با ضعف و فرق قدرت نشان دادن و اقتدار با خشونت و خشونت‌طلبی را بیان کردند، این همان نقطه فاصلی است که در پلیس مردمی ما جلوه‌گر است، با در مقابل سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار، قاچاقچیان موادمخدر، افرادی که به‌صورت سازمان‌یافته اقدام به قاچاق کالا می‌کنند و اشرار مقتدارنه ایستاد. 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: با افرادی که فضای مجازی، امنیت اجتماعی و روانی جامعه را مختل و هنجارشکنی می‌کنند باید برخورد و آنها را شناسایی کرد؛ اینجا موضع، قانونی است، قانون‌مدار بودن نکته مهم و محوری برای نیروی انتظامی و برای تمام افرادی است که در این میدان می‌خواهند امنیت اجتماعی را برقرار کنند.

انتظام‌بخشی در شهرها و جاده‌ها باید با جدیت و قانون‌مندانه پیگیری شود

وی بیان کرد: امروز عزیزان ما که کار انتظام‌بخشی شهرها و جاده‌ها را انجام می‌دهند، کار بسیار مهمی انجام می‌دهند، این انتظام‌بخشی منجر به کاهش جان باختن عزیزان در شهرها و جاده‌ها می‌شود، این انتظام‌بخشی باید با جدیت و قانون‌مندانه پیگیری شود و روز به روز شاهد کاهش جان‌باختن عزیزان در شهرها و جاده‌ها به خاطر بی‌نظمی باشیم.

مسئولان باید با چشمی باز نفوذ، قانون‌شکنی و ناهنجاری را رصد کنند

این مقام عالی قضائی با تأکید بر اهمیت کار مرزبانان جان‌فشان و بزرگوار که شبانه‌روز با چشمانی تیزبین از مرز نگهداری می‌کنند و تمام افرادی که مرزهای اقتصادی و اجتماعی را در جامعه مرزبانی می‌کنند، گفت: امروز برای تمام مسئولان، مرزبانان فرهنگی، مرزبانان اقتصادی و مرزبانان اجتماعی ضرورت دارد با چشمی باز نفوذ، قانون‌شکنی، ناهنجاری را رصد کنند و در مقابل قانون‌شکنان و هنجارشکنان ایستادگی کنند، امنیت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیت در فضای خصوصی برای ما بسیار مهم و محوری است.

رئیسی با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی و همکاران ما در سراسر کشور، حامی نیروهای در میدان و عزیزان در نیروی انتظامی هستند که به‌صورت قانون‌مدار به عنوان ضابط قوه قضائیه در میدان عمل می‌کنند و بازوی توانای قوه قضائیه هستند، خاطرنشان کرد: اجرائیات به موقع، آگاهانه، با مهارت توسط عزیزان، به اجرای عدالت بسیار کمک می‌کند و در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در محکمه بسیار تأثیرگذار است.

رئیس قوه‌قضائیه ضمن تقدیر از جان‌فشانی، ایثارگری، خطرپذیری تمام عزیزان در نیروی انتظامی، فرماندهی این نیرو، نمایندگی مقام معظم رهبری در این نیرو و تمام فرماندهان عالی که از چهره‌های برجسته و خدمت‌گزار هستند، برای آنها طلب مزید توفق کرد و گفت: ان‌شاءالله روز به روز جلوه نیروهای انتظامی و مسلح ما بیشتر شود و مردم عزیز، پلیسی را با سه خصوصیت مهربان، باتدبیر و مقتدر در میدان ببینند.

گزارش ویدئویی| خیز قوه قضائیه تا بیخ گوش آمریکایی‌ها / چرا "رئیسی" به نقطه صفر مرزی در شرق ایران ‌رفت؟تشکر رئیسی از تصمیم هیئت داوری در قبال واگذاری شرکت کشت‌وصنعت/ حمایت از خصوصی‌سازی به‌شرط رعایت ضوابط

انتهای پیام/

نیروهای مسلح نیروی انتظامی خبرنگار   اخبار برگزیده
  

ایران در فهرست سیاه اف ای‌تی‌اف باقی ماندکارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) اعلام کرد که ایران همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی می‌ماند.
اقتصادنیوز ایران گروه ویژه اقدام مالی کره شمالی 

  

راهنمای ساخت واکسن کووید 19 از تحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری جهت اجراسعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به شانه‌ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، «راهنمای ساخت واکسن کووید 19 ازتحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری» جهت اجرا را ابلاغ شد.
ایلنا وزارت بهداشت فناوری آموزش 

  

موضع رسمی ایران: دخالتی در انتخابات آمریکا نداریمفارس/ سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ‌ به جدیدترین اظهارات «جو بایدن» درباره نقش ایران در انتخابات آمریکا تأکید کرد که جمهوری اسلامی علاقه‌ای به ورود به مناظره‌های انتخاباتی واشنگتن ندارد.
مثلث ایران ایران و روسیه انتخابات ریاست جمهوری 

  

ریزش بورس ادامه داردشاخص کل بورس در روز شنبه 3 آبان و در پایان معاملات با رشد منفی 38 هزار و 305 واحدی همراه شد و به 1 میلیون و 374 هزار و 48 واحد رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی در 43 شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند، از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت استان اصفهان 

  

مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخاباتتاکنون بیش از 51 میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت زودهنگام مشارکت کرده‌اند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، حداقل 4 میلیون نفر افزایش یافته است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ ترامپ 

  

اثرات وام بر بازار خودرویکی از نکات اصلی در مورد تسهیلات خرید خودرو که توسط بانک‌های ایرانی پرداخت می‌شد این بود که صرفا برای خرید خودروهای ایرانی این وام پرداخت می‌شد. این بدین معناست که اگر کسی قصد خرید خودروی خارجی داشت، روی وام خودرو بانک‌های ایرانی نباید حساب می کرد.
خودروتک وام خودرو وام بازار خودرو 

  

سیگنال جذاب برای بازار خودروطبق اعلام وزارت صمت، تولید انواع خودروی سواری با بیش از 414 هزار و سیصد دستگاه، افزایش 19 درصدی داشته است که این مهم می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار خودرو باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو تولید 

  

ترامپ: عربستان به زودی به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل می‌پیوندد | 5 کشور دیگر هم در صف عادی‌سازی هستندرئیس جمهور آمریکا در پی اعلام عادی سازی روابط میان سودان با اسرائیل اعلام کرد که ریاض هم به‌ زودی با تل‌آویو روابط علنی برقرار می کند. وی مدعی شد: حداقل پنج کشور عربی دیگر خواهان پیوستن به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ عربستان 

  

ماجرای‌ فروش‌جسد‌ به‌ضایعاتی!پیرمرد راننده ای که قصد داشت کیسه حاوی ضایعات را به فروش برساند ناگهان با جسد مردی درون کیسه روبه رو شد و هراسان خود را به کلانتری رساند.
مملکت‌آنلاین ترافیک خودرو پزشکی قانونی 

  

داروی کرونا رسما تایید و اعلام شد + جزئیاتسازمان دارو غذای امریکا استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری «کووید-19» را تأیید کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ کودکان دارو 

  

قالیباف از 4 تصمیم مهم اقتصادی دولت خبر داد + جزئیات​محمدباقر قالیباف‌ رییس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ 4 تصمیم مهم و عملیاتی برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس خبر داد.
مستقل‌آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی وزارت نفت 

  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

یک روزنامه‌نگار پیشکسوت بر این باور است، دورانی که این روزها در حال تجربه آن هستیم تنها به خاطر کرونا و شرایط حاصل از آن نیست، بلکه رقیب اصلی مطبوعات یعنی فضای مجازی نیز در پدید آوردن شرایط این روزها بی‌تاثیر نبوده است.
نامه نیوز روزنامه بهاره رهنما رئیس جمهور 

  

خبر مهم درباره دستیابی به واکسن کرونارییس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا از دستیابی به واکسن کرونا پیش از پایان سال میلادی جاری خبر داد.
اقتصادنیوز آلرژی دونالد ترامپ اقتصاد 

  

رضاملک زاده فوق تخصص گوارش و کبد تصریح کرد: افراد چاق مستعد بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی هستند. این بیماری ها به طور کلی در ایرانیان بیشتر بوده و کسانی که این بیماری ها و ریز فاکتور ها را دارند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار می گیرند.
نامه نیوز میکروب رئیس جمهور وزارت بهداشت 

  

آغاز ناامیدانه بازار طلا/ سایه سقوط بر سر بورس هامانند روند چند هفته گذشته این هفته نیز به نظر می‌رسد روند بازار‌های جهانی بیش از بهبود یا عدم بهبود اقتصادی در گرو مسائل سیاسی است.
اقتصادنیوز بریتانیا سرمایه وال استریت 

  

شیوع کرونا در استان البرز رکورد زد!سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز از رکورد زنی بیماران کرونایی بستری در این استان خبر داد و گفت: ظرفیت تخت‌های تخصیص یافته به بیماران کرونایی در استان تکمیل شده است.
گسترش استان البرز جراحی زایمان 

  

ریزش قیمت دلار تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ / آیا بازی تازه شروع شده است؟چند روزی است که بازار ارز با افت شدیدی مواجه شده و قیمت دلار کاهش چشمگیری داشت.
خبرفوری قیمت ارز قیمت دلار 

  

تاثیر کرونا بر روی سیستم باروری آقایانسید حسین حسینی شریفی گفت: کرونا تمامی ارگان‌های بدن به‌ویژه مغز، قلب، کلیه، عروق و ... را تحت تاثیر قرار می‌دهد، طبیعتا دستگاه باروری مردان نیز تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرد ولی باید مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد.
برنا سید حسین حسینی مغز قلب 

  

چطور دستگاه ایمنی بدنمان را در مقابله با کرونا تقویت کنیم؟ /فیلمیک متخصص بیماری‌های عفونی درباره راه‌های تقویت دستگاه ایمنی بدن در مقابله با کرونا صحبت کرده است.
خبرفوری سیستم ایمنی ژنتیک استرس 

  

درباره جشنواره‌ای که مقهور کرونا نشددر تاخت و تاز ویروس کرونا؛ کمتر کسی انتظار یا توقع برپایی جشنواره‌ فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان را در سال جاری داشت.
برنا ویروس 

  

بورس مسکن را گران کرد یا بی‌عملی دوستان آقای مشاور سابق؟یاران وزیر سابق راه و شهرسازی سناریوی جدیدی درباره دلایل افزایش قیمت مسکن نگارش گرده‌اند که در آن بورس متهم ردیف اول است. اما آیا این ادعا واقعیت دارد؟
تسنیم بانک مسکن مسکن مهر مسکن 

  

مهمترین نکات درباره ابتلای کودکان به ویروس کرونادانشمندان آمریکایی به سوالات رایج درباره ابتلای کودکان به کووید 19 پاسخ دادند.
برنا کودکان ویروس 

  

بررسی عملکرد دو نماد بورسی + جزئیاتزکشت در صورت عملکرد مهرماه خود از درآمد 8.4 میلیارد تومانی خبر داد و خاذین نیز توانسته است با فروش کالا 36 میلیارد تومان درآمد کسب کند.
گسترش درآمد کشاورزی اصفهان 

  

ستاره برزیلی | رونالدینیو به کرونا مبتلا شدرونالدینیو، ستاره برزیلی و سابق بارسلونا به ویروس کرونا مبتلا شد. رونالدو اخیرا به مینیرو سفر کرده و ویدئویی را منتشر کرده تا به هواداران را در مورد سلامتی خود اطمینان دهد. البته رونالدینیو در قرنطینه قرار گرفته و در حال سپری کردن دوران نقاهت است. رونالدینیو در این ویدئو می گوید: "من از دیروز (شنبه) در مینیو حضور داشته و برای شرکت در سمیناری به اینجا سفر کرده بودم...
۵۵ آنلاین ستاره بارسلونا فوتبال 

  

کرونا | از کادر درمان البرز روزی 20 نفر به کرونا مبتلا می‌شوندمدیر پرستاری و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: هر روز بیش از 20 نفر از کادر پرستاری استان به کرونا مبتلا می‌شوند. سیما فیض الله زاده اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 250 نفر از پرسنل پرستاری مراکز درمانی در مرخصی استعلاجی بیماری کووید 19 به سر می‌برند. وی ادامه داد: علاوه بر این هشت نفر از پرستاران مبتلا شده هم در بیمارستان‌ها بستری هستند.
۵۵ آنلاین درمان بیمارستان رایگان