اعتماد   |  ورزشی  |  

ایتالیا با مانچینی در فکر قهرمانی / ترکیه شگفتی‌ساز می‌شود؟ +فیلم

از امروز ساعت 23 و 30 دقیقه رسماً یورو 2020 با جدال جذاب ایتالیای شکست ناپذیر با ترکیه شگفتی‌ساز آغاز خواهد شد.

ایتالیا با مانچینی در فکر قهرمانی / ترکیه شگفتی‌ساز می‌شود؟ +فیلم

اعتمادآنلاین|  امروز از ساعت 23 و 30 دقیقه رسماً یورو 2020 پس از یک سال تعویق به دلیل کرونا آغاز خواهد شد. دیدار افتتاحیه این مسابقات در ورزشگاه المپیکو رم میان تیم‌های ملی ایتالیا و ترکیه برگزار خواهد شد و این رقابت جذاب شروع به کار کند.

 

به گزارش فارس، رقابت‌ یورو 2020 در این دوره میزبان های زیادی خواهد داشت و 11 کشور ایتالیا، آذربایجان، دانمارک، روسیه، رومانی، هلند، انگلیس، اسکاتلند، اسپانیا، مجارستان و آلمان میزبان مسابقات خواهند بود. 

 

یورو از تاریخ 21 خرداد ماه 1400 با دیدار ایتالیا و ترکیه در رم آغاز خواهد شد و تا دیدار فینال ومبلی در تاریخ 20 تیر 1400 ادامه خواهد داشت.

 

در این مدت قصد داریم، هر روز از نکات بازی‌ها و تحلیل تیم‌ها صحبت کنیم. برنامه کامل یورو 2020 به وقت ایران را نیز در اینجا مشاهده کنید.

 

گزارشی کامل در خصوص نقاط قوت و ضعف تیم های حاضر در یورو 2020 را نیز می توانید در اینجا بخوانید. 

 

*بازی اول ؛ ایتالیا - ترکیه - ساعت 23:30 به وقت ایران در ورزشگاه المپیکو شهر رم

 

ایتالیا

 

تیم ملی ایتالیا برخلاف گذشته سر و شکلی متفاوت به خود گرفته و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این رقابت به شمار می‌رود. این تیم با هدایت مانچینی آماری خیره‌کننده به ثبت رسانده و توانسته در 26 بازی گذشته هیچ باختی را تجربه نکند. در تاریخ فوتبال این کشور پس از سال 1935 تا 1939 با هدایت «ویتورو پوزو» این بیشترین میزانی است که آتزوری شکست را تجربه نکرده است. 

 

مانچینی پیش از این بازی و برای مسابقه افتتاحیه یورو 2020 اظهار داشت: ترکیه تیمی بسیار قدرتمند است زیرا بازیکنان قدرتی و تکنیکی فراوانی در اختیار دارد. آنها در سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اند دقیقا به مانند سوئیس و ولز و به همین دلیل است که انتظار داریم این گروه به شدت سخت و رقابتی دنبال خواهد شد. شما در این یورو نمی توانید تیمی ضعیف پیدا کنید. 

 

تیم ملی ایتالیا در این رقابت به دلیل اندیشه های مانچینی و حضور بازیکنانی قدرتمند به یکی از مدعیان قهرمانی بدل شده است. مانچینی آتزوری را به یک تیم «یک دست» بدل ساخته و هارمونی بسیار خوبی در رختکن ایتالیا ایجاد سازد.

 

البته این نگرانی وجود دارد که خط حمله ایتالیا با وجود ستاره هایی مثل ایموبیله، اینسینیه، براردی و یا بلوتی ناکام بماند و نتواند به مانند قدرت خط دفاعی خود عملکردی عالی داشته باشد.

 

در خط میانی هم دستِ مانچینی باز خواهد بود و برخی عنوان می کنند که با وجود عملکرد خیره کننده لوکاتلی در ساسولو و نیکولا بارِلا در اینترمیلان شاید مارکو وراتی نیمکت نشین شود.

 

طبق برخی گزارش ها انتظار می رود که تیم ملی ایتالیا فردا با ترکیب 3-3-4 وارد میدان شود که نام های آن را در زیر مشاهده می کنید. البته هنوز چیزی مشخص نیست و باید دید امشب مانچینی با چه ترکیبی قصد دارد مسابقات یورو را آغاز کند. 

 

 

دروازه بان: جان لوییجی دوناروما

 

مدافعان: الساندرو فلورنتزی - لئوناردو بونوچی - جورجو کیه لینی - لئوناردو اسپیناتزولا

 

هافبک ها: جورجینیو - مانوئل لوکاتلی - نیکولا بارلا

 

مهاجمان: دومنیکو براردی - لورنتزو اینسینیه - چیرو ایموبیله

 

ترکیه

 

تیم ملی ترکیه با هدایت شِنول گونِش تیمی فوق العاده در خط دفاع نشان داده و توانسته در 8 بازی گذشته کلین شیت ثبت کند. آنها در 6 بازی اخیر خود 4 برد را کسب کردند و در آن 2 مسابقه نیز 2 تساوی ثبت کردند و اصلا باخت ندادند. 

تیم ملی ترکیه با خط دفاع با چالار سویونجو، مریح دمیرال و زکی چلیک بسیار قدرتمند ظاهر شده و در خط حمله بوراک ییلمازِ زهردار را در اختیار دارد. ییلماز این فصل در لیگ لوشامپیه فوق العاده کار کرد و توانست نقشی اساسی در قهرمان لیل و شکست پاری سن ژرمن را ایفا کند. 

 

آنها همچنین در خط میانی بازیکنان تکنیکی مثل هاکان چالهان اوغلو که در میلان درخشان ظاهر شده است را در اختیار دارند. آنها بازی خاص خودشان را دارند و انتظار می رود شگفتی ساز امسال یورو باشند. 

 

بسیار اعتقاد دارند این تیم ملی ترکیه می تواند یادآور تیمِ فوق العاده فاتح تریم در سال 2008 باشد. تیمی که یکی از خاطره انگیز ترین بازی های تاریخ را به ثبت رساند و با ثبت کامبکی دیدنی مقابل کرواسی در یک هشتم چهارم نهایی توانست به جمع 4 تیم راه پیدا کند.شنول گونِش در مصاحبه پیش از بازی مقابل ایتالیا اظهار داشت: نتیجه بازی اول برای ما بسیار اهمیت خواهد داشت. تساوی یا برد مقابل ایتالیا می تواند رقابت در گروه را بسیار بالا برد و من امیدوارم بتوانیم عملکردی قدرتمندانه در بازی افتتاحیه از خود به نمایش گذاریم. حتی اگر هم ببازیم دوست دارم نمایشی خوب از خود به ثبت رسانیم. مهم این است که ترکیه در این رقابت از خود نمایشی خوب نشان دهد زیرا بازی کردن در یورو برای ما یک موفقیت است و ما می خواهیم با قدرت پیش برویم. 

 

گزارشی از یوروهای خاطره انگیز را در اینجا مشاهده کنید.

 

 

به نقل از سایت یوفا، ترکیه به احتمال فراوان امشب مقابل ایتالیا در بازی افتتاحیه با ترکیب 1-5-4 وارد میدان خواهد شد. 

 

دروازه بان: اورجان چاکر

 

مدافعان: زِکی چلیک - مریح دمیرال - چالار سویونجو -اوموت مرعش

 

هافبک ها: اوکای یوکوشلو - اوزان توفان - هاکان چالهان اوغلو - چنگیز اوندر - کنان کارامان

 

مهاجم: بوراک ییلماز

 

در دیگر بازی گروه فردا بعد از ظهر از ساعت 17 و 30 به وقت ایران تیم ملی ولز در ورزشگاه المپیک باکو آذربایجان با تیم ملی سوئیس دیدار خواهد کرد. 

ایتالیا فوتبال بازی   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

اطمینان خاطر سخنگوی ستاد کرونا به مردم درباره رعایت تمامی پروتکل‌ها در شعب اخذ رایسخنگوی ستاد ملی مقابله کرونا در توصیه ای از معاونان بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست بر پروتکل های بهداشتی برای حضور مردم پای صندوق های رای به صورت ویژه نظارت کنند.
ایلنا وزارت بهداشت وزارت کشور انتخابات ریاست جمهوری 

  

توصیه های بهداشتی فرمانده مقابله با کرونا در تهران برای روز انتخاباتسلامت نیوز: فرمانده عملیات مدیریت کرونا در تهران، بر رعایت توصیه های بهداشتی در روز انتخابات تاکید کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی گفت: نکته بسیار مهم این است که در مورد کرونا 2 فاکتور در زمینه انتقال بیماری می تواند موثر باشد که اولین موضوع "زمانِ ازدحام" است؛ هرچه زمان کوتاه تر باشد طبیعتا امکان انتقال بیماری کاهش می یابد و عامل دوم "تهویه" است...
سلامت‌نیوز تهران سلامت علیرضا زالی 

  

دلیل لخته شدن خون در بیماران کرونا چیست؟سلامت نیوز: پیشتر در یک مطالعه مشخص شده بود که لخته شدن خون یکی از دلایل جدی مرگ بیماران کووید-19 است. با این حال دلیل این امر تاکنون نامشخص بوده است...
سلامت‌نیوز درمان سلامت مرگ 

  

جزییات جدید از پنجمین عرضه اولیه بورس 1400تعداد یک میلیارد و 350 میلیون سهم شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری، امروز(چهار‌‌شنبه) به‌عنوان پنجمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد "ومدیر" در بورس اوراق بهادار تهران عرضه و هر سهم این شرکت 229 تومان کشف قیمت شد.
گسترش بازنشستگی قانون سرمایه 

  

فوری/ هفته آینده بورس مثبت می‌شودکارشناس بازار سرمایه معتقد است: شاخص‌های بنیادی اگر در بازار تقویت شوند روند بازار و دید مثبت سهامداران نسبت به بازار تقویت می‌شود.
گسترش پتروشیمی سرمایه شاخص 

  

35 میلیارد ریال کمک هزینه کرونایی به سینماجدول حمایت‌های مصوب کارگروه آسیب‌های کرونا در سینما در ماه‌های فروردین و اردیبهشت منتشر شد.
ایلنا ریال هزینه سینما 

  

آیا واقعا مکمل اُمگا 3 مانع از ورود کرونا به سلول‌های ریه می‌شود؟مطالعه محققان نشان داده است الوانوئیدهای ساخته‌شده از اسیدهای چرب اُمگا 3 مانع از ورود کروناویروس به سلول‌ها شده و از سلول‌های ریه محافظت می‌کند.
برنا 

  

ششمین روز نزولی شاخص هم وزن بورس تهران + نموداراقتصادنیوز: امروز 26 خرداد 1400 شاخص کل بورس برای دومین روز متوالی افت کرد تا هفته را نزولی به پایان ببرد.
اقتصادنیوز شاخص وزن بورس تهران 

  

مشکلات دستیاران بالینی در پاندمی کرونا/درخواست از نمکی به گزارش خبرگزاری مهر، در این نامه خطاب به سعید نمکی، عنوان شده است بیش از 15 ماه از شروع اپیدمی کووید 19 و پیک‌های متعدد آن می‌گذرد و در این مدت کادر درمان و به ویژه دستیاران تخصصی رشته‌های بالینی بر حسب وظیفه حرفه‌ای و دینی و همراه با مدیریت و رهنمودهای جنابعالی و اساتید، در میدان مبارزه با این بیماری ایستادگی نموده و به رغم تحمل سختی‌ها و درگیر شدن خود و خانواده لحظه‌ای از…
مهر درمان ماه خانواده 

  

آخرین وضعیت جسمی احسان علیخانی پس از ابتلا به کروناامیرحسین بزرگ‌زادگان مدیریت رسانه پروژه "عصرجدید" گفت: احسان علیخانی چند روزی است که به کرونا مبتلا شده و الان دوران نقاهت را سپری می‌کند.
فردا احسان علیخانی بازی بهار 

  

آخرین وضعیت احسان علیخانی پس از ابتلا به کرونااحسان علیخانی دوران نقاهت خانگی پس از ابتلاء به کرونا را می گذراند.
مثلث احسان علیخانی فضای مجازی روابط عمومی 

  

تقریبا نتیجه انتخابات مشخص است بنابراین بورس روند مثبتی داردکارشناس بازار سرمایه گفت: تقریبا نتیجه انتخابات مشخص است بنابراین بورس روند مثبتی دارد.
خبرفوری سرمایه بانک سود 

  

درمان دیگری برای کرونا کشف شد؛ دارویی مؤثر اما گران قیمتدقیقاً یک سال پس از کشف یک داروی استروئیدی ارزان قیمت که در کاهش مرگ و میر بیماران در مرحله حاد کووی
خبرفوری درمان سلامت قیمت 

  

قارچ سیاه و کرونا؛ ماسک‌ها محل مناسبی برای رشد قارچ‌های سیاه هستند؟در هند نوعی عفونت قارچی به اسم موکورمایکوزیس یا زیگومیکوزیس که به «قارچ سیاه» هم معروف است،
خبرفوری دارو ویروس تولید 

  

جدیدترین آمار جهانی همه گیری کرونا؛ برزیل به نیم میلیون قربانی نزدیک می شودشمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به 177 میلیون و 414 هزار و
خبرفوری برزیل سوئد اوکراین