تسنیم   |  اجتماعی  |  

حاجی‌میرزایی: آموزش و‌پرورش به نظام ارزیابی نیاز دارد

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه سند تحول زمانی اجرا می‌شود که تمام ارکان تعلیم‌و‌تربیت با آن آشنا باشند، گفت: عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی که نگرانی دانش‌آموزان است از اولویت‌های بنده است.

حاجی‌میرزایی: آموزش و‌پرورش به نظام ارزیابی نیاز دارد

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی در نشست مجلس دانش‌آموزی که در محل مجلس قدیم برگزار شد، اظهار‌کرد: جامعه‌ای قادر است مسائلش را حل‌کند که به خوبی بتوانند گفت‌وگو کند و مجلس دانش‌آموزی فضای مناسبی برای گفت‌وگو است بسیاری از مسئولان نگرانند تعارض در روش‌ها و رفتارها انرژی، منابع و‌فرصت‌ها را هدر دهد و به فکر این هستند، چگونه می‌توان همدلی ایجاد کرد و بدون شک گفت‌وگو یکی از روش‌های آن است.

وی افزود: آموزش و‌پرورش مسئولیت تحقق سند تحول بنیادین را بر عهده دارد و سند ارزشمندی است که با تجمیع تجربیات داخلی و بین‌المللی و بهره‌گیری موثر از فرهنگ دینی تدوین شده است اما هر چقدر به عظمت این سند باور داشته باشیم برای اجرایی شدن آن کار پیچیده و دشواری داریم.

 وزیر آموزش‌وپرورش عنوان‌کرد: تحقق سند تحول چند برابر پیچیده‌تر و دشوار تر از تولید آن است و ما امروز می‌خواهیم سند تحول را اجرا کنیم و سندی اجرا می‌شود که پیرامون آن تفاهم شکل گرفته و به درک مشترک در میان ذی‌نفعان دست یافته باشد، یکی از مأموریت‌های مجلس دانش آموزی در تحقق سند تحول این است که پایه‌های گفت‌وگو را میان دانش‌آموزان شکل دهد.

حاجی‌میرزایی بیان‌کرد: تا نتوانیم تقاضای موثری را در میان جامعه تعلیم و تربیت و در جامعه نسبت به تعلیم و تربیت تمام ساحتی ایجاد کنیم با تولید سند، این اقدام امکان‌پذیر نیست وقتی می‌توانیم از سند تحول صحبت کنیم که تمام ارکان تعلیم و تربیت با سند، مفاهیم و روش‌ها آشنا باشند و آن را مطالعه کنند و در مجلس دانش‌آموزی بخش ویژه‌ای به فرهنگ‌سازی سند تحول اختصاص یابد.

آموزش و پرورش نیاز به سیستم ارزیابی دارد

وی با اشاره به اینکه بازیابی نقش جوانان و نوجوانان در استقرار بیانیه گام دوم رهبر انقلاب می‌تواند موضوع دیگری باشد که در مجلس دانش آموزی مورد توجه قرار بگیرد، افزود: برخورداری از بازخوردگیری و ارزیابی واقعی از نظام آموزشی ضروری است تمام دستگاه ها نظام ارزیابی دارند و آموزش و پرورش توسط مشتریان این نظام می تواند ارزیابی شود بنابراین دانش آموزان عضو مجلس دانش‌آموزی باید صدای ارزیابی از جریان نظام آموزشی و تحرکات آن باشند، کل نظام آموزشی از مقابل شما رژه می‌رود و به عنوان بهره‌برداران نظام آموزشی می تواند آن را ارزیابی کنید.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در امتداد خط نظام تعلیم و تربیت یک مصرف‌کننده به نام کنکور داریم، افزود:  از پایه اول ابتدایی همه چیز براساس کنکور انجام می‌شود، هر جور بخواهیم روش‌های نظام تعلیم و تربیت را تغییر دهیم باز خودش را با کنکور تنظیم می‌کند، امروز برخی دانشگاه‌ها توانسته‌اند در آخر خط مسائل دیگری را هم بگذارند و توجهات به آن جلب شده است، استارت آپ‌ها جهت‌گیری دانشگاه‌ها را تغییر داده است ما نمی‌توانیم کنکور را برداریم و باید در کنار آن متقاضیان دیگری بگذاریم که جهت‌گیری نظام تعلیم و تربیت ما را به سمت خودش هدایت کند.

حاجی‌میرزایی خطاب به  دانش‌آموزان گفت: نگرانی شما برای عدالت آموزشی و تقویت مدارس دولتی قطعا جزو اولویت‌های بنده است و امروز نمی‌توانیم سرمان را بالا بگیریم و بگوییم فرصت‌های آموزشی را عادلانه توزیع کرده‌ایم.

نمایندگان دانش‌آموزان: نتایج کنکور نشان داد، امکانات در اختیار آقازاده‌هاست

انتهای پیام/

آموزش کنکور جوانان   اخبار برگزیده
  

ایرنا- وزیر امور خارجه پیشین انگلیس معتقد است که آمریکا بدون پشتوانه منطقی از برجام خارج شد و لازم است که اولاً به این توافق بازگردد و ثانیاً متوجه اشتباه خود شود.
نامه نیوز ایران ایران و آمریکا حسن روحانی 

  

توضیحاتی در مورد رفع فیلتر تلگرامرئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص احتمال رفع فیلتر تلگرام توضیحاتی ارائه داد.
مستقل‌آنلاین تلگرام وزارت کشور کارت ملی هوشمند 

  

خط قرمز وزارت کشور در انتخابات/رایزنی با شورای نگهبان نتیجه دادرئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون کار سازماندهی شده در داخل کشور برای تحریم انتخابات نداشته‌ایم، گفت: همه گروه‌های سیاسی کشور، مشارکت در انتخابات را ترجیح خواهند داد.
مثلث وزارت کشور ستاد انتخابات کشور انتخابات مجلس 

  

پیش فروش بزرگ ایران خودرو با عرضه 9 مدل (قیمت)مرحله سوم پیش فروش محصولات ایران خودرو از امروز (30 مهرماه جاری) آغاز می شود.
خودروتک ایران خودرو ایران خودرو 

  

رمزگشایی از 2 مدل کاندیدای توقف تولید پراید و 405داستان حذف پراید و یک خودرو دیگر که احتمالا پژو 405 است اکنون به اینجا رسیده است که نه به طور کامل بلکه مدل هایی از این 2 خودرو از چرخه تولید خودرو کشور حذف می شوند. با توجه به شواهد موجود می توان پی برد که کدام مدل از این دو خودرو برای سال آینده خط تولید را ترک خواهند کرد.
خودروتک خودروسازان تولید ایران خودرو 

  

ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل/ تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری/ برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زادهخودکفایی ایران در تولید جنگنده‌ها، رایزنی وزارت اقتصاد با اتاق بازرگانی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، ارائه گزارش حمله به نفتکش ایران به سازمان ملل، تکذیب اعطای وام 18 میلیارد و 400 میلیون دلاری به ایران توسط ژاپن، تکذیب ادعای دستگیری در نهاد ریاست جمهوری، برگزاری چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، ادعای آژانس امنیت ملی آمریکا درباره استفاده روسیه از زیرساخت‌ها...
ایلنا ایران خودرو ایران ایران و روسیه 

  

ترامپ: به وعده انتخاباتی‌ام عمل می‌کنماقتصادنیوز : رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که طبق وعده‌ای که در جریان انتخابات سال 2016 به حامیان خود داده است، سربازان آمریکایی را به کشورشان بازخواهد گرداند.
اقتصادنیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

ایران ارزان‌ترین بنزین را در منطقه دارد و از همین رو قاچاق بنزین از این کشور همواره جذابیت بالایی برای قاچاقچیان داشته است اما آیا بنزین در ایران در مقایسه با درآمد سرانه،‌ در واقعیت نیز ارزان‌ترین بنزین در خاورمیانه به شمار می‌آید.
نامه نیوز بنزین درآمد ایران 

  

کاخ سفید به دنبال درگیری مستقیم و نظامی با تهران نخواهد بودمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه المسیره گفت: اگر شرایط مناسب فراهم شود، من آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات خواهم بود.
مستقل‌آنلاین کاخ سفید دونالد ترامپ جمهوری اسلامی ایران 

  

دکتر ظریف: من آماده سفر به عربستان هستموزیر خارجه کشورمان گفت که آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات است.
مثلث یمن سفر عربستان 

  اخبار داغ
  

پتروشیمی اروند بزرگترین تولید کننده پی وی سی بعد از عربستان/جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ”ای پی وی سی“حسن نشان زاده مقدم نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پتروشیمی اروند در بازدید از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران در خصوص حضور این شرکت در نمایشگاه اظهار کرد: فرصت این نمایشگاه باعث شد که از نزدیک با مشتریان و مصرف کنندگان نهایی محصولاتمان تعامل و مذاکره داشته باشیم و مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف کنندگ...
شما‌نیوز پتروشیمی تولید سیمان 

  

غفلت از ارزآوری گردشگری تاریخی و مذهبی/میراثی که نباید فراموش شود خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مریم ساحلی: ایران سرزمین گنجینه‌های ازیادرفته است. هر گوشه از این سرا حکایتی شگفت در خود نهفته دارد که چشم‌ها را به تماشا فرامی‌خواند. دریا و رودخانه‌ها، کوه‌ها و آبشارها، جنگل‌های انبوه و چشمه‌های آب‌معدنی، غارها و دیوارنوشته‌ها، دشت و کویر، بناهای کهن و اماکن مقدس چون جامه‌ای سرشار از نقش و نگار این مرزوبوم کهن را در برگرفته است. بی‌تردید این نعمات…
مهر فضای مجازی گردشگری گردشگری مذهبی 

  

در حالی که امروز آرامش در بازار ارز حکم‌فرما شده و قیمت دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ثابت مانده است، قیمت سکه و طلا تغییرات 20 تا 40 هزار تومانی را تجربه کرد.
صراط ارز قیمت ارز یورو 

  

اقدامات وزارت صمت در حوزه ساخت داخل بسیار ارزشمند و قابل تقدیر استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه داخلی سازی تجهیزات صنایع پتروشیمی در راستای نهضت ساخت داخل با اشاره به تاکیدات رهبری در خصوص ضرورت توجه به توان داخل گفت: هر جا ضرورت دارد باید از تکنولوژی دنیا استفاده کنیم ولی آنجا که خودمان می توانیم از ظرفیت های موجود باید نهایت استفاده را داشته باشیم و مسلما با این رویکرد تولید داخلی تقویت می شود.
شما‌نیوز خودرو حوزه مجلس شورای اسلامی 

  

نرخ ارز درگیر حباب جغرافیایی / سوء مدیریت ریشه مشکلات خودروسازی/ دلار 4200 مواد غذایی هزینه واردات تایر چینی به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی مطالب زیر را منتشر کرده است امیرخجسته فتوتیتر زیر را از صحبت های خود درباره ریشه مشکلات اقتصادی را به اشتراک گذاشته است. سید جواد ساداتی نژاد مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است…
خانه‌ملت ارز ارز دولتی دلار 

  

گردهمایی ارائه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، گردهمایی ارایه فناوری‌های نوین در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در روزهای 19، 20 و 21 آبان سال جاری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار خواهد شد. این گردهمایی با هدف استفاده از دانش و نوآوری در مدل بهینه پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز و در محورهای حفاظت…
مهر فناوری نوآوری ریاست جمهوری 

  

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس:مبارزه با فساد اعتماد مردم به نظام را بیشتر می‌کندنماینده رباط کریم در مجلس گفت: به هرمیزان که بتوانیم با فساد در کشور از هر طریقی مقابله و مبارزه انجام شود قطعاً اعتماد مردم به نظام بیشتر می شود.
تسنیم مجلس شورای اسلامی فساد اداری قانون 

  

اسطوره لیورپول بابت اتفاقات سال 2011 عذرخواهی کرد.
نود لیورپول