مهر   |  فرهنگی  |  

تلاش بی ثمر نظام سلطه است

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بیانیه‌ای به مناسبت شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره و روز نکبت(یوم النکبه)، این‌روز را نشان‌دهنده جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت بی‌دفاع فلسطین دانست. مشروح متن این‌بیانیه به این‌ترتیب است: پانزدهم ماه می سال 1948 یادآور یکی از تاسف‌بارترین وقایع بشری قرن بیستم است در تاریخ فلسطین یوم…

تلاش بی ثمر نظام سلطه است

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در بیانیه‌ای به مناسبت شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار شبکه الجزیره و روز نکبت(یوم النکبه)، این‌روز را نشان‌دهنده جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت بی‌دفاع فلسطین دانست.

مشروح متن این‌بیانیه به این‌ترتیب است:

پانزدهم ماه می سال 1948 یادآور یکی از تاسف‌بارترین وقایع بشری قرن بیستم است در تاریخ فلسطین یوم النکبه نام گرفت که طی آن رژیم جعلی صهیونیستی که از شقی‌ترین رژیم هاست، به پشتوانه امپریالیسم جهانی و دولت‌های استعمارگر، خون جمع کثیری از ملت مظلوم فلسطین را بر خاک ریخته و هزاران فلسطینی را از سرزمین آباء و اجدادیشان اخراج نموده، این روز یادآور آوارگی مردم فلسطین از خاک آباء و اجدادی شان و ورود یهودیان از سراسر جهان به سرزمین اشغالی و شهادت بیش از 15 هزار فلسطینی است و در چنین روزی فلسطینیان و امت اسلام در معرض بزرگترین فاجعه در طول تاریخ خود قرار گرفتند و فلسطین به اشغال جنایتکاران صهیونیستی درآمد و صاحبان اصلی از سرزمین مادری شان بیرون رانده شدند و در مناطق مختلف جهان آواره گشتند و چنانچه هنوز زندگی بسیار سختی دارند.

روز نکبت روزی است که دشمن صهیونیستی موجودیت دروغین خود را به قیمت ریختن خون انسانهای بی گناه، درد و رنج های بی حد و اندازه، تخریب شهرها و روستا ها، مصادره اراضی، توسعه شهرک ها، تخریب آثار باستانی و مقدسات اسلامی و هر آنچه که رنگ و بوی فلسطینی و اسلامی داشت، اعلام کرد.

در طول سالیان پس از آن نیز بر خلاف اصول مصرح اعلامیه حقوق بشر و علیرغم اینکه به موجب اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری اخراج یا انتقال اجباری جمعیت از مصادیق جنایت علیه بشریت ذکر شده است، رژیم جعلی صهیونیستی ضمن ادامه تضییع حقوق واضح ملت فلسطین و اعمال جنایات بی شمار، از هر نوع اقدام خصمانه‌ای برای بیرون راندن هر چه بیشتر مردم این سرزمین از خانه و کاشانه‌شان فروگذار نکرده است.

اگرچه یادآوری این روز نکبت‌بار برای ملت فلسطین تلخ و رنج‌آور است اما همه ساله در چنین روزی فلسطینیان و بسیاری از مردمان آزاده در سرتاسر جهان با برگزاری تجمعات و تظاهرات اعتراض‌آمیزی به جهانیان یادآور می‌شوند که این حق پایمال شده، هرگز به فراموشی سپرده نخواهد شد.

رژیم جنایت‌کار صهیونیست نشان داده است که در راستای اهداف شوم خود، بی‌توجه به تمامی اصول اخلاقی و انسانی و با زیرپا نهادن همه قوانین و مقررات بین‌المللی قادر است از هیچ جنایتی دریغ نورزیده و در تازه‌ترین اقدام خود با به شهادت رسانیدن خبرنگار شبکه الجزیره، آشکارا قوانین بین‌المللی را به سخره گرفته است و اطمینان دارد که علیرغم این دست جنایات آشکار همچنان از حمایت های بی‌دریغ نظام سلطه جهانی برخوردار خواهد بود.

گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را نوید می دهد. از زمان اشغال فلسطین، آزادگان و مبارزان حق خواه بی وقفه خیزش پر قدرت خود را پیش برده اند و موانع های بی شماری را از سر راه برداشته و از تبلیغات وسیع دشمن در مقابله با اسلام ، تفرقه افکنی میان ادیان، تلاشهای جاسوسی و اطلاعاتی، انواع طرح ها و برنامه های پیچیده و ... عبور کرده و گام های استواری را درمسیر بیداری، عزت و آزادگی و رهایی سرزمین های غصب شده فلسطین برداشته اند و این موج میرود تا در نزدیک ترین زمان پیش رو حکومت عنکوبتی صهیونیستها و دجالان زمان را به نابودی بکشاند.

یوم النکبه سرآغاز جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه یک ملت بی‌دفاع است. در طول دهها سال گذشته رژیم صهیونیستی از هیچ تلاشی برای سرکوب گسترده فلسطینیان و ارتکاب جنایت‌های هولناک علیه آنها دریغ نکرده‌اند.

بازداشت‌های روزمره فلسطینیان در نقاط مختلف قدس اشغالی و کرانه باختری، شکنجه اسرای فلسطینی و تشدید محاصره علیه اهالی غزه تنها جزئی کوچک از جنایت‌های تل آویو علیه فلسطینیان محسوب می‌شود و این در حالی است که این ملت یک لحظه از فکر آزادی خاکشان مایوس نشده و با مقاومتهای بزرگ خود رسیدن به این آرزو را محقق می سازند. چنانکه حوادث و اتفاقات اخیر در سرزمینهای اشغالی نشان می دهد دشمن از تحقق آن روز هراسناک گشته است.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری در سالروز تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی (یوم النکبه) ضمن محکوم نمودن جنایت اخیر مزدوران صهیونیسم در سرزمین‌های اشغالی و نیز به شهادت رسانیدن خبرنگار شبکه جهانی الجزیره از همه مسلمانان و مردم آزاده جهان دعوت می نماید که در کنار مردم فلسطین ایستاده و تا دستیابی حقوق از دست رفته ایشان از این ملت مظلوم حمایت نمایند.

این‌کمیته ضمن محکوم‌کردن این‌رویداد تاریخی و همدردی با مردم مظلوم فلسطین اعلام می دارد حق بازگشت آوارگان فلسطین حقی است مقدس و غیر قابل سازش و به حول قوه الهی به زودی میسر گشته و با پایداری ، عزم و اراده استوار به دفاع از حقوق خود همچنان تا رهایی کامل سرزمین خود به پیش روند چرا که شکست صهیونیست ها به مساله ای امکانپذیر، عملی و حتمی تبدیل شده و در آینده ای نه چندان دور شاهد جشن آزادی سرزمین فلسطین و بازگشت همه آوارگان از تمام نقاط دنیا به آن خواهیم بود.

بیداری اسلامی باستانی ریاست جمهوری   اخبار برگزیده
  

جزئیات افزایش حقوق سربازان از زبان سردار تقی مهریحوادث رکنا: رئیس سازمان وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کل کشور (فراجا) جزئیات افزایش حقوق سربازان را تشریح کرد و گفت: معوقات حقوق در ماه های آینده به حساب سربازان و پایوران واریز می شود.
مثلث سربازی یارانه خودرو 

  

ریزش شاخص بازار سهام در روز آخر اردیبهشت/خروج نیم تریلیون تومان سرمایه از بورساقتصادنیوز: در معاملات امروز 31 اردیبهشت بازار سهام، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 447 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.
اقتصادنیوز شاخص سهام سرمایه 

  

دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با ورود به موضوعات کلان بانکیرئیس سازمان بازرسی کل کشور با صدور دستوری به معاونت اقتصادی خواستار ورود این معاونت به موضوعات کلان بانک‌ها شد و با تاکید بر اینکه بانک‌ها نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، بر ضرورت شناسایی افراد متخصص و با تجربه برای همکاری با سازمان بازرسی برای ورود به موضوعات کلان بانک ها تاکید کرد.
ایلنا سازمان بازرسی کل کشور بانک مرکزی بانک 

  

از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر صیانت شوددبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه ای خطاب به معاون حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادستان کل کشور خواستار صیانت از جایگاه امر به معروف و نهی از منکر شد.
ایلنا جمهوری اسلامی ایران قوه قضاییه جمهوری اسلامی 

  

فوت 9 نفر بیمار کرونایی دیگر / کویید 19 همچنان کشته می دهدآمار امروز کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت اعلام شد.
۵۵ آنلاین بیمارستان وزارت بهداشت درمان 

  

آبله میمون ویروس جدید/اروپا به قرنطینه می رودسازمان بهداشت جهانینشستی اضطراری برای بحث در مورد شیوع آبله میمون پس از تایید بیش از 100 مورد در اروپا برگزار کرد.
مستقل‌آنلاین ویروس سازمان بهداشت جهانی مادرید 

  

اظهارات خطیب زاده درباره تامین حقابه ایران از هیرمندایرنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: از مجاری حقوقی موضوع برقراری حقابه ایران از رودخانه هیرمند را پیگیری می کنیم تا حقابه این رودخانه مرزی که ایران مستحق آن است از سوی افغانستان تامین شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران ایرنا 

  

وزیر کشور: وعده‌های امام (ره) در حال تحقق استوزیر کشور گفت: وعده های امام رحمت الله مانند فروپاشی غرب و دینداری مردم یکی پس از دیگری در حال تحقق است.
فردا امام خمینی وزارت بهداشت وزارت علوم 

  

توصیه به طارمی:به ایتالیا و اسپانیا بروتوصیه ملی‌پوش سابق کشورمان به طارمی؛ به اسپانیا یا ایتالیا برو
خانه فوتبال مصاحبه مهدی طارمی ایتالیا 

  

علائم اولیه آبله میمون چیست؟در پی هشدار سازمان جهانی بهداشت مبنی بر احتمال گسترش بیماری عفونی و واگیردار آبله میمون، موارد تازه‌ای از ابتلا به این بیماری در دو کشور دیگر اروپایی شناسایی شد.
مستقل‌آنلاین درمان کمردرد وزارت بهداشت 

  

قالیباف: زمانی که من فرمانده بودم جرائم 70 درصد کاهش داشتقالیباف: زمانی که فرمانده نیروی انتظامی بودم جرائم در ماه رمضان 70 درصد کاهش داشت. 4 سالی که من فرمانده نیروی انتظامی بودم خیلی دقیق می‌توانم بگویم بیش از 70 درصد جرایم در ماه رمضان کاهش پیدا می‌کرد.
مستقل‌آنلاین نیروی انتظامی ماه ماه رمضان 

  

فوری/ شاخص کل بورس به ابرکانال 1/6 میلیون واحد رسیدشاخص کل بورس با رشد 16 هزارو 200 واحدی به ابرکانال 1.6 میلیون واحد رسید در سطح یک میلیون و 600 هزار واحد قرار گرفت.
اقتصادنیوز شاخص 

  

آمریکا دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت زدنیروی هوایی آمریکا اعلام کرد دست به آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح مافوق صوت که سرعت پروازش پنج برابر سرعت صوت بوده، زده است.
۵۵ آنلاین موفقیت نیروی هوایی اوکراین 

  

مردم: آقای احمدی نژاد مملکت را درست کنید!مردم بوشهر خطاب به محمود احمدی نژاد: آقای احمدی نژاد دست ما جوانها را بگیرید، مملکت را درست کنید.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد یارانه 

  اخبار داغ
  

تغییر دامنه نوسان برای 12 نماد فرابورسیپیرو اطلاعیه 22 فروردین شرکت فرابورس ایران با موضوع ضوابط مربوط به ماده 21 دستورالعمل فعالیت بازارگردانی در بورس تهران و فرابورس، پس از بررسی‌های صورت گرفته طی 6 ماهه منتهی به 28 اردیبهشت سال جاری، 12 نماد به شرح جدول ذیل مشمول بندهای 2، سه و چهار ماده یک ضوابط مذکور هستند.
گسترش ایران دستورالعمل بورس تهران 

  

بحبوحه ترس از طولانی‌ترین سقوط بورسبازار بورس ایالات متحده دوباره سقوط کرد و شاخص سهام وال استریت را در بحبوحه ترس از تورم و رکود به وضعیت نزولی سوق داد و سرمایه گذاران را نیز در معرض طولانی ترین روند زیان خود از زمان رکود بزرگ در سال 1932 قرار داد.
گسترش تورم وال استریت شاخص 

  

این عرضه اولیه برای این نمادهای بورس سودساز استسهام شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به روش حراج در نماد معاملاتی فغدیر 1 در روز چهارشنبه مورخ 1401/3/4 عرضه می‌شود. درباره شرکت و نمادهایی که از این عرضه اولیه سود خواهند برد و جزییات این عرضه اولیه در مطلب زیر می‌خوانیم.
گسترش استان یزد سهام فولاد 

  

بورس کماکان بر مدار صعود​شاخص کل بورس در روز یکشنبه 1 خرداد و در پایان معاملات روز با رشد 2 هزار و 456 واحدی همراه شد و به یک میلیون و 582 هزار واحد رسید.
گسترش شاخص نویسنده وزن 

  

نیروی محرک بورس تهران شناسایی شدبازدهی بازار ارز و سکه نیز در دومین ماه 1401، حدود 10درصد گزارش شد. از نظر کارشناسان، این روند افزایشی در یک‌ماه، تحت تاثیر تغییر انتظارات تورمی، سیگنال‌های مبهم از مذاکرات احیای برجام و تغییرات قیمت‌ها در بازار کالاهای اساسی بوده است.
اقتصادنیوز بورس تهران تهران ارز 

  

قیمت خودرو امروز 1 خرداد 1401 + جدولقیمت خودروهای داخلی در اولین روز خرداد ماه 1401 را می توانید در ادامه این مطلب ببینید.
اقتصادنیوز قیمت خودرو جدول 

  

«مقاومت واعظی» سوژه بورس بازان شد!ریزش 15‌هزار واحدی شاخص‌کل بورس، دیروز سوژه دست سهامداران و فعالان بورسی داد که بار دیگر یادی از «مقاومت واعظی» کنند. برخی از کاربران بورسی بازار سرمایه معتقد بودند که آه واعظی دست از سر بازار برنمی‌‌‌‌‌‌‌دارد و قرار نیست به این زودی‌‌‌‌‌‌‌ها این کانال مقاومتی شکسته شود،
اقتصادنیوز شاخص سرمایه 

  

قیمت دلار امروز اول خرداد 1401دلار و یورو در صرافی ملی امروز اول خرداد 1401
فردا قیمت دلار یورو 

  

بورس تهران وارد موج جدید شد؟​با توجه به تصمیمات دولت و افزایش قیمت دلار در هفته‌های گذشته برخی سهامداران به بالا رفتن شاخص امیدوار شده‌اند.
اقتصادنیوز تهران دولت افزایش قیمت 

  

قیمت سکه امامی امروز 1 خردادسکه امامی، امروز به 14,355,000 (چهارده میلیون و سیصد و پنجاه و پنج هزار) تومان رسید که نسبت به 2 روز پیش، افزایش 2.19 درصدی داشته است.
گسترش قیمت جدول اقتصاد 

  

قیمت دلار در بازار متشکل امروز 1 خرداددلار در بازار متشکل امروز با افزایش 0.43 درصدی، از 25,497 (بیست و پنج هزار و چهارصد و نود و هفت ) تومان به 25,608 (بیست و پنج هزار و ششصد و هشت ) تومان رسید.
گسترش قیمت دلار جدول 

  

قیمت سکه و دلار متشکل امروز یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز :در بازار امروز قیمت سکه و قیمت دلار متشکل افزایش یافت.
اقتصادنیوز قیمت دلار 

  

جدیدترین قیمت سکه اعلام شد ‌( 1خرداد )قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بهار آزادی 14میلیون و 400 هزار تومان است.
گسترش قیمت تهران بهار 

  

قیمت سکه امامی امروز یکشنبه 1 خرداد 1401اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروز گران شد.
اقتصادنیوز قیمت