ایرنا   |  اجتماعی  |  

مبارزه با مواد مخدر با مشارکت مردم امکان پذیر است

زنجان- ایرنا- سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با اشاره به نقشه راه این شورا در سال جاری، گفت: کمیته های پنج گانه این شورا، برنامه های محوری خود را با هدف اجتماعی کردن و مشارکت مردم در مبارزه با مواد مخدر تدوین کرده اند.

مبارزه با مواد مخدر با مشارکت مردم امکان پذیر است

به گزارش ایرنا، فاطمه رضایی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه به مواد مخدر استان، اظهار داشت: در راستای ایمن سازی و پاک سازی شهر در ایام نوروز، بخشنامه جمع آموری معتادان متجاهر در اسفند سال گذشته جهت جمع آوری و انتقال این معتادان به مراکز تبصره 2 ماده 16 به استان ها ابلاغ شد که سهمیه استان زنجان 150 معتاد بود.وی افزود: با تقسیم بندی در بین شهرستان ها در نهایت 215 معتاد جمع آوری شد.رضایی ادامه داد: ابتدا طبق بخشنامه معتادان باید به مدت 80 روز، بدون ترخیص و با دستور قضایی در این مراکز نگهداری می شدند اما در ادامه، نامه ای ارسال شد که طبق آن باید تا پایان شهریور در این مراکز نگهداری شوند.وی خاطرنشان کرد: فرصت چهار ماهه در اختیار بهزیستی، دانشگاه ها و سایر دستگاه ها است تا بتوان موضوع درمان، روانپزشکی و حرفه آموزی را برای معتادان اجرا کرد.سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان تصریح کرد: هزینه نگهداری این معتادان از سوی ستاد مرکزی تامین شده است و طی دو مرحله به بهزیستی پرداخت می شود.وی با اشاره به 5 تیر (26 ژوئن) روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، گفت: همه ساله برنامه هایی به این مناسبت در کشور و استان ها برگزار می شود.رضایی خاطرنشان کرد: صدا و سیمای مرکز زنجان در سال 97 بر اساس ارزیابی کشوری در عرصه رسانه به عنوان نمونه انتخاب و از آن تجلیل شد.** کشفیات مواد مخدر 3 درصد کاهش داردرئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان زنجان نیز گفت: در سال گذشته، یک تن و 329 کیلو و 174 گرم انواع مواد مخدر در استان کشف شد که 3 درصد نسبت به سال 96 کاهش داشت.سرهنگ سعید بابایی، مجموع دستگیرشدگان سال گذشته را 2 هزار و 825 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: این تعداد، 13 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشت.وی افزود: توقیف موتور سیکلت و اجرای طرح های سه گانه در سال 97 نسبت به سال 96 به ترتیب 2 درصد کاهش و 32 درصد افزایش یافت ولی توقیف خودرو و باندهای متلاشی شده در این مدت، تغییری نداشت.بابایی خاطرنشان کرد: در سال 97 به میزان 14 درصد از دستگیرشدگان مرد نسبت به سال 96 افزایش و 7 درصد از زنان کاهش یافت.رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان زنجان، ادامه داد: بیشترین سهم دستگیرشدگان سال 97 به ترتیب مربوط به تریاک، هروئین و شیشه با 35 ، 28 و 24 درصد بود.وی گفت: میزان معتادان جمع آوری شده در سال گذشته، یک هزار و 743 نفر بود که 45 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشت.بابایی تصریح کرد: 86 درصد از دستگیرشدگان در بازه سنی 15 تا 45 سال، 12 درصد بین 50 تا 60 سال و 2 درصد نیز بالای 60 سال بودند.وی افزود: 68 درصد دستگیرشدگان، بیکار بوده و یا به مشاغل کاذب مشغول هستند، ضمن اینکه 19 درصد کارگر ساده، 8 درصد کشاورز و 5 درصد از دستگیرشدگان نیز راننده هستند.رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان زنجان، اظهار داشت: 47 درصد دستگیرشدگان، دارای تحصیلات متوسطه، 28 درصد ابتدایی، 17 درصد دیپلم، 6 درصد بیسواد و 2 درصد نیز دارای تحصیلات عالی هستند.وی خاطرنشان کرد: مجموع کشفیات انواع مواد مخدر در دو ماهه سال جاری، 361 کیلوگرم بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.9556/3088

مواد مخدر استان زنجان زنجان   اخبار برگزیده
  

مدیرعامل ایران خودرو بازداشت شد / علی آبادی مدیرعامل جدید ایران خودرو شدهاشم یکه زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو عصر امروز بازداشت شد.
شما‌نیوز ایران خودرو ایران خودرو 

  

آمبولانس‌های تقلبی در تهران!روزنامه شهروند از پدیده راه‌ افتادن آمبولانس‌های تقلبی پرده‌ برداشته و نوشته: برخی خودروهایشان را به شکل تقلبی و جعلی به آمبولانس بدل می‌کنند تا از آزادی عمل آمبولانس‌ها در تهران پرترافیک استفاده کنند و اتفاقا مشتریان دست‌ به‌ نقد و اوضاع خوبی دارند.
مستقل‌آنلاین تهران روزنامه شهروند 

  

قیمت روز گوشی موبایل در بازار ایراناقتصاد نیوز: به گفته فعالان گوشی های موبایل، قیمت این کالا در روزهای اخیر با کاهش کمی مواجه شده است.
اقتصادنیوز قیمت موبایل ایران 

  

در دولت تدبیر شخص متخلف برکنار نمی‌شود بلکه به درجات بالاتر ارتقا می‌یابدوزارت اقتصاد و دارایی قصد دارد ابراهیم حمیدی مدیر عامل معزول بیمه ایران معین را بعنوان مدیرعامل بیمه البرز انتخاب کند. نامبرده مدتی پیش به دلیل تخلفات گسترده در خرید اوراق خارج از بورس و جهت دادن منابع 500 میلیارد تومانی بیمه ایران‌معین به سمت کارگزاری بورس مدبر آسیا که وابسته به بستگانش است از مدیرعاملی شرکت بیمه ایران معین عزل شد...
مستقل‌آنلاین دولت اقتصاد بیمه 

  

چرا ایران برای روسیه و چین مهم است؟په‌په اسکوبار-آسیاتایمز: موقعیت متقابل ایران و روسیه در شطرنج ژئوپلیتیک، آن‌قدر پیچیده است که زبان از توصیف آن قاصر است. ایران، روسیه و چین، مثلثی حیاتی در روند اتحاد چندلایه و بلندمدت اوراسیا خواهند داشت. چابهار بندری عمیق در دریای عمان است و پایه‌ای کلیدی در رویای راه ابریشم کوچک هند است...
مستقل‌آنلاین ایران ایران و روسیه ایران و ونزوئلا 

  

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به رغم تلاش ده ساله کانون‌های بازنشستگان کشوری برای تصویب قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس و نیز با وجود گذشت دو سال از تصویب این قانون مهم هنوز سازمان تأمین اجتماعی از اجرای آن سر باز می‌زند.
نامه نیوز کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی قانون 

  

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ثبت اعتراضش نسبت به دادنامه صادره در خصوص پرونده موکلش خبر داد و گفت: ما قتل را شبه عمد می دانیم.
نامه نیوز محمدعلی نجفی قتل قوه قضاییه 

  

وضعیت حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مشخص شد + جزئیاتسخنگوی دولت در نشست خبری امروز توضیحاتی را پیرامون حضور زنان در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.
شما‌نیوز ورزشگاه سخنگوی دولت دولت 

  

آخرین وضعیت زن قاتل چهار شهروند ملایریفرمانده انتظامی شهرستان ملایر از دستگیری زنی که قاتل چهار شهروند ملایری بود، خبر داد و گفت: زن متهم به قتل 4 شهروند ملایری با ذکاوت پلیس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
مثلث شهروند خانواده قتل 

  

ظریف بار دیگر دربازه مذاکره با آمریکا موضع گیری کردوزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید کرد که ایران تمایلی برای گفت‌وگو با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای جدید ندارد.
مثلث ایران هسته ای سفر 

  اخبار داغ
  

یک روزنامه اصلاح‌طلب با اشاره به مجادلی آملی و یزدی خطاب به رئیسی: برای آنکه مبارزه خود با فساد را به نحو احسن انجام دهید، بین انتخابیون و انتصابیون تبعیض قائل نشود​اقتصادنیوز: روزنامه اصلاح‌طلب همدلی تیتر نخست خود را به مجادله محمد یزدی و صادق آملی لاریجانی روسای پیشین دستگاه قضایی اختصاص داده و نوشته است:«دانستن حق مردم است لطفا تمامش نکنید»
اقتصادنیوز روزنامه حوزه حوزه علمیه 

  

آتالانتا فصل قبل به رتبه سوم سری آ دست یافت.
نود سری آ 

  

سرگروه پیشین تیم ملی کاراته در مبارزه برابر رقیب بلاروسی خود صاحب برتری شد.
ورزش۳ بلاروس کاراته 

  

ارزش روپیه هند به پایین‌ترین سطح نیم سال اخیر رسیداقتصادنیوز: افزایش نگرانی‌ها از کاهش رشد اقتصادی هند باعث ریزش ارزش پول ملی این کشور شد.
اقتصادنیوز هند افزایش قیمت رشد اقتصادی 

  

اسپانسر برتر و با ارزش ترین پیراهن لیگ برتر جزیرهقرارداد شیاطین سرخ با کمپانی شورلت با ارزش‌ترین قرارداد اسپانسری در لیگ برتر انگلیس است.
مثلث لیگ برتر لیگ برتر انگلیس پوند 

  

با ارزش‌ترین پیراهن لیگ کدام است؟ قرمزها با اختلاف در صدر جدول (گزارش)قرارداد شیاطین سرخ با کمپانی شورلت با ارزش‌ترین قرارداد اسپانسری در لیگ برتر انگلیس است.
ایلنا فوتبال لیگ برتر لیگ برتر انگلیس 

  

مدتی است که شاهد کاهش قیمت ارز در بازار هستیم و اگر این روال ادامه پیدا کند، قیمت خودرو کم خواهد شد.
صراط خودرو مجلس شورای اسلامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

  

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش قیمت مسکن در مرداد امسال، گفت: با این روال قیمتی در آینده نزدیک، نرخ‌ها در بخش مسکن باید به صورت محسوسی کاهش یابد.
صراط بانک مسکن مسکن قیمت مسکن