ایلنا   |  ورزشی  |  

چند ساعت تا شروع نبرد حساس صعود و بقا

دیدارهای لیگ دسته اول از امروز با برگزاری هفته اول مسابقات شروع خواهد شد.

چند ساعت تا شروع نبرد حساس صعود و بقا

دیدارهای لیگ دسته اول از امروز با برگزاری هفته اول مسابقات شروع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هفته نخست رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران از ساعت 14:30 امروز با انجام 9 دیدار همزمان پیگیری می‌شود تا فصل جدید این رقابت‌ها رسماً شروع شود.

رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال موسوم به لیگ آزادگان در سال‌های اخیر جذابیت مضاعفی برای مخاطبین فوتبال پیدا کرده و حضور چند تیم با سابقه و پرطرفدار فوتبال و بازیکنان مطرح و شناخته شده در کنار پوشش کامل‌تر مسابقات نسبت به سال‌های قبل از سوی صدا و سیما و رسانه‌ها باعث شده در کنار مسابقات لیگ برتر اهمیت و جذابیت بالایی برای مخاطبان داشته باشد و تلاش تیم‌ها برای صعود به لیگ برتر و یا بقا در این سطح از رقابت‌ها به حساس‌ترین شکل ممکن پیگیری خواهد شد.

نسبت به فصل گذشته این رقابت‌ها چند تغییر را شاهد هستیم. از لیگ برتر دو تیم شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم به این سطح از رقابت‌ها سقوط کرده و جای خود را به آلومینیوم اراک و مس رفسنجان دادند و از سوی دیگر تیم‌های چوکای تالش، استقلال ملاثانی و شهرداری آستارا هم موفق شدند سهمیه این رقابت‌ها را از لیگ دسته دوم کسب کنند. 

خیبر خرم‌آباد دیگر تازه‌وارد مسابقات است که توانست با بازگشت سهمیه لیگ یکی داماش به کارون اروند خرمشهر و توافق مالک این باشگاه با مدیران فوتبال لرستان سهمیه این باشگاه را در اختیار بگیرد.

مس کرمان، هوادار، ملوان بندر انزلی، خوشه طلایی ساوه، بادران و استقلال خوزستان تیم‌هایی هستند که یارگیری خوبی داشتند و می‌توان آنها را مدعی صعود به لیگ برتر دانست.

از سایر نکات قابل توجه هفته نخست لیگ دسته اول می‌توان به برگزاری دیدار ملوان مقابل قشقایی در نوشهر و بازی خیبر خرم‌آباد با چوکای تالش در ورزشگاه پاس قوامین تهران اشاره کرد. ملوان بندر انزلی با حکم کمیته انضباطی به برگزاری یک دیدار خانگی، خارج از استان گیلان محکوم شده است. ورزشگاه خانگی خیبر هم هنوز آماده نشده تا شاگردان امید روانخواه و هادی شکوری در تهران به مصاف هم بروند.

 

یکشنبه 2 آذر 1399 - ساعت 14:30

 

* ملوان بندر انزلی - قشقایی شیراز

داور: مهدی نجار، کمک‌ها: محمدرضا مدیرروستا و محسن سلطانی، داور چهارم: عنایت قوچ کانلو

ناظر: محمد دوستی

 

* گل ریحان البرز - مس کرمان

داور: مهدی جبرئیلی، کمک‌ها: جعفر رهبرفام و مسلم رحیم‌خانی، داور چهارم: مهدی نورمحمدی

ناظر: حمید نظری

 

* هوادار تهران - نود ارومیه

داور: علی صباحی، کمک‌ها: سعید باهنر و مصطفی بابایی، داور چهارم: هادی علی‌نیافر

ناظر: ایرج امینی‌فر

 

* فجر شهید سپاسی شیراز - خوشه طلایی ساوه

داور: حمیدرضا همیراد، کمک‌ها: سیاوش باقرنژاد و محسن حکیم،  داور چهارم: مجتبی افرا

ناظر: عبدالرسول استادزاده

 

* رایکای بابل - استقلال ملاثانی

داور: کیوان علیمحمدی، کمک‌ها: مجتبی غریب و احد طوسی، داور چهارم: میثم صفاری

ناظر: فرشید افشار

 

* آرمان‌گهر سیرجان - پارس جنوبی جم

داور: مصطفی بینش، کمک‌ها: علی الفتی و رضا بابارئیسی، داور چهارم: مهدی اجاقی

ناظر: رضا عبدوس

 

* شاهین شهرداری بوشهر - شهرداری آستارا

داور: عباس راکی، کمک‌ها: مرتضی یوسف شهریاری و مازیار معتمدنیا، داور چهارم: سیدامین خدادادپور

ناظر: علیرضا رجبلو 

 

* استقلال خوزستان - بادران تهران

داور: علی ابراهیمی، کمک‌ها: عدنان پیروی و مرتضی هوشیار، داور چهارم: یعقوب آشوری

ناظر: مهدی پاکزاد

 

* خیبر خرم‌آباد - چوکای تالش

داور: وحید زمانی، کمک‌ها: براتعلی مولوی و هیمن نوربخش، داور چهارم: فرزاد منصوری

ناظر: حسین نیرویار

استان گیلان استقلال خوزستان ارومیه   اخبار برگزیده
  

شاخص بورس، باز هم دو میلیونی می‌شود؟شاخص کل بازار سهام از حدود چند هفته قبل حدود 250 هزار واحد رشد کرده و به نظر می‌رسد رشد بازار سهام شروع شده است. اما بورس تا پایان سال چه می‌شود؟
گسترش شاخص سهام قیمت 

  

تذکر جدی به دولت داده شود تا وظایفشان را بدانندیک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با اعطای کارت معیشت به مردم مخالف بوده است و هر کاری هم که مجلس می‌کند با مخالفت دولت مواجه می‌شود، لذا به نظر می‌رسد تذکر جدی به دولت داده شود تا آنها وظایفشان را بدانند و نمی‌توانند هم در جایگاه دولت باشند و هم در جایگاه شورای نگهبان و قوه قضائیه.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان 

  

واکنش نمایندگی ایران در سازمان ملل به تیتر شرم‌آور «وال استریت ژورنال»سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به «وال استریت ژورنال» یکی از روزنامه‌های سیاسی - اقتصادی رژیم آمریکا گفت: مداخله رژیم اسرائیل در اقدام جنایتکارانۀ ترور شهید «محسن فخری‌زاده» به منظور برهم زدن بیشتر وضعیت آشفته در منطقه و از بین بردن مسیر دیپلماسی طراحی شده است.
اقتصادنیوز ایران سازمان ملل وال استریت 

  

تکلیف دولت به توقف اجرای پروتکل الحاقی در صورت عدم انجام تعهدات از سوی کشورهای عضو برجامنمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند که در صورت عدم اجرای تعهدات از سوی کشورهای عضو برجام طی یک ماه آینده، اجرای پوتکل الحاقی را متوقف کند.
ایلنا دولت مجلس شورای اسلامی ایران 

  

ادامه بررسی جزییات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در جلسه عصر مجلسجلسه نوبت عصر مجلس شورای اسلامی برای ادامه بررسی جزییات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران آغاز شد.
مثلث خودرو بازار خودرو مجلس شورای اسلامی 

  

پس از تصویب کلیات طرح «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» در مجلس شواری اسلامی، دولت و وزارت خارجه با این طرح مخالفت کردند. در همین رابطه سخنگوی دولت گفت: مسئولیت هر گونه تصمیم درباره برجام و برنامه‌های هسته‌ای براساس اصل 176 قانون اساسی فراقوه‌ای بوده است هیچ نهاد و قوه‌ای به تنهایی نمی‌تواند خارج از این چارچوب اقدام کند...
نامه نیوز دولت سخنگوی دولت مجلس شورای اسلامی 

  

واکنش عربستان به ترور دانشمند هسته‌ای ایراننماینده عربستان سعودی در سازمان ملل به ترور دانشمند هسته‌ای کشورمان واکنش نشان داد.
۵۵ آنلاین عربستان هسته ای ایران 

  

طرح مجلس برای خروج از پروتکل الحاقی برخلاف منافع ملی ایران استواقعیت این است که مجلس مواضع ضد دولتی را دنبال می‌کند. البته دولت بعد از خروج از برجام و وقتی متوجه شد که آن کلید حلال مشکلاتش، ناکارآمد است مواضع خودش را با اصولگرایان تطبیق داد ولی با این وجود برخی جریان‌های سیاسی داخلی که مجلس هم نماینده‌ای از همین جریانات است، تلاش می‌کند تا از هر فرصتی برای تخریب دولت استفاده کند.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی شورای عالی امنیت ملی ایران 

  

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سالنایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو اظهار کرد: بازار خودرو و نمایشگاه ها تعطیل است و هر قیمتی هم که در سایت ها اعلام می شود به صورت سلیقه ای است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

وعده جدید تولید خودرو به روز و ارزان قیمتمعاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری از برنامه‌ریزی برای طراحی خودروهای به‌روز و ارزان‌قیمت با استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور خبر داد.
خودروتک تولید خودرو خودروسازان 

  

آخرین امید ترامپ بر باد رفت/بایدن پیروز آریزونافرماندار جمهوری‌خواه آریزونا با تایید نتایج انتخابات در این ایالت، پیروزی جو بایدن در آریزونا را رسما اعلام کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ ترامپ جمهوری خواه 

  

شعر خوانده‌شده توسط زند وکیلی حاشیه‌ساز شدشعر «دلم برای تو و شعر تازه‌‏ات تنگ است...» که حدودا 11 سال پیش توسط علی زند وکیلی اجرا شده اخیرا حاشیه‌ساز شد.
مملکت‌آنلاین شعر خواننده خانواده 

  

خروج از پروتکل الحاقی و زدن بندر حیفا مجازات دشمن نیست/ رفتار برخی در روزهای اخیر، انتقام از دولت است نه عاملان ترور/ به گونه‌ای رفتار کنیم که برای دشمن هزینه درست شود نه این‌که خودمان هزینه بپردازیمیک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز باید در نظر بگیریم هر تصمیم می‌تواند بر بازار کشور که در هفته‌های اخیر به یک ثبات رسیده است تاثیر بگذارد، بنابراین نباید با سر دادن شعار در داخل التهاب ایجاد کنیم.
ایلنا مجلس شورای اسلامی وزارت خارجه دولت 

  

رشد 28 هزار واحدی بورس در 20 دقیقه/ جهش قیمتی اغلب نمادهای معاملاتیبورس امروز همانند روز گذشته با افزایش تقاضا و جهش قیمت در اکثر نمادها آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز بورس تهران خودرو فولاد 

  

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا مصدوم شدرسانه‌های امریکا گزارش دادند که جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب این کشور از ناحیه پا دچار آسیب‌دیدگی شده و قرار است پزشک وی را معاینه کند.
گسترش ریاست جمهوری رسانه بازی 

  اخبار داغ
  

مصرف‌گرایی حوزه مد و لباس در دوران کرونا از حرکت ایستاد سهیلا جبری، فعال حوزه مد و لباس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره آسیب کرونا به حوزه مد و لباس و درگیر شدن فعالان با این ویروس گفت: دیدگاه من نسبت به کرونا بیشتر یک نوع تغییر است و بعدها کرونا دنیا را به دو قسمت بعد و قبل از خودش تقسیم می‌کند که این اتفاقی تأثیرگذار و عظیم است. به نظرم دنیای پسا کرونا تغییرات زیادی دارد و حتماً مشکلات بیشتری را رقم می‌زند اما ما باید این اتفاقات…
مهر حوزه مد ویروس 

  

خبرخوب/ واکسن کرونای این شرکت صد درصد جواب دادمدرنا اطلاعات جدیدی درباره نتایج آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا خود منتشر کرده که از اثربخشی 94 درصدی آن خبر می‌دهد. این کمپانی همچنین به دنبال دریافت مجوز استفاده اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است.
مثلث ایران خودرو خودرو بازار خودرو 

  

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران گفت: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ بانکی در دو هفته تعطیلات کرونایی حق ندارد چکی را برگشت بزند.
صراط چک تعطیلات استانداری تهران 

  

قیمت خودرو درب کارخانه تا پایان سال کاهش می‌یابد؟یک کارشناس صنعت خودرو در خصوص تغییر قیمت خودرو درب کارخانه توضیحاتی داد.
اقتصادنیوز قیمت ارز قیمت خودرو 

  

محرز: زنجیره انتقال کرونا قطع شده استعضو ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از مشارکت خوب مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح م
خبرفوری سازمان بهداشت جهانی خودرو دولت 

  

دیابت و پرفشاری خون آسیب مغزی را در کرونایی‌ها افزایش می‌دهدسلامت نیوز: نتایج یک مطالعه نشان می دهد، بیماران مبتلا به کووید-19 که به فشار خون بالا یا دیابت مبتلا هستند، بیشتر به عوارض مهم عصبی از جمله خونریزی و سکته مغزی دچار می شوند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، محققان دانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا در این مطالعه، بیماران مبتلا به کرونا را که از ژانویه تا آوریل 2020 (دی 98 تا اردیبهشت 99) در سیستم سلامت خود یک سی...
سلامت‌نیوز دیابت تورم نویسنده 

  

جدال عرضه و تقاضا در بورس/ ریزش 3 هزار واحدی شاخص در ابتدای معاملاتبورس امروزدر اکثر نمادها منفی و متعادل آغاز به کار کرد.
اقتصادنیوز خودرو بورس تهران وزن 

  

بعد از بهبود کرونا این موادغذایی را بخوریدپیشگیری از کرونا مسئله مهمی است اما با توجه به شیوع گسترده کرونا لازم است بدانیم اگر به کرونا مبتلا شدیم چطور از خود مراقبت کنیم.
رویداد۲۴ سازمان بهداشت جهانی مرکبات مرجان 

  

چگونه بعد از ابتلا به ویروس کرونا روند بهبود ریه‌ها را سرعت دهیم؟یک پزشک متخصص گفت: ریه‌های انسان پس از عفونت از طریق ابتلا به کرونا به طور خودکار احیا می‌شوند، اما با انجام برخی اقدامات ساده می‌توان این روند را تسریع کرد.
برنا ویروس پزشک 

  

افت 3 هزار واحدی شاخص بورس / بازار در جریان اصلاح کوتاه مدتشاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 3 هزار واحد افت به رقم یک میلیون و 469 هزار واحدی رسید.
برنا شاخص 

  

تنها 20 درصد از تحلیل‌گرانی که در یک نظرخواهی درباره بورس تهران شرکت کرده‌اند، نوسانات شاخص بورس در 12 آذر را ریزشی پیش‌بینی کرده‌اند.
رویداد۲۴ گرانی بورس تهران تهران 

  

بورس منفی شدشاخص کل با افت 3هزار واحدی در 10 دقیقه آغازین معاملات امروز همراه شد.
گسترش بورس تهران شاخص خودرو 

  

علاج کرونا، تعطیلی جشنواره‌ها نیستبازیگر فیلم سینمایی «ابلق» معتقد است سینمای مستند می‌تواند نمایشگر وجوه مختلف زندگی به ویژه مشکلات و چالش‌های زندگی معلولان باشد.
اعتماد فیلم مستند سینمای مستند نمایشگر 

  

یک کرونایی در اتاق چند نفر را آلوده می‌کند؟محققان از ساخت "دستگاهی تعاملی" خبر داده‌اند که به کاربر اجازه می‌دهد خطر ابتلا به کووید-19 را در صورت حضور در اتاقی که یک فرد دیگر مبتلا در ان حضور دارد محاسبه کند.
گسترش مدرسه جراحی دورهمی