مهمترین اولویت دولت آینده مبارزه با بوروکراسی اداری باشد

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در توضیح ضرورت ارائه لایحه تقسیمات کشوری به مجلس، گفت: علیرغم آنچه تصور می‌کنیم که بسیاری از مسائل مرتبط با کمبود اعتبارات است، اما به نظر من مهمترین مشکل در حوزه های اجرایی و مدیریتی کشور، بوروکراسی اداری است. البته کمبود اعتبارات را رد نمی‌کنیم اما عامل اصلی توسعه نیافتگی در برخی مناطق و نارضایتی برخی مردم به دلیل بوروکراسی…

مهمترین اولویت دولت آینده مبارزه با بوروکراسی اداری باشد

سیدجواد ساداتی نژاد  در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در توضیح ضرورت ارائه لایحه تقسیمات کشوری به مجلس، گفت: علیرغم آنچه تصور می‌کنیم که بسیاری از مسائل مرتبط با کمبود اعتبارات است، اما به نظر من مهمترین مشکل در حوزه های اجرایی و مدیریتی کشور، بوروکراسی اداری است. البته کمبود اعتبارات را رد نمی‌کنیم اما عامل اصلی توسعه نیافتگی در برخی مناطق و نارضایتی برخی مردم به دلیل بوروکراسی اداری است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: کشورهای دیگر دنیا از جمله ترکیه در 15 سال اخیر بوروکراسی اداری را شکسته و اختیارات استان ها و تعداد استان ها را افزایش داده اند. همچنین به مناطق پیشرویی که دارای ظرفیت هستند، استقلال داده اند تا بتوانند خودشان کارها را مدیریت کنند، لذا تنها عاملی که توانسته ترکیه را به کشوری با 20 میلیارد دلار صادرات کشاورزی به روسیه تبدیل کند، قوانین و ضوابطی است که پیرامون شکستن بوروکراسی اداری وضع کردند و اجازه رشد و تعالی دادند.

همه دولت‌ها مکلف به ارائه لایحه تقسیمات کشوری به مجلس بوده‌اند، اما این لایحه ارسال نشده است

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وزارت کشور بالاترین نقش را در این زمینه دارد، این وزارتخانه باید صف شکن باشد، اما در اداوار گذشته این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است. دولت از برنامه دوم توسعه مکلف به ارایه لایحه تقسیمات کشوری به مجلس شده بود اما علی رغم گذشت 20 سال هنوز این لایحه ارسال نشده است.

ساداتی نژاد افزود: این لایحه به شکوفایی در حوزه اقتصاد کمک فراوان می‌کند. ما شهرهای پیشرویی در تمامی 31 استان داریم که دارای توانمندی مالی هستند و از ظرفیت ویژه در حوزه منابع انسانی، مالی  و محیطی برخوردارند و می‌توانند به اقتصاد کشور کمک کنند اما در چنبره استان‌ها هستند.

اختیاری برای فرمانداری‌های ویژه تعیین نشده است

رئیس کمیسیون آب، منابع طبیعی و کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: در دولت نهم 32 شهر را فرمانداری ویژه در راستای کاهش بوروکراسی کردند اما بیش از 10 سال گذشته، اختیاری برای آنها تعریف نشد در حالیکه دولت باید اختیارات از وزرا و استان ها بگیرد و به آنها بدهد. بنابراین بوروکراسی اداری شرایط سخت تری را  برای مردم ایجاد کرده و دولت آینده باید با بوروکراسی اداری مبارزه کند. این نقطه جهش و پرتاب جمهوری اسلامی ایران است. اعتبارات کم و زیاد بوده و هست اما بوروکراسی اداری غل و زنجیری است که دست مدیران اجرائی را بسته است./

پایان پیام

دولت دولت نهم مجلس شورای اسلامی   اخبار برگزیده
  

آخرین بررسی ها درباره پالرمو و CFT از زبان محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از پایان کار کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره پالرمو و CFT خبر داد و گفت: پیشنهادات کمیسیون برای طرح در صحن مجمع تشخیص آماده شد.
فردا گروه ویژه اقدام مالی دولت محسن رضایی 

  

سود بانک‌های آمریکا 36.5 درصد کاهش یافتبانک‌های امریکا مقادیر عظیمی را برای پشتیبانی در برابر ضرر و زیان‌های احتمالی طی بحران کرونا کنار گذاشته بودند که باعث کاهش 36.5درصدی سوددهی آنها در 2020 شد، کاهش نرخ بهره هم بر سود این بانک‌ها تأثیر گذاشته است.
گسترش سود بانک مرکزی بانک 

  

کاهش قیمت نفت در پی افزایش ذخیره‌سازی‌های آمریکاقیمت شاخص نفت خام برنت ساعت 5 و 6 دقیقه امروز (چهارشنبه، ششم اسفندماه) با 38 سنت کاهش به 64 دلار و 99 سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با 55 سنت کاهش به 61 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید.
ایلنا قیمت قیمت نفت نفت 

  

تکذیب تغییر دبیرکل و مسئولین واحدها در حزب جمهوریتبا توجه به انتشار برخی خبرهای کذب در تعدادی از رسانه های مغرض، درباره تغییر دبیرکل و مسئولین برخی واحدهای حزب جمهوریت، پایگاه رسمی اطلاع رسانی این حزب، اطلاعیه ای را صادر کرد.
مستقل‌آنلاین کمیسیون ماده 10 احزاب قانون رسانه 

  

شهر‌های ممنوعه اعلام شدن | ورود به استان‌های شمالی و 8 شهر دیگر ممنوع استرئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا جزئیات ممنوعیت ورود خودروهای شخصی به شهرهای ممنوعه را تشریح کرد.
۵۵ آنلاین استان خوزستان هواشناسی خودرو 

  

آماده‌باش پلیس از 20 اسفند تا 19 فروردین 1400/ منتظر تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برای ایام نوروز هستیمفرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس بیشترین سهم را در پیشگیری از ویروس کرونا داشته است، گفت: پلیس از 20 اسفند تا 19 فرودین آماده باش هستم؛ ما آماده ارائه خدمات به مردم هستیم و باید دید ستاد ملی مقابله با کرونا چه تصمیمی برای عید خواهد گرفت.
ایلنا پلیس ساخت و ساز استان خوزستان 

  

کنایه های تند روحانی به مجلس: حق نداریم با اعضاب مردم بازی کنیم/ هیچ قوه‌ای نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کندرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل 113 کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسئول اجرای قانون است نه ناظر.
اقتصادنیوز بازی کار قانون 

  

گروهی از نمایندگان جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور، خواستار تجدید نظر در لغو احتمالی تحریم‌های ایران شدند.
نامه نیوز جمهوری خواه سهام عدالت سهام 

  

توییت قالیباف: اتحاد مردم، قفل تحریم را خواهدشکسترییس مجلس در توییتی نوشت: قفل تحریم‌ها هم با اتحاد مردم ایران شکسته خواهد شد.
مملکت‌آنلاین ایران مجلس شورای اسلامی قانون 

  

آمار کرونای انگلیسی در این شهر ایران شدت گرفت + جزئیاتآمار کرونای انگلیسی در هرمزگانی به 9 تن رسید سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت :
مستقل‌آنلاین ایران مصاحبه خبرنگار 

  

عادل فردوسی پور- علی کریمی؛ پای چه کسی در میان است؟بعد از آنکه حسین شریعتمداری، علی کریمی را به‌دلیل بستن مچ‌بند سبز، شایسته احراز صلاحیت ندانست، جریانی همسو با این تفکرات، با مطرح‌کردن مسائلی غیرواقع، سعی در برهم‌زدن شرایط به ضرر کریمی کردند.
خانه فوتبال علی کریمی فدراسیون فوتبال ازدواج 

  

کاهش قیمت خودرو با اهرم دلار / افت یک تا 4 میلیون تومانیپس از یک روند افزایشی تقریبا 10 روزه اما آرام، قیمت خودرو از یکی دو روز پیش روند کاهشی را در پیش گرفت.
خودروتک کاهش قیمت ها قیمت ارز قیمت 

  

پنتاگون: دفاع موشکی ما بر کره شمالی متمرکز است نه چین، روسیه و ایرانمعاون رییس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده گفت: توانایی دفاع موشکی آمریکا به وضوح بر کره شمالی متمرکز است، نه چین، روسیه و ایران و باید برای مقابله با تهدیدات این کشور به پیشرفت خود ادامه دهیم.
مثلث صدا و سیما کره شمالی ماه 

  

فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس / 2 مثال از میزان مالیات خودرو لوکسدر جریان بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس شورای اسلامی، دریافت مالیات از خودروهای لوکس برای سال آینده تصویب شد. همچنین در این مصوبه فرمول دریافت مالیات از خودروهای لوکس نیز آمده است. با این مصوبه همچنین ملاک لوکس بودن خودرو که آن را مشمول دریافت مالیات می کند نیز مشخص شد.
خودروتک مالیات خودرو لایحه بودجه 

  

جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی استنماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.
۵۵ آنلاین صادرات غیرنفتی استان مرکزی تولید 

  اخبار داغ
  

وضعیت شیوع کرونا در کشور نگران کننده است.
نامه نیوز وزارت بهداشت ماه اهواز 

  

تخصیص 80 دُز واکسن کرونا برای دومین مرحله واکسیناسیون در کاشان به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی دلاوری در جمع خبرنگاران با اشاره به شروع مرحله دوم واکسیناسیون در ایران اظهار داشت: با توجه به پروتکل‌های تعیین شده از طرف وزارت بهداشت واکسن‌ها بر طبق اولویت‌های مشخص شده تزریق می‌شود. وی با بیان اینکه در مرحله اول، 100 دوز واکسن برای تزریق به 50 نفر در کاشان اختصاص یافت، ابراز داشت: در این مرحله نیز 80 دوز واکسن برای تزریق به 40 نفر به منطقه کاشان…
مهر وزارت بهداشت واکسیناسیون کاشان 

  

تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان / آغاز واکسیناسیون جانبازانسلامت نیوز: رئیس مرکز بهداشت خوزستان از تحویل بیش از 5 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان و ادامه واکسیناسیون گروه های هدف در استان از روز جمعه خبر داد...
سلامت‌نیوز اهواز استان خوزستان واکسیناسیون 

  

مرگ 69 هموطن دیگر بر اثر کروناسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 8103 بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته شناسایی شدند.
خبرفوری وزارت بهداشت اهواز بیمارستان 

  

تقدیر آیت الله جوادی آملی از اقدامات وزارت بهداشت در مقابله با کرونایکی از مراجع تقلید توجه به دستورات علمی را جزو مسائل اساسی دین دانست و گفت: همه ما موظفیم در خصوص مسائلی که از سوی جامعه علمی کشور مطرح می‌شود توجه داشته و دیگران را نیز به رعایت این مسائل تشویق کنیم.
برنا وزارت بهداشت مراجع تقلید مراجع 

  

سخنگوی ستاد کرونا: رعایت پروتکلهای بهداشتی در برخی استانها به زیر 20 درصد کاهش یافته / پوشش ماسک در خوزستان زیر 10 درصد استمعاون بهداشت وزارت بهداشت درخصوص آمار رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حدود 90 درصد رسیده بود که مدتی بعد افت کرد و به حدود 84 درصد رسید. هفته پیش آمار رعایت پروتکل‌ها به حدود 68 درصد رسید و الان حدود 72 درصد است‌. در استانی مانند استان خوزستان و برخی شهرهای شمالی کاهش رعایت پروتکل‌ها به کمتر از 20 درصد هم رسیده است.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت پوشش ماسک 

  

قهرمان بوکس ایران قربانی کرونا شدسعید زمان‌نژاد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد.
خبرفوری بوکس ایران ویروس 

  

درگذشت قهرمان بوکس کشور بر اثر کروناقهرمان گیلانی بوکس کشور بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در یکی از بیمارستان های رشت درگذشت.
اقتصادنیوز بوکس بیمارستان 

  

منع حضور پرستاران باردار در بخش کرونا تصمیم راهبردی نیست به گزارش خبرگزاری مهر، رضا فانی، افزود: باید توجه داشته باشیم به غیر از دوران کووید 19، وضعیت پرستاران در بخش‌ها چگونه خواهد بود. بیمارستان محیطی است که یک پرستار با انواع میکروب و بیماری‌های واگیر و عفونی سر و کار دارد. با توجه به اینکه آغاز بیماری کرونا و افزایش بیماران باعث شد، پرستاران باردار آسیب جدی ببیند و شاهد فوت آنها باشیم. عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: در حال…
مهر بارداری وزارت بهداشت بیمارستان