فردا   |  سیاسی  |  

جزییاتی از دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس جمهور

نماینده کرمان در خانه ملت گفت: انتقال حساب و دفاتر شرکت های دولتی و بزرگ صنعتی و معدنی به مرکز استان کرمان یکی از درخواست های مطرح شده در دیدار مجمع نمایندگان استان با آیت الله رییسی بود که رئیس جمهور در این زمینه قول مساعد داد.

جزییاتی از دیدار مجمع نمایندگان استان کرمان با رئیس جمهور

نماینده کرمان در خانه ملت گفت: انتقال حساب و دفاتر شرکت های دولتی و بزرگ صنعتی و معدنی به مرکز استان کرمان یکی از درخواست های مطرح شده در دیدار مجمع نمایندگان استان با آیت الله رییسی بود که رئیس جمهور در این زمینه قول مساعد داد.

دکتر محمدمهدی زاهدی درباره دیدار مجمع نمایندگان استان های کرمان، یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان با رئیس جمهور به ایسنا می گوید: مباحث بسیار خوبی از جمله؛ موضوع آب کرمان، اتباع بیگانه، مشکلات راه های استان و ... در این دیدار مطرح شده و موضوعاتی مانند اصلاح سه راهی «شاهرخ آباد – زنگی آباد» در کرمان، بازگشایی مسیر «گلباف – کرمان» از سمت گذار بیدوئیه، دوبانده کردن مسیر «کرمان – شهداد»، افزایش سقف اعتبارات بانکی در استان و ... به صورت مکتوب به رییس جمهور ارائه دادیم.

او با یادآوری سیل های اخیر، عنوان کرد: خساراتی که سیلاب های ویرانگر به بخش مرکزی راور، کوهساران و فیض آباد، راین و بخش مرکزی کرمان وارد کرده را به اطلاع ریاست جمهور رساندیم که آیت الله رئیسی دستور تسریع در بازسازی و اعطای کمک های ویژه به این مناطق را دادند.

به گفته نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اتباع بیگانه مشکلاتی را در استان ایجاد کرده و وضعیت نابهنجار سرانه فضای آموزشی کرمان یکی از پیامدهای حضور مهاجرین در این خطه است.

زاهدی یکی از نگرانی ها و دغدغه های نمایندگان استان کرمان در این دیدار را موضوع حضور اتباع بیگانه در استان اشاره کرد و گفت: قطعا حضور اتباع غیرمجاز در استان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی اثرات منفی خواهد داشت که در همین راستا در دیدار با آیت الله رئیسی موضوع لزوم کنترل کامل مرزها و عدم اجازه عبور و مرور غیرقانونی از مرزها مطرح ضمن آنکه ساماندهی وضعیت اتباع بیگانه نیز در این جلسه بیان و تاکید شد.

زاهدی گاز رسانی به چند روستای باقیمانده شهرستان کرمان و راور را یکی دیگر از درخواست های خود از ریاست جمهور اعلام کرد و در ادامه می گوید: با توجه به محدودیت های سازمان انرژی اتمی و محیط زیست روی برخی از معادن، خواستار ایجاد فضای جدید برای بهره برداری از این معادن در صورت عدم بروز مشکلات امنیتی و ایمنی؛ شدیم.

او ادامه می دهد: امیدواریم با دستور رئیس جمهور پهنه های معدنی زیادی را در منطقه کرمان و راور به بهره برداران واقعی واگذار کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت و گو با ایسنا می گوید: در بحث آبرسانی به برخی از روستاهای شهرستان کرمان و راور که فاقد سیستم آبرسانی هستند، قبلا توافقی بین سازمان آب و فاضلاب کرمان و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در کرمان برای احداث شبکه آبرسانی ایجاد شده که سازمان برنامه و بودجه اعتبار آن را اختصاص نداده و خواستار رفع این مشکل شدیم.

«دولت در خصوص حقوق دولتی معادن کوتاهی جدی کرده و علی رغم اینکه هزاران میلیارد تومان از استان به خزانه کشور واریز شده اما سهم 15 و 20 درصد از این حقوق به استان تعلق نگرفته است که کرمان از این بابت خسارت زیادی دیده است که اگر این پول به استان اختصاص داده می شد، اتفاقات بزرگی در این خطه رقم می خورد». طبق گفته زاهدی، این مطالب بخشی از گلایه های نمایندگان استان از رئیس جمهور بوده است.

او با انتقاد شدید از گرفتن اختیار تبصره پنج ماده 14 قانون معادن از شورای معادن استان ها، عنوان کرد: از بهمن ماه سال گذشته که این تفویض اختیار سلب شد، ضرر و زیان زیادی به استان ها تحمیل کرد که رئیس جمهور دستور دادند که این تفویض اختیار دوباره به استان ها داده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت، انتقال آب خلیج فارس از سرچشمه به شهر کرمان را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و در  ادامه به موضوع مهاجرت دانشگاهیان و پزشکان و شرکت های دانش بنیان به خارج از کشور به عنوان تهدیدی برای کشور در سال های آینده اشاره و می گوید: اگر این روند ادامه یابد در آینده در تولید علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان دچار آسیب جدی خواهیم شد.

«با توجه به وسعت استان همه نمایندگان از رئیس جمهور خواستند که سفر ایشان به کرمان دو روزه باشد تا درباره مشکلات استان بیشتر بتوان با وی صحبت کرد». این نیز خبری بود که زاهدی به ایسنا داد اما اینکه آیا ریاست جمهور با این درخواست موافقت کرده اند یا خیر، مطلبی ارائه نکرد.

نماینده کرمان در خانه ملت ادامه داد: انتقال حساب و دفاتر شرکت های دولتی و بزرگ صنعتی و معدنی به مرکز استان کرمان از دیگر درخواست ها بود که رئیس جمهور در این زمینه قول مساعد داد همچنین در این دیدار درباره رتبه بندی فرهنگیان نیز مواردی مطرح شد.

او اظهار کرد: در اطراف شهر کرمان روستاهای بزرگ «الله آباد» و «شرف آباد» وجود دارد که جمعیت زیادی در خود جای داده اند لذا از رییس جمهور درخواست کردیم که این دو روستا به عنوان دو شهر تصویب شوند./ایسنا

سازمان انرژی اتمی گاز سازمان برنامه و بودجه   اخبار برگزیده
  

قشم ایر رکورد دار کیفیت و امنیت پروازIATA گواهینامه معتبرIOSA را برای سومین بار تمدید کرد!
اقتصادنیوز 

  

سرلشکر باقری پیام دادسرلشکر باقری با صدور پیامی ضمن تبریک روز خبرنگار تاکید کرد: دشمن در تهاجم ترکیبی همه‌جانبه علیه ملت ایران، همه توان و امکانات خود را بسیج کرده از این رو در مقابله با ایجاد شبهه توسط دشمن در مسیر جهاد تبیین امری ضروری است.
فردا سربازی خبرنگار ایران 

  

هدفگذاری صنعت بیمه در راستای کاهش دغدغه های دولت و مردم استکاهش دغدغه های دولت در خصوص جبران خسارت های مردم در حوادث گوناگون از اهداف دارای اولویت صنعت بیمه به شمار می رود.
ایلنا صنعت بیمه شرکت های بیمه 

  

درخواست اصلاح قانون تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیرانجمعی از کارکنان دولتی در کارزاری خواستار اصلاح قانون بودجه 1401 در خصوص تسری مالیات به همه دریافتی حقوق بگیران شدند.
ایلنا قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون مالیات 

  

تصویب برنامه عملیاتی توسعه، نصب و راه اندازی ارتباطات سیارمحمد عزیزی در راستای پیاده سازی بستر های لازم برای ایجاد شهر الکترونیک، از تصویب برنامه عملیاتی توسعه 5G در کیش و ابلاغ آن به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در جزیره خبر داد.
ایلنا همراه اول سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شهر الکترونیک 

  

جاماندگان یارانه بخوانند | یارانه جدید جاماندگان واریز شداعتراض برای دریافت یارانه امکان‌پذیر شد.
مثلث یارانه عکس دولت 

  

محرومیت فوتبالی لیدر معروف پرسپولیسبا حکم قطعی؛ لیدر پرسپولیس به استادیوم‌ها ممنوع الورود شد!
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازار خودرو 

  

وزیر ارتباطات: ماهواره‌بر جدید در روزهای آینده پرتاب می‌شودوزیر ارتباطات:خط تولید مشترک ماهواره خیام را با روسیه راه‎اندازی خواهیم کرد.
فردا ماهواره تولید روسیه 

  

بازنشستگان کارگری خوزستان: دولت افزایش مصوب شورایعالی کار را ابلاغ کندبازنشستگان در اهواز و شوش، خواستار اجرای مصوبات مزدی شورایعالی کار شدند.
ایلنا دولت کار اهواز 

  

رئیسی: دولت در امر به معروف و نهی از منکرات اقتصادی مصمم استرئیس‌جمهور در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر:همه دولتمردان و دستگاه‌های در این رابطه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت وظایف خود را انجام دهند.
فردا دولت رئیس جمهور 

  

تلاش دولت و رئیس‌جمهور خدمت‌رسانی به مردم استوزیر کشور گفت: در مورد این دولت که امروز خودش را دولت مردمی و متعهد به اسلام و خدمت به مردم می‌داند باید بتوانیم خدمات را تشریح کنیم. دولت و در راس آن آقای رئیس‌جمهور تلا‌شان این است که به مردم خدمت کنند.
ایلنا دولت رئیس جمهور حوزه 

  

تغییر قیمت بنزین تصویب شد؟ | گرانی قیمت بنزین در راه استطرح بنزین برای همه از کیش به پاستور رسیده و منتظر جلسه بررسی در حضور رئیس جمهور است. همزمان با جدی شدن طرح بنزین برای همه، زمزمه‌هایی در خصوص تغییر قیمت بنزین هم شنیده می‌شود. چه تغییراتی در انتظار بنزین است؟
مثلث قیمت افزایش قیمت قیمت مسکن 

  

تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان استرئیس اتحادیه صنف کفاشان دستدوز گفت:‌ تمام دغدغه اتحادیه تسهیل شرایط تولید برای تولیدکنندگان است.
ایلنا تولید جوانان مسکو 

  

دستیار وزیر خارجه:دایران در بازسازی سوریه برادرانه کنار مردم خواهد بوددستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: ملت ایران برادرانه و بدون قید و شرط به منظور بازسازی سوریه، کنار مردم ما بوده و خواهد بود.
فردا سوریه ایران جمهوری اسلامی ایران 

  اخبار داغ
  

ریزش قیمت دلار، سکه و طلااقتصادنیوز: بازار ارز، طلا و سکه امروز شنبه 22 مرداد ماه 1401 شاهد ریزش بود .
اقتصادنیوز قیمت دلار سکه و طلا 

  

ریزش سنگین 340 هزار تومانی قیمت سکه / پیش‌بینی جدی از بازار سکهبازار طلا و سکه با وجود روند صعودی قیمت طلا در بازارهای جهانی، امروز شنبه 22 مرداد با ریزش قیمت همراه بودند. قیمت‌ها در بازار دلار نیز نزولی بود. کارشناسان و فعالان بازار، ارزپاشی و امیدواری‌های برجامی را در این زمینه موثر می‌دانند.
فردا قیمت ارز قیمت دولت 

  

ریزش قیمت سکه در بازار | انواع سکه چند شد؟هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید (امامی) امروز به 14 میلیون و 601 هزار تومان رسید.
نامه نیوز قیمت خودرو بهار 

  

بورس کالا راه نجات صنعت خودرو است/ غزل خداحافظی با خریداران قلابی خودرومحمدرضا نجفی منش دبیر انجمن سازندگان قطعات خودرو گفت: با عرضه خودرو در بورس کالا و کشف واقعی قیمت ها در تقابل عرضه و تقاضا، صف طولانی خریداران قلابی خودرو که ماه هاست برای دریافت رانت از این صف خارج نمی شوند، جمع شده و بدون شک با عرضه های منظم خودرو علاوه بر حمایت از تولیدکننده، شاهد تعادل بازار نیز خواهیم بود.
ایلنا بورس کالا صنعت خودرو 

  

بزرگ ترین رشد تابستانی شاخص بورس/دومین ورود پول در مرداداقتصادنیوز: در معاملات امروز 22 مرداد بورس تهران، شاخص‌ کل بازار سهام رشد کرد و شاهد تزریق پول حقیقی به بورس بودیم.
اقتصادنیوز شاخص بورس تهران پول 

  

3315 ابتلا و 55 فوتی؛ آخرین آمار روزانه کرونا در کشوردر شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
ایلنا وزارت بهداشت 

  

آمار کرونا امروز 22 مرداد 1401 / پایان موج هفتم کرونا در راه است؟بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
نامه نیوز خودرو وزارت بهداشت پول 

  

آمار امروز کرونا 22 مرداد | 3315 ابتلا و 55 فوتیبنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت 

  

جهش شاخص بورس /4 گروه ریالی سبزپوش شدنداقتصادنیوز: امروز قیمت سهام تمامی نمادهای گروه‌های «خودرو و ساخت قطعات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» افزایش یافت و این 4 گروه یکپارچه سبزپوش شدند.
اقتصادنیوز شاخص قیمت سهام 

  

آخرین آمار کرونا در کشور(22مرداد)بنابر اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته 3315 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و 55 بیمار نیز فوت کردند.
گسترش وزارت بهداشت 

  

همراه داشتن کارت واکسن کرونا برای زائرین اربعین الزامی استفرماندار شهرستان مرزی مهران گفت: زائران علاوه بر همراه داشتن گذرنامه برای خروج از مرز به عتبات عالیات باید حتما 2 دُز واکسن کرونا تزریق کرده و کارت واکسن همراه داشته باشند.
برنا اربعین گذرنامه 

  

عبور پرقدرت شاخص بورس از نیمه کانالاقتصادنیوز: در بازار معاملات امروز بازار سهام، شاخص بورس در اولین دقایق معاملات از نیمه کانال بالاتر آمد و رکورد بیشترین رشد در 2 ماه اخیر را به ثبت رساند.
اقتصادنیوز شاخص سهام ماه