گسترش   |  اجتماعی  |  

کلاهبرداری اینترنتی با لوگو صدا و سیما

مرد زندانی که با همدستی دو نفر دیگر از طریق تماس‌های واتساپی و به بهانه برنده شدن در مسابقات رادیویی 400 میلیون تومان از مردم کلاهبرداری کرده بودند از سوی پلیس فتای استان البرز دستگیر شدند.

کلاهبرداری اینترنتی با لوگو صدا و سیما

چندی قبل تعدادی از شهروندان با مراجعه به اداره پلیس فتا اظهارکردند شخصی ناشناس از طریق تماس واتساپی خبر از برنده شدن 90 میلیون ریالی کمک هزینه سفر به عتبات عالیات در برنامه رادیویی به آنها داده و با ترفندی خاص پس از گرفتن اطلاعات حساب بانکی آنها موجودی حساب آنها را خالی کرده است.

سرهنگ «رسول جلیلیان» سرپرست پلیس فتای استان البرز گفت: با توجه به شکایت صورت گرفته موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت که با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد متهم اصلی این پرونده یک زندانی است که از داخل زندان اقدام به تشکیل یک باند کلاهبرداری کرده و باهمدستی 2 نفر دیگر که بیرون از زندان مأمور اجرای نقشه‌های وی بودند حساب بیش از 30 نفر را با همین روش خالی کرده‌اند.

کارآگاهان پلیس فتا با تحقیقات میدانی و اطلاعاتی دریافتند، متهمان از طریق تماس واتساپی و استفاده از لوگوی صداوسیما برای اعتماد‌سازی مالباختگان با آنها تماس گرفته و با چرب زبانی به بهانه برنده شدن در یک مسابقه رادیویی اطلاعات بانکی و رمز ورود به اینترنت بانک افراد را گرفته و مبلغ کلاهبرداری را به حساب دو نفری که بیرون از زندان برای عملیات بعدی منتظر بودند واریز می‌کردند.

در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهمان با مبالغ سرقتی از فروشگاه‌های سطح شهر، کالا و همچنین سکه طلا می‌خریدند. با بررسی‌های صورت گرفته سرکرده این باند با هماهنگی مقام قضایی در یکی از زندان‌های کشور شناسایی و همچنین با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی 2 نفر دیگر از اعضای این تشکیلات در عملیاتی غافلگیرانه در استان تهران شناسایی و دستگیر شدند.

در پایان سرهنگ رسول جلیلیان گفت: هموطنان توجه داشته باشند سازمان‌های دولتی، صداوسیما و اپراتورهای تلفن همراه به‌هیچ عنوان بابت برنده شدن در مسابقه یا هر موضوع دیگری ازطریق واتساپ با افراد تماس نمی‌گیرند بنابراین شهروندان به این نکته کلیدی توجه داشته باشند که آیا اصلاً درمسابقه‌ای شرکت کرده‌اند که افرادی بخواهند به آنها جایزه‌ای بدهند یا خیر؟ در صورت رخ دادن کلاهبرداری‌های این‌چنینی، افراد در اسرع وقت موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیس فتای استان البرز به شماره تلفن 02621827148اطلاع دهند.

 

منبع: ایران

کلاهبرداری بانک صدا و سیما   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری