برگزاری نشست عوامل اجرایی انتخابات 1400 استان تهران

گردهمایی عوامل انتخابات 1400 تهران برگزار شد.

برگزاری نشست عوامل اجرایی انتخابات 1400 استان تهران

گردهمایی عوامل انتخابات 1400 تهران (هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات استان تهران) در هتل ارم با حضور احمد نادری رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شورا‌های کشور، رضا تقی‌پور و حجت‌الاسلام حسن نوروزی از دیگر اعضای هیئت نظارت در انتخابات شورا‌های کشور برگزار شد.

همچنین انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان و طهرانی رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان تهران حاضر هستند.

داوطلب زرتشتی انتخابات شوراها تایید شده است

احمد نادری نماینده تهران ری شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراها، در این گردهمایی گفت: قانون انتخابات شوراها اشکالات جدی دارد و پس از 5 دوره باید کالبدشکافی و آسیب‌شناسی در بحث شوراها رخ دهد. تاکید نظام هم تاکنون بر این بوده تا انتخابات شوراها به عنوان سمبل مشارکت مردم برگزار شود.

نادری با اشاره به دستگیری ها و محاکمه های مختلف نسبت به اعضای شوراهای شهر در گذشته اظهار کرد: ضابطان و عوامل غذایی در دوره گذشته نسبت به این موضوع بسیار اذیت شدند و قول یکی از این عوامل، انرژی بسیار زیادی برای کنترل شوراها گذاشته شده است.

وی گفت: با یک مطالعه علمی و بررسی جامع و دقیق باید ضعف‌ها و ایرادهای قانون انتخابات شوراها را برطرف کنیم و بهتر است نظارت بر این انتخابات از نمایندگان مجلس گرفته شود. اگر شورای نگهبان نظارت را بپذیرد که بهتر است، وگرنه یک نهاد مستقل شکل بگیرد تا انتخابات شوراها را مدیریت کند. تعارض منافع در این زمینه بیداد می‌کند.

نادری خبر داد: از 5937 شرکت کننده، مجموعا در مرحله شهرستانها 1548 رد صلاحیت شدند. 1280 نفر شکایت به هیئت عالی استان داشتیم که رسیدگی انجام شد. البته 1548 پرونده را ما بررسی کردیم و برخی اوقات تا 3 نیمه شب پرونده‌ها را مطالعه کردیم و حتی برخی پرونده‌ها را چند بار رسیدگی داشتیم. در نتیجه 425 پرونده را دوباره بازگرداندیم و بین 350 تا 400 نفر به صورت غیر قطعی مجددا به گردونه رقابت‌ها بازگشتند. حدود 700 نفر عدم احراز صلاحیت داشتیم و درباره دلایل آنها نیز باید آسیب‌شناسی شود.

وی تاکید کرد: درباره موضوع عدم احراز صلاحیت های داوطلبان انتخابات شوراها یک دلیل بسیار برجسته بود که باید درباره آن آسیب شناسی کرد.

نادری بیان کرد: ما را متهم کردند که یک فرد زرتشتی را رد صلاحیت کردیم چرا که به اسلام التزام نداشته است. در حالی که کسی که غیر مسلمان است باید به غیر از اسلام التزام داشته باشد، اما رسانه‌ها و برخی دیگر بی‌مهری و جذاب سازی کردند. ما از همه ادیان و مذاهب در این دوره انتخابات شوراها تایید صلاحیت داشتیم که اتفاقا یکی از آنها زرتشتی بوده است.

20 هزار نیرو برای حفاظت و صیانت از صندوق‌های رای

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در ادامه این گردهمایی گفت: اگر به ارکان انتخابات نگاه کنیم سه رکن این انتخابات اهمیت ویژه‌ای دارد؛ سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری. وظیفه ذاتی ما در وزارت کشور و استانداری و فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها با کمک دیگر نهادها، تامین سلامت و امنیت است.

استاندار تهران اظهار کرد: در تامین امنیت انتخابات عوامل انتظامی در تمام استان تهران دوره های آموزشی و هم توجیهی داشته‌اند و عوامل قضایی و تخلفات حقوقی را برای عوامل انتظامی ارائه کرده‌اند. در تهران بزرگ نزدیک 20 هزار نفر نیرو برای حفاظت و صیانت از صندوق‌های رای و تامین امنیت مردم قرار داده ایم.

وی اضافه کرد: حدود 5 هزار نیرو در غرب استان تهران تعیین کرده‌ایم و سپاه حضرت سیدالشهدا و محمد رسول الله اعلام کرده‌اند در هر جا کمبود نیرو داریم به کمک نیروی انتظامی خواهیم آمد. 22 جلسه امنیتی برگزار کرده‌ایم و 16 جلسه عوامل نظامی و انتظامی بررسی کرده‌اند تا پیش‌بینی پیشگیری و بازدارندگی صورت گیرد.

استاندار تهران با تاکید بر لزوم حضور مردم در انتخابات گفت: حضور مردم مهمترین پشتوانه مذاکرات کشور هم خواهد بود. دشمن وقتی ببیند مردم پشت سر نظام با هوشیاری سرزندگی هستند، متوجه قدرت ما خواهد شد.

بندپی بیان کرد: در همه فرمانداری‌های استان تهران امکانات بهداشتی و تمهیدات اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی دیده شده است. صندوق های سیار را مستقر خواهیم کرد تا کسی از بیماران کرونایی یا دارای مشکلات جسمی از رای دادن محروم نشوند و حق قانونی مردم پایمال نشود.

وی تاکید کرد: اولویت شمارش آراء از انتخابات ریاست جمهوری، سپس میان‌دوره‌ای مجلس و بعد خبرگان رهبری و شوراهاست.

استاندار تهران گفت: تعرفه ها به اندازه کافی در اختیار فرمانداران در حال قرارگیری است.

پایان تبلیغات با توجه به تغییر ساعات برگزاری انتخابات 7 صبح خواهد بود

محمدحسن صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان و معاون اجرایی و امور انتخابات این شورا در گردهمایی عوامل انتخابات 1400 تهران گفت: شورای نگهبان با عِده و عُده اندک و امکاناتش برای این دوره از انتخابات نمی‌توانست کمک رسان مجلس در زمینه نظارت و انتخابات شوراهای کشور باشد.

وی بیان کرد: موضوع بررسی صلاحیت‌ها گذشت. احساس مسئولیت در زمینه انتخابات بسیار مهم است. پیشنهاد ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری انتخابات، 7 صبح تا 2 پس از نیمه شب است که به حضور مردم و موافقت شورای نگهبان مقید شده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: پایان تبلیغات هم با توجه به تغییر ساعات برگزاری انتخابات 7 صبح خواهد بود. آنچه پذیرفته شد، با توجه به آسیب‌هایی که در ساعات پایانی رأی‌گیری مانند خرید و فروش رای و... وجود دارد، ساعات اعلام شده 7 صبح تا 2 پس از نیمه شب است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتخابات ریاست جمهوری تهران شورای نگهبان   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری