منتظران شکست! | پرونده‌ای برای برکناری‌های مشابه؛ فرهاد مجیدی چهارمین قربانی

اختلاف بین مدیران باشگاه استقلال و فرهاد مجیدی آن‌قدر آشکار و علنی بود که هیچ‌کس از عزل آقای سرمربی، بلافاصله بعد از فینال تعجب نکرد. حتی فضا طوری بود که انگار برخی در بدنه باشگاه از این شکست ناراحت نبودند؛ آنچه در مصاحبه بعد از بازی وریا غفوری هم دیده شد. فرهاد مجیدی هم در مصاحبه اخیرش بار دیگر همین مساله را گوشزد کرد...

منتظران شکست! | پرونده‌ای برای برکناری‌های مشابه؛ فرهاد مجیدی چهارمین قربانی

اختلاف بین مدیران باشگاه استقلال و فرهاد مجیدی آن‌قدر آشکار و علنی بود که هیچ‌کس از عزل آقای سرمربی، بلافاصله بعد از فینال تعجب نکرد. حتی فضا طوری بود که انگار برخی در بدنه باشگاه از این شکست ناراحت نبودند؛ آنچه در مصاحبه بعد از بازی وریا غفوری هم دیده شد. فرهاد مجیدی هم در مصاحبه اخیرش بار دیگر همین مساله را گوشزد کرد. این اما اولین بار نیست که در فوتبال ایران، مدیران در انتظار شکست تیم خودی باقی می‌مانند تا به یک تسویه‌حساب درون‌سازمانی دست بزنند.      قربانی اول؛ برانکو

یکی از مشهورترین نمونه‌ها از این دست در فوتبال ایران، مربوط به حضور تیم‌ملی فوتبال کشورمان در جام‌جهانی 2006 آلمان می‌شد. در آن زمان اختلاف شدیدی بین سازمان تربیت‌بدنی به زعامت محمد علی‌آبادی و فدراسیون فوتبال به ریاست محمد دادکان وجود داشت. قربانی این داستان هم کسی نبود غیر از برانکو ایوانکوویچ؛ سرمربی وقت تیم‌ملی. ایران در جام‌جهانی با مکزیک، پرتغال و آنگولا همگروه شده بود. مکزیک و پرتغال آن سال تیم خوبی داشتند که اولی در مراحل حذفی آرژانتین را جان به لب کرد و دومی تا نیمه‌نهایی هم رسید. با این حال سازمان تربیت‌بدنی از پیش از مسابقات پروژه «آسان‌نمایی» گروه ایران را آغاز کرد و سپس تنها ساعتی بعد از حذف تیم‌ملی کشورمان طی بیانیه‌ای از عزل دادکان خبر داد. کار برانکو تمام شد و او به ایران برنگشت، دادکان هم برکنار شد تا فیفا فدراسیون فوتبال ایران را به‌خاطر مداخله دولت، تعلیق کند. در حقیقت منتظران شکست آن‌قدر هول بودند که کار دست خودشان دادند.

قربانی دوم؛ علی دایی

شرایط این اواخر فرهاد مجیدی را علی دایی دو مقطع در پرسپولیس تجربه کرد. بار اول دقیقا مثل استقلال، علی دایی توانسته بود در اوج اختلاف با حبیب کاشانی پرسپولیس را به فینال جام‌حذفی در سال 90 برساند. با این وجود بر خلاف مجیدی، دایی توانست با برتری بر ملوان تیمش را قهرمان کند. او سپس در موضع قدرت قرار گرفت و هوشمندانه استعفا نداد تا کاشانی مقصر جدایی لقب بگیرد. در ادامه حمید استیلی سرمربی پرسپولیس در لیگ یازدهم شد و مردم چون چنین انتخابی را قبول نداشتند، از همان هفته اول علیه‌اش موضع گرفتند. مرتبه دوم که دایی در این شرایط گیر کرد، مربوط به اوایل لیگ چهاردهم بود. او با حمیدرضا سیاسی، رئیس وقت هیات‌مدیره پرسپولیس مشکل جدی داشت؛ تا جایی که در اوج نیاز تیم به خرید مدافع جدید، باشگاه حاضر نبود قرارداد اومانا را ببندد. در نهایت بلافاصله بعد از باخت 3بریک پرسپولیس برابر تراکتور در هفته هفتم، سیاسی فرصت را غنیمت شمرد و حکم به اخراج علی دایی داد. رحیمی، مدیرعامل وقت باشگاه هم در حمایت از دایی استعفا داد. حمید درخشان سرمربی پرسپولیس شد و دایی که حاضر به قبول جدایی نبود، همزمان با او در تمرین پرسپولیس شرکت کرد؛ یک تیم با دو سرمربی!

قربانی سوم؛ وینفرد شفر

استقلالی‌ها قبل از فرهاد مجیدی این حجم از اصطکاک با سرمربی را در زمان وینفرد شفر هم تجربه کرده بودند. اوج اختلاف بین شفر و علی خطیر، معاون ورزشی باشگاه بود. شفر هرگاه به یک پیروزی مهم دست می‌یافت، با پستی طعنه‌آمیز به همه تبریک می‌گفت غیر از خیانتکاران! از سوی دیگر خطیر هم هر زمان تیم متوقف می‌شود، به کادرفنی کنایه می‌زد. نهایتا شکست در مشهد برابر شهرخودرو بهترین بهانه را دست مدیران وقت استقلال داد تا فورا مربی آلمانی را اخراج کنند. عصر روز بعد، از حضور شفر در تمرینات استقلال جلوگیری شد و درحال‌حاضر فیلم این اتفاق، مهم‌ترین مدرک او در پرونده شکایت علیه استقلال است.

قربانی چهارم؛ فرهاد مجیدی

دست‌کم بین موارد شناخته‌شده سال‌های اخیر، فرهاد مجیدی چهارمین کسی است که انگار برخی در باشگاه انتظار شکستش را می‌کشیدند. موضوع تازه‌تر از آن است که نیاز به بازگویی داشته باشد. مجیدی بعد از دربی حذفی نیز مدعی شد پیروزی استقلال در این مسابقه به مذاق آقایان خوش نیامده است. بعد از فینال هم بیانیه فوری استقلال در مورد قطع همکاری با فرهاد و بازگرداندن استراماچونی، شاید این فرضیه را تقویت کرد. حالا مدیران استقلال هر طور شده «باید» استراماچونی را برگردانند، وگرنه نوع رفتار آنها با مجیدی بیش از پیش زیر سوال خواهد بود.

 

علی دایی ایران برانکو ایوانکوویچ   اخبار برگزیده
  

اعتراف رئیس‌جمهور به قیمت ناعادلانه قیمت‌ها/ روحانی: شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران استرئیس جمهور پیشاپیش پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه بعد را تبریک گفت و با بیان اینکه ما کالا تولید کرده‌ایم و مازاد نیاز هم داریم و به دنبال صادرات هستیم اما همزمان کالا در بازار به درستی یافت نمی‌شود، گفت: امروز اعتراف می‌کنم مردم عزیز ایران مواد مصرفی تولید شده اما قیمت نا عادلانه است.
مثلث رئیس جمهور 22 بهمن قیمت 

  

ریزش قیمت دلار در راه است؟فعال شدن مکانیزم ماشه، گشایش احتمالی در عراق، بهبود روابط با افغانستان و دستور روحانی درباره تسویه وام ارزی چهار کلیدواژه مهم امروز در بازار ارز است. با این سیگنال‌های رسمی از اخبار منتشر شده، قیمت دلار چه خواهد شد؟
گسترش قیمت دلار عراق 

  

روابط عمومی دادگستری استان فارس در مورد پرونده نوید افکاری اطلاعیه‌ای صادر کرد
رویداد۲۴ استان فارس اعدام روابط عمومی 

  

رییس جمهور گفت: آمریکا که بسیار روشن آمده و از برجام خارج شده، هرچه فحش عالم بوده نثار برجام کرده، بقیه کشورها را به خروج از آن تشویق کرده و به دنبال تهدید کشورهایی رفته که با ایران ارتباط اقتصادی داشتند و حال می‌خواهد از مکانیسم درون برجام استفاده کند و دیدیم که یک قدم هم نتوانست بردارد.
نامه نیوز حسن روحانی ازدواج الناز شاکردوست 

  

3 اتفاق مهم در بورس امروز /توقف نمادهای بزرگبازار سهام امروز با صف‌های خرید شروع کرد، اما رفته رفته صف‌های فروش بزرگ‌تر شدند.
اقتصادنیوز سهام شاخص فولاد 

  

زمزمه کاندیداتوری کدخدایی برای ریاست‌جمهوری 1400کدخدایی روزهای گذشته در گفتگو با روزنامه اطلاعات اعلام کرده دیگر تمایلی برای حضور در شورای نگهبان ندارد و تیرماه نیز از قائم مقامی دبیر شورای نگهبان کناره گیری کرده است.
۵۵ آنلاین عباسعلی کدخدایی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

جلیلی توانمندی لازم را برای ریاست جمهوری نداردیکی از ضعف‌ها و مشکلات پایداری همین محدود نگری است. وضعیت این افراد مشخص است. حداقل روشن است که آقای جلیلی به عنوان جدی‌ترین گزینه آنان توانمندی لازم رابرای ریاست جمهوری ندارد.
مستقل‌آنلاین اصولگرایان ریاست جمهوری بازی 

  

کاهش 11 میلیون تومانی قیمت ها در بازار خودرودر حال حاضر متوسط تغییرات قیمتی خودروهای داخلی نسبت به هفته گذشته شاهد کاهش 6 تا 11 میلیون تومانی قیمت ها است اما باید این نکته را در نظر گرفت که همچنان قیمت ها نا معقول و بالاست و فقط به صورت مقطعی کاهش اندکی را تجربه کرده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودرو 

  

انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگراردشیر مطهری در انتقاد از روحانی گفت: خون رئیس جمهور رنگین‌تر از مردم نیست. ما انقلاب نکردیم که هشتاد میلیون نفر یک طرف باشند و یک نفر یک طرف دیگر. رئیس جمهور از وزیر خود 3/5متر فاصله می‌گیرد؛ خودش برای افتتاح حضوری به مدارس نمی‌رود اما دانش‌آموزان ...
مستقل‌آنلاین رئیس جمهور مهناز افشار عکس 

  

استراماچونی: امروز به شدت عصبانی و غمگین‌امسرمربی ایتالیایی سابق استقلال نسبت به اخبار منتشر شده درباره عدم توافقش با مدیران این باشگاه واکنش تندی نشان داد.
مملکت‌آنلاین استقلال کار عشق 

  

احمدی‌ نژاد دوباره سکان قوه مجریه را به دست می گیرد؟پایداری ها هنوز هم خاطره خوش احمدی ‌نژاد را در ذهن خود یدک می‌کشند؛ تنها کاندیدایی که توانست از میان این تفکر خود را به خیابان پاستور برساند. بدشان نمی‌آید احمدی‌ نژاد دوباره سکان قوه مجریه را به دست بگیرد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد ایران شورای نگهبان 

  

نظارت استصوابی را کنار بگذاریم تا مردم پای صندوق بیایند /انتخابات 1400 دو مرحله‌ای خواهد شدهادی غفاری، روحانی اصلاح طلب می‌گوید: نیاز داریم فردی در کشور رئیس جمهور شود که فن مذاکره را بداند و بر اساس قانون عمل کند.
رویداد۲۴ مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان جبهه پایداری 

  

چهره واقعی بایدن در مورد ایران رو شدحنیف غفاری در سرمقاله امروز روزنامه رسالت با عنوان چهره واقعی بایدن ‌نوشت: جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ‌ریاست جمهوری آمریکا، اخیرا به نکات قابل‌تأملی در خصوص نحوه مواجهه با ایران اشاره‌کرده است.
مثلث ایران روزنامه انتخابات ریاست جمهوری 

  

بورس با حمایت مجلس جان می گیرد؟روز گذشته جلسه روسای کمیسیون اقتصادی مجلس با مسوولان بورس نشان داد عزم دولت و مجلس برای حمایت از بازار سرمایه جزم شده است.
گسترش مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی مجلس دولت 

  

در این میان باید منتظر ماند و دید که در نهایت پایداری‌ها بر تصمیم خود برای کشاندن حسن روحانی به مجلس اصرار کرده و موفق به شکست قالیباف و زاکانی در این مسیر خواهند شد و روحانی تنها رییس‌جمهوری ایران خواهد شد که دو بار برای سوال نمایندگان به پارلمان احضار می‌شود یا اینکه رایزنی‌های پشت‌ پرده و هماهنگی‌ها و مناسبات نه چندان عیان می‌تواند حق نمایندگان مجلس برای سوال از رییس‌جمهوری ر...
نامه نیوز علیرضا زاکانی علی لاریجانی استیضاح