تسنیم   |  اجتماعی  |  

نظری: چماق اصلاح ساختار شهرداری دست و پای همه را شُل کرده است

عضو شورای شهر تهران گفت: حدود دو سال است که چماق اصلاح ساختار دست و پای همه را شل کرده است و شاید اگر این تنزل نبود امروز در نقطه بهتری ایستاده بودیم.

نظری: چماق اصلاح ساختار شهرداری دست و پای همه را شُل کرده است

- اخبار اجتماعی -

حجت نظری در نطق پیش از دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: دوره پنجم شورای شهر پایتخت از ابتدای روی کار آمدن با چالشهای فراوان مواجه بود برای بسیاری از آنها برنامه داشت و اینکه چه میزان از مشکلات رفع شد و چه اندازه رضایت شهروندان جلب شده در جای خود و با شاخص‌های خود قابل سنجش است.

وی افزود: اما بی‌تردید یکی از راه‌های رسیدن به رضایت شهروندان کسب و جلب رضایت کارکنان سازمان بزرگی در قامت شهرداری تهران است. سازمانی که بیش از هر نهاد و دستگاهی دیگر با مردم و زندگی روزمره شهروندان در ارتباط است و بیش از تمام ارگان‌ها می‌تواند مردم را راضی یا ناراضی کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: در میان هزاران مشکل در شهر یکی از مشکلات ساختار فربه و گاها کرخت شهرداری تهران است. موازی‌کاری‌ها و تکثر منصب‌هایی که کارهای نسبتا مشابهی انجام می دهند.

نظری خاطرنشان کرد: در همین وضع ساختار نیز با وجود ایرادهایی که وارد هم هست هر جا نیروهای درونی سازمان دیده شده‌اند و باور شدند کارهایی را به سرانجام رساندند که پیمانکار به دلیل عدم علقه سازمانی انجام نداد و نه تنها بی اعتمادی به کارکنان شهرداری و ضعیف‌انگاری افراد که از قضا بسیاری از آنها تحصیل کرده در دانشگاه‌های مطرح و با رشته‌های مرتبط هستند باعث می‌شود انگیزه لازم برای انجام وظیفه وجود نداشته باشد بلکه آوردن مدیران از خارج از سازمان و برون‌سپاری وظایف ذاتی شهرداری به بخش خصوصی، رغبت کارشناسان را زنده به گور می‌کند. همچنین حدود دو سال است که چماق اصلاح ساختار دست و پای همه را شل کرده است و شاید اگر این تنزل نبود امروز در نقطه بهتری ایستاده بودیم.

وی اضافه کرد: دو سال است مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف شهرداری نمی دانند هفته آینده می‌توانند پرونده‌ای را که گشوده‌اند ببندند یا خیر. دو سال است به بهانه اصلاح ساختار بسیاری از مدیران با عنوان سرپرست امور تصدی می‌کنند و این بی‌ثباتی سازمان، بلاتکلیفی است که شورا و شهرداری توامان بوجود آورده‌اند و سهم هیچ طرفی بیش از دیگری نبود.

عضو شورای شهر تهران گفت: همین که شایعه شد معاونت فنی و عمرانی و حمل و نقل ممکن است ادغام شوند، اداره کل انتصابات از صدور احکام مربوط به این دو معاونت در مناطق سر باز زد و شائبه ادغامی که بیشتر به رویا شبیه است عاملی شد برای بی‌ثباتی بیشتر. بی‌ثباتی‌ای که دیگر اثری از شورای شهر در آن نیست.

نظری افزود: اگر کار کارشناسی کرده بودیم چرا از ابتدای مسیر تا امروز به این میزان تغییر در آن مشاهده می‌کنیم. به عنوان مثال چطور می‌شود کار کارشناسی ما یک روز به حذف اداره کل بانوان و ادغامش در اداره کل فرهنگی منجر می ‌شود و یک هفته بعد و به دلیل مخالفت‌های انجام شده دوباره کارشناسی می‌شود و اداره کل بانوان حفظ شده و اداره کل آموزش شهروندی با اداره کل فرهنگی ادغام می‌شود؟! اگر کار کارشناسی ما این اندازه سطحی است چه تضمینی وجود دارد که بقیه قسمت‌های این چارت سازمانی چنین سرنوشتی نداشته باشد؟  اگر هم کار کارشناسی نکرده‌ایم به غریبه‌ای اعتماد کنیم و راهی که محمود احمدی‌نژاد رفت و برای پوشاندن ناکارآمدی ساختارها را به هم ریخت، نرویم. ادغام‌هایی که در آن دوره انجام شد به قدری کوچک‌سازی شد که فراموش شد با این کوچک‌سازی‌ها، قرار نیست وظایف کم شود و در واقع دو کاری که پیش تر دو نفر برای انجام‌شان مسئول بودند فردای اصلاح ساختار همان دو کار بود با یک مسئول!

درخواست محسن هاشمی برای تعطیلی تهران و کلانشهرها

انتهای پیام/

شهرداری تهران شورای شهر تهران آموزش   اخبار برگزیده
  

ایران در فهرست سیاه اف ای‌تی‌اف باقی ماندکارگروه ویژه اقدام مالی(FATF) اعلام کرد که ایران همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی می‌ماند.
اقتصادنیوز ایران گروه ویژه اقدام مالی کره شمالی 

  

راهنمای ساخت واکسن کووید 19 از تحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری جهت اجراسعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در نامه‌ای به شانه‌ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو و رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، «راهنمای ساخت واکسن کووید 19 ازتحقیق و توسعه تا ورود به بازار؛ الزامات رگولاتوری» جهت اجرا را ابلاغ شد.
ایلنا وزارت بهداشت فناوری آموزش 

  

موضع رسمی ایران: دخالتی در انتخابات آمریکا نداریمفارس/ سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در پاسخ‌ به جدیدترین اظهارات «جو بایدن» درباره نقش ایران در انتخابات آمریکا تأکید کرد که جمهوری اسلامی علاقه‌ای به ورود به مناظره‌های انتخاباتی واشنگتن ندارد.
مثلث ایران ایران و روسیه انتخابات ریاست جمهوری 

  

ریزش بورس ادامه داردشاخص کل بورس در روز شنبه 3 آبان و در پایان معاملات با رشد منفی 38 هزار و 305 واحدی همراه شد و به 1 میلیون و 374 هزار و 48 واحد رسید.
گسترش شاخص خودرو فولاد 

  

سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: بر اساس اعلام کمیته‌های درمان و اجتماعی امنیتی در 43 شهرستان بحرانی کشور که بیشترین میزان ابتلا به کرونا را دارند، از روز دوشنبه به مدت یک هفته محدودیت‌های شدید اعمال می‌شود و در صورت لزوم در هفته بعد نیز این محدودیت‌ها اعمال خواهد شد.
نامه نیوز درمان وزارت بهداشت استان اصفهان 

  

مشارکت زودهنگام 51 میلیون آمریکایی‌ در انتخاباتتاکنون بیش از 51 میلیون رأی‌دهنده آمریکایی در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌صورت زودهنگام مشارکت کرده‌اند که این میزان در مقایسه با دوره قبل، حداقل 4 میلیون نفر افزایش یافته است.
اعتماد انتخابات ریاست جمهوری دونالد ترامپ ترامپ 

  

اثرات وام بر بازار خودرویکی از نکات اصلی در مورد تسهیلات خرید خودرو که توسط بانک‌های ایرانی پرداخت می‌شد این بود که صرفا برای خرید خودروهای ایرانی این وام پرداخت می‌شد. این بدین معناست که اگر کسی قصد خرید خودروی خارجی داشت، روی وام خودرو بانک‌های ایرانی نباید حساب می کرد.
خودروتک وام خودرو وام بازار خودرو 

  

سیگنال جذاب برای بازار خودروطبق اعلام وزارت صمت، تولید انواع خودروی سواری با بیش از 414 هزار و سیصد دستگاه، افزایش 19 درصدی داشته است که این مهم می‌تواند سیگنال مثبتی برای بازار خودرو باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو تولید 

  

ترامپ: عربستان به زودی به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل می‌پیوندد | 5 کشور دیگر هم در صف عادی‌سازی هستندرئیس جمهور آمریکا در پی اعلام عادی سازی روابط میان سودان با اسرائیل اعلام کرد که ریاض هم به‌ زودی با تل‌آویو روابط علنی برقرار می کند. وی مدعی شد: حداقل پنج کشور عربی دیگر خواهان پیوستن به صف عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند.
۵۵ آنلاین دونالد ترامپ ترامپ عربستان 

  

ماجرای‌ فروش‌جسد‌ به‌ضایعاتی!پیرمرد راننده ای که قصد داشت کیسه حاوی ضایعات را به فروش برساند ناگهان با جسد مردی درون کیسه روبه رو شد و هراسان خود را به کلانتری رساند.
مملکت‌آنلاین ترافیک خودرو پزشکی قانونی 

  

داروی کرونا رسما تایید و اعلام شد + جزئیاتسازمان دارو غذای امریکا استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان بیماری «کووید-19» را تأیید کرده است.
مستقل‌آنلاین دونالد ترامپ کودکان دارو 

  

قالیباف از 4 تصمیم مهم اقتصادی دولت خبر داد + جزئیات​محمدباقر قالیباف‌ رییس مجلس شورای اسلامی از اتخاذ 4 تصمیم مهم و عملیاتی برای کاهش ناکارآمدی‌های اقتصادی در جلسه با پنج عضو اقتصادی دولت و رؤسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس خبر داد.
مستقل‌آنلاین دولت مجلس شورای اسلامی وزارت نفت 

  

افزایش قیمت خودروهای وطنی و فشار بیشتر بر مردم/ چرا کارگران امکان اعتراض به دستمزد 99 را ندارند؟!عضو هیات مدیره کانون عالی شوراها با بیان اینکه روز به روز وضع معیشتی طبقه کارگر سخت‌تر می‌شود؛ خواستار توجه به معاش کارگران شد.
ایلنا افزایش قیمت قیمت تورم 

  

ریزش شدید دلارارزش دلار در مقابل تمامی رقبای اصلی‌اش کاهش یافت.
گسترش دلار بازار کار بازی 

  

خبر تازه ترامپ در مورد احتمال آغاز مذاکره ایران و آمریکارئیس جمهور آمریکا بامداد روز پنجشنبه در سخنرانی خود در ایالت کارولینای شمالی بار دیگر مدعی شد در صورت پیروزی در انتخابات، ایران اولین کشوری خواهد بود که با وی برای انجام مذاکره تماس می‌گیرد.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  اخبار داغ
  

اختراع ماسکی که کرونا را از بین می‌برد/ فیلممحققان آمریکایی ماسکی را طراحی کرده‌اند که بر اساس ادعای آنها می‌تواند ویروس کرونا را به طور کامل از
خبرفوری ویروس سلامت 

  

با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک و وجود مدل‌های مختلف در بازار انتخاب یک ماسک مناسب بسیار سخت‌تر از قبل شده است.
نامه نیوز ماسک فضای مجازی بهاره رهنما 

  

پیش بینی مهم درباره روند قیمت سکهآنچه که بر قیمت سکه در این روزها موثر است نوسانات نرخ ارز در بازار داخلی است. با وجود این به‌نظر می‌رسد تمایل نرخ دلار داخلی به صعود فعلا متوقف شده و این احتمال وجود دارد که سکه میل بیشتری به کاهش پیدا کند.
اقتصادنیوز قیمت نرخ ارز ارز 

  

یک روزنامه‌نگار پیشکسوت بر این باور است، دورانی که این روزها در حال تجربه آن هستیم تنها به خاطر کرونا و شرایط حاصل از آن نیست، بلکه رقیب اصلی مطبوعات یعنی فضای مجازی نیز در پدید آوردن شرایط این روزها بی‌تاثیر نبوده است.
نامه نیوز روزنامه بهاره رهنما رئیس جمهور 

  

خبر مهم درباره دستیابی به واکسن کرونارییس موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا از دستیابی به واکسن کرونا پیش از پایان سال میلادی جاری خبر داد.
اقتصادنیوز آلرژی دونالد ترامپ اقتصاد 

  

رضاملک زاده فوق تخصص گوارش و کبد تصریح کرد: افراد چاق مستعد بیماری هایی مثل دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی هستند. این بیماری ها به طور کلی در ایرانیان بیشتر بوده و کسانی که این بیماری ها و ریز فاکتور ها را دارند بیشتر در معرض ابتلا به کرونا قرار می گیرند.
نامه نیوز میکروب رئیس جمهور وزارت بهداشت 

  

آغاز ناامیدانه بازار طلا/ سایه سقوط بر سر بورس هامانند روند چند هفته گذشته این هفته نیز به نظر می‌رسد روند بازار‌های جهانی بیش از بهبود یا عدم بهبود اقتصادی در گرو مسائل سیاسی است.
اقتصادنیوز بریتانیا سرمایه وال استریت 

  

شیوع کرونا در استان البرز رکورد زد!سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان البرز از رکورد زنی بیماران کرونایی بستری در این استان خبر داد و گفت: ظرفیت تخت‌های تخصیص یافته به بیماران کرونایی در استان تکمیل شده است.
گسترش استان البرز جراحی زایمان 

  

ریزش قیمت دلار تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ / آیا بازی تازه شروع شده است؟چند روزی است که بازار ارز با افت شدیدی مواجه شده و قیمت دلار کاهش چشمگیری داشت.
خبرفوری قیمت ارز قیمت دلار 

  

تاثیر کرونا بر روی سیستم باروری آقایانسید حسین حسینی شریفی گفت: کرونا تمامی ارگان‌های بدن به‌ویژه مغز، قلب، کلیه، عروق و ... را تحت تاثیر قرار می‌دهد، طبیعتا دستگاه باروری مردان نیز تحت تاثیر این بیماری قرار می‌گیرد ولی باید مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد.
برنا سید حسین حسینی مغز قلب 

  

چطور دستگاه ایمنی بدنمان را در مقابله با کرونا تقویت کنیم؟ /فیلمیک متخصص بیماری‌های عفونی درباره راه‌های تقویت دستگاه ایمنی بدن در مقابله با کرونا صحبت کرده است.
خبرفوری سیستم ایمنی ژنتیک استرس 

  

درباره جشنواره‌ای که مقهور کرونا نشددر تاخت و تاز ویروس کرونا؛ کمتر کسی انتظار یا توقع برپایی جشنواره‌ فیلم‌های سینمایی کودک و نوجوان را در سال جاری داشت.
برنا ویروس 

  

بورس مسکن را گران کرد یا بی‌عملی دوستان آقای مشاور سابق؟یاران وزیر سابق راه و شهرسازی سناریوی جدیدی درباره دلایل افزایش قیمت مسکن نگارش گرده‌اند که در آن بورس متهم ردیف اول است. اما آیا این ادعا واقعیت دارد؟
تسنیم بانک مسکن مسکن مهر مسکن 

  

مهمترین نکات درباره ابتلای کودکان به ویروس کرونادانشمندان آمریکایی به سوالات رایج درباره ابتلای کودکان به کووید 19 پاسخ دادند.
برنا کودکان ویروس