چهار زن ایرانی آمریکایی پیروز در برابر حزب ترامپ

سایت کدوم در گزارشی نوشت: در انتخابات روز گذشته آمریکا بیش از صد بانوی آمریکایی با پیروزی در انتخابات مختلف فدرال ایالتی و محلی و فرمانداری استانداری توانستند شکست سنگینی را بر حزب دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا تحمیل کنند...

چهار زن ایرانی آمریکایی پیروز در برابر حزب ترامپ

سایت کدوم در گزارشی نوشت: در انتخابات روز گذشته آمریکا بیش از صد بانوی آمریکایی با پیروزی در انتخابات مختلف فدرال ایالتی و محلی و فرمانداری استانداری توانستند شکست سنگینی را بر حزب دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا تحمیل کنند. تعداد زنان اکنون در دو مجلس آمریکا حداقل 117 نفر می باشد که 10 درصد نسبت به انتخابات گذشته رشد کرده است. حتی در ایالتی جمهوریخواهمانندتگزاس به واسطه تعداد زیاد مهاجر خارجی و تعداد رای بالای اقلیتهای اسپانیایی و سیاه پوست دموکرات ها توانستند 12 کرسی ایالتی را از جمهوری‌خواهان پس بگیرند.

انا اسکمانی

در ایالت فلوریدا برای اولین بار یک دختر جوان ایرانی آمریکایی به نام انا اسکمانی توانست با شکست رقیب (سفید پوست) جمهوری خواه خود کرسی منطقه 47 مجلس ایالتی فلوریدا را از آن خود کند. خانم اسکمانی از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود. با اینکه خانواده‌ انا مهاجر ایرانی الاصل از طبقه متوسط می‌باشد وی توانسته با پشتکار به موفقیتهای سیاسی تحصیلی تجاری برسد.

آنا مناهمی کاپلان

در ایالت نیویورک در انتخابات سنای ایالتی خانم ایرانی آمریکایی به نام آنا مناهمی کاپلان توانست با شکست رقیب جمهوری خواه خود به سنای ایالتی نیویورک راه پیدا کرده و جزئی از پیروزی دموکرات ها در مجلس ایالتی نیویورک باشد. خانم مناهمی کاپلان از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود

زهرا (شیخ الاسلام) کرینشک

در ایالت جورجیای آمریکا خانم ایرانی الاصل به نام زهرا (شیخ الاسلام) کرینشک دادستان سابق و عضو سابق ارتش آمریکا توانست با پیروزی خود بر رقیب جمهوری خواه خود کرسی منطقه 48 سنای ایالتی را از آن خود کند. خانم کرینشک از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود. با اینکه خانواده‌ زهرا مهاجر ایرانی الاصل از طبقه متوسط می‌باشد وی توانسته با پشتکار به موفقیتهای سیاسی تحصیلی تجاری برسد.

سم همدانی

در ایالت کارولینای شمالی نیز بانوی جوان ایرانی به نام سم همدانی توانست کرسی قضاوت خود در منطقه بخشداری Wake County District Court را تمدید کند. خانم همدانی در گذشته در دفتر آقای بایدن معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا فعالیت داشته است.

نیکی معتضدی

در شهر Lake Forest ایالت کالیفرنیا بانوی جوان ایرانی آمریکایی به نام نیکی معتضدی که فقط سه سال در آن منطقه زندگی می‌کند و تاکنون سابقه فعالیت سیاسی نداشته است با شکست رقیب خود توانست کرسی منطقه دو شهرداری را از آن خود کند. این در حالیست که چند هفته قبل از انتخابات رقیب خانم معتضدی با انتشار عکس های نیمه برهنه و دروغ پراکنی تبلیغاتی سعی در تخریب وی کردند.

الکساندرا اکازیو کورتز

جالب اینجاست که بانوان حزب دموکرات آمریکا توانستند در بسیاری از حوزه‌ها رکورد شکنی کنند. برای مثال در حوزه 14 نیویورک خانم جوان 29 ساله ای به نام الکساندرا اکازیو کورتز که مادرش نظافتچی بود و اصلیت پورتوریکویی دارد توانست برای اولین بار در تاریخ آمریکا به عنوان جوانترین نماینده مجلس آمریکا به مجلس راه پیدا کند علی رغم اینکه رقیب جمهوری خواه میلیون‌ها دلار در انتخابات سرمایه گذاری کرد. خانم کورتز به تحصیلات و بیمه بهداشت رایگان برای همه مردم معتقد است. الهام بخش عقاید سوسیالیستی و برابری اجتمأعی و سیاست انتخاباتی خانم کورتز سناتور معروف امریکای آقای برنی سندرز میباشد.

الحان عمر (چپ) و رشیده طلایب

همچنین در این انتخابات برای اولین بار در تاریخ آمریکا دو بانوی مسلمان به مجلس آمریکا راه پیدا کردند یکی از منطقه 13 ایالت میشیگان خانم رشیده طلایب با اصلیت فلسطینی امریکایی و دیگری از ایالت مینه سوتا خانمی به نام الحان عمر با اصلیت سمالیایی امریکایی که حجاب هم بر سر می کند.

اولین بانوان نماینده مجلس آمریکا با اصالت سرخپوستی

همچنین برای اولین بار دو بانوی با اصالت سرخپوستی به مجلس نمایندگان آمریکا راه پیدا کردند یکی از ایالت نیومکزیکو و دیگری از ایالت کانزاس که این هم یک رکورد شکنی محسوب می شود.

استاندار جدید ایالت میشیگان

در انتخابات بسیار مهم استانداری آمریکا نیز دموکرات‌ها توانستند با یاری بانوان 7 استانداری را از جمهوریخواهان پس بگیرند از جمله جمله چهار استانداری که نصیب بانوان دموکرات شد در ایالت‌های میشیگان، نیو مکزیکو، مین و کانزاس.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/UL0yZ برچسب هاانتخابات آمریکا ترامپ زنان زنان ایرانی

زنان برنی سندرز دونالد ترامپ   اخبار برگزیده
  

واکنش خاص ظریف در آمریکاوزیر امور خارجه کشورمان به اعدام 37 تن از مخالفان حکومت سعودی واکنش نشان داد.
مثلث اعدام خبرآنلاین نیویورک 

  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر روزی از حضور در برجام ضرر کنیم، از آن خارج خواهیم شد، گفت: افزایش قدرت چین، جهان را از خطر تک قطبی شدن می‌رهاند.
نامه نیوز ایران ایران و چین چین 

  

قیمت خودرو / قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (چهارشنبه 4 اردیبهشت 1397) / قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز چهارشنبه 4 اردیبهشت 98 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

بی کیفیت ترین خودرو های تولید داخل را بشناسید (اینوگرافی)وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود به رتبه‌بندی خودروهای داخلی بر اساس کیفیت پرداخته است. در این گزارش خودروهای پراید و پژو پارس در گروه بی‌کیفیت‌ترین‌ها جای گرفته‌اند.
خودروتک خودرو تولید صنعت 

  

بعد از آن که صدف خادم، بوکسور زن ایرانی که برای اولین بار در مبارزه رسمی بین‌المللی، مقابل رقیب خود به پیروزی رسید، ادعا شد حکم بازداشت او در ایران صادر شده و از این رو خانم خادم با لغو برنامه خود برای بازگشت به کشور، در همان فرانسه مانده است. با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد شکایتی از او مطرح نشده است.
نامه نیوز بازداشت بازی زنان 

  

گمانه زنی ها درباره قیمت جدید بنزینبراساس ارزیابی های انجام شده، اجرای چنین طرحی می تواند به معنای تورم 4 درصدی برای چند دهک مرفه جامعه باشد اما دهک های پایین 1 و 2 و 3 هیچ افزایش تورم مستقیمی را که ناشی از این طرح باشند تجربه نخواهند کرد. ثابت ماندن نرخ گاز CNG و گازوییل یکی از محورهای مهم این طرح سهمینه بندی بنزین است که در راستای جلوگیری از تورم حمل و نقل کالا در نظر گرفته شده است.
خودروتک قیمت افزایش قیمت سهمیه بندی بنزین 

  

استقلال در گروه مرگ به دنبال معجزهاستقلال با شکسن برابر الهلال برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا نیاز به خلق یک معجزه دارد.
مثلث استقلال مرگ بازی 

  

اینستااگرام فیلتر می شود؟/ پیشنهاد عضو هیات رییسه مجلس را بخوانیدخانه ملت نوشت: عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه حق ایران است که از اینستاگرام شکایت و اعلان جرم کند، گفت: اگر مدیران اینستاگرام رفتار خود را جبران نکردند، می‌توان برای استفاده از آن محدودیت قائل شد.
مثلث مجلس شورای اسلامی کمیسیون فرهنگی مجلس هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی 

  

بازار در شوک قیمت جدید پرایدقیمت پراید در حالی از مرز 50 میلیون تومان عبور کرده است که بازار خودرو در سکون و رکودی کامل به سر می‌برد.
خودروتک بازار خودرو خودرو قیمت 

  

رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به عدم تمدید معافیت‌های نفتی گفت می خواهیم ایران یک کشور عادی شود.
نامه نیوز ایران جمهوری اسلامی ایران برنامه موشکی ایران 

  اخبار داغ
  

امام جمعه کرج: مسجد مرکز مبارزه با استکبار در تاریخ شیعه استکرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: در تاریخ شیعه مسجد به عنوان مرکز مبارزه با استکبار و ظلم به شمار می رود و اگر از این مهم فاصله بگیریم نشان از نفوذ در آن است.
ایرنا کرج مسجد مرکز رسیدگی به امور مساجد 

  

یک مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت درکشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا میراث فرهنگی قیمت استان بوشهر 

  

طرح تورهای ارزان قیمت در کشور کلید خوردبوشهر- ایرنا- دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پروژه تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در کشور کلید خورده است.
ایرنا قیمت درآمد استان بوشهر 

  

وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیمتهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.
ایرنا وزارت دفاع ترامپ تهران 

  

وزیر دفاع: برای ‌رفتارهای ترامپ ارزش قائل نیستیمامیر حاتمی، وزیر دفاع ایران با محکوم کردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم...
انصاف‌نیوز امیر حاتمی وزیر دفاع وزارت دفاع ترامپ 

  

ارزانی برق دلیل نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاه های تجدیدپذیر استتهران- ایرنا - معاون توسعه بخش غیردولتی سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، ضمن تایید مشکلات موجود در نپرداختن مطالبات مالکان نیروگاههای تجدیدپذیر، اظهار داشت: پایین بودن قیمت برق دلیل اصلی ناتوانی وزارت نیرو در پرداخت بدهی های خود است.
ایرنا برق تهران ایرنا 

  

ارزش بازار فرابورس 8 درصد افزایش یافتمعاملات فرابورس ایران در نخستین هفته کاری این بورس در اردیبهشت‌ماه 98 با رشد متغیرهای شاخص کل و ارزش
خبرفوری ایران ماه شاخص