چهار زن ایرانی آمریکایی پیروز در برابر حزب ترامپ

سایت کدوم در گزارشی نوشت: در انتخابات روز گذشته آمریکا بیش از صد بانوی آمریکایی با پیروزی در انتخابات مختلف فدرال ایالتی و محلی و فرمانداری استانداری توانستند شکست سنگینی را بر حزب دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا تحمیل کنند...

چهار زن ایرانی آمریکایی پیروز در برابر حزب ترامپ

سایت کدوم در گزارشی نوشت: در انتخابات روز گذشته آمریکا بیش از صد بانوی آمریکایی با پیروزی در انتخابات مختلف فدرال ایالتی و محلی و فرمانداری استانداری توانستند شکست سنگینی را بر حزب دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه آمریکا تحمیل کنند. تعداد زنان اکنون در دو مجلس آمریکا حداقل 117 نفر می باشد که 10 درصد نسبت به انتخابات گذشته رشد کرده است. حتی در ایالتی جمهوریخواهمانندتگزاس به واسطه تعداد زیاد مهاجر خارجی و تعداد رای بالای اقلیتهای اسپانیایی و سیاه پوست دموکرات ها توانستند 12 کرسی ایالتی را از جمهوری‌خواهان پس بگیرند.

انا اسکمانی

در ایالت فلوریدا برای اولین بار یک دختر جوان ایرانی آمریکایی به نام انا اسکمانی توانست با شکست رقیب (سفید پوست) جمهوری خواه خود کرسی منطقه 47 مجلس ایالتی فلوریدا را از آن خود کند. خانم اسکمانی از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود. با اینکه خانواده‌ انا مهاجر ایرانی الاصل از طبقه متوسط می‌باشد وی توانسته با پشتکار به موفقیتهای سیاسی تحصیلی تجاری برسد.

آنا مناهمی کاپلان

در ایالت نیویورک در انتخابات سنای ایالتی خانم ایرانی آمریکایی به نام آنا مناهمی کاپلان توانست با شکست رقیب جمهوری خواه خود به سنای ایالتی نیویورک راه پیدا کرده و جزئی از پیروزی دموکرات ها در مجلس ایالتی نیویورک باشد. خانم مناهمی کاپلان از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود

زهرا (شیخ الاسلام) کرینشک

در ایالت جورجیای آمریکا خانم ایرانی الاصل به نام زهرا (شیخ الاسلام) کرینشک دادستان سابق و عضو سابق ارتش آمریکا توانست با پیروزی خود بر رقیب جمهوری خواه خود کرسی منطقه 48 سنای ایالتی را از آن خود کند. خانم کرینشک از جمله نامزدهای انتخابی مورد حمایت باراک اوباما بود. با اینکه خانواده‌ زهرا مهاجر ایرانی الاصل از طبقه متوسط می‌باشد وی توانسته با پشتکار به موفقیتهای سیاسی تحصیلی تجاری برسد.

سم همدانی

در ایالت کارولینای شمالی نیز بانوی جوان ایرانی به نام سم همدانی توانست کرسی قضاوت خود در منطقه بخشداری Wake County District Court را تمدید کند. خانم همدانی در گذشته در دفتر آقای بایدن معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا فعالیت داشته است.

نیکی معتضدی

در شهر Lake Forest ایالت کالیفرنیا بانوی جوان ایرانی آمریکایی به نام نیکی معتضدی که فقط سه سال در آن منطقه زندگی می‌کند و تاکنون سابقه فعالیت سیاسی نداشته است با شکست رقیب خود توانست کرسی منطقه دو شهرداری را از آن خود کند. این در حالیست که چند هفته قبل از انتخابات رقیب خانم معتضدی با انتشار عکس های نیمه برهنه و دروغ پراکنی تبلیغاتی سعی در تخریب وی کردند.

الکساندرا اکازیو کورتز

جالب اینجاست که بانوان حزب دموکرات آمریکا توانستند در بسیاری از حوزه‌ها رکورد شکنی کنند. برای مثال در حوزه 14 نیویورک خانم جوان 29 ساله ای به نام الکساندرا اکازیو کورتز که مادرش نظافتچی بود و اصلیت پورتوریکویی دارد توانست برای اولین بار در تاریخ آمریکا به عنوان جوانترین نماینده مجلس آمریکا به مجلس راه پیدا کند علی رغم اینکه رقیب جمهوری خواه میلیون‌ها دلار در انتخابات سرمایه گذاری کرد. خانم کورتز به تحصیلات و بیمه بهداشت رایگان برای همه مردم معتقد است. الهام بخش عقاید سوسیالیستی و برابری اجتمأعی و سیاست انتخاباتی خانم کورتز سناتور معروف امریکای آقای برنی سندرز میباشد.

الحان عمر (چپ) و رشیده طلایب

همچنین در این انتخابات برای اولین بار در تاریخ آمریکا دو بانوی مسلمان به مجلس آمریکا راه پیدا کردند یکی از منطقه 13 ایالت میشیگان خانم رشیده طلایب با اصلیت فلسطینی امریکایی و دیگری از ایالت مینه سوتا خانمی به نام الحان عمر با اصلیت سمالیایی امریکایی که حجاب هم بر سر می کند.

اولین بانوان نماینده مجلس آمریکا با اصالت سرخپوستی

همچنین برای اولین بار دو بانوی با اصالت سرخپوستی به مجلس نمایندگان آمریکا راه پیدا کردند یکی از ایالت نیومکزیکو و دیگری از ایالت کانزاس که این هم یک رکورد شکنی محسوب می شود.

استاندار جدید ایالت میشیگان

در انتخابات بسیار مهم استانداری آمریکا نیز دموکرات‌ها توانستند با یاری بانوان 7 استانداری را از جمهوریخواهان پس بگیرند از جمله جمله چهار استانداری که نصیب بانوان دموکرات شد در ایالت‌های میشیگان، نیو مکزیکو، مین و کانزاس.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/UL0yZ برچسب هاانتخابات آمریکا ترامپ زنان زنان ایرانی

زنان برنی سندرز دونالد ترامپ   اخبار برگزیده
  

70 درصد پرونده های کلاهبرداری از طریق دستگاه های خودپرداز استرئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: 70 درصد پرونده های کلاهبرداری در حال رسیدگی در پلیس آگاهی مربوط به کلاهبرداری از طریق کشاندن افراد به پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز پول به حساب بانکی مالباختگان می باشد و این موضوع در حال افزایش است.
برنا کلاهبرداری پلیس پلیس آگاهی 

  

"ژنرال احمد العسیری" مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بوده است.
برنا ایران ریاض انقلاب اسلامی ایران 

  

پیام جالب کاپیتان پرسپولیس به هواداران+عکسسیدجلال حسینی بعد از اتمام بازی فینال لیگ قهرمانان پیامی در صفحه شخصی خود منتشر کرد.
برنا پرسپولیس عکس بازی 

  

تردید نکنید شما قهرمان آسیا هستید/ برانکو مربی باشخصیتی استوزیر ورزش و جوانان در جمع بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس از برانکو به عنوان مربی باشخصیت در ایران و‌ منطقه نام برد.
برنا آسیا برانکو ورزش 

  

پروین، جام قهرمانی را روی سکو قرار می‌دهداسطوره تاریخ فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را روی سکو می‌ برد.
برنا علی پروین ایران زمین 

  

آخرین وضعیت مصدومیت این ستاره پرسپولیس برای بازی با کاشیما+ عکسآخرین وضعیت مصدومیت امید عالیشاه برای بازی با کاشیما آنتلرز تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.
برنا ستاره پرسپولیس بازی 

  

دوباره زلزله ؛ دوباره تازه آباد کرمانشاهزلزله ای به بزرگی 4.4 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 2 دقیقه و هشت ثانیه بامداد سه شنبه تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه را لرزاند.
برنا زلزله کرمانشاه استان کرمانشاه 

  

تمام ظرفیت بلیت بازی با کاشیما، امروز عرضه می‌شودتمام ظرفیت بلیت فروشی بازی پرسپولیس – کاشیما امروز دوشنبه عرضه و از طریق سامانه اینترنتی Gishe3.com به فروش خواهد رسید.
برنا بازی باشگاه پرسپولیس پرسپولیس 

  

راز جنایت رودخانه نوخاله کشف شداز توطئه خونین یک زن که در اقدامی هولناک با همدستی مردی بیگانه، شوهرش را به قتل رسانده بود، فاش شد.
برنا جنایت قتل پلیس 

  

تبلیغات عجیب مجری شبکه یکعلی ضیا در یک مراسم تبلیغاتی برای خرید زمین در آلانیای ترکیه به عنوان مجری حاضر شد.
برنا زمین ترکیه تلویزیون 

  اخبار داغ
  

مبارزه جانانه سالمندان ایرانی با چینی‌های بازارتصور کنید خط تولید در 36 کارگاه با دستان توانمند کسانی بچرخد که کم توان تر از آن هستند که فکرش را می کنید. اما واقعیت این است که محصولات تولید شده توسط 400 سالمند و معلول بازار بسیاری از کالاهای چینی در ایران را از رونق انداخته است.
فارس سالمندان تولید ایران 

  

مواد اولیه داخلی صنعت تایر با ارز آزاد تامین می شودتهران- ایرنا- مدیرعامل یک گروه صنعتی تولیدکننده لاستیک با ابراز نگرانی از وضعیت تولید صنعت تایر کشور گفت: 60 درصد مواد اولیه تولید تایر در ایران، داخلی است که منابع آن از محل پتروشیمی ها و با ارز آزاد تامین می شود و این مساله در افزایش هزینه های تمام شده نقش بسزایی دارد.
ایرنا صنعت ارز ارز دولتی 

  

تاکید بر اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی در قمقم- ایرنا- دومین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی وهجدهمین جلسه شورای حفاظت منابع آب روز پنجشنبه با حضور استاندار و مسئولان در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد و اعضا بر اجرای برنامه های سازگاری با کم آبی در سه بخش شرب، کشاورزی و صنعت تاکید کردند.
ایرنا زیبایی درآمد قم 

  

مهدی تاج بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوری می‌تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه بدهد/ وزیر ورزش‌وجوانان نسبت به عملکرد فدراسیون فوتبال ارزیابی مثبتی داردرییس کمیته ملی المپیک کشورمان گفت: در پی جلسات فشرده ای که با وزیر ورزش و جوانان و ریاست فدراسیون فوتبال داشتیم مقرر شد تا آقای تاج به خدمت خود در فدراسیون فوتبال ادامه دهند.
برنا قانون قانون خدمات کشوری کمیته ملی المپیک 

  

استقبال در قشر جوان از کتاب " بلدچی" بیشتر بوده و این برای من ارزشمند است/جلد سوم کتاب آماده است /تلاش کردم مطالب کتاب را با اسناد دفاع مقدس تطبیق دهم"اسماعیل سپهوند" نویسنده کتاب «بلدچی» جامع ترین خاطره نگاری دفاع مقدس لرستان، نگاه متفاوت این کتاب به 8 سال جنگ تحمیلی را روایت می کند.
برنا نویسنده دوربین استان لرستان 

  

کاهش ارزش پوند در پی استعفای وزرای ترزا میارزش پوند استرلینگ در پی استعفای وزرای کابینه بریتانیا کاهش یافت.
ایلنا پوند ترزا می بریتانیا 

  

ارز دیگر صعود نمی‌کند اما آنها که قیمت‌ها را افرایش دادند هنوز کارشان را ادامه می‌دهند/دولت و روحانی تورم را سرکوب کردند اما موقتی/از الان باید برای انتخابات سال آینده برنامه‌ریزی کنیمدبیرکل خانه کارگر تاکید کرد: بدون تردید دولت فعلی کوشید قدم‌های بهتری بردارد اما در یک پیچی هرچه را که آورده بود از دست داد. اصولاً همه چیز را باید محاسبه کرد. اگر با نیت خالص اما بدون محاسبه هم وارد شوید به اشتباه می‌افتید. تیم حاضر دولت هرچقدر در مسائل دیپلماتیک حاذق بودند در مسائل اقتصادی این چنین نبودند. این اشتباهات به این شکل می‌توانست رخ ندهد.
ایلنا ارز قیمت افزایش قیمت 

  

سلطانی‌فر: قاسمی از چهره‌های ارزشی، محبوب و خادم رزمندگان استسید قاسم قاسمی با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان مشاور وزیر امور ایثارگران منصوب شد.
برنا ورزش جوانان حوزه