ورزش۳   |  ورزشی  |  

سهیل رستمیان: تجربه جدیدی داشتیم

عضو تیم ملی واترپلو ایران تعبیر زیبا و قشنگی از سالی که گذشت داشت و گفت: سال 99 یعنی امید به آینده و جنگیدن برای سلامتی.

سهیل رستمیان: تجربه جدیدی داشتیم

به گزارش"ورزش سه" به نقل از خبرنگار مهر، واترپلوی ایران پس از کسب مدال برنز بازی‌های آسیایی پس از 44 سال امید زیادی به رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو در سال 99 داشت اما «کرونا» امید واترپلویست‌های جوان ایران را نا امید کرد. با شیوع ویروس کرونا مسابقات انتخابی المپیک توکیو در آسیا لغو شد تا شاگردان با انگیزه «الکساندر چیریچ» امیدشان برای تاریخ سازی دوباره و حضور در المپیک را از دست بدهند.

 

 

* سال 99 عجیب بود

سهیل رستمیان، ملی‌پوش واترپلوی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره سالی که گذشت گفت: سال 99 از نظر ورزشی، روابط اجتماعی و زندگی روزمره سال عجیبی بود. هر روز خود را با ماسک و الکل شروع می‌کردیم و تا انتهای شب نگران بودیم که به ویروس کرونا مبتلا نشویم و از این ویروس منحوس جان سالم به در ببریم. استخرها حدود یک سال تعطیل بود و نتوانستیم تمرینات خود را به خوبی انجام دهیم به همین دلیل از نظر بدنی آماده نبودیم. معمولاً در پارک و خانه ورزش می‌کردیم.

 

* ورزش در کرونا تجربه جدیدی بود

ملی پوش واترپلو ادامه داد: ورزش در کرونا تجربه خوب و جدیدی بود. ورزش در خانه و ورزش آنلاین باعث شد ورزشکاران حرفه‌ای در خانه ورزش کنند. تجربه بدی هم نبود و با تکنولوژی و مدل تمرینی مختلف آشنا شدیم. دانشم را زمینه ورزش در خانه افزایش دادم. باید با شرایط کنار بیاییم، انسان‌ها به شرایط عادت می‌کنند و خود را وقف می‌دهند. تقریباً به شرایط عادت کرده‌ایم.

 

* کرونا تاثیر بسیاری بر سیستم تنفسی‌ام گذاشت

رستمیان درباره ابتلا به کرونا گفت: اردیبهشت ماه به ویروس کرونا مبتلا شدم. اوایل هنوز اثبات نشده بود که از بین رفتن حس بویایی و چشایی یکی از علایم کرونا می‌باشد به همین دلیل نیز احساس کردم به سرماخوردگی ساده مبتلا شده‌ام اما در خانه قرنطینه شدم و شرایط سختی بود، توانستم ویروس را شکست بدهم. تا یک ماه بسیار بر روی سیستم تنفسی هم تاثیر گذار بود و هنگام ورزش نیاز زیادی به اکسیژن داشتم.

 

وی اظهار داشت: سال 99 سال پرخاطره و تجربه‌ای از نظر ورزشی نبود چرا که استخرها تعطیل و مسابقات لغو شد. اما خوشبختانه پرونده لیگ 98 به دلیل ناتمام بودن بسته شد و پرسپولیس به عنوان تیم صدر نشین در مردادماه به عنوان قهرمان معرفی شد. همچنین لیگ سال 99 نیز به صورت فشرده و ظرف یک هفته برگزار شد که توانستیم به همراه تیم دانشگاه آزاد عنوان قهرمانی را کسب کنیم و این شیرین‌ترین اتفاق ورزشی در سال گذشته بود.

 

 

* لغو مسابقات انتخابی المپیک خبر تلخ سال بود

ملی پوش واترپلو افزود: خبر تلخ سال 99 نیز لغو مسابقات انتخابی المپیک قزاقستان بودف در واقع حق خوری بود که قزاقستان به تیم ایران اعمال کرد. قزاقستان کرسی‌های بین المللی بهتر و قوی‌تری در فینا (فدراسیون جهانی شنا، شیرجه و واترپلو) داشت به همین دلیل به عنوان نماینده آسیا در بازی‌های المپیک معرفی شد. این یکی از تلخ‌ترین اتفاقات کل ورزشی هم بود.

 

 

* سال 99 یعنی امید به آینده و جنگیدن برای سلامتی

وی افزود: شیرین‌ترین تجربه زندگی‌ام نیز این بود که با توجه به تعطیلی استخرها و نبود تمرین و برگزار نشدن اردوهای ملی در مباحث علمی و افزایش دانش خود گام‌هایی برداشتم. کارشناس ارشد صنایع، بهینه سازی سیستم‌ها هستم و روی بحث طراحی سال گذشته اقداماتی انجام دادم. مهر ماه توانستم طراحی یکی از سایت‌های شرکت‌های بزرگ کشور را انجام و ارائه دهم که خیلی خوشحال شدم و این شیرین‌ترین اتفاق زندگیم بود. سال 99 را در یک جمله اگر بخواهم خلاصه کنم امید به آینده و جنگیدن برای سلامتی است.

وی درباره لیگ برتر نیز گفت: شرایط بسیار عجیب و غریب بود، ظرف مدت یک هفته تیم‌ها قرنطینه و مسابقات به صورت مداوم و پیوسته انجام شد. تجربه جالبی بود، در یک هفته دو بار تست PCR دادیم که خوشبختانه تست تمامی بازیکنان منفی شد. توانستیم با توجه به تعطیلی استخرها و مدت زمان کمِ تمرینی قهرمان شویم.

وی گفت: آرزویم این است که کرونا هرچه سریع‌تر سایه‌اش را از روی مردم جهان به ویژه ایران بردارد، واکسیناسیون بر روی تمامی مردم انجام شود و این بیماری منحوس از بین برود. همچنین امیدوارم اقتصاد ایران جان دوباره‌ای بگیرد، مردم در رفاه و آسایش زندگی کنند و شادی را بیشتر در مردم ببینیم.

 

 

* به دنیا آمده‌ایم تا با مشکلات و سختی‌ها دست و پنجه نرم کنیم

رستمیان در پایان گفت: با توجه به کرونا مسافرت نمی‌رویم بهتر است در منزل بمانیم این به نفع خودمان، خانواده مان و مردم است. بیشتر سعی می‌کنم به کوه بروم و بتوانم دانش خود را در زمینه‌های مختلف و ورزش افزایش دهم. در حدی نیستم که بخواهم به مردم توصیه و پیامی بدهم، به عنوان عضو کوچکی از جامعه می‌خواهم به مردم بگویم به دنیا آمده‌ایم تا با مشکلات و سختی‌ها دست و پنجه نرم کنیم و آن را شکست دهیم. همه باید یک هدف را برای خود تعیین و برای رسیدن به آن تلاش کنیم. فقط به هدف تمرکز نکنیم بلکه در مسیر رسیدن به هدف هم لذت ببریم.

 

واترپلو ایران اقتصاد ایران   اخبار برگزیده
  

شایعات عجیب درباره دختر رئیسی و همتی / واکنش همتی چه بود؟+ سنداین روزها شایعات زیادی درباره کاندیداهای ریاست جمهوری شکل گرفته است؛ شایعاتی که شکل آن‌ها تغییر پیدا کرده و خانواده‌ نامزدها را هدف قرار داده است.
نامه نیوز وام کودکان شورای نگهبان 

  

اقدامات اسرائیل هیچ سنخیتی با اندیشه‌های یهود ندارد/ زمان آن فرارسیده که اسرائیل را مجبور به پرداخت هزینه‌های بازسازی غزه کنیمحقوق بشر، حقوق بشر است و طبق منشور سازمان ملل متحد بخشی از حقوق بین الملل قلمداد می‌گردد. خواه پرونده سین کیانگ و اویغورها، میانمار و روهینگیا باشد یا اسرائیل و اعراب فلسطینی. روش صحیح دفاع از حقوق بین الملل از طریق سازمان ملل متحد است و از تحقیقات مستقل تحت نظارت شورای حقوق بشر سازمان ملل آغاز می‌شود.
ایلنا سازمان ملل متحد سازمان ملل شورای حقوق بشر سازمان ملل 

  

بمب نقل و انتقالاتی در پرسپولیس؟+جزئیات بیشتریکی از افراد فعال در امور نقل و انتقالات که با بازیکنان خارجی ارتباط خوبی دارد، مدعی شد یکی از بازیکنان خارجی مطرح در فوتبال ایران خیلی دوست دارد پرسپولیسی شود.
خانه فوتبال پرسپولیس فوتبال بازی 

  

مصوبه‌ای برای جلوگیری از واگذاری سِمت‌‌های متعدد به مسئولان نداریم/ برخی چند شغله‌ها حتی صلاحیت یک شغل را هم را ندارند/ "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم استعضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه "احساس مسئولیت" در کشور خیلی کم است، گفت: در حقیقت مقوله تربیت در کشور ما خاموش است، اگر احساس مسئولیت را در بحث تربیت تفهیم می‌کردند، خیلی از مشکلات کاسته می‌شد.
ایلنا شورای عالی انقلاب فرهنگی عکس رسانه 

  

رفتار دوگانه جریان اصلاحات در قبال لاریجانیعضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید شورای نگهبان نه معصوم است و نه علم غیب دارد. به همین دلیل نیز مبرا از اشتباه نیست، اما در جامعه قانونمند باید حتی از تصمیم غلط یک نهاد قانونی تبعیت کرد.
فردا علی لاریجانی شورای نگهبان بانک مرکزی 

  

گاف نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره چینرئیس اتاق ایران و چین ادعای علی رضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در 1400 را درباره چین زیر سئوال برد.
۵۵ آنلاین انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری چین 

  

کراس اوور جدید چینی با برند ایرانی به نمایندگی ها رسید + عکسبهمن موتور در ادامه دور جدید فعالیت خود در بازار خودروهای کراس اوور شهری ، دومین محصول خود را راهی نمایندگی های فروش کرد.
خودروتک بازار خودرو عکس خودرو 

  

صداوسیما امروز برای کاندیداها چه برنامه ای دارد؟امروز سه شنبه (11 خرداد ماه) و در پنجمین روز از تبلیغات نامزدها در صداوسیما، پنج برنامه تلویزیونی و چهار برنامه رادیویی مربوط به کاندیداهای ریاست جمهوری برای نخستین بار به پخش‌ می رسد.
مثلث ایران محسن رضایی ماه 

  

خداحافظی بازار خودرو با دلالانچهارشنبه گذشته طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه در صحن علنی مجلس مصوب شد. این طرح با هدف حذف دلالان و سفته‌بازان در بازارهای عمومی کشور از جمله بازار خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته بود. به نظر می‌رسد تصویب کلیات طرح در صحن علنی مجلس تا حدود زیادی بر کاهش رانت بازار‌ها از جمله خودرو تاثیرگذار باشد.
خودروتک بازار خودرو خودرو مالیات 

  

همتی جفت پوچسه شب پیش در حالیکه همتی در کلاب‌هاوس گفتگوی مستقیم داشت، جو انتخاباتی بازار ارز را زیر و رو کرد. دلار بیش از 600 تومان رشد کرد و به کانال 24هزار تومانی قدم گذاشت.
مستقل‌آنلاین ارز قیمت ارز نرخ ارز 

  

دروغ گویی به سبک احمدی نژاد!احمدی نژاد : آقای دکتر الهام ممکنه در یک جلسه بقیه هیچ وقت حضور نداشته.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد عکس شورای نگهبان 

  

قالیباف رئیس مجلس باقی ماندانتخابات هیات رئیسه مجلس در سال دوم در صحن علنی مجلس برگزار شد.
۵۵ آنلاین اصولگرایان فریدون عباسی 

  

یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود قرار دهد/ شأن سپاه اجل از این است که بازوی یک جناح شود/ سیاست بنزینی دولت خاتمی درست بود/ احمدی‌نژاد نباید خدمات جریان‌های دیگر را به نام خودش می‌زدمعاون سیاسی وزیر کشور دولت نهم، گفت: به نظر من یک دولت متعادل و انقلابی باید مذاکره را در دستور کار خود داشته باشد اما در حد خودش و در حاشیه نه در متن.
ایلنا فیزیک مکانیک دولت 

  

مجمع نیروهای خط امام به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرددر پی رد صلاحیت گسترده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، مجمع نیروهای خط امام بیانیه‌ای صادر کرد.
ایلنا امام خمینی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  اخبار داغ
  

روسیه واکسن آدامسی کرونا می‌سازدوزارت دفاع روسیه، در حال ساخت واکسن کرونا به شکل آدامس است که بجای تزریق می‌توان آن را جوید.
۵۵ آنلاین روسیه ولادیمیر پوتین وزارت دفاع 

  

روسیه درحال ساخت واکسن کرونای آدامسی و پاستیلی استوزارت دفاع روسیه، در حال ساخت واکسن کرونا به شکل آدامس است که بجای تزریق می توان آن را جوید.
اعتماد روسیه ولادیمیر پوتین کودکان 

  

روسیه، آدامس و مارشمالوی ضدکرونا تولید می‌کندمتخصصان در روسیه می‌گویند که شروع به تولید یک داروی ضد ویروسی جدید علیه کووید 19 به شکل آدامس کرده‌اند.
مملکت‌آنلاین روسیه دارو وزارت دفاع 

  

دانش آموزان ایرانی واکسن کرونای انستیتو پاستور را تزریق می‌کنندرئیس انستیتو پاستور با اشاره به پیش بینی طراحی واکسن کرونای این موسسه تحقیقاتی برای تمامی رده‌های سنی گفت: واکسن کرونای انستیتو پاستور در آینده نزدیک برای کودکان و نوجوانان و به ویژه دانش آموزان استفاده خواهد شد.
برنا کودکان نوجوانان 

  

رعایت حداکثری پروتکل‌های کرونا در شعب اخذ رای به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی در حاشیه شرکت در انتخابات و بازدید از حوزه انتخابیه اظهار کرد: یکی از مهمترین عوامل برای کاهش ازدحام درون‌شهری برای شرکت در انتخابات، تعداد شعب و تکثر شعب اخذ رای بود که این مهم با همکاری استانداری در سطح تهران محقق شد. در حال حاضر 6870 صندوق رای در استان داریم که این تعداد افزایش یک و نیم تا دو برابری نسبت به سنوات گذشته دارد. در شهر تهران هم…
مهر علیرضا زالی وزارت کشور حوزه 

  

وزارت دفاع روسیه، آدامس ضدکرونا تولید می‌کندمتخصصان در روسیه می‌گویند که شروع به تولید یک داروی ضد ویروسی جدید علیه کووید 19 به شکل آدامس کرده‌ا
خبرفوری وزارت دفاع روسیه تولید 

  

محسن کیایی کرونا را شکست دادمحسن کیایی که چندی پیش به بیماری کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شده بود، پس از ترخیص، در خانه در حال ادامه درمان است.
برنا درمان بیمارستان 

  

در دوران کرونا کدام پروازهای خارجی انجام می شود؟در پی از سرگیری برخی پروازهای خارجی در راستای بهبود وضعیت کرونا در کشورهای مختلف، هم اکنون پرواز مسافران ایرانی به 23 مقصد مختلف انجام می‌شود.
گسترش ویروس سوئد ونزوئلا 

  

کرونایی ها هم صندوقدار شدند!معاون فرماندار تهران از افزایش شعب سیار اخذ رای برای بیماران کرونایی خبر داد.
گسترش معاون سیاسی تهران پوشش 

  

اتحادیه اروپا به استفاده از همه واکسن‌های موجود برای مقابله با کرونا فرا خوانده شدآژانس دارویی اروپا امروز (جمعه) اعلام کرد که کشورهای عضو اتحادیه اروپا ملزم به استفاده از تمام انواع
خبرفوری ویروس فناوری تولید 

  

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا رای خود را به صندوق انداختعلیرضا رئیسی دقایقی پیش با حضور در بخشداری رودبار قصران شمیرانات رای خود را به صندوق انداخت.
برنا 

  

کرونا و تهدید 130 میلیون فرصت شغلی در جهانبر اساس گزارش‌ها کرونا 87 درصد نیروهای کار در جهان را تحت تاثیر قرار داده و معادل 255 میلیون شغل تما
خبرفوری سوئیس جمهوری اسلامی ایران جمهوری اسلامی 

  

نتیجه انتخابات سرنوشت بورس را تغییر می‌دهد؟بورس در هفته گذشته بازهم روند نزولی به خود گرفت و بسیاری از سهامداران منتظر مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری هستند تا برای آینده خود در بازار سرمایه تصمیم بگیرند.
گسترش انتخابات ریاست جمهوری دولت دوازدهم پول 

  

کرونا مانع ورود شیخ به ایرانویروس کرونا مانع از ورود شیخ دیاباته به ایران شد.
برنا ایران ویروس