گسترش   |  اقتصادی  |  

رییس بعدی سازمان بورس هم امام صادقی است؟

ظاهرا ششمین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار قرار است یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه امام صادق باشد.

رییس بعدی سازمان بورس هم امام صادقی است؟

گفته می شود حامد سلطانی‌نژاد، مدیر عامل کنونی بورس کالای ایران گزینه اصلی ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار تهران است.

سلطانی‌نژاد که تحصیل کرده دانشگاه امام صادق در رشته «معارف اسلامی و مدیریت مالی» است پیش از مدیرعاملی بورس کالا، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و معاون عملیات سابق شرکت سرمایه گذاری مرکزی بود. او در حال حاضر کارشناس رسمی قوه قضائیه در حوزه بورس نیز هست.

دو شب پیش محمد علی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی به او خبر داده که قسد تغییر در راس سازمان بورس را دارد و همکاری او با دولت ابراهیم رئیسی تا چند روز دیگر خاتمه می یابد. از قرار اطلاع پس از کناره گیری دهقان دهنوی حامد سلطانی‌نژاد گزینه اصلی ریاست سازمان بورس به صندلی ریاست سازمان نزدیک‌تر شده است. گفته می‌شود حامی اصلی سلطانی‌نژاد، غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجتمع تشخیص مصلحت نظام، نماینده پیشین مجلس و استاد دانشگاه امام صادق است. ظاهرا محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی نیز که در گذشته نشان داده به مسائل و انتصابات بورس علاقه مند است حامی تصدی مدیرعامل کنونی بورس کالا بر سازمان بورس است.

انتصاب های اخیر خاندوزی نشان می دهد او تلاش دارد معاونان و مدیران حوزه تصدی خود را با مشورت و نظر حلقه هایی انتخاب کند که یا در معرفی او به عنوان وزیر تلاش کرده اند یا بستر رای اعتماد را برایش فراهم کرده اند.

انتخاب مشاور قالیباف به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی از دید برخی فعالان سیاسی شاهد این گمانه است. حسین قربان زاده که فارغ التحصیل رشته حقوق است ریاست سازمان خصوصی سازی را بر عهده گرفت گفته می شود او برای کسب رای اعتماد خاندوزی تلاش زیادی داشته است.

یکی دیگر از چهره هایی که نامش در پشت صحنه انتصابات اخیر ذکر می شود غلامرضا مصباحی مقدم است مصباحی مقدم در دوره های مختلف تلاش داشته شاگردان خود را وارد عرصه مدیریتی کند. برخی منابع مطلع می گویند رسیدن علی صالح آبادی به ریاست بانک مرکزی با حمایت مستقیم و جدی مصباحی مقدم انجام شده است.

علی صالح‌آبادی، رئیس کل بانک مرکزی تحصیل کرده دانشگاه امام صادق است که هفته پیش به ریاست بانک مرکزی منصوب شد.

سازمان بورس و اوراق بهادار سازمان خصوصی سازی بورس کالا   اخبار برگزیده
  

سهم‌ تهرانی ها از طرح نهضت ملی مسکنمدیرکل راه و شهرسازی استان تهران سهمیه این استان را در فاز اول طرح نهضت ملی مسکن 14 هزار و 488 واحد اعلام کرد.
اقتصادنیوز شهرسازی مسکن تهران 

  

سازمان پدافند غیر عامل مشکلات سایبری را به وزارت نفت اعلام کرده بودصدا و سیما/ دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه دیشب گفتگوی ویژه خبری گفت که سازمان پدافند غیرعامل کشور در حوزه شرکت پخش و پالایش دو مرتبه رزمایش سایبری انجام داده و اشکالات را به وزارت نفت اعلام کرده بود.
مثلث پدافند غیرعامل شورای عالی فضای مجازی وزارت نفت 

  

معمای جلیلیسه ماه از دولت گذشته و سعید جلیلی نه تنها پست نگرفته، بلکه تبدیل به یک معما هم شده است!
فردا سعید جلیلی ماه فضای مجازی 

  

واکنش طالبان به بیانات اخیر رهبری درباره افغانستانتسنیم/ سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به اظهارات روز یکشنبه مقام معظم رهبری درباره وحدت مسلمانان از این سخنان استقبال کرد.
نامه نیوز طالبان افغانستان وزارت خارجه 

  

دولت رئیسی در باره FATF بر سر دوراهی تصمیم و بلاتکلیفی استدولت سیدابراهیم رئیسی باید موضع خود را در قبال موضوع FATF روشن کند؛ اینکه تمایل دارد بررسی مجدد آن را از مجمع درخواست کند یا خیر؟
۵۵ آنلاین دولت سیدابراهیم رئیسی مواد مخدر 

  

دوئل سخت یحیی گل محمدی و الهامی ؛ فرداسرمربیان دو تیم پرسپولیس و نساجی در تقابل این هفته برای چهارمین بار روبروی هم قرار می گیرند.که سهم گل محمدی 2 برد و الهامی 1 برد می باشد.
خانه فوتبال پرسپولیس خودرو فوتبال 

  

پاسخ وزیر اقتصاد به ادعای عبدالناصر همتیوزیر امور اقتصادی و دارایی شائبه فروش گسترده اوراق بدهی دولتی در مهرماه و اعمال فشار به بانک‌ها و صندوق‌های بانکها جهت تامین بودجه را تکذیب کرد.
فردا اقتصاد بودجه دولت 

  

واکنش همتی به طرح مسأله «عدم استقراض از بانک مرکزی» توسط دولترئیس کل پیشین بانک مرکزی به انتشار یک توئیت به مسأله عدم استقراض دولت از بانک مرکزی واکنش نشان داد.
مثلث بهاره رهنما بازی بانک مرکزی 

  

میانجیگری عاقلانه سردار آزمون میان مهدی طارمی و اسکوچیچسردار آزمون در ماجرای طارمی و اسکوچیچ نشان داد رشد خوبی داشته است.
خانه فوتبال سردار آزمون مهدی طارمی پرسپولیس 

  

انتشار برخی خبرها درباره «کودتای نظامی» در سودان | نخست‌وزیر تحت بازداشت خانگی قرار گرفتخبرگزاری ها از حمله گروهی از نظامیان به اقامتگاه عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان و بازداشت او خبر داده اند. گزارش هایی هم از بازداشت چهار نفر از وزیران دولت و مشاور مطبوعاتی نخست وزیر سودان منتشر شده است. منابع مطلع نظامیان ناشناس را به کودتا علیه دولت انتقالی متهم کرده اند.
۵۵ آنلاین سودان بازداشت تلویزیون 

  

رئیسی: برای اصلاح الگوی مصرف برنامه‌ پیشنهاد شودرئیس جمهور با تأکید بر ضرورت تأمین انرژی پایدار برای رشد اقتصاد ایران و توجه به عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، گفت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های پیشنهادی خود را در زمینه اصلاح الگوی مصرف و رعایت عدالت اجتماعی هر چه زودتر ارایه دهند.
فردا اصلاح الگوی مصرف رئیس جمهور ریاست جمهوری 

  

ارتقا رکورد عرضه هفتگی دلار/تقاضای یورو زیاد شدهفته گذشته سومین هفته پرتزریق سال برای یورو بود، اما قیمت این ارز در بازار آزاد به طور محدود رشد کرد، به نظر می‌رسد تقاضا برای یورو به دلایلی افزایش یافته و روند صعودی قیمت را موجب شده است.
اقتصادنیوز دلار یورو قیمت 

  

در دیدار رئیس جمهور با نمایندگان مجلس چه گذشت؟نائب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی گفت: دیدار رئیس جمهور با نمایندگان در قالب مجامع استانی عامل ارتقای روابط دولت و مجلس است.
فردا رئیس جمهور استان آذربایجان شرقی مجلس شورای اسلامی 

  

کری خوانی عجیب ستاره نساجی برای هواداران پرسپولیسحسین زامهران هافبک نساجی در آستانه دیدار با پرسپولیس در هفته دوم گفت : قطعا بازی با پرسپولیس یک بازی سخت خواهد بود ولی فکر می‌کنم می‌توانیم از این بازی امتیاز بگیریم
خانه فوتبال ستاره نساجی پرسپولیس 

  

قیمت جدید وانت نیسان دیزل ویژه آبان 1400 اعلام شدسایپا قیمت جدید وانت نیسان دیزل را ویژه آبان ماه 1400 اعلام کرد.
اقتصادنیوز قیمت نیسان سایپا