طنز | شکاف طبقاتی و درخت پول عمو سیفی!

وحید حاج سعیدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «شکاف طبقاتی و درخت پول عمو سیفی!» نوشت: این روزها اوضاع اقتصادی مملکت نا فرم کشمشی شده است و قیمت‌ها از حالت نجومی و فضایی هم عبور کرده‌اند و بسیاری از ماشین حساب‌های ده دوازده رقمی قادر به محاسبه قیمت برخی املاک و اجناس … نوشته طنز | شکاف طبقاتی و درخت پول عمو سیفی! اولین بار در انصاف نیوز پدیدار شد.

طنز | شکاف طبقاتی و درخت پول عمو سیفی!

وحید حاج سعیدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «شکاف طبقاتی و درخت پول عمو سیفی!» نوشت:

این روزها اوضاع اقتصادی مملکت نا فرم کشمشی شده است و قیمت‌ها از حالت نجومی و فضایی هم عبور کرده‌اند و بسیاری از ماشین حساب‌های ده دوازده رقمی قادر به محاسبه قیمت برخی املاک و اجناس و خودروها و … نیستند. در واقع آن داستان میل به بی نهایت که در ریاضی خوانده بودیم در حال تحقق است و در برخی معاملات از اعدادی استفاده می‌شود که قبلاً فقط برای اندازه گیری اجرام آسمانی استفاده می‌شد! مردم هم به دو قسمت نا مساوی تقسیم شده‌اند. عده‌ای روز به روز به ثروتشان افزوده می‌شود و عده‌ای کثیری هم روز به روز از خط فقر فاصله می‌گیرند تا جایی دیگر خرید خانه و ماشین و سفر و.. برایشان به یک رؤیا تبدیل شده است.

البته در سایر کشورها این فاصله را با ملات مالیات شفاف و اساسی پر می‌کنند، ولی در ولایت ما سرنا را از سر گشادش می‌نوازند و حتی با پرداخت یارانه‌های پنهان و شوخی گرفتن مالیات، این شکاف در حال تبدیل شدن به دره است! دولت و مجلس هم این لابلا بیشتر تماشاچی هستند! به هر حال از نماینده‌ای که از قیمت گوشت در بازار خبر ندارد و دولتی که وزیرش را در این اوضاع برکنار می‌کند، انتظاری بیشتر از این نیست. به قولی ما زیاران چشم یاری داشتیم، یاران هم متقابلاً از ما چشم یاری داشتند، ما منتظر آنها و آنها هم منتظر ما، الان اوضاع اقتصادی مملکت این است که مشاهده می فرمائید!

اما عمو سیفی (سرایدار مفخم مدرسه ما) معتقد است همه انسان‌ها در وجودشان از نبوغ مالی بهره مند هستند ولی راه بیدار کردن این نبوغ فردی را نمی‌دانند. چرا که افراد عادی روی کسب درآمد تمرکز می‌کنند و افراد کار آفرین روی خود کار تمرکز می‌کنند و ممکن است تا چند سال هم به سود نرسند ولی در نهایت درخت پولی که کاشته‌اند، ثمر می‌دهد!

شما ممکن است رئیس بزرگترین بانک کشور باشید ولی تمام هم و غمتان کار و امورات مربوط به کارتان باشد و حتی ممکن است طلاهای جاری همسرتان که شوهرش یک کارمند دون پایه است، از همسر شما بیشتر و خانه‌شان هم از خانه شما بزرگتر باشد، چرا که شما روی کار و مدیریتتان تمرکز دارید. ولی وقتی موعدش که فرا برسد با یک کلیک 3000 میلیارد تومان از پول بیت المال در کسری از ثانیه به حساب شخصی شما در کانادا واریز می‌شود و شما می‌توانید با یک پرواز فرست کلس به آنجا رفته و در کازینوهای بلاد کفر، با قمار و سایر تفریحات سالم به غنی سازی اوقات فراغتتان بپردازید!

عده دیگری هم نهالشان را در بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان کاشتند و بانک سرمایه را با صندوق خانوادگی عمه‌شان اشتباه گرفتند و چند هزار میلیارد از پول فرهنگیان را هاپولی کردند! جالب این که حالا هم که عده‌ای از آنها دستگیر شدند، یک عده سینما چی که پول‌های بادآورده و یا مفت فرهنگیان به دهانشان مزه کرده است، با نوشتن نامه خواستار آزادی مفسدان اقتصادی این ماجرا هستند!

فقط یادتان باشد نهال این درختانی را که عمو سیفی از آنها یاد می‌کند، در هیچ نهالستانی پیدا نمی‌فروشند؛ ولی شما می‌توانید با کمی زد و بند و وصل شدن به برخی آقا زاده‌ها و سلاطین، قلمه‌هایی از آنها تهیه کنید و بارتان را ببندید و خرتان را دو سره کرایه بدهید! مثلاً با دلار 4200 تومان نخود و لوبیا و گوشت و موبایل وارد کنید و ولی با دلار 16000 هزار تومان بفروشید! با پرداخت چند میلیون تومانی در سایت‌های ایران خودرو و سایپا ثبت نام کنید، با داشتن درآمد میلیاردی مالیات نپردازید، بازیکن درجه سه وارد کنید و به اسم بازیکن همطراز تیم‌های درجه یک اروپایی به تیم‌های لیگ برتری قالب کنید و قس علی هذا …

هر چند درختان پولی زیادی در مملکت کاشته شده است ولی باز هم خدا پدر رئیسی را بیامرزد که فعلاً تبر را برای باغبانان این باغ، از رو بسته وگرنه چند سال قبل که فقط با حروف الفبا مبارزه می‌کردیم! فقط این لابلا ما متوجه نشدیم این درخت پولی که خود سیف الله کاشته کی ثمر می‌دهد و ایشان روی چه کاری تمرکز کرده‌اند که با 50 سال سن و دو شیفت کار، هنوز مستأجر هستند، حقوقشان تا نیمه برج تمام می‌شود و همیشه خدا هشتشان گرو نهشان است؟!

انتهای پیام

برچسب هاتورم طنز وحید حاج سعیدی گرانی

طنز ایران خودرو خودرو   اخبار برگزیده
  

بیانیه وزارت ورزش در واکنش به مصاحبه وزیر بهداشت/ لیگ در ابهاموزارت ورزش و جوانان پس از مصاحبه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی بیانیه ای تاکید کرد برای شروع مسابقات لیگ برتر تابع تصمیم مسئولان بهداشتی کشور است!
۵۵ آنلاین وزارت بهداشت وزارت ورزش و جوانان ورزش 

  

اسامی شهرهای وضعیت قرمز کرونا در ایراناقتصاد نیوز:در روزهایی که خطر کرونا و شیوع آن توسط بسیاری از مردم فراموش شده و علیرغم فروکش کردن شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس، برخی از شهرها و استان های کشور شرایط بدتری دارند و به اصطلاح در وضعیت قرمز هستند.
اقتصادنیوز درمان درآمد ایران 

  

خبر خوب ظریف چیست؟وزیر خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرامش خبر خوبی را خطاب به مخاطبانش منتشر کرد.
اعتماد وزارت خارجه ایران بازداشت 

  

مجلس قانونگذاری یا محفل اشعار تملق آمیز؛ مسئله این است!نماینده طرقبه در جلسه علنی این هفته مجلس شورای اسلامی اشعاری در مدح قالیباف و نمایندگان خواند! مجلس یازدهم کار خود را با حواشی جالبی شروع کرد.
مستقل‌آنلاین مجلس شورای اسلامی محمدرضا گلزار دولت 

  

شانس برنده شدن در قرعه کشی فروش خودرو چقدر است؟مطابق اعلام دو شرکت ایران خودرو و سایپا تعداد 25 هزار دستگاه خودرو برای طرح فروش فوری در نظر گرفته شده اما شنیده ها حکایت از آن دارد تا این ساعت حدود 5 میلیون و 500 هزار نفر اقدام به پیش ثبت نام کرده و این آمار ساعتی در حال رکورد زنی است.
خودروتک ایران خودرو خودرو ایران 

  

ترکمنچای بانکی برای سهام عدالت؛ نظارت دولت کجاست؟روزنامه خراسان : برخی رسانه ها دیروز به نقل از گزارش های مردمی مدعی شدند که تعدادی از بانک ها به متقاضیان فروش سهام عدالت گفته اند در ازای فروش 30 درصد این سهام، تنها 450 هزار تومان به آن ها تعلق می گیرد. این موضوع با تکذیب سازمان خصوصی سازی مواجه شد...
مثلث سهام عدالت سهام دولت 

  

با افزایش و تشدید ناآرامی‌ها و اعتراضات در واشنگتن،‌ رئیس جمهور آمریکا از انظار عمومی پنهان شده است.
نامه نیوز دونالد ترامپ ترامپ رئیس جمهور 

  

محمود احمدی نژاد اولین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1400قدیری ابیانه، فعال سیاسی اصولگرا گفت: سفرهای مکرر احمدی نژاد، موج سفرهایش و شعارهایی که به راه می‌اندازد نظیر اینکه احمدی نژاد برگرد، زمینه سازی طرفدارانش و اظهارات مشاور رسانه‌ای او یعنی جوانفکر مبنی بر اینکه احمدی نژاد در انتخابات 1400 شرکت خواهد کرد همه نشان از تصمیم قاطع او برای حضور دارد ؛ اگرچه او تایید صلاحیت هم بشود رای نخواهد آورد.
مستقل‌آنلاین احمدی نژاد انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

کاهش شدید قیمت خودرو نسبت به روزهای اوجرئیس اتحادیه فروشندگان خودرو از کاهش 35 درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد طی روزهای اخیر خبر داد.
خودروتک قیمت خودرو بازار خودرو 

  اخبار داغ
  

فریب نخورید: ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه استسخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت:ارزش واقعی سهام عدالت 15 برابر قیمت اولیه است، اگر قصد فروش آن
خبرفوری سهام عدالت سهام قیمت 

  

مهلت اپراتورها برای اجرای مصوبه خدمات ارزش افزوده به پایان رسید به گزارش خبرنگار مهر، حسین فلاح جوشقانی در توئیتر گفت: 15 خرداد 99 مهلت پایانی اپراتورها برای اجرای مصوبه موسوم به «پایان وس» است. وی ادامه داد: بنابر بررسی ها، زیرساخت لازم برای اجرای مصوبه 300 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اپراتورهای همراه اول و ایرانسل آماده است و اپراتور رایتل بنا دارد کل خدمات ارزش افزوده تلفن همراه را متوقف کند. معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد: این مصوبه…
مهر خبرنگار توئیتر 15 خرداد 

  

مارتین برایثویت خرید جدید بارسلونا بزرگترین تهدید لوئیس سوارز برای بازگشت به ترکیب ثابت آبی اناری ها محسوب می شود.
ورزش۳ بارسا بارسلونا 

  

مشاهده ارزش دارایی و معامله سهام عدالت، تنها از طریق سامانه های کارگزاری ها/ نیازی به کد بورسی نیستافرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، به آدرس samanese.ir، گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند، به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
برنا سازمان خصوصی سازی خصوصی سازی سهام عدالت 

  

خیرین حوزه سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا / مهار نسبی شیوع کرونا در شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان سید مسعود خاتمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت ،در رابطه با وضعیت شیوع بیماری کرونا در شهرستان گلپایگان و خوانسار از توابع استان اصفهان، گفت: موارد ابتلا به بیماری کرونا در حوزه انتخابیه بنده رو به افزایش نبوده و خوشبختانه به دلیل فعالیت‌های خوب دستگاه‌های مربوطه تا حد زیادی کنترل شده است. مهار نسبی شیوع کرونا در شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان / عملکرد مطلوب متولیان…
خانه‌ملت حوزه سلامت درمان