ایرنا   |  اجتماعی  |  

سمن های خراسان رضوی برای مدیریت بحران آموزش می بینند

مشهد- ایرنا- مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت: دوره آموزشی با هدف توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در زمینه 'مدیریت بحران' برای مدیران 100 سمن داوطلب در مشهد برگزار شد.

سمن های خراسان رضوی برای مدیریت بحران آموزش می بینند

سعید صالح روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هزار و 200 سازمان مردم نهاد در این استان در 27 زمینه فعالیت می کنند که محور فعالیت بیشتر آنها مسائل فرهنگی و اجتماعی بویژه آسیبهای اجتماعی است.وی اظهار داشت: سیاست هایی که تاکنون برای توسعه سازمان های مردم نهاد در خراسان رضوی اجرا شده شامل توسعه کمی و کیفی، گسترش جغرافیایی سمن ها، افزایش عضویت اقشار مختلف مردم در سمن ها و تنوع بخشی به موضوع کاری سمن ها بوده است.وی گفت: یکی از مهمترین سیاست ها برای توسعه سمن ها در خراسان رضوی، توانمندسازی آنهاست که برای تحقق این مهم دوره های آموزشی تخصصی برای فعالان سازمان های مردم نهاد برنامه ریزی شده و در حال اجرا است.صالح افزود: در اسفند ماه سال گذشته سه دوره آموزشی برای توانمندسازی سازمان های مردم نهاد در شهرستان های مشهد، سبزوار و تربت حیدریه پیرامون موضوعاتی از جمله کار تشکیلاتی، تسهیل گری اجتماعی، آموزش های حقوقی و دیگر مسائل برگزار شد.وی اظهار داشت: چهارمین دوره از این آموزشها امروز با حضور 100 مدیر سازمان مردم نهاد از شهرستان های مختلف استان با موضوع مدیریت بحران در مشهد آغاز شد که تا پایان هفته آینده ادامه دارد.وی گفت: یکی از مهمترین اولویت های دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در سال جاری، تقویت سازمان های مردم نهاد در حوزه مدیریت بحران و شبکه سازی این سازمان هاست.صالح ادامه داد: پارسال پنج شبکه از سازمان های مردم نهاد در موضوعات کودک، سلامت، اعتیاد، بخشهای هنری و آسیب های اجتماعی در این استان شکل گرفت که امید است امسال نیز شبکه سازمان های مردم نهاد مدیریت بحران در استان تشکیل شود.وی افزود: مدیریت بحران نیازمند مشارکت همگانی است و برای جلب مشارکت هماهنگی در این زمینه نیز سازمان های مردم نهاد نقش مهم ایفا می کنند.7489 / 6053

مدیریت بحران آموزش مشهد   اخبار برگزیده
  

افشای جاسوسی از مقامات بلندپایه در خاور میانه​اقتصاد نیوز:هکرها با نفوذ به دستکم 10 اپراتور در نقاط مختلف دنیا از جمله خاورمیانه، در 7 سال گذشته به جاسوسی از مقامات بلندپایه پرداخته اند.
اقتصادنیوز جاسوسی خاورمیانه اقتصاد 

  

حسین مرعشی: از اختلاف روحانی و جهانگیری نگران شده ایمحسین مرعشی در روزنامه کارگزاران نوشت:از زمانی که جایگاه معاون اول رئیس‌جمهور در قانون اساسی تغییر کرد و به جای نخست وزیر در قانون جمهوری اسلامی تعریف شد، همیشه در دولت‌هایی که به عنوان دولت‌های خردمند تعریف می‌شدند، از جایگاه قابل توجهی برخوردار بود.
مثلث حسین مرعشی دولت دوازدهم رئیس جمهور 

  

تست مخفیانه یک خودرو در تهران (تصاویر)به تازگی تصاویری از تست شاسی بلند معروف و هیبریدی BYD یعنی مدل تانگ در خیابان های تهران منتشر شده است که البته ظاهری پوشیده شده با برچسب های مخصوص بدنه دارد اما با توجه به قدمت حضور این خودرو در جهان با یک نگاه می توان حدس زد که با چه خودرویی طرف هستیم.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

وی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
نامه نیوز قم موشک ایران 

  

ترامپ دوباره عقب نشینی کرد : ایران با دولت من مذاکره کندتسنیم : رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی پس از خط و نشان کشیدن برای ایران در فضای مجازی، بار دیگر از ایران خواست که با دولت وی مذاکره کند.
مثلث دونالد ترامپ ترامپ ایران 

  

اصلاح طلبان دنبال استعفای روحانی هستندعضو هیأت رئیسه مجلس گفت: با این دست فرمون فکر می کنم که استعفای آقای روحانی اتفاق بیفتد چون او ظرفیت روحی، انرژی، برنامه صحیح و تیم مناسب را در اختیار ندارد بنابراین ادامه این وضعیت تا یک جایی خواهد بود بعد از آن سیستم قفل می کند،
نامه نیوز اصلاح طلبان حسن روحانی سلامت 

  

قیمت خودرو چقدر کاهش پیدا کرد؟ (جدول)قیمت خودرو در چهارمین روز هفته کاهشی محسوس را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.
خودروتک قیمت خودرو جدول 

  

فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شد.
نامه نیوز بازداشت دیپلماسی نیروی انتظامی 

  

لغو حمله، فریب بزرگفایل صوتی یادداشت لغو حمله، فریب بزرگ را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  

دعوای جهانگیری و روحانیفایل صوتی یادداشت دعوای جهانگیری و روحانی را با صدای سید علی هاشمی بشنوید.
مستقل‌آنلاین 

  اخبار داغ
  

یک محصول سایپا 28 میلیون تومان ارزان شدقیمت جدید کارخانه‌ای خودروی چانگان CS35 اعلام شد.
خودروتک سایپا قیمت خودرو 

  

ارزان ترین خودروهای بازار (جدول)در جدولی ارزان‌قیمت‌ترین خودروهای بازار را معرفی می‌شود.
خودروتک جدول قیمت تهران 

  

خودرو باز هم ارزان می شود؟یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص وضعیت قیمت‌ها گفت: احتمالا شرایط و روند کاهشی ادامه پیدا نخواهد کرد. کاهش قیمت‌ها در بازار متاثر از شرایط سیاسی حاکم بر کشور بوده است.
خودروتک واردات خودرو خودرو خودروسازان 

  

حذف قیمت‌ها از دیوار، موجب ارزانی خودرو شداقتصادنیوز: رئیس اتحادیه مشاورین املاک و خودروی زنجان گفت: بازار خودرو طی روزهای گذشته روند رکود را طی می‌کند.
اقتصادنیوز قیمت افزایش قیمت کاهش قیمت ها 

  

بازگشت وجوه ارزی راکد به حساب شرکت پتروپارسبا اقدام به‌موقع دستگاه‌های مسئول، وجوه ارزی راکد در یکی از صرافی‌ها به حساب شرکت پتروپارس واریز شد.
ایلنا پتروپارس صرافی وزارت نفت