مهر   |  فرهنگی  |  

رمان عاشقانه «نفس» براساس واقعیت منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «نفس» نوشته بهزاد دانشگر به‌تازگی توسط انتشارات تلاوت آرامش منتشر و راهی بازار نشر شده است. این رمان، زندگینامه‌ای عاشقانه را شامل می‌شود و شخصیت محوری آن دختری به نام لیلا است. لیلا نوجوان و در آستانه جوانی است که در خانواده‌ای سنتی رشد کرده و حالا در این سنین دچار تعارض و دوگانگی شده است. لیلا که در یک رابطه عاشقانه یک‌طرفه به دام افتاده، مرتب مورد…

رمان عاشقانه «نفس» براساس واقعیت منتشر شد

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «نفس» نوشته بهزاد دانشگر به‌تازگی توسط انتشارات تلاوت آرامش منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این رمان، زندگینامه‌ای عاشقانه را شامل می‌شود و شخصیت محوری آن دختری به نام لیلا است. لیلا نوجوان و در آستانه جوانی است که در خانواده‌ای سنتی رشد کرده و حالا در این سنین دچار تعارض و دوگانگی شده است. لیلا که در یک رابطه عاشقانه یک‌طرفه به دام افتاده، مرتب مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و ...

بهزاد دانشگر که پیش از این کتاب، آثاری چون «دختران آفتاب»، «ادواردو» و «پادشاهان پیاده» را به چاپ رسانده، «نفس» را براساس یک داستان واقعی و خاطرات شخصی حقیقی به نام لیلا.غ نوشته است. مولف کتاب، ضمن نوشتن داستان، به واقعیت‌هایی که در خاطرات قهرمان داستان ذکر شده‌اند، وفادار بوده است. قطع این کتاب هم جیبی و ظاهر آن شبیه گوشی تلفن همراه هوشمندی طراحی شده است.

رمان «نفس» برای نوجوانان و جوان نوشته شده و مخاطب اصلی‌اش افرادی از این دو گروه هستند که بین تقابل‌های سنت و مدرنیته گیر افتاده‌اند.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

خواستگار آرزو پرسیده بود: شما موسیقی غربی گوش می‌کنید؟ من از فهمیه پرسیدم: موسیقی غربی دیگر چه نوع موسیقی‌ای است؟

گفت: آهنگ‌های آن ور آبی.

من فکر کردم موسیقی که موسیقی است و هرجا باشد حکمش یکی است، پس چه ربطی دارد که این ور آب است یا آن ور آب؟ پس در بین مذهبی‌ها کسانی هم هستند که درست فکر نمی‌کنند.

اولین خواستگاری که آمد تو خانه، یک دانشجو بود. معرفش که یکی از بچه‌های گروه فرهنگی‌مان بود به زهرا گفته بود خودش مذهبی است، اما خانواده‌اش نه. خانواده من نسبت به سربازی و کار نداشتن، یک وسواس خاصی داشتند. در کتاب‌ها خوانده بودم اگر خواستگاری بیکار بود اما جنمِ کارکردن داشت، بررسی و درموردش فکر کنید. من هم با خودم فکر و بررسی کردم که این بابا الان احتمالا 24، 25 سالش باشد. بهتر است برود سربازی، یا کار پیدا کند؟ شروع کردم به زمزمه که حالا خیلی هم مهم نیست و کار پیدا می‌کند، اما حساسیت خانواده همچنان سرجایش بود.

وقتی آمدند، جلسه اول را درباره اهداف ازدواج حرف زدیم. وقتی تمام شد و رفتند، خانواده پرسیدند: چه گفتید؟ برایشان که گفتم، اوقاتشان تلخ شد که این چه سئوالاتی است می‌پرسی؟ تا به حال از این جنس سوال و جواب‌ها نشنیده بودند.

این کتاب با 224 صفحه، شمارگان 2 هزار و 500 نسخه و قیمت 25 هزار تومان منتشر شده است.

رمان خبرنگار دانشجو   اخبار برگزیده
  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (شنبه 4 اسفند 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز شنبه 4 اسفند ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز کاری قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  

متهم ردیف اول التهاب در بازار خودرودر هفته‌ای که گذشت رشد بهای 5 تا 25 میلیونی محصولات تولید داخل خبر از آغاز التهابی تازه در بازار خودرو داد. در حالی که کارشناسان بارها به وزارت صمت درباره لزوم توجه به رشد تولید در کنار اعمال سیاست‌ آزادسازی قیمت‌ها هشدار دادند، این پیام از سوی سیاست‌گذار دریافت نشد...
خودروتک ایران خودرو خودرو خودروسازان 

  

دهن کجی قیمت ها به پیش فروش خودروسازانیک کارشناس صنعت خودروسازی گفت: رفتارهای دولتی و خودروسازان مبنی بر اینکه بازار خودرو دارای حاشیه سود قابل توجهی است، در کنار افزایش تقاضا و ورود سرمایه‌های سرگردان عاملی شد تا در روزهای اخیر شاهد رشد قیمت‌ها در بازار خودرو باشیم و پیش‌فروش‌ها هم نتوانند تاثیری بر آن بگذارند.
خودروتک قیمت افزایش قیمت خودروسازان 

  

وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.
نامه نیوز سرگئی لاوروف روسیه باراک اوباما 

  

«هرکسی هر نوعی تغییر می‎خواهد، پای صندوق آراست.» این سخنان حسن روحانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تکرار آن در سفر به هرمزگان حکایت از تحرکات مخالفینی دارد که این روزها کمر به طرح استیضاح و عدم کفایت سیاسی او بسته‎اند...
نامه نیوز حسن روحانی انتخابات ریاست جمهوری ریاست جمهوری 

  

وزیر صنعت معدن و تجارت اعلام کرد: اگر خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت پایین می‌آید.
نامه نیوز صنعت خودرو معدن 

  

یک سایت حامی دولت ضمن اعتراض به سخنان روحانی درباره ارزانی اجناس و قاچاق پرسید: نمی‌دانید یا تجاهل می‌کنید؟!
نامه نیوز ایران گرانی عراق 

  

در جریان بررسی کلیات بودجه 98 با تصویب مجلس ماهانه 300 تومان از مشترکین برق و گاز برای بیمه خسارات اخذ می‌شود.
نامه نیوز مجلس شورای اسلامی گاز بودجه 

  

خداحافظ بشار رسن؟شنیدیم یک باشگاه از امارات، یک تیم قطری و همین‌طور یک تیم متمول شهرستانی ایران برای جذب بشار رسن ابراز علاقه کرده‌اند.
خودروتک پرسپولیس برانکو ایران 

  

قیمت خودرو/ قیمت کارخانه و بازار تمام خودروهای داخلی (سه شنبه 30 بهمن 1397)/ قیمت صبحقیمت کلیه خودروهای تولید داخل در بازار و کارخانه در صبح روز سه شنبه 30 بهمن ماه 97 به شرح زیر است. این قیمت ها با توجه به آخرین تغییرات قیمت در آخر وقت معاملات روز قبل درج شده و به نوعی قیمت آغاز معاملات امروز به حساب می آید. قیمت های نیمروز معاملاتی هر روز ساعت 13 در سایت خودروتک قرار می گیرد.
خودروتک قیمت ایران خودرو خودرو 

  اخبار داغ
  

مهدی فرجی: نوسانات ارزی به کیفیت «ن خ» لطمه‌ای وارد نکرده!مهدی فرجی از مراحل ساخت مجموعه تلویزیونی «ن خ» گفت.
برنا تهران تلویزیون خبرنگار 

  

دیهیم: در روزهای آینده بازار ارز متعادل‌تر می‌شودیک اقتصاددان با بیان اینکه، عواملی مثل سفرهای خارجی آستانه نوروز، اجلاس اخیر FATF و برخی تصمیمات دولت روی قیمت ارز موثر بوده است، گفت: به نظر می‌رسد با کاهش تقاضا در روزهای آتی قیمت ارز تا حدودی متعادل تر شود.
تسنیم ارز قیمت ارز بانک مرکزی 

  

امروز در بازار ارز و سکه چه گذشت؟ شنبه 4 اسفنددر نخستین روز هفته بازار طلا و ارز تهران با کاهش نرخ‌های بازگشایی آغاز به کار کرد اما در ادامه وارد سیر صعودی قیمت‌ها شد. این روند صعودی بعدازظهر با شیب بیشتری ادامه یافت. سکه تا نیمه بالای کانال 4.7 میلیون تومانی بالا رفت. دلار به میانه کانال 13 هزار تومانی رسید و طلای آبشده روی مرز 1.9 میلیونی ایستاد.
خودروتک بازار طلا و ارز ارز یورو 

  

دور چهارم رقابت های آزاد ایروفلوت روسیه با پیروزی ارزشمند طباطبایی برابر حریف روسی خود به پایان رسید.
صراط روسیه مسکو یورو 

  

معافیت مالیاتی مشوق ورود ارز صادراتی به کشور استتهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات انتقال پول از خارج به کشور، گفت: معافیت مالیاتی به عنوان ابزاری در دست دولت و مجلس، مشوق و انگیزه ای برای وارد کردن ارز صادراتی به کشور است.
ایرنا ارز تهران ایرنا 

  

سامانه های مبارزه با قاچاق کالا تا پایان اسفند آماده می شودتهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: سامانه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا پایان اسفند آماده می شود و مرحله بعد اتصال این سامانه ها با یکدیگر است.
ایرنا سازمان بازرسی کل کشور قاچاق تهران 

  

رئیس اتحادیه قالیشویی از کلاهبرداری قالیشویی‌های غیر مجاز به بهانه ارائه خدمات ارزان خبر داد
صراط کلاهبرداری خودرو صدا و سیما 

  

اهدای سه نشان ارزشمند بسکتبال ایران به موزه ورزشفدراسیون بسکتبال چند نشان ارزشمند خود را به موزه ورزش تقدیم کرد.
برنا بسکتبال ایران موزه